Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,808 μέλη και 2,441,588 μηνύματα σε 76,728 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 338 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

E-shops: Αγοράζετε συχνά από το internet;

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 00:50, 14-06-05:

Αγοράζετε συχνα απο E-shops ?
έγω ναι , παρα πολυ συχνά έχω χάσει το λογαριασμό πλέον 8)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 03:24, 14-06-05:

Εγω ποτέ γιατί δεν έχω πιστωτική αλλά βαζω τον Exposed και το κανει για μένα!
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 13:44, 14-06-05:

Εγώ δεν έχω πιστωτική αλλά έχω κάνει μερικές αγορές.. (με αντικαταβολή!)
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:04, 14-06-05:

Ναι αλλά σε ξένα e-shops αυτό δεν γίνεται! Σε ελληνικά το έχω κανει κι εγώ αν και αργουν πααααρα πολυ. :/
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:15, 14-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Ναι αλλά σε ξένα e-shops αυτό δεν γίνεται! Σε ελληνικά το έχω κανει κι εγώ αν και αργουν πααααρα πολυ. :/
χμμ εμένα ακομη και με αντικαταβολή δεν αργουν πάνω απο 2 μέρες από ελλάδα
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 21:50, 14-06-05:

κι εγώ ψωνίζω απο το ίντερνετ συχνά μ εαντικαταβολή πάντα γιατί με πιστωτική δεν έχω εμπιστοσύνη :/
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:33, 14-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
κι εγώ ψωνίζω απο το ίντερνετ συχνά μ εαντικαταβολή πάντα γιατί με πιστωτική δεν έχω εμπιστοσύνη :/
χμμμ εγώ πιστευώ ότι το ίδιο ρίσκο είναι με να αγόρασει κάνεις με αντικαβολή γιατι κάλλιστα θα μπορούσαν να σου στείλουν ένα άδειο πακέτο.......
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 22:45, 14-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
χμμμ εγώ πιστευώ ότι το ίδιο ρίσκο είναι με να αγόρασει κάνεις με αντικαβολή γιατι κάλλιστα θα μπορούσαν να σου στείλουν ένα άδειο πακέτο.......
δεν φοβαμαι τόσο το μέρος που θα πάρω τα πράγματα όσο τους άλλους οι οποίοι μπορεί να κλέψουν τα στοιχεία της κάρτας(όχι οτι έχω πιστωτική αλλά λέμε τώρα αν είχα)
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:52, 14-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
δεν φοβαμαι τόσο το μέρος που θα πάρω τα πράγματα όσο τους άλλους οι οποίοι μπορεί να κλέψουν τα στοιχεία της κάρτας(όχι οτι έχω πιστωτική αλλά λέμε τώρα αν είχα)
Σε αρκετά μεγάλα e-καταστήματα πλέον η συναλλαγή γίνεται επί τόπου αρά κανένας υπάλληλος δεν βλέπει τα στοιχεία της κάρτας. Αλλά και στα περισσότερα καταστήματα τα στοιχεία της κάρτα βρίσκονται σε κρυπτογραφημένη database που έχει πρόσβασει ,συνήθως, μόνο το λογιστήριο του καταστήματος άρα εμένα αυτό μου φτάνει για να εμπιστεύομαι. Επίσης κανένα κατάστημα δεν θα χαλάσει το όνομα του για μερικά ευρώ
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 13:07, 15-06-05:

Είμαι τακτικός πελάτης διάφορων e-shop... απο ηλεκτρονικά, μέχρι μπουτίκ ομάδων στο εξωτερικό! κανένα προβλημα μέχρι τώρα... (να μην το ματιάσουμε κιόλας... )
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 13:45, 15-06-05:

Κάνω πολύ συχνά αγορές απο e-shop, χτες για παράδειγμα μου ήρθε το world of warcraft
Με πιστωτική πληρώνω μόνο αν δεν υπάρχει άλλη λύση, συνήθως με αντικαταβολή κάνω τις αγορές μου. Και ποτέ δεν κάνουν πάνω απο 2 μέρες να έρθουν τα πράγματα...
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O gianakin έγραψε: στις 15:07, 15-06-05:

Απο τα 2 Amazon(co.uk & com) και απο το e-shop.gr.Το ελληνικο ειναι απιστευτα γρηγορο κ αρκετα καλο σε τιμες/προσφορες.Μου ειχε φερει τα 5.1 ηχεια μου σε 3 μερεες μεσα!
Απο τα 2 ξενα,τι να πω,ειναι πολυ ασφαλη και συνεπη.Εγω την 1η φορα που εκανα παραγγελια μου ηρθαν τα μισα,αλλα οχι λογω Αμαζον,αλλα επειδη ενας ^&$%^ στην πολυκατοικια του παιδιου που εσταλησαν ανοιξε το κουτι και μου βουτηξε πραγμα.Αν ειναι δυνατον!!!Παντως συμφερει πολυ,ειδικα αν εχεις χρεωστικη καρτα!Ειναι δυσκολο να εισαι StarWars fan στην ελλαδα
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 23:04, 15-06-05:

Δεν εχω αγορασει ποτε απο e-shop επειδη αφτα που θελω τα βρισκω και σε κανονικο μαγαζι με ελαχιστη διαφορα που δεν αξιζει την αναμονη του e-shop και επεισης επειδη ο πατερας μου δεν εμπιστευετε καρτες στο νετ δεν αγοραζω. Μονο με αλλα ατομα που γνωριζω και μου στελνουν με αντικαταβολη συλεκτικα κομματια των KISS. Αλλα ερχονται και η δικιες μου μερες, τωρα που θα ανοιξει σε λιγο το το Greek KISS Army shop θα μπορω επιτελους να αγοραζω με αντικαταβολη και απο ελλαδα (ωστε να ειμαι σιγουρος οτι θα ερθει κιολας) οτιδιποτε θελω απο τους KISS και μια και ειμαι μελος σε καλυτερες τιμες
Παράθεση

trela

Νεοφερμένος

Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O trela έγραψε: στις 17:34, 22-06-05:

Το καλοκαίρι είχα παραγγείλει ένα τηλεσκόπιο από Αμερική...
Ενώ το είχα πληρώσει κανονικά με τη Visa, το τηλεσκόπιο τίποτα!

Μέτα από 2 μήνες, τους έστειλα ένα email σχετικά με το γιατί αφού έχω πληρώσει με τη Visa (και αφού λέγαν ότι θα ερχόταν σε ένα μήνα) δεν έχει έρθει, χωρίς να πάρω καμία απάντηση. Μέσα στην βδομάδα, τους έστειλα περίπου 15 emails, χωρίς να πάρω πάλι καμία απάντηση.

Μέτα 2 βδομάδες, τους έστειλα ένα προειδοποιητικό email ότι, αν δεν μου απαντήσουν, θα τους "σπαμάρω" τους υπολογιστές και μετά θα τους γεμίσω "σκουπίδια".

Πάλι καμία απάντηση.

Μέτα 3 μέρες, έβαλα το PC να στέλνει email σε αυτούς (με αποστολέα αυτούς, χρησιμοποιώντας το δικό τους email (για να μην υπάρχει περίπτωση να κάνουν ignore)...

Τελικά, τους έστειλα εκείνη την ημέρα 60.000 emails (σκουπίδια) και την μεθεπόμενη μέρα το τηλεσκόπιο ήταν εδώ (αεροπορικώς) και μου απάντησαν ότι έγινε κάποιο "λάθος" κατά την αποστολή!

Με πήραν από τον provider και μου είπαν ότι παραπονέθηκαν κάποιοι από Αμερική (αυτοί δηλαδή!) ότι τους δημιούργησα τεράστιο πρόβλημα στα PC.

Από τότε δεν έχω ξανααγοράσει από το εξωτερικό, γιατί την επόμενη φορά που θα ξαναγίνει, με βλέπω χωρίς DSL!

Προσέχετε τις αγορές σας, υπάρχουν πολλοί απατεώνες...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 27-12-17 στις 16:33. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish.
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 01:28, 30-06-05:

κ εγώ ψωνίζω ό,τι μου καπνίσει απο e-stores (μέχρι και Star Wars t-shirt )
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,298 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 02:39, 30-06-05:

Εγώ έχω κάνει αγορές απο ελληνικά και ξένα e-shops αλλά είτε ήταν με αντικαταβολή είτε με ποστωτική άλλων. Δεν έχω πρόβλημα εμπιστοσύνης των e-shops αλλά των ελληνικών πιστωτικών που απο αυτά που μου λένε οι ίδιοι όταν με πέρνουν να μου κάνουν προσφορά περίπου μιά φορά το δίμηνο (αποκτήσαμε και phone spammers στην ελλάδα) δέν προσφέρουν καμία ασφάλεια εναντίων απάτης με πιστωτική όπως κάνουν οι ξένες.
Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε: στις 19:58, 17-07-05:

δεν ψωνίζω γιατί δεν έχω πιστωτική και οι γονείς που δεν ασχολούνται καθόλου με υπολογιστές, ίντερνετ... άντε να τους πείσεις για ασφάλεια κλπ και να τους εξηγείς...
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 20:07, 17-07-05:

Ψωνίζω από το e-shop μικροπράγματα για τον υπολογιστή....Πάντα με αντικαταβολή και έχω πάντα το κεφάλι μου ήσυχο...Παλιά χρησιμοποιούσα το πλαίσιο αλλα τα έχω πάρει μαζί τους 8)
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:29, 17-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Ψωνίζω από το e-shop μικροπράγματα για τον υπολογιστή....Πάντα με αντικαταβολή και έχω πάντα το κεφάλι μου ήσυχο...Παλιά χρησιμοποιούσα το πλαίσιο αλλα τα έχω πάρει μαζί τους 8)
Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν συμφέρει κάποιον να αγοράσει από πλαίσιο αν η πόλη που ζει έχει κάποιο υποκατάστημα πλαισίου μιας και τα έξοδα αποστηλής κάνουν την τιμή του προϊόντως να φτάνει τα συνηθησμένα καταστήματα !
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 20:36, 17-07-05:

Πλαίσιο sucks...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πόσο συχνά κλαίτε; - Από Giasmin...
      Το θέμα έχει λάβει 136 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-09-12 στις 20:10.
    • Χρησιμοποιείτε συχνά webcam; - Από Jfire
      Το θέμα έχει λάβει 55 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διαδίκτυο και καθημερινή ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-08-11 στις 02:44.
    • Πόσο συχνά βγαίνετε; - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 56 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-03-11 στις 21:39.
    • e-shops έναντι συμβατικών καταστημάτων - Από Neraida
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οικονομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-09 στις 16:50.
    • Αγοράζετε "μαϊμού" CD; - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 98 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-09 στις 16:24.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα