Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,069 μηνύματα σε 75,686 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 355 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με τους τρόπους δημιουργίας τοπικού δικτύου για το μοίρασμα της ADSL

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 21:40, 02-01-06:

Ρε παιδιά σας μπέρδεψα λίγο.
Έχω το x-box 1 ξέρω πως να το συνδέσω αλλά ρωτώ αν υπάρχει κάποιος αdaptor για να συνδέσω ταυτόχρονα H/Y με άλλον Η/Υ και x-box.

Y.Γ Το x-box θα το συνδεσω όχι για live αλλα για άλλους λογους.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:34, 02-01-06:

Φανταζομαι οτι με οπιοδηποτε adaptor θα κανεις την δουλια σου, απλα ισως να χρειαστει καπια ρυθμιση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:18, 02-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Ρε παιδιά σας μπέρδεψα λίγο.
Έχω το x-box 1 ξέρω πως να το συνδέσω αλλά ρωτώ αν υπάρχει κάποιος αdaptor για να συνδέσω ταυτόχρονα H/Y με άλλον Η/Υ και x-box.

Y.Γ Το x-box θα το συνδεσω όχι για live αλλα για άλλους λογους.

αν καταλαβα καλα το xbox εχει θυρα ethernet οποτε φανταζομαι με ενα switch θα εισαι οκ
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 23:21, 02-01-06:

Τί ειναι το switch?Nαι έχει θύρα ethernet!
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:31, 02-01-06:

κοιτα εδω http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=SWITCH
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε: στις 23:36, 02-01-06:

Ευχαριστώ.Ωραίο εργαλείο!!!!
Παράθεση

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Μόδεστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε: στις 23:56, 02-01-06:

@Exposed_Bone: Το Χbox έχει ethernet θύρα αλλά όπως το αγοράζεις δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με όποιο τρόπο θέλεις.Πρέπει να έχει προηγηθεί το απαραίτητο mod-άρισμα πρώτα.Όμως ο Dare λέει ότι θέλει να ασχοληθεί με κάτι άλλο(...)οπότε φαντάζομαι ότι το switch θα κάνει τη δουλειά.
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε: στις 00:01, 03-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από MoDeViL
Όμως ο Dare λέει ότι θέλει να ασχοληθεί με κάτι άλλο(...)οπότε φαντάζομαι ότι το switch θα κάνει τη δουλειά.

Του έχω περάσει μοντάρισμα ήδη.Για την ακρίβεια του έχω περάσει ενα media center και στο pc εχω το Qwix.Ελπίζω να καταλαβαίνεται με τι θέλω να ασχοληθω και εν μέρη δεν ειναι σε νομιμα πλαίσια...
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 05:04, 03-01-06:

τεσπα δεν ξερω το xbox οποτε παρετουμε ...
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 18:35, 03-01-06:

Παίδες μην λέτε για μοντάρισμα κτλ. Ευχαριστώ....
Παράθεση

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Μόδεστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε: στις 19:03, 03-01-06:

Σωστός ο Emu.Γι'αυτό δεν συνέχισα περί του θέματος.Dare,αν έχεις καμιά απορία,ρίξε PM ελεύθερα.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:31, 18-06-06:

Ξέρω ότι η ερωτησή μου είναι ηλίθια ... αλλά ξέρετε ότι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Τωρά με την μεταφορά του site θα χρειαστεί να κάνω upload τεράστια αρχεία ανώ των 200mb. Για αυτό σκέφτηκα αν μπορώ να μπορώ να συνδιάσω isdn με adsl ...
Παράθεση

cuto

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O cuto έγραψε: στις 15:23, 18-06-06:

οτανα λες να συνδιασεις?
τα αρχεια γιατι δεν τα ανεβαζεις απο αλλου κ οχι απο το σπιτι σου,π.χ απο ενα internet cafe?
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:28, 18-06-06:

Πρωτον επειδη δεν εμπιστευομαι τα internet cafe
Δευτερον: Θελω να εχω ανεση χρονου και χωρου ωστε να μπορω να κανω οτι δοκιμες θελω
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:00, 18-06-06:

Θελεις δλδ να βαλεις μαζι την ταχυτιτα για να πηγενει καπος πιο γρηγορα;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:04, 18-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Θελεις δλδ να βαλεις μαζι την ταχυτιτα για να πηγενει καπος πιο γρηγορα;
ακριβως
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:06, 18-06-06:

Νομιζω πως αυτο ειναι αδυνατο. Παρε ενα τηλεφωνω τις υποστιριξη πελατων τις οτενετ μηπος σου πουνε
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:10, 18-06-06:

Και εγω πιστευω οτι ειναι αδυνατον ...
Τεσπα ... θα το ξαψω λιγακι περισσοτερο
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 20:07, 18-06-06:

Να ανεβασεις ενα αρχείο 2 φορες πιο γρήγορα ξέχνα το.
Θεωρητικά υπάρχει περίπτωση να μπείς έτσι ωστε να πηγαίνει το ενα connection απο τη μια συνδεση και το αλλο απο την άλλη οποτε να δείς κάποια βελτίωση στα ταυτόχρονα ανεβασματα. Ακόμα και αυτο ομως θα χρειαστει αν εισαι τυχερος πολυ εξειδηκευμένο software (που δεν το ξερω ποιο ειναι) και αν εισαι ατυχος εξειδηκευμενο hardware (load balancing dual wan router). Και παλι αν δουλεψει θα πρέπει να οργανώσεις το upload σε 2 διαφορετικά ftp sessions για να δεις οποιαδηποτε διαφορα.

Εν ολιγης αστο.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 20:09, 18-06-06:

Αυτο που λες exposed δεν νομιζω να γινεται...
μονο αυτο που ειπε ο gademis .
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια