Κάθε πότε κάνετε format στον υπολογιστή σας;

Καθε ποτε κανετε format στον υπολογιστη σας;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στον παλιο υπολογιστη πρεπει να κανω format, αλλα οσους οδηγους και να 'χω διαβασει εχω καποια κενα στο πως να το κανω. Επιπλεον φοβαμαι οτι θα τον αποτελειωσω τον υπολογιστη, οποτε το αφηνω. :P Ετσι κι αλλιως τωρα πια περισσοτερο το laptop χρησιμοποιω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Πές τα κενά να σε βοηθήσω φίλε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Απλό το βλέπεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Format κάνεις όταν χρειάζεται και όχι σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
ετσι δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Format κάνεις όταν χρειάζεται και όχι σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα....
Ναι, δεν ειναι κατι δεσμευτικο. Απλα αναλογα με τη χρηση που κανεις ποικιλλουν και τα χρονικα διαστηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Επισης θα ηθελα να ενημερωσω οτι μπορει να κανει κανεις οσα φορματ θελει στον σκληρο δισκο..δν υπαρχει κανενας περιορισμος..αυτο το λεω γτ εχω διαβασει σε αλλα φορουμς διαφορα τρελα για αυτο το θεμα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Επισης θα ηθελα να ενημερωσω οτι μπορει να κανει κανεις οσα φορματ θελει στον σκληρο δισκο..δν υπαρχει κανενας περιορισμος..αυτο το λεω γτ εχω διαβασει σε αλλα φορουμς διαφορα τρελα για αυτο το θεμα..:)

Στους κλασσικούς μαγνητικούς δίσκους, ναι.
Όσα format θες, quick ή full.

Οι καινούργιοι, τεχνολογίας flash, έχουν φυσικό περιορισμό στο πόσο μπορείς να γράψεις πάνω, και ενδεχομένως το να κάνεις συνέχεια full format να μην είναι πολύ καλή ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
όποτε εμφανίσει κάποια δυσλειτουργία..
Τώρα έχω ένα πρόβλημα και βαριέμαι να κάνω φορματ,αλλα πρέπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Στους κλασσικούς μαγνητικούς δίσκους, ναι.
Όσα format θες, quick ή full.

Οι καινούργιοι, τεχνολογίας flash, έχουν φυσικό περιορισμό στο πόσο μπορείς να γράψεις πάνω, και ενδεχομένως το να κάνεις συνέχεια full format να μην είναι πολύ καλή ιδέα.

Nαι σωστος..τους ειχα ξεχασει τους καινουργιους δισκους τυπου flash..:no1::P..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Νομίζω στο PC MASTER διάβαζα για τους SSD ότι αυτό το πρόβλημα όπως και το θέμα χωρητικότητας βελτιονται συνεχώς.:no1: Πάντως φορμάτ χρειάστηκε να κάνω μόνο μιά φορά στα 5 χρονιά που είχα τον σκληρό. Και αυτό γιατί προσέχω τι κατεβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Νομίζω στο PC MASTER διάβαζα για τους SSD ότι αυτό το πρόβλημα όπως και το θέμα χωρητικότητας βελτιονται συνεχώς.:no1: Πάντως φορμάτ χρειάστηκε να κάνω μόνο μιά φορά στα 5 χρονιά που είχα τον σκληρό. Και αυτό γιατί προσέχω τι κατεβάζω.
Η ορθολογική χρήση του δίσκου βελτιώνει και την διάρκεια ζωής του.Είσαι σωστός με αυτό που λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
θέλω να κάνω φορματ αλλα κατι μ ειπαν να μν κανω για να μην διαγραψω κανενα ''διαμερισμα''....
μπορει καποιος να μ πει τα αρχικα βηματα?
δηλ θα βαλω το σιντι των βιστα θα κανω επανακινηση και θα μπω στο μπιος?
στο μπιος πως μπαινω?
ξερω ειμαι ασχετη αλλα θα ηθελα να μαθω..οι υπολογιστες ειναι κατι το οποιο μ αρεσει να ασχολουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Στους κλασσικούς μαγνητικούς δίσκους, ναι.
Όσα format θες, quick ή full.

Οι καινούργιοι, τεχνολογίας flash, έχουν φυσικό περιορισμό στο πόσο μπορείς να γράψεις πάνω, και ενδεχομένως το να κάνεις συνέχεια full format να μην είναι πολύ καλή ιδέα.

Οταν διδασκόμουν τους μαγνητικούς και κάναμε την ανατομία αυτών με γάντια και σε συνθήκες εργαστηρίου πού να φανταζόμασταν ότι θα βγαίναν και αυτοί οι φλάς ή όπως αλλιώς τους λέτε σείς η νεολαια... :P:P:P

Διαμέρισμα.....Ooooops....να τι ξέχασα να κάαααανω...:P:P
Βέβαια το θυμηθηκα επιτόπου πως μου είχε διαφύγει αυτη η λεπτομέρια αλλά τέσπα... βαριέμαι και άσε τώρα που μετά απο αρκετά χρόνια καταφερα και έβαλα μία τάξη στα της μουσικής μου, στα των εικόνων μου .... πού να ξανακάαανω.. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Έχω να κάνω ενάμιση χρόνο format. Παλιά έκανα συνέχεια και έμαθα ότι το pc μπορεί να πετάει αρκεί να μην το μπουκώνεις με κάθε βλακεία που κατεβάζεις από το net :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
καθε ποτε κανω χμμμμμμ μαλλον ειμαι ο Βασιλιας λολ
κανω τοσο συχνα ειδικα στον παλιο μ πσ το λαπτοπ εχς δοκιμασει τα παντα μακ , γουιντοοοσσς,λινουξ χεχεχε ξερω σε χπ βιστα ανυθινγ χε τσπ τωρα τελευτεα πιρα εναν παβιλιον desktop κααι ισιχασα απλως κανω system recovery and that was the end ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Καθε 1 χρονο περιπου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpo7

Νεοφερμένος

Ο kpo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω τορα επιασα ιο και πρεπει να κανω αλλιος οταν αρχισι να κολαι... πιστεβο πως ειναι καλυτερα να το κανεις μονος σου και να μη το πας σε καπιον γιατι παιρνουν 20$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγω τορα επιασα ιο και πρεπει να κανω αλλιος οταν αρχισι να κολαι... πιστεβο πως ειναι καλυτερα να το κανεις μονος σου και να μη το πας σε καπιον γιατι παιρνουν 20$
Κάποιοι και 50 ευρώ...(!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
όποτε έχει χοντρά προβλήματα. Βαριέμαι να κάνω φορματ. Βαβούραααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top