Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Είναι κάτι που δεν μπορείς να το προσδιορίσεις..., είναι κάτι που δεν καθορίζεται... :hmm: :hmm: :hmm:


Αυτό που ξέρω όμως, είναι πως τις περισσότερες φορές, στο δίνει μια σπιθιροβόλα ματιά...
και ξαφνικά νομίζεις :bounce: :bounce: :bounce:


πως σε χτυπάει ηλεκτρικό ρεύμα...
και τι ρεύμα... τουλάχιστον 2000 Volt :beating: :beating: :beating: [πάρε..., νάχεις...!!!!]


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
χιουμορ:

αν θελω χιουμορ θα δω jay leno...

εξυπναδα:

δεν με απασχολει να συζηταω κβαντομηχανικη με το ετερον ημισι

ρομαντισμος:

νομιζω πως εχει βιαστει τοσο πολυ που εχει χασει καθε αξια, σε καθε περιπτοση δεν μπορω και δεν θελω να θυμαμαι απεξω ολους τους αστερισμους

δυναμισμος/αυτοπεποιθηση:

γεμισε ο τοπος απο carry, charlote και Miranda. Φτανει, ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!

How about this:

αυτο που μου αρεσει σε μια γυναικα ειναι οταν την κοιταω στα ματια να νοιωθω εκεινο το συναισθημα οτι το στομαχι σου πεφτει. Και 4-5-50 χρονια μετα, οταν την κοιταω στα ματια να ξερω οτι βλεπω το ενα σταθερο και αναποσπαστο κοματι της ζωης μου στο οποιο μπορω παντα να βασιζομαι.

προσωπικα αυτο που με ελκει η αποθει στις γυναικες ειναι...η μυρωδια. Ενταξι λιγοι ανθρωποι μυριζουν ασχημα, αλλα ορισμενοι (-μια κατα πρωτιμηση) μυριζει ακριβος οπως *πρεπει*. Δεν περιγραφεται, απλα το βιωνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To τελευταιο που λες για την μυρωδια ισχυει ουσιαστικα για ολους.;)
Παιρνοντας το αρωμα του υποψηφιου παρτενερ μας (και δεν μιλαω για το αποσμητικο!), μας κανει να το δουμε ερωτικα ή οχι.
Προσωπικα συμφωνω απολυτα στις δυο τελευταιες παραγραφους σου.Απο το "how about this" και κατουθεν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το αρωμα ενος ανθρωπου μας αποθει ή μας φερνει πιο κοντα σε καπιον/καπια εκ φυσης. Μην ξεχναμε οτι ειμαστε ζωα κατα βαθος. Υποσινιδιτα συνιθος, αλλα παιζει ρολο. Οπως αποδειχτικε και πριν λιγο καιρο οτι τα σαρκωδει χιλη σε μια γυναικα τραβανε εναν αντρα καθος ειναι αποδειξει οτι εχει περισσοτερες πιθανοτιτες να συλαβει. Οποτε υποσινιδιτα μεν, αλλα λειτουργουμε οπως ολα τα ζωα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
τα vibes του, η αύρα του...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Θα έλεγα ότι το πρώτο που κοιτάω σε κάποιον είναι τα μάτια...
Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν κοιτάω συνολική εμφάνιση ή χαρακτήρα...
Κακά τα ψέμματα... Κάποια στιγμή παύεις να βλέπεις την εμφάνιση κάποιου όταν είσαι για καιρό μαζί του και αρχίζεις να βλέπεις και την συμπεριφορά του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Sotiria:
Θα έλεγα ότι το πρώτο που κοιτάω σε κάποιον είναι τα μάτια...
Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν κοιτάω συνολική εμφάνιση ή χαρακτήρα...
Κακά τα ψέμματα... Κάποια στιγμή παύεις να βλέπεις την εμφάνιση κάποιου όταν είσαι για καιρό μαζί του και αρχίζεις να βλέπεις και την συμπεριφορά του....

Όντως τα μάτια είναι ο καθρέφτης της ψυχής..
Όσο για την εμφάνιση σίγουρα παίζει ρόλο ειδικά σαν πρώτη εικόνα του άλλου..
Απλώς τα υπόλοιπα στοιχεία όπως χιούμορ,προσωπικότητα και γενικότερα η συμπερφόρα του ατόμου είναι που θα σε κερδίσουν η θα σε απωθήσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς...
Γιατί ακόμα και αν είναι κούκλος κάποιος, δεν μπορείς να παραβλέψεις το γεγονός ότι μετά από λίγο καιρό είναι σκάρτος μέσα του και να είσαι μαζί του μόνο και μόνο επειδή "μετράει..."..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Sotiria:
Αυτό ακριβώς...
Γιατί ακόμα και αν είναι κούκλος κάποιος, δεν μπορείς να παραβλέψεις το γεγονός ότι μετά από λίγο καιρό είναι σκάρτος μέσα του και να είσαι μαζί του μόνο και μόνο επειδή "μετράει..."..........
Οι περισσότεροι ωραίοι δεν έχουν καλλιεργήσει και δεν δείχνουν τα υπόλοιπα στοιχεία τους ακριβώς επειδή δεν είναι αναγκαίο..Δεν έχετε παρατηρήσει ότι άντρες και γυναίκες συνήθως που δεν είναι και τόσο εμφανίσιμοι έχουν πολύ ιδιαίτερο και καλόγουστο χιούμορ ή άλλα στοιχεία?
Σημειωτέον.δεν γενικέυω σε καμία περίπτωση..Απλώς είναι συνηθισμένο αυτό..Από προσωπική εμπειρία έστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,815 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Οι περισσότεροι ωραίοι δεν έχουν καλλιεργήσει και δεν δείχνουν τα υπόλοιπα στοιχεία τους ακριβώς επειδή δεν είναι αναγκαίο..Δεν έχετε παρατηρήσει ότι άντρες και γυναίκες συνήθως που δεν είναι και τόσο εμφανίσιμοι έχουν πολύ ιδιαίτερο και καλόγουστο χιούμορ ή άλλα στοιχεία?
Σημειωτέον.δεν γενικέυω σε καμία περίπτωση..Απλώς είναι συνηθισμένο αυτό..Από προσωπική εμπειρία έστω..
Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ και έχω δει πολλούς που έχουν καλύτερο χαρακτήρα από τον καθένα εμφανίσιμο.
Respect ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς... Ποντάρουν στην εξωτερική τους εμφάνιση και μόνο σε αυτή...
Αλλά σε μερικά χρόνια θα έχουν φάει τα μούτρα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν ξερω για εσας παιδια, αλλα για εμενα οι καθρεφτες της ψυχης ειναι δυο...
Ειναι τα ματια αλλα και η φωνη!
Προσωπικα η χροια της φωνης, οι διακυμανσεις της, ο "ηχος" της γενικοτερα μου δινοει να καταλαβω παρα πολλα γι' αυτον που εχω απεναντι μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Μου αρεσει ο συντροφος μου να κατεχει εξυπνο λογο. Να μπορει να αντιδρα φραστικα γρηγορα με εξυπνες ατακες. Χωρις ομως να κανει τον εξυπνο. Οσον αφορα την εξωτερικη εμφανιση εχω παρατηρησει οτι δεν με ελκυουν ατομα με συγκεκριμενη εξωτερικη εμφανιση δηλ. π.χ συγκεκριμενο χρωμα μαλλιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astrapogiannos

