Αργό ή γρήγορο internet;

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εμείς έχουμε conn-x, μιας και στη Λαμία δεν βρίσκεις καλύτερο... ο τυχεράκιας ο αδερφός μου του χρόνου πάει Αθήνα και θα του κάνουν παρέα 24mbps (της HOL), και θα είναι όλα δικά του...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fragkiskos

Νεοφερμένος

Ο Fragkiskos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
για σκεψου ομως να χρειαζεται να κανεις κα8ε 1ωρα restart το modem για να ξαναπαρει μπρος η γραμμη...
ποσο μαλλον οταν το αφηνεις να κατεβαζει και πεφτει

Πάρε τηλέφωνο στο 13802 και πες ότι έχεις αποσυνδέσεις και να κοιτάξουν για λάθη στη γραμμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
connex 8αρα (πλεον) που συντομα θα υποβιβαστει σε 2αρα γιατι δεν τραβαει η γραμμη με καμια δυναμη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Α, ναι ξέχασα, έχω 8mbit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμας η conn-x είναι η εταιρεία και έχουμε ταχύτητα 4Mbps(Μπόρει το mbps να το γραψα λάθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick#18

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Forthnet 2play ως 24mbps και κλειδωνω πολυ καλα στα 17....

Τα βασικα στατιστικα (down/up)
SNR Margin (dB): 5.8/16.2
Attenuation (dB): 28.0/12.4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
HOL 2play lite με 8Mbps ταχύτητα.Τώρα στα πόσα Mbps συγχρονίζει το modem είναι άλλη ιστορία....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Είχα Οtenet κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς και μετά πήραμε το Conn-X. Από τότε μου κόβεται η σύνδεση κάθε λίγο και λιγάκι και μετά από κανα λεπτό ξανασυνδέεται μόνο του. Έχει κανείς ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Είχα Οtenet κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς και μετά πήραμε το Conn-X. Από τότε μου κόβεται η σύνδεση κάθε λίγο και λιγάκι και μετά από κανα λεπτό ξανασυνδέεται μόνο του. Έχει κανείς ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

Απαντησες μονη σου την ερωτηση :P
ειπες Conn-x το οποιο εχει σχεση με τον ΟΤΕ
Αυτο αρκει νομιζω :P
Εγω παντος εχω cyta και ειμαι μια χαρα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αλήθεια; Ε ρε με το μπ....:mad: Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτό το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Είχα Οtenet κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς και μετά πήραμε το Conn-X. Από τότε μου κόβεται η σύνδεση κάθε λίγο και λιγάκι και μετά από κανα λεπτό ξανασυνδέεται μόνο του. Έχει κανείς ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;
Τελευταια αναβαθμιστηκαν οι ταχυτητες οποτε μπορει στη νεα ταχυτητα να μην τραβαει η γραμμη. Παρε στο 121 και δηλωσε βλαβη λογο αποσυνδεσεων. Ισως χρειαστει να σε ριξουν ταχυτητα και να εισαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ναι, λοιπόν γιατί διαβάζω για αποσυνδέσεις κτλ

Το ρούτερ να είναι στην κλεντρική μπρίζα του σπιτιού ΜΟΝΟ του, χωρίς φίλτρο μπροστά κι προτείνεται και χωρίς splitter μπροστά (αν θέλετε σας εξηγώ και γιατί χωρίς splitter)

Μετά σε όλες τις τηλεφωνικές συσκευές φίλτρα.

Γενικά δοκιμάστε το εξής: βγάλτε όλες τις τηλεφωνικές συσκευές. Αν συνεχιστούν οι αποσυνδέσεις, αλλάξτε φίλτρα και στην συνέχεια τηλεφωνικές συσκευές.

Αν συνεχιστούν ακόμα πάρτε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να σας κάνουν line test.

Αν βρεθεί βραχυκύκλωμα και είναι θέμα που μπορούν να λύσουν , το κάνουν.

Επίσης γενικά σε attenuation πανω απο καλό είναι να μην δουλέυεις adsl2+ αλλά σκέτο dsl. Για τις άθλιες γραμμές υπάρχει και το g.dmt

Οσοι έχετε speedtouch router (ή γενικά ρουτερ μ τελνετ) δοκιμάστε το DMT tool για να κάνετε κουμάντο στην γραμμη σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Και οσοι θελετε να εντρυφησετε περισσοτερο στο θεμα, ενα ειναι το site

www.adslgr.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cb_papi

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ έχω 2Mbit. Είχαμε βάλει 24Mbit, αλλά το βγάλαμε άμεσα, διότι το ρουτερ αποσυνδεόταν συνέχεια (είμαι μακριά από DSLAm). Περιμένουμε για καλύτερες γραμμές από τον Π-ΟΤΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εγω διαφωνω με την γκαμα ταχυτητων που επιλεγετε να ειναι διαθεσιμη. Δεν θα με χαλουσε καθολου μια γραμμη 512kbps με κανενα 5ευρω το μηνα :eyesup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
forthnet 2play με 24 mbit
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick#18

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω διαφωνω με την γκαμα ταχυτητων που επιλεγετε να ειναι διαθεσιμη. Δεν θα με χαλουσε καθολου μια γραμμη 512kbps με κανενα 5ευρω το μηνα :eyesup:
αμα δεν σε ενδιαφερει το download ειναι μια χαρα....για surfing και κανενα online game ειναι οκ αλλα σιγουρα θα επρεπε να την αναβαθισεις συντομα γιατι ειδη οι περισσοτερες σελιδες ειναι 800 κιλα η μια....(ενοω εχουν μεγαλο οκγο δεδομενων που πρεπει να φορτοθει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
αμα δεν σε ενδιαφερει το download ειναι μια χαρα....για surfing και κανενα online game ειναι οκ αλλα σιγουρα θα επρεπε να την αναβαθισεις συντομα γιατι ειδη οι περισσοτερες σελιδες ειναι 800 κιλα η μια....(ενοω εχουν μεγαλο οκγο δεδομενων που πρεπει να φορτοθει)

Και παλι ξερεις ποσοι θα ηταν ικανοποιημενοι με μια τετοια ταχυτητα?
Το προβλημα ανεκαθεν ηταν η χρονοχρεωση(ΕΠΑΚ) και συναμα οι χαμηλες ταχυτητες. Αλλα και τα 2mbit που εχω τωρα ειναι υπεραρκετα για κατεβασμα (rapidshare κατα 99%).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω 8 mbps απο τον ΟΤΕ και ειμαι ευχαριστημενος.Δράμα μένω.Μερικες φορες το Ιντερνετ πέφτει για κατι δευτερολεπτα αλλα ολα οκ. Στην ουσια ομως εχω 6.1 mbps και 0.3 upload (www.speedtest.net)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Κοιταξε λιγο την συνδεσμολογια μεσα στο σπιτι μηπως και καταφερεις και περιορισεις τις αποσυνδεσεις αυξανοντας το SNR (δηλ. μειωνοντας τα παρασιτα).
Απ την αλλη τωρα που η 4mbit καταργηθηκε, μονοδρομος ειναι τα 2mbit για να μην πληρωνεις νταβατζιλικι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top