Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,223 μέλη και 2,423,268 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 425 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)
avast!
6
25,00%
AVG Anti-Virus
2
8,33%
Avira
1
4,17%
BitDefender
3
12,50%
ClamAV / ClamWin
0
0%
Microsoft Security Essentials
0
0%
Kaspersky
0
0%
ESET
6
25,00%
Norton
1
4,17%
Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
1
4,17%
Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)
4
16,67%

koufontinas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O koufontinas έγραψε: στις 12:29, 25-09-08:

Τα καλυτερα antivirus αυτη τη στιγμη στον κοσμο ειναι αυτα που φτιαχνονται απο την Kaspersky Labs, τωρα οποιος δεν θελει να ξοδευτει υπαρχουν πολλες λυσεις, και το AVG Free ειναι μια απο τις κορυφαιες.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimishr1 (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O dimishr1 έγραψε: στις 12:35, 25-09-08:

Norton. Παρ'όλα τα στραβά που λέγεται ότι έχει (βαρύ, δεν βγαίνει εύκολα, ή ότι η symantec φτιάχνει ιούς μόνο και μόνο για να πάρεις την καινούρια έκδοση ) , σε μένα την δουλειά του την κάνει και μάλιστα με πολύ επιτυχία. Η μόνη στιγμή που μου "έσπασε τα νεύρα" ήταν όταν δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει αυτούς τους ιούς που διαδίδονται από τα USB memories (βλ. amvo.exe, avpo.exe κτλ... Είχε κανείς ποτέ πρόβλημα με αυτόν τον ιό? )...

Το θέμα πάντως δεν είναι τι antivirus έχεις αλλά πού μπαίνεις.....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

explorer

Δραστήριο Μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O explorer έγραψε: στις 13:30, 25-09-08:

avast
Παράθεση

aekara4ever (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O aekara4ever έγραψε: στις 16:34, 25-09-08:

Ένας φίλος μου, που είχε Kaspersky Anti-Virus προσβλήθηκε το σύστημά του από SmitFraud .C, που σημαίνει ότι, αντίθετα από το ESET Smart Security/NOD32 Anti-Virus, το Kaspersky αδυνατεί να προστατέψει το σύστημα από τέτοιου είδους ιούς(Vundo κλπ.). Απαιτείθηκε η χρήση SmitFraudFix, το Anti-Virus δεν έφερε την παραμικρη αντίσταση, όμως, στο SmitFraud και συνεπώς ο ιός κατάφερε να αποτρέψει τη χρήση του Fix από USB Drive καθώς και την μεταφορά του Fix στο σκληρό για εφαρμογή. Ο φίλος μου αναγκάστηκε να καταφύγει στην αγορά του anti-spyware λογισμικού που προτίνει ο ίδιος ο ιός, το οποίο, παρά την τιμή του των 20 ευρώ, δεν διόρθωσε τη βλάβη και αντίθετα έδιωξε σημαντικά αρχεία από το δίσκο, τελική λύση ήταν το Format.

Το θέμα πάντως δεν είναι τι antivirus έχεις αλλά πού μπαίνεις.....
Πολύ σωστό και αυτό, θα συμφωνήσω, αλλά δεν είναι απόλυτο, καθώς ανα πάσα στιγμή, ένα website που επισκέφτεσαι συχνά μπορεί να μεταδόσει, παρά τη βούληση του webmaster, καταστρεπτικούς ιούς.
Παράθεση

millerovia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H millerovia έγραψε: στις 16:36, 25-09-08:

avast 4.8
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Διάσημο Μέλος

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Καθηγήτρια Γερμανικών (ιδιαίτερα) . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 16:41, 25-09-08:

Εγώ AVG 8.0 free και είμαι πολύ ικανοποιημένη.
Παράθεση

Neuton

Νεοφερμένος

Ο Neuton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Neuton έγραψε: στις 19:06, 25-09-08:

Εγώ έχω το Avast 4.8 Home και το βρίσκω εξαιρετικό για Freeware πρόγραμμα........
Ειναι καλό και αξιόπιστο στην δουλειά του.......
Μία φορά κόλλησα επειδή δέν είχα κανει αναβάθμιση την βάση δεδομένων γιa τους Ιούς.

Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα...........

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LINK ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ

http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html
Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Διάσημο Μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε: στις 00:53, 26-09-08:

Το Panda στο 1 pc και το Kaspersky στο άλλο(ειδικά το panda 1 install του κάνεις και δεν σε ζαλίζει ποτέ ξανα)...Και με τα 2 είμαι πολύ ευχαριστημένος...Πάντως τα freeware δεν τα πολυεμπιστεύομαι διότι έχω γνωστούς που έχουν πέσει θύματα keyloggers ...
Παράθεση

Zibi

Νεοφερμένος

Ο Zibi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Zibi έγραψε: στις 16:40, 27-09-08:

Νod32
Παράθεση

aekara4ever (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O aekara4ever έγραψε: στις 15:15, 28-09-08:

Κάντε αν θέλετε ένα Trend Micro Free Scan, ψάξτε το στο Google.
Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε: στις 20:48, 14-10-08:

Kaspersky Internet Security 8

όλα τα λεφτά οι Ρώσοι
Παράθεση

konfou (Κωνσταντίνος)

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O konfou έγραψε: στις 19:16, 16-10-08:

Όσο ήμουν σε Windows χρησιμοποιούσα Avast! Antivirus. Τώρα που είμαι σε Linux δεν έχω τίποτα.
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,838 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 20:16, 16-10-08:

Panda Internet Security 2008, με έχει ικανοποιήσει!
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 11:09, 19-10-08:

kaspersky version δεν θυμάμαι, στο macbook πάντως δεν έχω...και δεν ξέρω καν αν υπάρχει
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 16:58, 19-10-08:

Σήμερα έβαλα το demo 30 ημερών του nod 32. Για να δούμε.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 16:33, 23-10-08:

Υποτιθεται τα 3 καλυτερα (αυτη τη στιγμη ) ειναι τα : bitDefender, Kaspersky, NOD32.

Εβαλα NOD32 και μεχρι τωρα καλα...
Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε: στις 16:54, 23-10-08:

Λοιπόν, το περασμένο Σαββατοκύριακο μπήκε στο PC μου Trojan. Είχα πάνω το bitDefender αλλά δεν έπιασε τίποτα. Μετά έβαλα NOD32 και Kaspersky αλλά ούτε αυτά το καθάρισαν. Πρίν λοιπόν σβήσω τελείως τον σκληρό, είδα σε ένα blog για ένα προγραμματάκι, το Malwarebytes' Anti-Malware. Το δοκίμασα και έμεινα έκπληκτος. Μπορεί να πήρε λίγη ώρα, σχεδόν 1.5 ώρα, αλλά στο τέλος άξιζε το κόπο καθώς καθάρισε τελείως και δεν χρειάστηκε να σβήσω τον σκληρό.
Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O [V] έγραψε: στις 21:08, 23-10-08:

Δεν χρησιμοποιώ κάποιο Antivirus αυτη τη στιγμή
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 11:23, 31-10-08:

(αναλαμπή)
Α! Το AVG υπάρχει και για linux, θα το βάλω.
Όχι για να προστατεύομαι εγώ προφανώς, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα σε linux, αλλά για να προστατεύω αυτούς στους οποίους στέλνω οτιδήποτε αρχείο.
Παράθεση

*Deatheater* (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O *Deatheater* έγραψε: στις 15:23, 31-10-08:

Α! Το AVG υπάρχει και για linux, θα το βάλω.
Όχι για να προστατεύομαι εγώ προφανώς, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα σε linux, αλλά για να προστατεύω αυτούς στους οποίους στέλνω οτιδήποτε αρχείο.
ναι και εγω AVG έχω και ειμαι ευχαριστημένος!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενική συζήτηση για τις παρελάσεις - Από ἅλς
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-03-14 στις 01:47.
    • Γενική συζήτηση για την κρίση - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 261 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φάκελος: Ελληνική Κρίση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-11-12 στις 13:20.
    • Γενική συζήτηση για τα domains - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 96 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-11 στις 20:41.
    • [Ηλεκτρονική] Γενική συζητηση - Από GanGeD
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-10 στις 15:24.
    • Γενική συζήτηση για το Linux - Από Mad1kas
      Το θέμα έχει λάβει 209 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-10-09 στις 00:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα