Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,554 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 305 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)
avast!
6
25,00%
AVG Anti-Virus
2
8,33%
Avira
1
4,17%
BitDefender
3
12,50%
ClamAV / ClamWin
0
0%
Microsoft Security Essentials
0
0%
Kaspersky
0
0%
ESET
6
25,00%
Norton
1
4,17%
Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
1
4,17%
Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)
4
16,67%

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 16:46, 15-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
εγώ γιατί θυμάμαι πως είναι δωρεάν το nod 32 ;
Δεν είναι!

[edited by Michelle: Εδώ υπήρχε κειμενο εναντια στους κανόνες του e-steki]
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dt008

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O dt008 έγραψε: στις 11:35, 22-06-05:

Antivir
Πανάλαφρο
Rulez
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 12:30, 22-06-05:

Οι φράσεις που αφορούσαν παράνομο λογισμικο και παράνομους τρόπους χρήσης του αφαιρέθηκαν. Παρακαλέίστε να συνεχίσετε τη συζήτηση σε νόμιμα πλαίσια και εντός των κανόνων του e-steki.
Παράθεση

andreas777

Νεοφερμένος

Ο andreas777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O andreas777 έγραψε: στις 10:10, 24-07-05:

norton internet security kai panda internet security platinum to teleutaio einai to kalitero kai panalafro
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 10:48, 24-07-05:

δεν ειμαι και πολυσχετικη με το pc και μου ειχαν βαλει απο την εταρια που κουραρει τa pc μου norton και στα 2...μου σπασε τα νευρα γιατι δε μπορουσα να το κυνηγαω συνεχως οποτε και εβαλα ενα αλλο που δεν θυμαμαι το ονομα του (Panta Titanium νομιζω) γιατι δεν ασχολουμαι και πολυ, το pc της δουλειας παιρνει καθε μερα back-up και σε προγραμματα και σε σκληρο, δεν ξερω αν ειμαι καλλημενη με αυτα που κανω αλλα δεν ειμαι και διατεθημενη να καταναλωσω παραπανω χρονο
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:05, 24-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
δεν ειμαι και πολυσχετικη με το pc και μου ειχαν βαλει απο την εταρια που κουραρει τa pc μου norton και στα 2...μου σπασε τα νευρα γιατι δε μπορουσα να το κυνηγαω συνεχως οποτε και εβαλα ενα αλλο που δεν θυμαμαι το ονομα του (Panta Titanium νομιζω) γιατι δεν ασχολουμαι και πολυ, το pc της δουλειας παιρνει καθε μερα back-up και σε προγραμματα και σε σκληρο, δεν ξερω αν ειμαι καλλημενη με αυτα που κανω αλλα δεν ειμαι και διατεθημενη να καταναλωσω παραπανω χρονο
Ποτε δεν θα είσαι καλλημένη 100%...Απλά μειώνεις την πιθανότητα...
Το μόνο που που σου προτείνω είναι : Κάνε όσο πιο συχνά μπορείς update στο antivirius. Αν είσαι συνέχεια online κάντο να κάνει μόνο του ειδικά αν έχεις adsl. Θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο πιο αυστήρες τις ρυθμίσεις για το σκανάρισμα που κάνει μόνο του στον υπολογιστή, δλδ να κάνεις να γίνεται πιο συχνά το σκανάρισμα αυτό, να εξετάζει σε πιο βάθος τα αρχεία. Δεν του το προτείνω γιατί αν τα μηχανήματα είναι πάλια μπορεί να γίνουν υπερβολικά αργά και επίσης δεν ξέρω καν πως δουλεύει το Panta
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 16:17, 24-07-05:

Kaspersky από μένα..
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,235 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 05:26, 04-08-05:

Antivir PE
Παράθεση

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Industrial designer . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O kotetsi έγραψε: στις 22:25, 09-08-05:

NOD32 που είναι και της μόδας.

Παλιότερα χρησιμοποιούσα το Norton, και πριν λίγο καιρό το Kaspersky.
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:36, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από kotetsi
Παλιότερα χρησιμοποιούσα το Norton, και πριν λίγο καιρό το Kaspersky.
Κατέβασα το Kaspersky το trial για το δοκιμάσω πριν το αγοράσω, δεν μου άρεσε καθόλου το interface , χανόμουνα δυστυχώς δεν ξέρω κατα πόσο καλά κάνει την δουλεία του αλλά το interface δεν με βοηθάει στο να το χρησιμοποιήσω, δεν το θεωρώ κάθολου ευχάριστο.
Παράθεση

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Industrial designer . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O kotetsi έγραψε: στις 08:40, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Κατέβασα το Kaspersky το trial για το δοκιμάσω πριν το αγοράσω, δεν μου άρεσε καθόλου το interface , χανόμουνα δυστυχώς δεν ξέρω κατα πόσο καλά κάνει την δουλεία του αλλά το interface δεν με βοηθάει στο να το χρησιμοποιήσω, δεν το θεωρώ κάθολου ευχάριστο.
Μια χαρά είναι το interface του, ειδικά αν είχες πριν το Norton. Γενικά, όποιος είχε πριν το Norton, οποιοδήποτε άλλο antivirus και να βάλει θα του φανεί καλύτερο, τουλάχιστον από άποψη αποτελεσματικότητας και μη "γονατίσματος" του Η/Υ. Επίσης, δεν καταλαβαίνω το κόλλημα που τρώτε μερικοί με το interface προγραμμάτων, αφού τελικά θα αναγκαστείτε να το μάθετε από την ώρα που σας χρειάζεται.

Όσο για τη θεϊκή ατάκα που έχω σε bold, για πέρνα αν θέλεις από το Yahoo Mess. να με βρεις και άσε τις αγορές για άλλα πράγματα.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:51, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από kotetsi
Μια χαρά είναι το interface του, ειδικά αν είχες πριν το Norton. Γενικά, όποιος είχε πριν το Norton, οποιοδήποτε άλλο antivirus και να βάλει θα του φανεί καλύτερο, τουλάχιστον από άποψη αποτελεσματικότητας και μη "γονατίσματος" του Η/Υ. Επίσης, δεν καταλαβαίνω το κόλλημα που τρώτε μερικοί με το interface προγραμμάτων, αφού τελικά θα αναγκαστείτε να το μάθετε από την ώρα που σας χρειάζεται.

Όσο για τη θεϊκή ατάκα που έχω σε bold, για πέρνα αν θέλεις από το Yahoo Mess. να με βρεις και άσε τις αγορές για άλλα πράγματα.
Δεν ξέρω δεν μου έχει κάτσι καθόλου καλά το Kaspersky προτειμώ το Nod32 και avast...
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε: στις 18:10, 18-08-05:

Εγώ το Symantec Corporate Edition
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 12:39, 24-09-05:

Αν και πιστεύω οτι ο τίτλος τα λέει όλα, ξανα κάνω την ερώτηση. Ποίο Antivirus χρησιμοποιείτε?
Εγώ το zone alarm pc suite (antivirus,anti-spyware and firewall).Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν είναι αποτελεσματικό κυρίος στους virus???
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 12:46, 24-09-05:

Norton firewall 2005
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:55, 24-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Εγώ το zone alarm pc suite (antivirus,anti-spyware and firewall).Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν είναι αποτελεσματικό κυρίος στους virus???
γιατι δεν προτιμάς κάποιο δωρέαν antivirius; Σιγούρα θα έχεις καλλίτερα αποτελέσματα μιας και δεν ακούγονται καλά λόγια για το antivirius του zone alarm
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 05:17, 20-12-05:

McAfee 8.0i Enterprise, απιστευτα ελαφρυ και καθημερινα updates, ουτε καταλαβαινεις οτι τρεχει στον Η/Υ σου
Παράθεση

cuto

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O cuto έγραψε: στις 11:25, 20-12-05:

Ειχα για αρκετο καιρο το norton...ωσπου ανακαλυψα το nod 32!
Αποτελεσματικο,ελαφρυ κ γρηγορο(μερος του κωδικα ειναι γραμμενο σε assembly)
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:48, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από cuto
Ειχα για αρκετο καιρο το norton...ωσπου ανακαλυψα το nod 32!
Αποτελεσματικο,ελαφρυ κ γρηγορο(μερος του κωδικα ειναι γραμμενο σε assembly)
το νοντ το θεωρώ όντως πολύ κάλο... δεν το μετάνιωσα κάθολου που το αγόρασα ... στις δύσκολες στιγμές με έβγαλε ασπροπρόσωπο ... πάντως δεν το ήξερα οτι εχει γραφτεί μέρος του κώδικα σε ασσεμπλί
Παράθεση

S1RHC

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O S1RHC έγραψε: στις 18:49, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
McAfee 8.0i Enterprise, απιστευτα ελαφρυ και καθημερινα updates, ουτε καταλαβαινεις οτι τρεχει στον Η/Υ σου
The same here
Το 2ο PC τρέχει Norton Systemworks 2005 αλλά και αυτό θα πάρει πόδι... σπαστικό, crashάρει όλη την ώρα, και τρώει πολύ μνήμη
πάντως δεν το ήξερα οτι εχει γραφτεί μέρος του κώδικα σε ασσεμπλί
poor developper, αυτό πρέπει να ήταν αρκετά δύσκολο αν κατάλαβα καλά αυτό που είπες... assembly δεν είναι τα
0800 A3 192 082 A6 ... ?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S1RHC : 20-12-05 στις 18:53.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενική συζήτηση για τις παρελάσεις - Από ἅλς
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-03-14 στις 01:47.
    • Γενική συζήτηση για την κρίση - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 261 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φάκελος: Ελληνική Κρίση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-11-12 στις 13:20.
    • Γενική συζήτηση για τα domains - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 96 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-11 στις 20:41.
    • [Ηλεκτρονική] Γενική συζητηση - Από GanGeD
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-10 στις 15:24.
    • Γενική συζήτηση για το Linux - Από Mad1kas
      Το θέμα έχει λάβει 209 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-10-09 στις 00:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα