Αμερικάνικες εκλογές

νεος κατοικος Λευκου Οικου?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Barrack Obama

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • John McCain

    Ψήφοι: 0 0.0%

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
οχι οτι εχω ασχοληθει τρελα με το θεμα απλως ειναι μεσα στην επικαιροτητα(ισως να μεταφερθει και στο αντιστοιχο section οταν πλησιασουν οι μερες για την αναμετρηση) και θα ηθελα να ακουσω τα σχολια σας...ποιον βλεπετε στον Λευκο Οικο ? Ομπαμα ή Μακειν?

μεινετε σε προβλεψεις και οχι σε υποστηριξη και λοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεδομένης της κακής ποιότητας δημοσκοπήσεων στις ΗΠΑ, αλλά και τη δυνατότητα μεγάλων ανατροπών σε ελάχιστο χρόνο, λόγω της αστάθειας στην πολιτική συνείδηση των Αμερικάνων, καθώς και τον εντυπωσιασμό, στον οποίο είναι ευάλωτοι οι Αμερικάνοι, δε νομίζω ότι υπάρχουν ασφαλείς προβλέψεις. Θα μπορούσα να πω απλά ότι ίσως ο Ομπάμα έχει ένα προβάδισμα, λόγω κακού ιστορικού των Ρεπουμπλικάνων μεταξύ 2000 και 2008 και πρότερης γνώσης κι εμπειρίας των Δημοκρατικών από τις συνήθεις λασπολογίες των Ρεπουμπλικάνων εναντίον των υποψηφίων τους, με αποκορύφωμα το λίβελο ενάντια στο Δημοκρατικό υποψήφιο του 1988, Μιχάλη Δουκάκη που τελικά του στέρησε την Προεδρεία, παρ'ολο που ήταν πολύ ικανότερος, ηθικότερος και πιο μορφωμένος από το Ρεπουμπλικάνο αντίπαλο, Τζωρτζ Μπους τον Πρεσβύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Oμπάμα βλέπω.. Πάντως δεν νομίζω να αλλάζει κάτι κτλ. Για τον π***** είναι και οι δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
O Oμπάμα και πιστεύω και θέλω:D.
Δεν ξέρω μου εμπνέει καλοσύνη αυτός ο άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
O Oμπάμα και πιστεύω και θέλω:D.
Δεν ξέρω μου εμπνέει καλοσύνη αυτός ο άνθρωπος.


Εμένα μου εμπνέει ότι μου εμπνέει και ο Bush τώρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Obama, και θυμιθείται ότι αν βγει το πολύ σε 3 μήνες θα είναι νεκρός. Δεν νομίζω οι μυστικές υπηρεσίες να αφήσουν μαύρο Πρόεδρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
να του βάλει κάποιος τότε να κάνει το τεστ στο deathclock }:-D

Obama (βάλε και Poll :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ο McCain μου θυμίζει τις προτηγανισμένες πατάτες.
Κατά τα άλλα, ο,τι είπε ο miv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Obama, και θυμιθείται ότι αν βγει το πολύ σε 3 μήνες θα είναι νεκρός. Δεν νομίζω οι μυστικές υπηρεσίες να αφήσουν μαύρο Πρόεδρο


Μπα, παίζει και πιο σύντομα. Και μάλιστα ακριβώς την ίδια εικασία έχω κάνει κι εγώ από την πρώτη στιγμή που άκουσα περί δυνατού υποψηφίου μαύρου για το χρίσμα των Δημοκρατικών, πριν κανα χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μάλλον για ομπάμα το βλέπω, υποστηρίζει και τις ελληνικές θέσεις πιο πολύ από τους ρεπουμπλικάνους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αμφιβάλλω αν η ομάδα Εξωτερικών του Ομπάμα θ'ασχοληθεί με τα ελληνικά θέματα, άσχετα αν χρωστάει πολλά στο ελληνικό λόμπι των ΗΠΑ για τη δημοτικότητά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Obama μετα και τη νεα κριση στην οικονομια.Το γιατι,βαριεμαι να το γραψω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Αμφιβάλλω αν η ομάδα Εξωτερικών του Ομπάμα θ'ασχοληθεί με τα ελληνικά θέματα, άσχετα αν χρωστάει πολλά στο ελληνικό λόμπι των ΗΠΑ για τη δημοτικότητά του.

Και εγώ συμμερίζομαι αυτή την άποψη, άλλωστε για τους Αμερικανούς δεν είμαστε ο ομφαλός της Γης όπως συνεχώς βαυκαλιζόμαστε...
Αλλά η επιλογή του Biden που παραδοσιακά στηρίζει τις ελληνικές θέσες καθώς και η φημολογούμενη είσοδος Έλληνα συνεργάτη του Obama,ονόματι Αλέξη Γιαννούλια σε κομβική θέση στο υπουργικό συμβούλιο σε περίπτωση εκλογής του αποτελεί ένα ενθαρρυντικό στοιχείο.Ενθαρρυντικό με την έννοια ότι θα σταματήσει η ανεξέλεγκτη αρνητική επιρροή μεγαλοεπενδυτών τύπου Σόρος απέναντι στις ελληνικές διακρατικές συνομιλίες...Πιστεύω πως γίνομαι κατανοητός σε ποιο μείζον θέμα αναφέρομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Κι εγώ Barrack Obama πιστεύω,με κάλυψε ο miv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και εγώ συμμερίζομαι αυτή την άποψη, άλλωστε για τους Αμερικανούς δεν είμαστε ο ομφαλός της Γης όπως συνεχώς βαυκαλιζόμαστε...
Αλλά η επιλογή του Biden που παραδοσιακά στηρίζει τις ελληνικές θέσες καθώς και η φημολογούμενη είσοδος Έλληνα συνεργάτη του Obama,ονόματι Αλέξη Γιαννούλια σε κομβική θέση στο υπουργικό συμβούλιο σε περίπτωση εκλογής του αποτελεί ένα ενθαρρυντικό στοιχείο.Ενθαρρυντικό με την έννοια ότι θα σταματήσει η ανεξέλεγκτη αρνητική επιρροή μεγαλοεπενδυτών τύπου Σόρος απέναντι στις ελληνικές διακρατικές συνομιλίες...Πιστεύω πως γίνομαι κατανοητός σε ποιο μείζον θέμα αναφέρομαι...

Ούτως ή άλλως οι Σόρος-Κίσσινγκερ και τα άλλα τα παιδιά πρέπει να ξεμπροστιαστούν για το κακό που κάνουν στους λαούς του κόσμου και όλα όσα προκαλούν. Βέβαια αυτός είναι 80 ετών, ψοφάει σε λίγο. Αλλά θ'αφησει κληρονόμους των εγκληματικών ιδεών του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεδομένης της κακής ποιότητας δημοσκοπήσεων στις ΗΠΑ, αλλά και τη δυνατότητα μεγάλων ανατροπών σε ελάχιστο χρόνο, λόγω της αστάθειας στην πολιτική συνείδηση των Αμερικάνων, καθώς και τον εντυπωσιασμό, στον οποίο είναι ευάλωτοι οι Αμερικάνοι, δε νομίζω ότι υπάρχουν ασφαλείς προβλέψεις. Θα μπορούσα να πω απλά ότι ίσως ο Ομπάμα έχει ένα προβάδισμα, λόγω κακού ιστορικού των Ρεπουμπλικάνων μεταξύ 2000 και 2008 και πρότερης γνώσης κι εμπειρίας των Δημοκρατικών από τις συνήθεις λασπολογίες των Ρεπουμπλικάνων εναντίον των υποψηφίων τους, με αποκορύφωμα το λίβελο ενάντια στο Δημοκρατικό υποψήφιο του 1988, Μιχάλη Δουκάκη που τελικά του στέρησε την Προεδρεία, παρ'ολο που ήταν πολύ ικανότερος, ηθικότερος και πιο μορφωμένος από το Ρεπουμπλικάνο αντίπαλο, Τζωρτζ Μπους τον Πρεσβύτερο.

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Απόλυτο δίκιο.Αυτοί ψοφάνε έχοντας αφήσει χιλιάδες διαδόχους...Άλλωστε πολιτικάντηδες όπως ο Γκρουέφσκι ή η Σεκερίνσκα αποτελούν δηλωμένα πουλέν και ένθερμοι εκφραστές των παρακμιακών τεχνασμάτων τους...Μη ξεχνάμε ότι η νέα γενιά Σκοπιανών πολιτικών σπούδασαν στο Χάρβαρντ υπό την πλήρη επίβλεψη του Σόρος και των παρατρεχάμενων του...Ουσιαστικά αυτοί διδάχθηκαν από πρώτο χέρι την ιδεολογία της απρόκλητης αποστεθροποίησης και οι μέντορες τους σε αυτό τον τομέα έχουν διδακτορικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Ο kissinger ειχε συναντηση με την palin ή ειναι ιδεα μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Και να είχε (δεν το γνωρίζω) ακούγεται απολύτως λογικό...Ποιος αποκλείει ενδεχόμενη υπουργοποίηση Κίσσινγκερ σε περίπτωση εκλογής του Μακέιν???
Αντιθέτως το θεωρώ πολύ πιθανό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
το τσεκαρα.οντως εγινε συναντηση.υπουργοποιηση δεν νομιζω αλλα γενικα αυτο το φλερτ δεν μου αρεσει καθολου...απο την αλλη,ομως μην παρασυρομαστε απο τις "φιλελληνικες" θεσεις των Obama,Biden..ολοι ειναι τα ιδια,μαυρα χαλια...απλως οι ρεπουμπλικανοι βγαζουν ματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top