Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,801 μέλη και 2,440,902 μηνύματα σε 76,697 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 111 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βιβλία & Ταινίες του Stephen King

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:30, 13-06-05:

Τι γνώμη έχετε για τον δημιουργό της ονειροπαγίδας , πράσινο μίλι ,κρυφό παράθυρο μύστικος κήπος κ.α.? Προσωπικά μου άρεσαν πόλυ κάποια βιβλία του άλλα γίνετε από ένα σημείο και μετά κουραστίκος
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 00:33, 14-06-05:

Langoliers -> RESPECT
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 01:33, 14-06-05:

Αυτο ειναι ενα που διαδραματιζοταν σε ενα ερημο αεροδρόμιο? Αν ναι ειχα δει την ταινια και μου αρεσε παρα πολυ!!!!
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 02:41, 14-06-05:

Yeap αυτό εννοώ. Από τις αγαπημένες μου ταινίες, αν όχι η αγαπημένη μου...

Something is wrong... There is no echo.

RESPECT λέμε!!!!
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:57, 14-06-05:

Έμενα μου άρεσαν πόλυ τα έργα του: Hearts in Atlantis και The Shawshank Redemption. Κορυφαία
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 18:02, 14-06-05:

Πολύ καλός ο Steven King αλλά πολλοί ξενερώνουν επειδή πετάει τους εξωγήινους μέσα στα περισσότερα βιβλία του...

Εγώ καραγουστάρω πάντως

Top Quality
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:24, 14-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn
Πολύ καλός ο Steven King αλλά πολλοί ξενερώνουν επειδή πετάει τους εξωγήινους μέσα στα περισσότερα βιβλία του...

Εγώ καραγουστάρω πάντως

Top Quality
Έχει γράψει πάντως πολλά βιβλία που δεν εχουν σχέση με εξωγήινους! Αλλα ενταξεί προσώπικα δεν με ενόχλουν αλλά το βιβλίο του ονειροπαγίδα δεν μου άρεσε!
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 18:26, 14-06-05:

Το βιβλίο 'ονειροπαγίδα' δεν ήταν και ό,τι το καλύτερο, αλλά σαν ταινία το Dreamcatcher ήταν απίστευτο.
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε: στις 18:30, 14-06-05:

Συμφωνώ. Κορυφαία ταινία... λίγο αηδιαστική βέβαια στην αρχή... από κει που έβγαιναν τα τέρατα-εξωγήινοι δλδ

I Duddits!
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:37, 14-06-05:

@YoMaNaTiOn & emufear
εμένα το βιβλίο μου αρέσε πιο πολύ απο την ταινία..... Την θεώρησα πολύ αμερικάνικη και δεν ξέρω δεν είχε κατι πρωτότυπο. Χμμμ μάλλον πρέπει να ξαναδώ την ταινία μπορεί να έχω κάνει λάθος
Παράθεση

garfield

Νεοφερμένος

Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O garfield έγραψε: στις 20:22, 14-06-05:

Δε νομίζω να υπάρχει καλύτερος συγγραφέας στο είδος του.
Και μιλαω για βιβλία όπως η Κριστιν και η Λάμψη.
Ο Κιούμπρικ έπιασε κάπως την ατμόσφαιρα του βιβλίου, αλλά το έργο του King ήταν σαφώς καλύτερο.
Το ίδιο ισχύει και για τον Κάρπεντερ (αυτός δεν ήταν ο σκηνοθέτης στο Κριστίν ή δεν θυμάμαι καλά?).
Το Αυτό, ήταν επισης πολύ καλό και οι περιγραφές εξαιρετικές.
Μίζερι, φοβερή.
Προσωπικά πιστεύω πως αν και ο ίδιος παρευρίσκεται πάντα στα γυρίσματα των έργων όπου είναι βασισμένα τα βιβλία του, η μεταφορά χάνει πάντα..
Η μόνη ταινία που ήταν ισάξια του βιβλίου ήταν το Στάσου πλάι μου (Stand by me). ΚΟΡΥΦΗ.
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O gianakin έγραψε: στις 18:29, 15-06-05:

Εχω παρατηρησει οτι πολλα απο τα βιβλια του King απετυχαν ως ταινιες(κ δεν μιλαω για τις γνωστες,εχουν γυριστει κατι...διαμαντια απο βιβλια του που ηταν τοσο καλα που εγιναν κατευθειαν βιντεοταινιες!).Αλλα οσες τις πετυχουν,γινονται τρομερες.Το Πρασινο Μιλι,το Shawshan Redemption,Η Επαυλη(αν κ πολυ κουραστικο) και η Λαμψη(παρολο που ο Κιουμπρικ κρατησε ισα με 20% του βιβλιου μεσα στην ταινια!) μου αρεσουν απιστευα σαν ταινιες!
Αλλα συμφωνω οτι στο ειδος του ειναι ο καλυτερος,κατα τη γνωμη μου.Ακολουθει αλλα απο μια καποια αποσταση ο κος Clive Barker που εχει ψωμια ακομα...
Παράθεση

garfield

Νεοφερμένος

Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O garfield έγραψε: στις 21:13, 15-06-05:

Ο Υφαντόκοσμος του, ήταν εκπληκτικός...
Τελείως άλλο γράψιμο απο του King, αλλά εξ ίσου καλό!
Παράθεση

ulalum

Νεοφερμένος

Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O ulalum έγραψε: στις 01:30, 17-06-05:

King=GOD!To περίεργο είναι πως,ενώ τα βιβλία του τα λατρεύω,τις μεταφορές στην οθόνη δεν τις πολυεμπιστεύομαι
Επίσης,δεν ξέρω πόσοι το γνωρίζουν,έχει γράψει και ένα ΥΠΕΡΟΧΟ παιδικό παραμύθι το οποίο δεν έχω καταφέρει να βρω στα ελληνικά .Το διάβασα στα ιταλικά και ξετρελέθηκα!Κάτι σαν "Τα μάτια του δράκου" λεγόταν...Το έχει δει κανείς;
Παράθεση

garfield

Νεοφερμένος

Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O garfield έγραψε: στις 20:02, 18-06-05:

Εγώ πάντως οχι.

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 517 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 09:41, 21-06-05:

Από τους αγαπημένους μου.

Έχω διαβάσει τα :Νυχτερινή πτήση 29,νυχτερινή βάρδια,Το αυτό,Το κοράκι,Πως τελείωσε όλο το μπάχαλο,Το πράσινο μίλι.

Αυτόν τον καιρό διαβάζω την μυθική επταλογία του,Ο μαύρος Πύργος που είναι μακράν η καλύτερη δουλειά του.

Έχουν κυκλοφορήσει τα 7 από τα 4 βιβλία και περιμένω με αγωνία το 5ο που έχει αργήσει...

Υγ Στην Αμερική έχουν εκδοθεί όλα τα βιβλία
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 13:56, 22-06-05:

Αυτή την εποχή διαβάζω το Κοράκι. Ξέρω ότι είναι ίσως από τα πιο παλιά έργα του King και ότι έχει παιχτεί χιλιάδες φορές στην TV όμως επειδή είμαι φοβιτσιάρα και δεν βλέπω τέτοια έργα, προτιμώ να τα διαβάζω.
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,984 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 14:16, 22-06-05:

Είναι αρκετά καλός.Διαβάστε το "Πρόσωπο του Φόβου".Το πρώτο δικό του βιβλίο που διάβασα.Δεν είναι πολύ γνωστό αλλά δεν υστερεί σε τίποτα απο όσα έγιναν ταινίες.Να ρωτήσω και κάτι,αφού στα ελληνικά είναι Στέφεν Κινγκ γιατί επίσημα το μεταφράζουν Στήβεν;(απορία που έχω )
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 16:34, 22-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από gianakin
Λαμψη(παρολο που ο Κιουμπρικ κρατησε ισα με 20% του βιβλιου μεσα στην ταινια!)
Αυτό με ξενέρωσε ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ....Το βιβλίο το λάτρεψα και το έβγαλα σε μία μερα...ναι...δεν κοιμήθηκα καν, δεν μπορούσα να το αφήσω 8) Αλλά όταν είδα την ταινία δεν μου άρεσε...Το βιβλίο ήταν πολύ ανώτερο...Αλλά συνήθως έτσι δεν γίνεται;
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O gianakin έγραψε: στις 16:39, 22-06-05:

Μπα,ειδικα για την Λαμψη προσκυναω την ταινια κ οχι το βιβλιο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βιβλία που έγιναν ταινίες - Από Pequeño
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-11-18 στις 08:56.
    • Τhe King's Speech (2010) - Από alis
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-01-12 στις 12:04.
    • Βιβλία και ταινίες φαντασίας! - Από lovesome
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-10-10 στις 20:15.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα