Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,801 μέλη και 2,440,905 μηνύματα σε 76,697 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 168 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσες ώρες δουλεύετε την ημέρα;

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 10:13, 14-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
40 λεπτα ειν'καλαααααα.. 1,30 ωρα χωρις κινηση εδω!
Στο Sincity αμαρτίες πληρώνουμε.Εγώ είμαι στο 40' και μου φαίνεται βουνό!Βασικά κυρίως με απασχολεί το πρωινό ξύπνημα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:31, 17-09-06:

Αχ, όλο 15ωρα δουλεύω. 18 επίσης. Κι ανυπομονώ για διακοπέεεςςς...!!!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 14:26, 17-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Στο Sincity αμαρτίες πληρώνουμε.Εγώ είμαι στο 40' και μου φαίνεται βουνό!Βασικά κυρίως με απασχολεί το πρωινό ξύπνημα.
40 λεπτακια δεν ειναι τιποτα παιδια, καλα ειστε!
Κι εμενα το πρωινο ξυπνημα με αγχωνε, αλλα ευτυχως σ'αυτη τη δουλεια ολοι ειμαστε του υπνου και σκαμε μυτη κατα τις 11-12 κι ας φυγουμε αργοτερα. Πρακτικο και ειναι στις ωρες που ο εγκεφαλος ειναι ξυπνιος :p
Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O drteddy έγραψε: στις 15:14, 17-09-06:

Τώρα ένας καθηγητής -σαν εμένα- τί να πεί;;; Σαφώς οι ώρες της δουλειάς μας είναι πολύ λίγες σε σχέση με οποιαδήποτε ίσως άλλη εργασία, αλλά υπάρχει νομίζω ποιοτική διαφορά....
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 21:21, 17-09-06:

Συνολικά την εβδομάδα 37-38 ώρες (ανάλογα πότε πέφτουν και τα ρεπό). Αυτές βέβαια είναι οι ώρες χωρίς το σύνηθες παραπάνω μισαωράκι σε σχεδόν καθημερινή βάση, πού βέβαια δεν πληρώνεται.

Αν δεις το σύνολο των ωρών λές "οκ, καλά είναι". Αν δεις την κούραση και την πίεση θες να φύγεις (λες να φύγω;;; )
Παράθεση

vas

Νεοφερμένος

H vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H vas έγραψε: στις 15:40, 22-09-06:

Παιδιά εγώ δούλευα επι 6 συναπτά έτη με βάρδιες(πρωί,απόγευμα,βράδυ,σαββατοκύριακα,αργίες κλπ)8ωρο βέβαια αλλά τι να το κάνεις αμα αλλάζεις χρόνο στη δουλειά(πρωτοχρονιά) και τρως το αρνί μέσα στο τάπερ πάνω στο γραφείο(Πάσχα)Ευτυχώς τώρα δουλεύω 5ήμερο 8ωρο πρωινό Δευτέρα έως Παρασκευή.Επιτέλους τα κατάφερα μετά από 6 χρόνια!Βέβαια κάνω 1 ώρα και να φτάσω με την κίνηση...έλεος η Αθήνα δεν παλεύεται πλέον είναι για γεραααααα νεύρα!Και όποιος αντέξει!
Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε: στις 00:00, 11-10-06:

Χαχα ωραίο θέμα!!!Από την πρώτη μέρα στην επαγγελματική μου σταδιοδρομία ενώ πάντα είχα 8ωρο και πενθήμερο, ΣΠΑΝΙΑ έφευγα στο 8ωρο. Σημειωτέον ποτέ δεν έφυγα από δουλειά λόγω ωραρίου (γιατί πάντα μου αρέσει η δουλειά μου οπότε το γουστάρω και το κάνω) και στην επόμενη δουλειά μου πάλι έτσι θα είμαι...(ο άνθρωπος δεν αλλάζει).

* Δεδομένο ότι είμαι ικανοποιημένη από χρήματα, έτσι??
Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H princess έγραψε: στις 02:37, 11-10-06:

Είναι δυνατόν να πηγαίνεις στην δουλειά 6 μέρες, έστω και εάν συνολικά οι ώρες που εργάζεσαι είναι οι ίδιες? Τραγικό μου φαίνεται.

Απ' ότι καταλαβαίνω στον ιδιωτικό τομέα το να ξεπεράσεις το 8ωρο είναι σύνηθες φαινόμενο, ε? Και δεν πληρώνεσαι υπερωρίες γι' αυτό?
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 10:24, 11-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Απ' ότι καταλαβαίνω στον ιδιωτικό τομέα το να ξεπεράσεις το 8ωρο είναι σύνηθες φαινόμενο, ε? Και δεν πληρώνεσαι υπερωρίες γι' αυτό?
Αναλογα με τον εργοδοτη και την συμφωνια που κανεις.
Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε: στις 15:30, 03-11-06:

4- 5 ώρες την ημέρα , 20-25 ώρες εβδομαδιαίως , και τον υπόλοιπο χρόνο είναι ελεύθερος για ski στον Παρνασσό, snowmobile, internet chat, κυνήγι, gym, και ψώνια
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannisvitara : 03-11-06 στις 16:01.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:28, 12-02-07:

Xm, τώρα που έχω κι εγώ πρόγραμμα...
Πρέπει να κλείνω κάθε μέρα 8.5 ώρες! Δηλαδή 8.5 ώρες καθαρή δουλειά συν δυο σύντομες παύσεις για καφέ! Το μεσημεριανό είναι εκτος.
Αλλα αν έχω μαζεμένες υπερωρίες, μπορώ να πάρω off... Αλλα θα επανέλθω με το τιπαίζει όταν έχουμε παράδοση...!
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 835 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 17:34, 12-02-07:

τυπικό 8ωρο.τώρα το πόσο δουλεύω εξαρτάται με το τι κόσμος υπάρχει για να δουλέψω!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 17:36, 12-02-07:

Περιπου 15 ωρες τα Παρασκευο-Σαββατο-Κυριακα,
και περιπου 7 ωρες συνολικα απο Δευτερα εως και Πεμπτη.

Το βασικο ειναι οτι εγω ρυθμιζω το ωραριο μου, τις απαιτησεις μου και τις αποδοχες μου. Ειμαι δηλαδη, το αφεντικο του εαυτου μου.

Σε περιοδο με πολλη δουλεια, μονο δουλευω και αν μεινει χρονος, κοιμαμαι

Και σε περιοδο που κανω παραπανω απο μια δουλειες, υπολογιστε +5 ωρες για καθε μια απο τις καθημερινες, απο Δευτερα ως Πεμπτη.

Τα λατρευω ΟΛΑ!
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 13:25, 26-10-07:

9:00-1:30 και 5:30-9:00 κάθε μέρα αλλα...

πάντα 5-10 λεπτά ποιό νωρίς και άλλες φορές είμαι εδώ απο τις 8 ή 8:30
Τα μεσημέρια πάντα φέυγω 2παρά ποτέ στην ώρα μου

Το απόγευμα πάλι 5-10 λεπτά ποιό νωρίς και το βράδυ δεν θυμάμε πότε ήταν η τελευταία φορά που έφυγα 9 εχω φυγει και 11:30 μέχρι εκεί...

Πάντως το βράδυ συνήθως φέυγω κατα τις 9:30 10παρά..

Οσο για τις μέρες υπηρξαν και φορές που είμουν όλη την ημέρα, απο τις 8 μέχρι τις 10:30 σερύ, χωρίς φαί χωρίς τίποτα μόνο με καφέ.. είπετε τίποτα;
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 14:29, 26-10-07:

Εγω συνηθως ειμαι στο γραφειο 9.30-18.00, αλλα ολο κατι διαλλειματα για τσαι, κατι σεμιναρια, δεν καταλαβαινω πως περναει η ωρα.....
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 15:15, 26-10-07:

σταθερο ωραριο 7,30-3,00
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:28, 26-10-07:

Εγώ πλέον κλείνω 8.5 ώρες και τα μαζεύω αμέσως, άρα μετά τις 17.30 δεν κάθομαι, και έχω βρει την υγεία μου... Αλλα μετά έχω διάβασμα...
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 16:15, 26-10-07:

Τι διαβαζεις Γιδακι??
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:21, 26-10-07:

Ψάχνομαι βασικά για το phD... να βρω θέμα και ιδέες...
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 18:35, 26-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ψάχνομαι βασικά για το phD... να βρω θέμα και ιδέες...
Αυτο φανταστηκα βασικα... καλη επιτυχια σου ευχομαι!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πόσες ώρες διαβάζετε; - Από eLina17
      Το θέμα έχει λάβει 119 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-12-17 στις 20:58.
    • Πόσες ώρες διαβάζετε; - Από thanoulis14
      Το θέμα έχει λάβει 199 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-15 στις 10:56.
    • Πόσες ώρες την ημέρα είστε στον υπολογιστή; - Από KingFox
      Το θέμα έχει λάβει 33 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διαδίκτυο και καθημερινή ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-09-12 στις 01:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα