Ριάλιτι

Παρακολουθείτε ριάλιτι?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Dream Show

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Survivor

    Ψήφοι: 12 28.6%
  • Τα παρακολουθώ όλα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν παρακολουθώ κανένα

    Ψήφοι: 22 52.4%
  • Παρακολουθώ όποτε δεν έχω τίποτε άλλο να κάνω

    Ψήφοι: 7 16.7%

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Παρακολουθείτε ριάλιτι? Και αν ναι, ποιά? Θεωρείτε οτι αξίζει κανείς να τα παρακολουθεί ή είναι χαμένος χρόνος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Προσωπικά εγώ δεν παρακολουθώ κανένα γιατί θεωρώ οτι είναι χάσιμο χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Το ίδιο και εγώ. Και γενικότερα τώρα τελευταία βλέπω σπάνια τηλεόραση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γενικα δεν ειμια φιλος της τηλεωρασης αλλα ειδικα τα ρεαλιτι δεν τα συμπαθισα ποτε. Μονο το The wall μου αρεσε παλια αλλα ειμουν μικρο και αμυαλο ακομα... Δεν θα ανοιξω το στομα μου, θα πω μονο οτι δεν ειναι απλα χασιμο χρονου, ειναι δολοφονια χρονου και εγκεφαλικων κυταρρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πω πω, πού το θυμήθηκες το the wall? :P Όταν ήμουν μικρή και άμυαλη κι εγώ, έβλεπα τη φάρμα, ο,τι νά'ναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Γενικα δεν ειμια φιλος της τηλεωρασης αλλα ειδικα τα ρεαλιτι δεν τα συμπαθισα ποτε. Μονο το The wall μου αρεσε παλια αλλα ειμουν μικρο και αμυαλο ακομα... Δεν θα ανοιξω το στομα μου, θα πω μονο οτι δεν ειναι απλα χασιμο χρονου, ειναι δολοφονια χρονου και εγκεφαλικων κυταρρων
Σωστός!
Πραγματικά αν θέλει κανείς να χάσει χρόνο, ας κοιτάξει το ταβάνι. Είναι απείρως προτιμότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Θυμάμαι πως το μόνο reality που έβλεπα ήταν το πρώτο Big Brother και αυτό γιατί είχα δει ένα επεισόδιο στην Γερμανία του αντίστοιχου γερμανικού και μου έκανε εντύπωση. Ε... το είδα και μου έφυγε η περιέργεια!

Πατάτες!:down:

Σιγά τα ωα! 15-20 άτομα που κωλοβαράνε και περιμένουν το χρήμα να πέσει βροχή στο τέλος. Δεν βλέπω πλέον όχι μόνο ριάλιτι, αλλά γενικότερα τηλεόραση.

Αλλά πρέπει να παραδεχτώ πως τα ριάλιτι παρουσιάζουν ιδιαίτερο ερευνητικό ενδιαφέρον για την Ψυχολογία. Ίσως σε κάποια φάση αργότερα να δω κάποιο από αυτή τη σκοπιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μεχρι τωρα εχω δει το μπιγκ μπραδερ1, οπως οι περισσοτεροι μαλλον, και το survivor γιατι μου αρεσαν οι τοποθεσιες, τα παιχνιδια κτλ. Φετος με την Τουρκια το survi (κοκορομαχιες ολε), και με τα 1000στα καημενα παιδια που περιμενουν να ζησουν το ονειρο ετσι, δε μου κανει αισθηση να δω κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aπο Ελλαδα δεν εχω δει και πολλα πραγματα...το μονο που ψιλο εκανα κεφι ηταν το BAR(?) γαιτι μου αρεσαν ετσι σαν παρεα τα ατομα εκει μεσα.(εκαναν δηλαδη καλη παρεα μεταξυ τους.)
Εδω Ιταλια εχουμε πηξει...1500 ριαλιτυ εχουν παναθεμα τους...δεν βλεπω κανενα αλλα δεν χανω μια εκπομπη που τα σατυριζει και μας δειχνει τις ποιο χυμα-ξεφτυλα-hot-αστα να πανε σκηνες!Μιλαμε το γελιο της αρκουδας!!!:clapup:
Εαν ημουν Ελλαδα τωρα (αλλα και απο εδω οσο μπορω) θα παρακολουθουσα τον dream show γιατι μεσα ειναι ενας καλος μου φιλος.(Ηξερα οτι ηταν διαμαντι παιδι με καλη φωνη, αλλα οχι οτι την ειχε βελτιωσει τοοοοσο πολυ πια!)
Συμμαθητης του αδερφου μου για την ακριβεια, αλλα εκαναν πολυ καλη παρεα κι ετσι καναμε κι εμεις κατα καιρους.

Παντως γενικα τα ριαλιτυ τα θεωρω ανουσια πλεον...μοδα ηταν μονο.Και ελπιζω να ξερετε οτι τα περισσοτερα ειναι πολυ σκηνοθετημενα...μα πολυ σκηνοθετημενα!(Τουλαχιστον εδω με τους Ιταλους!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Εγώ απλά θα επαναλάβω ότι δεν έχω τηλεόραση.

Και να είχα όμως, η τελευταία εκπομπή που θα παρακολουθούσα θα ήταν ένα ρεάλιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Βλέπω ότι μόνο 3 έχουμε ψηφίσει survivor. Οι άλλοι 2 ντρέπονται να το πουν; Εγώ γενικά τον τελευταίο καιρό είμαι όλη μέρα σπίτι (μέχρι να πάω φαντάρος) γιατί τελειώνω την πτυχιακή μου. Νομίζω ότι μου αξίζει να χάσω 2χ2 ώρες την εβδομάδα για να δω το survivor. Ναι, δεν νομίζω ότι μου προσφέρει κάτι, εκτός απο μια ελαφριά ικανοποίηση όταν κερδίζουμε και το να δω πως σκέφτονται (στο περίπου πάντα) οι τούρκοι για εμάς. Επίσης, πρέπει να το παραδεχτείτε ότι έχει πολύ καλή "εικόνα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εβλεπα το πρωτο FS οταν ειχε ξεκινησει, οποτε τυχαινε να βρισκομαι στο σπιτι.
Τωρα δεν τα παρακολουθω, αλλα εχω την αδερφη μου την μικρη που θελοντας και μη με πρηζει :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εγω βλεπω το survivor γιατι μου αρεσουν τα παιχνιδια που κάνουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Βλέπω survivor γιατί
  • η παραγωγή είναι καλή.
  • έχει ωραία τοπία αν και στο τελευταίο μέτρια πράγματα
  • δεν κάθονται και τα ξύνουν ολημερής
  • τα αγωνίσματα είναι πακέτο και όχι παιδική χαρά
  • και φέτος έχει τρελό γέλιο με τους γύφτους που έχουν μαζέψει από κάθε πλευρά.
  • Γιατί έχω δει όλες τι ολοκληρωμένες season όλων των σειρών που είναι πόρωση και πρέπει να περιμένουμε μήνες να ολοκληρωθούν για να ξαναλιώσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
και το να δω πως σκέφτονται (στο περίπου πάντα) οι τούρκοι για εμάς.

Αν και δεν έχω δει καθόλου Survivor να πω ότι δε νομίζω η άποψη που θα σου δώσουν οι Τούρκοι παίκτες τους είναι αντιπροσωπευτική της γνώμης που έχουν για εμάς. Αν κρίνω τουλάχιστον από την "ποιότητα" που έχουν συνήθως οι παίκτες των reality.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν και δεν έχω δει καθόλου Survivor να πω ότι δε νομίζω η άποψη που θα σου δώσουν οι Τούρκοι παίκτες τους είναι αντιπροσωπευτική της γνώμης που έχουν για εμάς. Αν κρίνω τουλάχιστον από την "ποιότητα" που έχουν συνήθως οι παίκτες των reality.:hmm:

το να δω πως σκέφτονται (στο περίπου πάντα) οι τούρκοι για εμάς.
Γιαυτό άλλωστε και είπα στο περίπου. Παίρνεις μια άποψη. Επίσης μπορείς να πεις ότι τουλάχιστον οι δικοί μας παίκτες, εκφράζουν ένα μεγάλο μέρος του ελληνικού πληθυσμού, στον τρόπο που σκέφτονται για τους τούρκους. Αντίστοιχα θα μπορούσε να γίνεται το ίδιο και με τους τούρκος παίκτες. Όπως είπα όμως υπάρχουν και άλλοι λόγοι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά επίτηδες έχουν πάρει εριστικούς παίχτες και από τις δύο πλευρές. Απαιτώ thread τώρα και μετακίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά επίτηδες έχουν πάρει εριστικούς παίχτες και από τις δύο πλευρές. Απαιτώ thread τώρα και μετακίνηση.
Σώωωωωωωωπα.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Δν βλέπω γιατί τα βαριέμαι και δεν με ενδιαφέρουν κιόλας άρα είναι χάσιμο χρόνου...Εχει τύχει βέβαια να δώ κάποιες φορές όταν δεν έχω τι να κάνω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Θυμάμαι οτι παρακολουθούσα το Bar(μ' εκείνη τη Μαίρη που στην αρχή ήταν καλή και μετά έγινε κακιά:P )γιατί το' χα παράπονο που δεν έχω δουλέψει ποτέ σε μπαρ:( (θέλω να γίνω νυχτόβια ΤΩΡΑ:D ). Μετά έφυγα εξωτερικό και έχω να δηλώσω περήφανα οτι επιβίωσα 7 ΒΒ(μέχρι και ΒΒ χωριό έφτιαξαν οι άτιμοι,που υποτίθεται οτι θα διαρκούσε για πάντα με νέους παίκτες κατα καιρούς:sick: , ευτυχώς το έφαγε η μαρμάγκα κι έτσι γλυτώσαμε:clapup: ).
Υ.Γ Αυτό που μου τη δίνει, είναι κάθε Πρωτοχρονιά που αναδεικνύουν το νικητή είτε το FS είτε το DS. Μου' ρχονται όλοι την άλλη μέρα και μου λένε: Το πιστεύεις οτι νίκησε ο τάδε, ενώ ο άλλος ήταν πολύ καλύτερος?
Πειράζει που δεν ξέρω ούτε τον έναν ούτε τον άλλο??????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top