Κακές συνήθειες, που δε θα αντέχατε στο έτερον ήμισυ!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.

Ανατολίτης = μαχαραγιάς, πασάς , ταλιμπάν να το πω :P


Δεν την έχεις ξανακούσει τη λέξη?:hmm:


Αυτός που περιγράφει ο DrJ πιο πάνω… αυτός που δεν κουνάει το δαχτυλάκι του για τίποτα μέσα στο σπίτι και τα περιμένει όλα έτοιμα ..και ως κερασάκι στην τούρτα έχει και την έτοιμη δικαιολογία ʽ΄ εγώ είμαι ΑΝΤΡΑΣ και δεν κάνω δουλειές ΄΄ :angry: :kill: :wall:

Μην αποσβολωθείτε υπάρχουν πολλοί τέτοιοι…αλλά δε φταίνε αυτοί …να τους χαίρονται οι μανάδες τους που τους έμαθαν έτσι …αλλά να τους λουστούν κιόλας ..:beating:
Εμείς τι φταίμε?


Ρε γλύκα, άσε τις μανάδες κάτω. Επειδή αυτοί έχουν έναν Α κάλο στον εγκέφαλο, πρέπει μια ζωή να φταίει η μάνα;

Βασικά δεν είναι κακό να σιδερώνουμε και κανα βρακί μας εμείς οι άντρες αλλά μην έχεις την απαίτηση να σε βοηθήσω στο σφουγγάρισμα όταν γυρνάω από τη δουλειά και έχω ανάγκη ένα πιάτο φαΐ και λίγο ύπνο.

Εγω στο σπίτι που μεγάλωσα, έμαθα ότι ο καθένας κάνει τη δουλειά που μπορεί. Η μάνα μου ψώνιζε από το σουπερμάρκετ, ο πατέρας μου ή ο αδερφός μου τα κουβαλούσαν επάνω στο σπίτι και πήγαιναν να αγοράσουν επιπρόσθετα πράγματα που η μάνα μου δεν είχε πάρει γιατί ήθελε να προλάβει να γυρίσει στο σπίτι να μαγειρέψει, η μάνα μου έβαζε πλυντήριο και έπλενε πιάτα, ο πατέρας μου της έφτιαχνε το σεσουάρ της που χάλασε (λέμε ενα παράδειγμα τώρα), για τα ρούχα τους ο πατέρας μου σιδέρωνε όλα τα δικά του εκτός κι αν ήταν πολύ κουρασμένος ή απασχολημένος με κάτι πολύ σοβαρό.

Δε νιώθω ενοχλημένος που πήρα μια τέτοια αγωγή και την εφαρμόζω και όταν τύχει να βρεθώ σε σχέση ή και τώρα που έχω ένα σπίτι όλο δικό μου και δεν εχω βοήθειες. Πολύ περισσότερο δε, έχω σφουγγαρίσει, εχω πλύνει πιάτα, κλπ. Τι ζόρι τραβάνε οι ανατολίτες δεν ξέρω. Στο κάτω κάτω είναι μαζόχες και οι γυναίκες τους. Σφάξε με αγά μου ν' αγιάσω είναι.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κακό κάνει να βοηθήσεις τη γυναίκα σου εκεί όπου μπορείς και όταν μπορείς. Το ίδιο ισχύει και για τη γυναίκα, έτσι;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στα περισσοτερα θα συμφωνισω με τον Valder, σε ελαχιστα διαφωνουμε.
Οσο για την επιθεση που του κανατε δεν θα πω τπτ, γιατι αμα αρχισω το τελος θα ειναι ενα ωραιοτατο ban και δεν εχω ην ορεξη να φαω ban επειδη καπιες αντιλαμβανονται καπια πραγματα οπως τις βολευει.Παντο Vkey λυπαμε, δεν θα περιμενα ποτε να το παιξεις ηλιθια και να εκφρασεις τετιες αποψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μην έχεις την απαίτηση να σε βοηθήσω στο σφουγγάρισμα όταν γυρνάω από τη δουλειά και έχω ανάγκη ένα πιάτο φαΐ και λίγο ύπνο.

και το ερώτημα είναι... εσύ όμως γιατί έχεις την απαίτηση να σου έχω έτοιμο αυτό το πιάτο φαι όταν και εγώ γυρνάω κουρασμένη από τη δουλειά και πρέπει να κάνω και το σφουγγάρισμα όταν το μόνο που έχω ανάγκη είναι... α ναι! ένα πιάτο φαί και λίγο ύπνο!! ;)


[δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα απλά αναρωτιέμαι γιατί είναι δεδομένο ότι μόνο ένας άντρας θα δουλεύει έτσι και θα έχει αυτές τις ανάγκες...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν διαβασα ολες τις σελιδες και πιθανοτατα να εχουν ξαναγραφτει...αλλα δεν πειραζ'!:P
Λοιπον...
-Δεν θα μου αρεσε η κοπελα μου να ειναι "υπερβολικη"!π.χ. σε περιπτωση που πω καποιο αστειο ειτε για γυναικες ειτε για κατι αλλο, να αρχισει να μου κανει κυρηγματα περι ρατσισμου,φεμινισμου,φαλλοκρατισου και παει λεγοντας...Κατι τετοιο με κουραζει αφανταστα.(Προς αποφυγην παρεξηγησεων, δεν μιλαω να μειων τις γυναικες ή τους εβραιους-λεμε τωρα- μερα νυχτα-)

-Δεν θα μου αρεσε να μην εχει αισθηση του χιουμορ και γενικα να μην ειναι ευχαριστος ανθρωπος...Με μενα τουλαχιστον ενα τετοιο ατομο δεν θα κολλαγε ποτε...μα ποτε λεμε!

-Να μην εχει -υψηλη- αυτοεκτιμηση!Οχι να ειναι ψωναρα, αλλα να εκτιμα και να αγαπα τον εαυτο της, να ειναι δυναμικη και να μην ειναι με σκυμενο το κεφαλι συνεχεια.

-Δεν θα κολλαγα ποτε και με μια κοπελα που θα νομιζε οτι ειμαι η eurobank.

-Να εχει ενα αλφα iq, οχι τιποτα αλλο αλλα για να μπορουμε να καταλαβαινομαστε κιολας και για να ανταλλαζουμε και καμια κουβεντα.Να μην ξερει ας πουμε μονο τι χρωμα ανταυγεις θα κανει το μαλλι.
Δεν θα αντεχα και καποια που δεν ειναι συζητησμη.Που δηλαδη δεν ξερει να κανει διαλογο και να συζηταει.

-Τελος να μην ειναι ξενερωτη (μην κατσω να το αναλυσω αυτο...καταλαβαινομαστε,ετσι;!:P ), και να μην ειναι παρτακιας.

Αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
και το ερώτημα είναι... εσύ όμως γιατί έχεις την απαίτηση να σου έχω έτοιμο αυτό το πιάτο φαι όταν και εγώ γυρνάω κουρασμένη από τη δουλειά και πρέπει να κάνω και το σφουγγάρισμα όταν το μόνο που έχω ανάγκη είναι... α ναι! ένα πιάτο φαί και λίγο ύπνο!! ;)


[δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα απλά αναρωτιέμαι γιατί είναι δεδομένο ότι μόνο ένας άντρας θα δουλεύει έτσι και θα έχει αυτές τις ανάγκες...]

Καλά κάνεις και απορείς και θα σου απαντήσω γιατί δεν ξέρεις πως σκέφτομαι. Η γυναίκα μου δεν θέλω να δουλεύει και να κουράζεται. Θέλω να δουλεύει για να το ευχαριστιέται, να νιώθει ότι καταφέρνει κάποια πράγματα, να μη νιώθει ανασφαλής κλπ. (πχ ελεύθερη επαγγελματίας). Γι αυτό δε θα παντρευόμουν γυναίκα καριερίστα. Δεν θέλω γιατί έτσι θα καταπίεζα τον εαυτό μου σε κάτι που δεν αντέχω (τη γυναικεία απουσία από το σπίτι) κι εκείνη σε κάτι που δεν θέλει ("άντε πότε θα τελειώσεις από το γραφείο να φάμε").


Εσυ μπορεί να θες να κάνεις καριέρα και να τα λες αυτά. Να σου μαγειρεύει ο άντρας κλπ κλπ. Εγω δε θέλω να μαγειρέψω γιατί χάνεται ο ρομαντισμός της φροντίδας από τη γυναίκα. Όταν θα μου φτιάχνει ενα φαΐ δε θα το βλέπω ως "κάνε το κομμάτι σου δούλα" αλλά ως φροντίδα.


Με καταλαβαίνεις έτσι; (Πόσες Vkey θα υπάρχουν πιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Εγω δε θα παντρευομουν ποτε καποια γυναικα που δεν θα δουλευε.Θελω πρωτον η γυναικα μου να εχει προσωπικοτητα και αποψη και να ειναι σεβαστη και οχι γυναικουλα για το σπιτι.Θελω να μπορω να εχω τελεια επικοινωνια μαζι της γιαυτο την θελω εξυπνη.Δεν μπορω γενικα να εχω ανθρωπους διπλα μου που να ειναι κενοι.Μπορω να κανω χαβαλε μια χαρα και να περναει η ωρα αλλα στο τελος βαριεμαι.
Τωρα στο γαμο οταν δουλευουν και οι δυο υπαρχει το προβλημα με τις δουλειες του σπιτιου.(μαγειρεμα,πλυσιμο κλπ).Θα μοιραζομασταν τις δουλειες τι αλλο να καναμε..Αλλα μαλλον αν ειμασταν και οι δυο επιτυχημενοι(πηγαιναν καλα οι δουλειες) θα προτιμουσα να εχουμε οικιακη βοηθο και εμεις ειτε να τρωμε εξω ειτε να μας μαγειρευει αυτη ειτε να μαγειρευουμε εμεις οποτε γουσταρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Παντο Vkey λυπαμε, δεν θα περιμενα ποτε να το παιξεις ηλιθια και να εκφρασεις τετιες αποψεις

Kρονάκο προσέχουμε πως εκφραζόμαστε για να μην βρεθεί κάποια για να το παίξει ηλίθια και να έχει αντεπιχειρήματα! Ειδικά όταν ξέρεις να εκφράζεσαι σωστά στο γραπτό λόγο ;) Δεν απαιτώ έτσι κι αλλιώς να συμφωνείς με όλα μαζί μου οπότε.....

Με καταλαβαίνεις έτσι; (Πόσες Vkey θα υπάρχουν πιά)

Το ότι δεν γίνεσαι πάντα απόλυτως κατανοητός δεν νομίζω ότι φταίνει οι γυναίκες που μου μοίαζουν :P Ελπίζω η XRZ να μην έχει πρόβλημα που την αποκαλείς σαν εμένα :P.... Και αν δεν προλάβαινει η κοπέλα να απαντήσει ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!

Τέσπα...δες την άποψη του DrJ7000 που έτσι κι αλλιώς με εκφράζει απόλυτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
valder μη μασας! προκειται για ακρυλικους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Δεν πείθεις Βίκυ... Άστο καλύτερα. Φάε το και το -5 σου στο κάρμα (σου είχα δώσει +5) για να μη νομίζεις οτι επικροτώ κι όλας τις απόψεις σου που όπως λες το παίζεις ηλίθια για να με αντικρούσεις. Παίξτο. Σου είπα για οτιδήποτε άλλο να έρθεις στο msn. Εσυ θες δημοσίως. Ε, εγω δε θέλω!

Άντε γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Δεν πείθεις Βίκυ... Άστο καλύτερα. Φάε το και το -5 σου στο κάρμα (σου είχα δώσει +5) για να μη νομίζεις οτι επικροτώ κι όλας τις απόψεις σου που όπως λες το παίζεις ηλίθια για να με αντικρούσεις. Παίξτο. Σου είπα για οτιδήποτε άλλο να έρθεις στο msn. Εσυ θες δημοσίως. Ε, εγω δε θέλω!

Άντε γεια!
Όταν αναφέρεσε σε κάποιον δημοσίος θα λάβεις και μια απάντηση δημόσια, ανεξάρτητα αν δεν απευθυνόσουν σε αυτόν αλλά τον ανέφερες γενικά. :)






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Όταν αναφέρεσε σε κάποιον δημοσίος θα λάβεις και μια απάντηση δημόσια, ανεξάρτητα αν δεν απευθυνόσουν σε αυτόν αλλά τον ανέφερες γενικά. :)






-petros

Ναι έχεις δίκιο εδω.

Το σχόλιό μου (που κάνεις QUOTE) πήγαινε για την ουσία της απάντησης (η οποία ήταν η δικαιολόγηση στο γιατί έγραψε όσα έγραψε, με τον τρόπο που τα έγραψε.)


Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Με καταλαβαίνεις έτσι; (

well, με δεδομένο ότι δεν θα τα φτιάξουμε ποτέ εμείς οι 2 γιατί θα ήσουν ο χειρότερος άντρας για τα δικά μου θέλω και μάλλον το ίδιο και εγώ γι σένα :P, και δεδομένου ότι μιλάμε για το τι θέλεις εσύ από τη σχέση σου ναι απολύτως δεκτό αυτό που λες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Valderako δεν μίλησα πριν για τον άντρα που συνεισφέρει με όποιον τρόπο δύναται..πχ να κουβαλάει τα ψώνια όπως ανέφερες …είναι τελείως διαφορετικό αυτό από το στυλ του άντρα του πολλά βαρύ που δεν κουνάει το δαχτυλάκι του. :mad:
Οκ δε θα ήθελα και κάποιον να μου καθαρίζει που από τη στιγμή που δεν ξέρει να το κάνει και θα κάνει πασαλείμματα και θα πρέπει να τρέχω από πίσω να καθαρίζω 2 φορές αλλά θέλω να κάνει αυτά που ξέρει για να ελαφρύνει την κατάσταση. ;)
Δε δέχομαι την αδιαφορία και τη μετάθεση όλης της ευθύνης σε μένα, πώς να το πω…
Δε χρωστάω σε κανέναν να είμαι η υπηρέτριά του από τη στιγμή που επίσης εργάζομαι :mad:
αν δεν εργαζόμουν και καθόμουν σπίτι φυσικά και δεν θα απαιτούσα να κάνει δουλειές ο άντρας!
Νομίζω το ξεκαθαρίσαμε ..

Υγ βάζω +5 στη Vkey για να επαναφέρω τις ισορροπίες ;)

Υγ 2 από μένα τέλος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Valderako δεν μίλησα πριν για τον άντρα που συνεισφέρει με όποιον τρόπο δύναται..πχ να κουβαλάει τα ψώνια όπως ανέφερες …είναι τελείως διαφορετικό αυτό από το στυλ του άντρα του πολλά βαρύ που δεν κουνάει το δαχτυλάκι του. :mad:
Οκ δε θα ήθελα και κάποιον να μου καθαρίζει που από τη στιγμή που δεν ξέρει να το κάνει και θα κάνει πασαλείμματα και θα πρέπει να τρέχω από πίσω να καθαρίζω 2 φορές αλλά θέλω να κάνει αυτά που ξέρει για να ελαφρύνει την κατάσταση. ;)
Δε δέχομαι την αδιαφορία και τη μετάθεση όλης της ευθύνης σε μένα, πώς να το πω…
Δε χρωστάω σε κανέναν να είμαι η υπηρέτριά του από τη στιγμή που επίσης εργάζομαι :mad:
αν δεν εργαζόμουν και καθόμουν σπίτι φυσικά και δεν θα απαιτούσα να κάνει δουλειές ο άντρας!
Νομίζω το ξεκαθαρίσαμε ..

Υγ βάζω +5 στη Vkey για να επαναφέρω τις ισορροπίες ;)

Υγ 2 από μένα τέλος :D



Άρα θες εμένα!;)

ΥΓ1: Για τις ισορροπίες; Λατρεία μου, ή τον αξιολογείς τον άλλο με βάση τις απόψεις του ή μη το κάνεις καν γιατί δεν είναι και ότι πιο κομψό για οποιονδήποτε να επικροτεί απλά για τις ισορροπίες.:)

ΥΓ2: Βάλε τώρα και το δικό μου κάρμα πίσω στη θέση του! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Άρα θες εμένα!;)

ΥΓ1: Για τις ισορροπίες; Λατρεία μου, ή τον αξιολογείς τον άλλο με βάση τις απόψεις του ή μη το κάνεις καν γιατί δεν είναι και ότι πιο κομψό για οποιονδήποτε να επικροτεί απλά για τις ισορροπίες.:)

ΥΓ2: Βάλε τώρα και το δικό μου κάρμα πίσω στη θέση του! :whistle:

Είμαι στα 29 είσαι στα 23 …..τέλεια διαφορά ηλικίας ….μπορώ και επίσημα να πω ότι με σένα θα γίνω τεκνατζού !!!!! :clapup:

Υγ . η Vkey είναι μεγάλη αδυναμία μου και το ξέρει και την έχω αξιολογήσει εδώ και καιρό για τις απόψεις της …το +5 ήταν μια ακόμη επιβεβαίωση..:D

Υγ 2 πολύ ευχαρίστως, αλλά να ξέρεις ότι δεν το έβγαλα εγώ από τη θέση του believe me.. άσχετα αν δεν πολυσυμφώνησα με αυτά που είπες σου έχω πει και δημόσια ότι μ’ αρέσει που τα λες χύμα και είσαι σταθερός στις απόψεις σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
γιατι συνεχιζετε να λετε ασχετα πραγματα που δεν εχει πει ποτε ο valder.ανοιξτε αλλο ποστ για αυτα γιατι κανενας δε διαφωνει με αυτα που λετε αλλα ειναι τελειως ασχετα.μαθετε να διαβαζετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
αλλά να ξέρεις ότι δεν το έβγαλα εγώ από τη θέση του believe me.. άσχετα αν δεν πολυσυμφώνησα με αυτά που είπες σου έχω πει και δημόσια ότι μ₼ αρέσει που τα λες χύμα και είσαι σταθερός στις απόψεις σου.;) [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Συγγνώμη τότε γιατί κατάλαβα λάθος.:)(νόμιζα οτι θύμωσες και μου το έριξες πρίν) Αν μπορείς κάνε τον κόπο και ξαναβγάλτο γιατί δε νιώθω καλά και δε θέλω να εκβιάζω απόψεις και αξιολογήσεις!:redface: Άν θες να με ανεβάσεις ψυχολογικά (για να μην σκαρφιστούν μερικοί ανύπαρκτα υπονοούμενα) δείχνοντας την εκτίμηση σου και την αρέσκειά σου στο χύμα τρόπο του λέγειν μου, παρακαλώ κάντο αλλά υπάρχουν τόσοι άλλοι υπέροχοι τρόποι. :D

(ω ρε π...στη ....πολύ "κάπως" μου φάνηκε η απάντηση που σου δίνω... Τι μου δίνεις ρε πράημ; Το μαγικό ορό της ηρεμίας και χαράς;:clapup: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Συνήθειες/αρρώστιες τις οποίες δεν θα μπορούσα να ανεχτώ είναι οι εξής :
αλκοολισμός - τζόγος - ναρκωτικά

Νομίζω πως στα περισσότερα από τα υπόλοιπα που ειπώθηκαν, αν υπάρχει αγάπη, καλή διάθεση και θέληση όλα διορθώνονται.
Κάποιες φορές, δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά πότε προλάβατε??
Δηλαδή για να σε προσβάλλω πρέπει να περιμένω να με προσβάλλεις εσύ πρώτος λωλ? :rofl: Σκάκι παίζουμε και πήρα τα μαύρα?
.
Εξαρτάται τι παίχτης είσαι! Για κάποιο λόγο τα μαύρα μου βγάζουν πιο εύκολη επίθεση

Λοιπον συμφωνω με τον valder.Και με εκνευριζετε οι υπολοιποι που διαστρεβλωνετε αυτα που ειπε.Μιλησε ουσιαστικα για γυναικα η οποια θα τον σεβεται και θα την σεβεται φυσικα.Ισοτιμα παντα.Απλα δεν θελει να τον πατανε στις σχεσεις του οπως φανταζομαι και αυτος θα ειναι σωστος απεναντι στην εκαστοτε κοπελα.Εσεις πηρατε αυτα που ειπε και τα ερμηνευσατε αλλιως.Πχ ειπε φαντασμενη και το ερμηνευσατε να μην εχει αυτοπεποιθηση και να ειναι κατι σαν δουλα...ελεος? ειπε να μην ειναι συνεχεια down και το πηρατε να ειναι συνεχεια στην τρελη χαρα! μηπως καποια εχει τη μυγα? και αντιστοιχα για τα περισσοτερα που ειπε τα ερμηνευσατε αλλιως..

Δεν καταλαβαίνω. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετάφρασεις των λέξεων σε έννοιες από κάποιες κοπέλες εδώ? και πέσατε να τον φάτε τον Valder? Μιλάμε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο είχε γίνει και σε μένα! Γιατί δλδ κάποιος δεν χώθηκε στο ποστ της Michelle και κάθε Michelle που ήταν και το πρώτο βαρβάτο(γιαυτό αναφέρθηκα σε σένα όχι για το περιεχόμενο) και δεν αντιδράσαμε οι άνδρες με το τρόπο που αντιδράσατε εσείς! Πολλά από τα θέλω σας κοπελιές είναι υποτιμητικά, πχ το τσιγκούνης που είναι μια πλήρως υποκειμενική έννοια! Και εσείς αλλά και τα αγόρια εκφράσαν τα θέλω τους.Η διαφορά είναι ότι υπήρξε ειρωνία στα πρώτα σρκετά και δομημένα θέλω ενός άνδρα (λεγόμενα του Valder)! Υποκρισία κατά την προσωπική μου γνώμη και για Mods και Admin που κάναν τα στραβά μάτια σε συνδυασμό με υποστήριξη του ειρωνευτικόύ σχόλιου και αυτό πέρασε ντούκου!

Και μιας το αναφέρατε, μήπως με πιπίλα το φεμινιμό έχετε χάσει λίγο την μπάλα.Φεμινισμός είναι η διεκδίκηση μια ισότιμης θέσης της γυναίκας στην κοιωνία και όχι παιδιαστικη διαφωνία με κάθε τι έστω και στο ελάχιστο νιώθουμε να μας περιορίζει ή μας τσούζει λόγω αλήθεια! Γιατί εγώ θυμάμαι 2 καθαρές πανομοιότυπες περιπτώσεις και άλλη μία νομίζω! Λέει κάτι κάποιος κάτι και αντί να διαφωνίσετε πέφτετε να τον φάτε ζωντανό με συνοπτικές διαδικασίες? Συγνώμη αλλά για μένα αυτό είναι καταπιεσμένο κόμπλεξ το οποίο βγαίνει με ενσωματωμένη την εκδίκηση και το τώρα "θα δεις"!Μήπως όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται για κάποιους εδώ μέσα?

Τα λόγια του Valder ήταν ξεκάθαρα και πλήρως κατανοητά. Πολλές φορές παρερμηνείες δεν υπάρχουν λόγω προβληματικής έκφρασης αλλά και κυρίως λόγω προσωπικών παθών

Τα λέω αυτά και ας έχει δεύτερο γύρο γιατί
1)Η ειρωνία σε οποιαδήποτε προσωπική άποψη είναι απαράδεκτη
2)Πραγματικά οι Mods και admins δεν συμμαζέψαν την κατάσταση και αγνοήσαν πλήρως το ξεκάθαρο ειρωνικο σχόλιο! Βασικά δεν έπρεπε καν να χρειαστεί να φτάσουν εκεί! Και επειδή στις συζητήσεις συμμετέχουν και οι admin και mods θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτική στο πως λένε κάποια πράγματα γιατί ποιος θα φυλάξει τον φύλακα?
3)Την ελευθερία προσωπικών επιλογών και απόψεων την έχετε ακουστά? Διαφωνώ συμφωνώ δεν σχολιάζω είναι οι επιλογές! Η κατάκριση δεν είναι επιλογή και αν γίνει ο άλλος πρέπει να είναι και θύμα για να μην αντιδράσει


Λοιπόν κάνω μια διόρθωση εδώ καθώς τα έγραφα και να πω τι δεν θέλω στον κόσμο άρα και στις γυναίκες
1)αυτό που ονομάζω εγώ παρθένα στον εγκέφαλο
2)Κόσμο που στο πρώτο σχόλιο τύπου οι άνδρες αυτό και οι γυναίκες εκείνο και ανάποδα και όπως θέλετε ορμάνε και αντιδράνε όπως παραπάνω και βγάζουν κατά την δική μου ένα επαναστατημένο καταπιεσμένο κομπλεξισμό! Δεν είναι φυλλετικός ρατσισμός να ξέρουμε τι δεν μπορούν να κάνουν οι άνδρες και τι δεν μπορούν οι γυναίκες!
3)Ο κόσμος που είναι ηθικά αλλά και συνηθειακά κολημένες σε παραδοσιακές αξίες που τους έχουν σιδερωθεί από μικρά και δεν το έχουν καταλάβει
4)Κόσμος που δεν μπορεί να καταλάβει ότι δεν χρειάζεται να διασκεδάζει πάντα μαζί μου. Τα γούστα είναι διαφορετικά και δεν χρειάζεται να τραβολογιέται ο ένας στου άλλου για να αποδείξει ότι την αγαπάει
5)Κόσμος θύματα! Βούλησα,αυτοπεποίηθηση και κυρίως κριτική ικανότητα βασικά στιοχεία στον ψυχισμό κάποιου
6)Ζήλεια και κτηικότητα! Get a life
7)Ανθρώπους που παρατάνε των κοινωνικό τους κύκλο μόλις βρουν σχέση και όποτε πάνε στραβά ξαφνικά θυμούνται ότι είχαν και φίλους! Αυτό δεν είναι φιλία! Και στην τελική μια υγειής σχέση υπάρχει όταν ο κόσμος σου γυρίζει μαζί με του άλλου και όχι γύρω από αυτόν!
8)Να μην είναι έρμαιο της τηλεόρασης και ένα κατευθυνόμενο άτομο από τα πρέπει των rulebooks που συνοδεύουν την κοινωνία μας

Και ένα ακόμα ειδικά για τις γυναίκες που εμφανίζεται κυρίως
1)Γυναίκες που πιστεύουν ότι η τσιγγουνιά είναι η μη αλλόγιστη σπατάλη λεφτών στο άτομο τους επειδή είναι γυναίκες και έτσι πρέπει!Και γενικώς πιστεύουν στο αυτά που βγάζεις δικά μας και αυτά που βγάζω δικά μου!

0,1)Θα προτιμούσα να μην καπνίζει. Σίγουρα να σέβεται ότι εγώ δεν καπνίζω και με ενοχλεί!

Όπως καταλάβατε και συνειδητοποιώ τώρα η ερώτηση στο τι δεν θέλεται στον ερωτικό σας σύντροφο απαντιέται στο τι δεν θέλεται στους ανθρώπους με τους οποίους συναναστρέφεστε? ΟΙ εξειδικευμένες διαφοροποιήσεις είναι πρακτικά παρακλάδια και συνέπειες του 3 και 8!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top