Νεοφερμένος

Ο astrapogiannos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Στήθος και μετά κ***ς. Όταν έχεις το στυλ και τα λεφτά, τα υπόλοιπα σε αφήνουν αδιάφορο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από astrapogiannos:
Στήθος και μετά κ***ς. Όταν έχεις το στυλ και τα λεφτά, τα υπόλοιπα σε αφήνουν αδιάφορο ;)

lol...Νομίζω ότι όλοι οι άντρες θα συμφωνήσουν μαζί σου...δυστυχώς...:P

Για μένα όλα είναι εγκεφαλικά. Ένας έξυπνος, ευαίσθητος και με χιούμορ άντρας είναι άκρως ερωτικός (κι ας μην έχει εμφάνιση). Αντίθετα ένας κούκλαρος με φουσκωμένα μπριζολίδια (που λέει κι ένας φίλος μου) αλλά μυαλό και χιούμορ κουκούτσι μου φέρνει...:sick: :sick: :down: [Κούκλος ο Γούντυ Άλεν;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ayla μην είσαι και τόσο σίγουροι οτι όλοι οι άντρες θα συμφωνήσουν μαζί του.
Αναλόγως τους άντρες ;)
Και επειδή σίγουρα θα ακούσω οτι είμαι γυναίκα και δεν ξέρω μπλα μπλα μπλα, προκαλώ τους άνδρες της παρέας να πάρουν θέση (αν και πολλοί το έχουν κάνει ήδη και όπως θα δεις δεν είναι έτσι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
θα προτιμήσω να αφιερώσω τον χρόνο μου στο μήλο που βρίσκεται μπροστά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
θα προτιμήσω να αφιερώσω τον χρόνο μου στο μήλο που βρίσκεται μπροστά μου.
:D.....Αν δεν είναι της Έριδος, καλά το κάνεις.

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ayla μην είσαι και τόσο σίγουροι οτι όλοι οι άντρες θα συμφωνήσουν μαζί του.
Αναλόγως τους άντρες ;)
Και επειδή σίγουρα θα ακούσω οτι είμαι γυναίκα και δεν ξέρω μπλα μπλα μπλα, προκαλώ τους άνδρες της παρέας να πάρουν θέση (αν και πολλοί το έχουν κάνει ήδη και όπως θα δεις δεν είναι έτσι).

Δεν έχεις άδικο, Michelle. Σιγά-σιγά διαπιστώνω από τα posts μερικών, ότι υπάρχουν και άντρες που κοιτάνε και τον εσωτερικό κόσμο των γυναικών (και μη βιαστεί κανείς και πει τα εσώρουχα!:P ). Δε παύω να πιστεύω όμως -απ'όσο βλέπω τι γίνεται στην πραγματικότητα-, ότι η πλειοψηφία των αντρών ασχολείται με την εξωτερική εμφάνιση των γυναικών πρωτίστως. Και εντάξει, δε μπορώ να πω ότι δε μετράει καθόλου η εξωτερική εμφάνιση και για μας τις γυναίκες. Μετράει, όπως και να το κάνουμε. Αλλά μόνο για να πλησιάσει ο ένας τον άλλο ίσως. Από κει και πέρα, μπορεί να μη με τραβάει ερωτικά ο τάδε που μου φάνηκε κούκλος και τού'πιασα την κουβέντα πχ. Το αν θα με ελκύσει ερωτικά, θα εξαρτηθεί από το τι θα ξεστομίσει στην πορεία...:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πριν μερικά χρόνια πίστευα ακριβώς τα ίδια Ayla. Τελικά όμως κατέληξα οτι έφταιγε ο χώρος που κινομουν τότε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πριν μερικά χρόνια πίστευα ακριβώς τα ίδια Ayla. Τελικά όμως κατέληξα οτι έφταιγε ο χώρος που κινομουν τότε ;)

lol! :D E, κοίτα, αυτό μπορεί να συνέβη σε σένα, πάντως εγώ μιλάω γενικά. Το χάλι που συμβαίνει δλδ γενικά με τους άντρες [στις ονειρώξεις τους απίθανο το έχω να φαντάζονται απλές, καθημερινές αλλά κι έξυπνες γυναίκες. Αντιθέτως, φαντάζονται κάποια σαν την Πάμελα Άντερσον...:P ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top