Όλα τα γυμνάσια βοηθάνε όλους τους μαθητές τους

Κωστας Μακρης

Νεοφερμένος

Ο Κωστας Μακρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ο μεσος ορος των μαθητων με 18,19,20 στα γυμνασια αγγιζει το 40%!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ναι όντως τα γυμνάσια βοηθούν πολύ. Και αυτο γιατί ειναι υποχρεωτική η φοιτηση μεχρι και την 3η γυμνασίου. Εκεί που γίνεται το ξεκαθαρισμα είναι το λύκειο. Γιʼ αυτο και λένε οτι οι μαθητες του 19 μπορουν να γινουν και του 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ναι όντως τα γυμνάσια βοηθούν πολύ. Και αυτο γιατί ειναι υποχρεωτική η φοιτηση μεχρι και την 3η γυμνασίου. Εκεί που γίνεται το ξεκαθαρισμα είναι το λύκειο. Γιʼ αυτο και λένε οτι οι μαθητες του 19 μπορουν να γινουν και του 14.

Συμφωνω απολυτα με αυτο...

Εξαρταται και σε ποιο Γυμνασιο θα πας.Αν πας σε ενα γυμνασιο που ειναι αυστηρο και εχει καθηγητες αυστηρους στην βαθμολογιση,ας εχεις εκει μεσο ορο 14.Ομως,στο Λυκειο θα εχεις καλυτερες βασεις απο παιδια που οι καθηγητες τους ηταν χαλαροι απεναντι τους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
παιδιά εμας πάντως στην τελετή παράδοσης αριστείων στους μαθητές με 18.7 και πάνω ήμαστε 19 παιδιά από τα 200 περίπου και βραβεία με 18 και πάνω αλλόι τόσοι το πολύ,,,,βέβαια πάω και σε ιδιωτικό κι ετσι λογικά ήταν πιο αυστηρή η βαθμολόγηση,....δεν ξέρω όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Και εγω στο Γυμνασιο ημουν του 18-19, και στην Α'Λυκειου εβγαλα 15.5

Μην ανησυχησετε αν γινει κατι παρομοιο σε εσας! Εσεις απλα θα κοιτατε την κατευθυνση που στοχευτε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και εγω περσυ ιδιωτικό πηγαινα και ειναι οπως τα λες. Σε δημόσια όμως και σε αρκετά ιδιωτικά δεν ισχύει αυτό. Και αυτό γιατί στα μεν δημόσια δεν ενδιαφέρει τους καθηγητες μια αντικειμενική αξιολόγηση και στα δε ιδιωτικά όσο παρουσιαζουν καλούς βαθμους τοσο περισσότερη πελατεία εχουν. Βέβαια όπως είπα στην αρχή κ΄σποια ιδιωτικά δουλευουν διαφορετικά σκεπτομενα ότι στις πανελληνιες έχει σημασία ο βαθμός και οχι στην διάρκεια της χρονιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
κοίτα, θα συμφωνήσω με μια ένσταση στο τελευταίο....ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα σχολεία πριμοδοτούν έστω κ λιγο τους μαθητές 3ης Λυκείου......και τελικά "χαμένοι" βγαίνουν οι πραγματικά καλοί αφού ο καθηγητής στο μαθητή του 15 π.χ. μπορεί να βάλει μέχρι και 19 ενω στο μαθητή του 19 το αφήνει ως έχει...\




το 200ο μου μηνυμα!!!μόλις έγινα μέλος!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστας Μακρης

Νεοφερμένος

Ο Κωστας Μακρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ημουν δυστροπος μαθητης....απειθαρχος...ποτε δεν με εδιεφερε να βγαλω καλους βαθμους...βεβαια στο υποσυνηδητο μου ειχα μονο,και μονον την 3η λυκειου....οπου σα αυτη εβγαλα 18,1 ως απολυτηριο.με χρονολογικη σειρα οι βαθμοι μου ηταν.....α γυμν.12,13,14λυκειο11.8,12.6,18.1
-----------------------------------------
δεν μου χαριστικε τιποτα απολυτως!!!εδινα βιολογια και ο καθηγητης μου ειπε προσοπιακα,δεν θα σου βαλω καλο βαθμο γιατι δεν νομιζω να γραψεις πανω απο τη βαση...στη φυσηκη δεν θα σου βαλω επεισης γιατι δεν θα τη δωσεις καν οπωτε δεν σε ενδιαφερει....ακουτε μερικοι μερικοι???ετσι μου εβαλε 13 και στα δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
παρόλο που πήρα αριστείο θα συμφωνήσω ότι δεν είναι σημαντικοί οι καλοί βαθμοί.δε δείχνουν αυτό π ξέρεις.δείχνουν τοπως είσαι στα μάτια του καθηγητή και μόνο.και σημασία έχει η μάθηση, κάτι το οποίο στο 90%των αριστούχων και πάνω είναι ανύπαρκτο.διότι το΄σύστημα είναι τέτοιο, όπου ο παπαγάλος προωθείται, σκεπάζοντας τον μαθητή με ενδιαφέρον, που όμως δεν είναι αντίτυπο του βιβλίου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστας Μακρης

Νεοφερμένος

Ο Κωστας Μακρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
τι ταξη πας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
1η Λυκείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστας Μακρης

Νεοφερμένος

Ο Κωστας Μακρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω με αυτο πυ μου εκανε ο βιολογος-φυσικος εχασα ουσιαστικα 8 βαθμους στα τετραμηνα γιατι εγραψα 16βιολογια.τοτε ηλθε ο βιολογος μου και μου ειπε πως τελικα τον διεψευσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Ημουν δυστροπος μαθητης....απειθαρχος...ποτε δεν με εδιεφερε να βγαλω καλους βαθμους...βεβαια στο υποσυνηδητο μου ειχα μονο,και μονον την 3η λυκειου....οπου σα αυτη εβγαλα 18,1 ως απολυτηριο.με χρονολογικη σειρα οι βαθμοι μου ηταν.....α γυμν.12,13,14λυκειο11.8,12.6,18.1
-----------------------------------------
δεν μου χαριστικε τιποτα απολυτως!!!εδινα βιολογια και ο καθηγητης μου ειπε προσοπιακα,δεν θα σου βαλω καλο βαθμο γιατι δεν νομιζω να γραψεις πανω απο τη βαση...στη φυσηκη δεν θα σου βαλω επεισης γιατι δεν θα τη δωσεις καν οπωτε δεν σε ενδιαφερει....ακουτε μερικοι μερικοι???ετσι μου εβαλε 13 και στα δυο

εδω κοίτα νοτροπία!θεωρητική ήσουν?
-----βασικά, εν μέρη η συλλογιστική της πριμοδότησης είναι άστοχη.όμως η σκέψη είναι ότι και ένα μόριο ακόμη μπορεί να σε βάλει στη σχολή που θέλεις....-------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστας Μακρης

Νεοφερμένος

Ο Κωστας Μακρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
η μονη ουσιαστικη γνωση σου παρεχεται στην τριτη λυκειου και επειδη ειναι και το απολυτηριο ειναι η σημαντικοτεροι βαθμοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
δεν ξέρω αν υπάρχει ουσιαστική και μη γνώση.....ο καθένας την κρίνει διαφορετικά αναλογα με το τι ο ιδιος θακολουθήσει.....για ενα φιλόλογο, ταρχαία είναι ουσιαστικά, ενω για εναν μαθηματικό π.χ.μπορεί να θεωρούνται περιττή γνώση.Προσωπικά και μην έχοντας αποφασίσει τι θα σπουδάσω και ποια κατεύθυνση θα πάρω δεν κάνω τέτοιους διαχωρισμούς(ακόμη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστας Μακρης

Νεοφερμένος

Ο Κωστας Μακρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δεσ λιγο σου εχω στειλει ενα προσωπικο μυνημα...
-----------------------------------------
πεσ μου λιγο πως μπορω να σε βρω να τα πουμε εκει γιατι εδω ειναι λιγο σπαστικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστας Μακρης

Νεοφερμένος

Ο Κωστας Μακρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παρα μα πάρα πολυ σωστος εισαι φιλαρακο μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top