Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,444 μηνύματα σε 75,701 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 399 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

ISDN και restarts

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:28, 22-09-06:

Μιας και μου καηκε το router μεχρι να αποφασίσω το τι θα αγορασω μπαινω απο isdn. Το προβλημα ειναι οτι ενω ειχα συνηθισει με το hardware firewall δεν ειχα καποιο software firewall. Το αποτελεσμα;
Μολις μπηκα μεσω isdn μετα απο κανενα 20λεπτο μου εκανε restart. Εβαλλα το zonealarm ενω μου εβγαζε μηνυμα οτι μπλοκαρε καποιες επιθεσεις μετα απο λιγο παλι μου εκανε restart ...

Τι αλλο να δοκιμασω;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 22:06, 22-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μιας και μου καηκε το router μεχρι να αποφασίσω το τι θα αγορασω μπαινω απο isdn. Το προβλημα ειναι οτι ενω ειχα συνηθισει με το hardware firewall δεν ειχα καποιο software firewall. Το αποτελεσμα;
Μολις μπηκα μεσω isdn μετα απο κανενα 20λεπτο μου εκανε restart. Εβαλλα το zonealarm ενω μου εβγαζε μηνυμα οτι μπλοκαρε καποιες επιθεσεις μετα απο λιγο παλι μου εκανε restart ...

Τι αλλο να δοκιμασω;
Το Netmod; Η σύνδεση με τον πάροχο; Ο υπολογιστής; Τί επανεκκινήθη;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 07:05, 23-09-06:

O υπολογιστης
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 01:34, 24-09-06:

Υποθέτω ότι το έχεις συνδέσει στην usb θύρα. Δοκίμασε να το συνδέσεις στην σειριακή (με το αντίστοιχο καλώδιο). Η σύνδεση του μέσω usb προκαλεί μπλε οθόνες τις οποίες έχεις απενεργοποιήσει και κάνει restart αντί να τις δεις. Λογικά αν τις ενεργοποιήσεις θα σου λέει κάτι για DRIVER_IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL ή κάτι τέτοιο. Δοκίμασε και πες μας...
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:00, 27-09-06:

με σειριακη συνδεση δεν υπαρχει προβλημα
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 01:15, 28-09-06:

Χαίρομαι... Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα ήταν αυτό, γιατί είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα. Επίσης στην σειριακή θα σου καίγεται πιο σπάνια (αν σου έχει ήδη καεί δλδ) και δεν θα φωνάζεις τον οτε για αντικατάσταση καθε τόσο. Θα σου σύστηνα επίσης να πας:
δεξί κλικ ο υπολογιστής μου > ιδιότητες > καρτέλα για προχωρημένους > κουμπί ρυθμίσεις απο εκκίνηση και αποκατάσταση > ξε-τικαρε το αυτόματη επανεκκίνηση. Έτσι θα βλέπεις το σφάλμα σε μπλε οθόνη, αντί να κάνουν restart τα windows...
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 06:03, 28-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Χαίρομαι... Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα ήταν αυτό, γιατί είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα. Επίσης στην σειριακή θα σου καίγεται πιο σπάνια (αν σου έχει ήδη καεί δλδ) και δεν θα φωνάζεις τον οτε για αντικατάσταση καθε τόσο. Θα σου σύστηνα επίσης να πας:
δεξί κλικ ο υπολογιστής μου > ιδιότητες > καρτέλα για προχωρημένους > κουμπί ρυθμίσεις απο εκκίνηση και αποκατάσταση > ξε-τικαρε το αυτόματη επανεκκίνηση. Έτσι θα βλέπεις το σφάλμα σε μπλε οθόνη, αντί να κάνουν restart τα windows...
Thanks ... ήδη το εκανα αυτο για τις μπλε οθονες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια