Με ποιον συζητάμε τα προσωπικά μας; Φίλοι versus άγνωστοι

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ. Κι εγώ δε ήθελα να μιλάει ο ιχλίμπεντιχ για τα σεξουαλικά μας σε κάποιο φόρουμ χωρίς να το ξέρω και ειδικά σε άτομα που δεν είναι τελείως άγνωστοι αλλά ούτε και φίλοι του καλοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συμφωνώ. Κι εγώ δε ήθελα να μιλάει ο ιχλίμπεντιχ για τα σεξουαλικά μας σε κάποιο φόρουμ χωρίς να το ξέρω και ειδικά σε άτομα που δεν είναι τελείως άγνωστοι αλλά ούτε και φίλοι του καλοί...

αν παρόλα αυτά έχει την ανάγκη να συζητήσει κάτι... δεν είναι καλύτερα να το κάνει σε ένα φόρουμ που δεν θα σε δουν και δε θα σε γνωρίσουν ΠΟΤΕ απ το να το συζητήσει με τους φίλους του που την άλλη μέρα θα σε δουν και θα "ξέρουν" ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
αν παρόλα αυτά έχει την ανάγκη να συζητήσει κάτι... δεν είναι καλύτερα να το κάνει σε ένα φόρουμ που δεν θα σε δουν και δε θα σε γνωρίσουν ΠΟΤΕ απ το να το συζητήσει με τους φίλους του που την άλλη μέρα θα σε δουν και θα "ξέρουν" ?

Ακριβώς. Το βλέπω λίγο και από την άποψη "κάρμα", γενικά δε μου αρέσει να ξέρουν για μένα πράγματα, που δεν ξέρω ότι γνωρίζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
πάντως απ το να τα συζητάς με τους φίλους που την άλλη μέρα θα δουν και την κοπέλα σου στα μάτια και θα το σκέφτονται και πολύ πιθανά... θα το φαντάζονται κι όλας, χίλιες φορές να το συζητάς με άτομα σε ένα φόρουμ που δεν σε ξέρουν

Ακόμα και με φίλους σου κολλητούς δεν το θεωρώ και τόσο "φρόνιμο" να μπαίνει κάποιος σε τέτοιες λεπτομέρειες. Καμιά φορά οι φίλοι γίνονται φίδια... Καλύτερα να κρατάς και μια πισινή-τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ακόμα και με φίλους σου κολλητούς δεν το θεωρώ και τόσο "φρόνιμο" να μπαίνει κάποιος σε τέτοιες λεπτομέρειες. Καμιά φορά οι φίλοι γίνονται φίδια... Καλύτερα να κρατάς και μια πισινή-τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ.
μα αυτό λέω.... (μήπως τελικά λέμε το ίδιο πράγμα? :P)
αλλά υπάρχουν φορές που χρειάζεσαι κάτι να το κουβεντιάσεις ή να ενημερωθείς... πως θα το κάνεις όταν "αποκλείσεις" τους φίλους? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
μα αυτό λέω.... (μήπως τελικά λέμε το ίδιο πράγμα? :P)
αλλά υπάρχουν φορές που χρειάζεσαι κάτι να το κουβεντιάσεις ή να ενημερωθείς... πως θα το κάνεις όταν "αποκλείσεις" τους φίλους? :hmm:

Δε λέω να "αποκλείσεις" τους κολλητούς σου. Απλά να μην ξανοίγεσαι και τόσο-μίλα σε γενικότερα πλαίσια μαζί τους χωρίς "ειδικές" και "καυτές" λεπτομέρειες. Κράτα καλού κακού και μια πισινή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δε λέω να "αποκλείσεις" τους κολλητούς σου. Απλά να μην ξανοίγεσαι και τόσο-μίλα σε γενικότερα πλαίσια μαζί τους χωρίς "ειδικές" και "καυτές" λεπτομέρειες. Κράτα καλού κακού και μια πισινή. ;)

αυτό πολλές φορές εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να σταθεί...
αν για παράδειγμα εγώ έχω σχέση με τον Κώτσο και ξαφνικά μου έρθει να ρωτήσω τις φιλενάδες μου για την πρόωρη εκσπερμάτιση... ε δεν νομίζω ότι είναι ηλίθιες να μην καταλάβουν ότι δεν με έπιασε ξαφνικά καούρα για το τι κάνουν κάποιοι άντρες και τι πρόβλημα έχουν :P
ή επίσης αν θέλω πληροφορίες για το πως γίνεται μια στάση .... ρε κορίτσια πως το κάνεις αυτό? γιατί θέλω να το μάθω αν δεν αφορά τη σχέση μου με τον Κώτσο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
αυτό πολλές φορές εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να σταθεί...
αν για παράδειγμα εγώ έχω σχέση με τον Κώτσο και ξαφνικά μου έρθει να ρωτήσω τις φιλενάδες μου για την πρόωρη εκσπερμάτιση... ε δεν νομίζω ότι είναι ηλίθιες να μην καταλάβουν ότι δεν με έπιασε ξαφνικά καούρα για το τι κάνουν κάποιοι άντρες και τι πρόβλημα έχουν :P
ή επίσης αν θέλω πληροφορίες για το πως γίνεται μια στάση .... ρε κορίτσια πως το κάνεις αυτό? γιατί θέλω να το μάθω αν δεν αφορά τη σχέση μου με τον Κώτσο? :P

Σαφώς και δε στέκει σε αυτή την περίπτωση αφού εσύ θες να μιλήσεις για "ειδικές" και "καυτές" λεπτομέρειες. Σ'αυτή την περίπτωση, μη μιλάς καν με τις φίλες σου. Μπές στο Ίντερνετ σε κάποιο σάιτ ανάλογου περιεχομένου, όπου δεν ξέρεις ή δε σε ξέρει κανείς και μίλα ελεύθερα. ;) Σ' ένα τέτοιο σάιτ δε θα μπείς να κάνεις βέβαια φίλους όπως θα μπορούσε κάποιος εδώ για παράδειγμα.

Καμιά φορά συζήτηση σε επίπεδο τελείως άγνωστος μεταξύ τελείως αγνώστων, είναι πιο εμπιστευτική και ειλικρινής. Και αν πείς κάτι που θα το μετανοιώσεις ματά, μηδαμινό το κακό-δε σε ξέρει κανείς. ;)

Τα παραπάνω αποτελούν όχι υποδείξεις, απλά προσωπικές απόψεις. Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι απόλυτα κανέναν πέρα του εαυτού μου. Γιατί? Ε κάτι θα ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Προτιμώ να συζητήσω τα προβλήματά μου με έναν παντελώς άγνωστο παρά με κάποια "φίλη" μου και μετά να μ'αφήσει στα κρύα του λουτρού...Αφήστε πρόσφατα προδώθηκα από κάποια φίλη μου και φοβάμαι μην τη ξαναπατήσω...:worry:Νομίζω ότι έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στις φίλες μου.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Προτιμώ να συζητήσω τα προβλήματά μου με έναν παντελώς άγνωστο παρά με κάποια "φίλη" μου και μετά να μ'αφήσει στα κρύα του λουτρού...Αφήστε πρόσφατα προδώθηκα από κάποια φίλη μου και φοβάμαι μην τη ξαναπατήσω...:worry:Νομίζω ότι έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στις φίλες μου.:(
Θα την ξαναβρεις.
Tip: Μη βιάζεσαι να πεις ότι κάποιος είναι φίλος σου με όλη τη σημασία της λέξης.

Και για να μη βγω οφφ, προσωπικά δε μιλάω (ως επί το πλείστον) όχι μόνο για τα προσωπικά μου αλλά γενικά για τα θέματα που με απασχολούν παρά μόνο σε 1-2 άτομα. Ακόμα κι εκεί όμως, μόνο τα πολύ...απλά ας το πούμε.:P
Άμα είναι στρείδι ο άλλος..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Για τα προσωπικα μου μονο στους φιλους μου μιλαω,και οχι σε ολους,στους κολλητους,σε αυτους που τους εμπιστευομαι! :) σε αγνωστους,σε γονεις,σε αδερφια δεν λεω ποτε τιποτα...δεν μου βγαινει! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Όταν έχω προβλήματα , τις γκρίνιες μου αλλά και τις ανασφάλειες μου προτιμώ να στρέφομαι σε ανθρώπους που με κάνουν να νιώθω σιγουριά και με ηρεμούν... χωρίς βεβαια να σημαίνει ότι θα μου πουν αυτό που θέλω να ακούσω:pfff:
Eάν δεν συμπεριλάβουμε τους φίλους μας στα ζόρια δεν νομίζω να μπορούμε να στήσουμε ένα σκηνικό "tea & sympathy"...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Aν πρόκειται για κάτι καθαρά σεξουαλικό, θα μιλήσω με φίλους ή αγνώστους. Αλλά για όλα τα άλλα και στον πατέρα μου θα το πω, και στον αδερφό μου θα το πω, και στην άσχετη που περιμένουμε μαζί λεωφορείο θα το πω. ΔΕΝ θα το πω με τίποτα σε συγγενείς όμως γιατί δεν έχω καλές σχέσεις, άσε που δεν θέλω να ξέρουν για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με στενούς φίλους ή γνωστούς που θέλω να γίνουν στενοί φίλοι.
Η συζήτηση περί προσωπικών είναι πολύ ισχυρός παράγοντας bonding, αρκεί να είναι αμοιβαίο, δηλ. και το άλλο άτομο να θέλει να συζητήσει τα προσωπικά του μαζί σου. Αλλιώς δημιουργείται πολύ άνιση σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mayram999

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κοίτα κατά την γνώμη μου είναι προτιμότερο να μιλάς για τέτοια θέματα σε γνωστούς σου,εφόσον κάποιος άγνωστος μπορεί να το εκμεταλλευτεί :hmm:
Αλλά από την άλλη υπάρχουν πάντα θέματα τα οποία δεν μπορείς να τα συζητήσεις με τους φίλους τους γνωστούς σου ή την οικογένεια σου είτε γιατί φοβάσαι μην το πούνε σε άλλους είτε γιατί δεν θες να τους πληγώσεις,αλλά παρ' όλα αυτά θες να τα βγάλεις από μέσα σου.Επίσης ένας ακόμη λόγος για τον οποίο κάποιος θα μοιραζόταν κάτι προσωπικό του είναι γιατί θέλει και την γνώμη άλλων ανθρώπων και όχι μόνο αυτών του κύκλου του.
Εγώ προσωπικά προτιμώ να λέω τα προβλήματά μου στους φίλους μου αλλά έχω κάνει και το δεύτερο 1 φορά και εντάξει βοηθάει κάπως σε μερικές περιπτώσεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Το χω κανει.Γενικα,ολοι μας,εστω και κατι προσωπικο εχουμε αναφερει εδω,που θα το διαβασουν ενα καρο αγνωστοι.
Ναι ξερω,προσωπικα συνηθως εννοουμε τα γκομενικα,η θεματα υγειας,η θεματα ανθρωπινων σχεσωεων.
Αυτα μου χει τυχει να τα πω,εκτος απο 1-2 πολυ καλους φιλους που εχω,σε ατομα απο το ιντερνετ.
Τις σεβομαι αυτες τις σχεσεις τωρα πια(ειχα φιλο,ειχα ατομο που εκανα πολυ παρεα) και δε μου φαινεται διαφορετικο.Εννοειται βεβαια,πως εχει περασει ενα τεστ εμπιστοσυνης ο αλλος-μ αυτο εννοω,διασταυρωμενα ειναι σοβαρος ανθρωπος.
Αρχιζω πια και θεωρω πως δεν εχει σημασια απο που γνωρισες τον αλλον,αλλα το τι ειδους σχεση αναπτυσεις μαζι του και κατα ποσο μπορεις να συνεννοηθεις,να επικοινωνησεις.Οποτε οταν θα τυχει αυτος που θα ανοιχτω να ειναι ατομο που γνωρισα απο δω ας πουμε,δε θα διστασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Έχω ξεσαλώσει γενικότερα. Γενικά δεν μου αρέσει να μιλάω ούτε καν για μένα και ακόμη χειρότερα για τα προσωπικά μου. Αλλά τελευταία μαθαίνω να μιλώ για μένα, έτσι απαιτείτε κατά την επικοινωνία άλλωστε. Αυτό θα το κάνω είτε σε φίλους είτε σε αγνώστους. Πάντα με μέτρο πάντως ανάλογα με αυτόν που έχω απέναντι. Όσον αφορά τα προσωπικά αυτά μένουν για μένα και μόνο. Τι φίλοι τι άγνωστοι τι οικογένεια, κανείς. Θα πετάξω έτσι κάτι πιο προσωπικό, 1 με 2 πράγματα, αν θελήσω απλά εκείνη την ώρα να τα αναφέρω ή και ξεφορτωθώ, αν είμαι γενικά σκασμένη εκείνο το διάστημα, αλλά συνήθως αυτό θα είναι σε κάποιο άτομο με το οποίο η επαφή μας είναι σχεδόν μηδαμινή οπότε δεν θα κινδυνεύω εύκολα να μου ξανά θυμίσει το ‘’τι μπορεί να ξέρει για μένα’’. Πάντως εντάξει και η μητέρα μου και η αδελφή μου και κάνα 2 φίλες κάτι θα ξέρουν λόγω στενής σχέσης και μοίρασμα πολλών καταστάσεων, μα την πλειοψηφία των προσωπικών κανείς. Για την ώρα.
Ίσως νιώθω πως το μοίρασμα των προσωπικών σου επιτρέπει να είσαι λίγο πιο αδύναμος και ίσως αυτό να μη το θέλω για μένα.
Και όπως πχ δεν τρελαίνομαι με το μοίρασμα προσωπικών δικών μου έτσι δεν τρελαίνομαι και για όσους το πραγματοποιούν τόσο τόσο εύκολα. Νομίζω μου δίνουν την εντύπωση ανθρώπων που δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ποιος αξίζει να μάθει τα προσωπικά σου και ποιος όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Για τα προσωπικά μου μιλάω μονο σε κολλητους ουτε καν σε φιλους!!!! Πιστευω μονο αυτους μπορώ να εμπιστευτώ και να ανοιχτώ....!!!!!
Και δεν θεωρω οτι έχει και πολύ νοημα να μιλαμε σε αγνώστους για τα προσωπικά!! Γιατι να κάτσουν να μας ακουσουν αυτοι?!?!!? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Μόνο στους κολλητούς/ες και στην αδερφή μου!! Πουθενά αλλού!!
Ε, και στην κοπέλα μου, εκτός αν αφορά αυτήν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μόνο στους κολλητούς/ες και στην αδερφή μου!! Πουθενά αλλού!!
Ε, και στην κοπέλα μου, εκτός αν αφορά αυτήν!!
Μια ορθή στάση θα ήταν οτιδήποτε προσωπικό αφορά την κοπέλα σου να το συζητάς μαζί της και μόνο.
Μα είσαι και μικρός. Σε δικαιολογώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top