Τα πάντα για το ξύρισμα και τα γένια

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Θα τολμούσε κανείς σας να ξυριστεί αντί για αφρό με μαλλακτική κρέμα μαλλιών να μας πει αποτελέσματα?
είμαι περίεργη... θα το τολμούσε αυτό ένας άντρας στο πρόσωπο του?
Εγώ ενώ είμαι απολυτα σίγουρη για το αποτέλεσμα, δεν έχω ψήσει ακόμα κανεναν φίλο να το δοκιμάσει :P

Στο στρατό που το ξύρισμα επιβάλλεται καθημερινά, υπάρχουν απίθανες ιστορίες για το ξύρισμα:) . Από τις πιο αστείες που έχω ακούσει είναι ξύρισμα με ...sprite γιατί λέει ... κάνει αφρό!:D

Εκτός όμως από ιστορίες υπάρχουν και 100% πραγματικά γεγονότα όπως το δικό μου ξύρισμα κι άλλων 6 στρατιωτών σε φυλάκιο πάνω σε βραχονησίδα με νερό ... θαλάσσης!

Στη μαλακτική θα κολλήσουμε;:D

Υ.Γ. Μια διευκρίνηση: μαλακτική θεωρείται και το conditioner;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Υ.Γ. Μια διευκρίνηση: μαλακτική θεωρείται και το conditioner;

τι εννοείς γιατί με μπέρδεψες....
μαλακτική (απ όσο ξέρω) = conditioner :worry:

αν έχεις, δοκίμασε το βρε χαρά μου σε παρακαλω... καημό το έχω να μου πει ένας άντρας τα αποτελέσματα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
τι εννοείς γιατί με μπέρδεψες....
μαλακτική (απ όσο ξέρω) = conditioner :worry:

αν έχεις, δοκίμασε το βρε χαρά μου σε παρακαλω... καημό το έχω να μου πει ένας άντρας τα αποτελέσματα!!!!

Οκ τώρα ξεμπερδευτήκαμε. Εγώ δεν ήξερα ότι μαλακτική=conditioner. Τώρα που το έμαθα οκ.

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω τα αποτελέσματα. Μήπως να έχω stand by το τηλ από κανένα γιατρό:D ;(πλάκα κάνω)

Ελπίζω μετά να μην προχωρήσουμε την έρευνα με ερωτήσεις του στύλ: Κι αν χρησιμοποιούσες μαλακτική της Loreal μήπως ήταν καλύτερα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
εδω κολαει το...

εισαι αξυριστος
ασε δοκιμασα τα παντα
λουσου με Ουλτρεξ και θα δεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά για πολύ τρίχα ακούω και είσαι και μικρός! Μήπως υπερβάλεις λίγο? Το λέω γιατί όλοι στην ηλικία σου πορωνόμαστε με αυτό καθώς είναι περασμένο ως δείγμα ανδρισμού κτλ κτλ.

Ο Γιάννης τα είπε όλα και συμπληρώνω ή επαναλαμβάνω
  • Ο αφρός ξυρίσματος δεν βοηθάει στο ξύρισμα καθέ αυτό , παρά ερεθίζει λιγότερο το δέρμα.Συνεπώς η επιλογή είναι υποκειμενική
  • Αν τα γένια έχουν μακρύνει πολύ σε σημείο που καμπυλώνουν, τότε φαντάσου ότι κάθε πέρασμα με το ξυράφι ουσιαστικά τραβάει και την τρίχα και αυτό πονάει και ερεθίζει.
  • Ζεστό μπάνιο όλα τα λεφτά πριν το ξύρισμα ειδικά αν έχουν μακρύνει αρκετά.
  • Μην βιάζεσαι στο ζήτημα ξύρισμα. θα έχεις όλη σου την ζωή μετά να εκνευρίζεσαι. Και ειδικά στον στρατό που θα εύχεσαι να μην μακραίναν γρήγορα τα γένια σου.
  • Το μούσι και μουστάκι είναι καλή φάση καθώς δεν ξυρίζεις την πιο δύσκολη περιοχή που είναι το σαγόνι.
  • Μην ξυρίζεστε κόντρα καθώς υπάρχει πιθανότητα η τρίχα να γυρίζει προς τα μέσα και τότε μιλάμε για σοβαρό πρόβλημα.
  • Προσωπικά ρίχνω πάντα οινόπνευμα πριν στην λεπίδα πριν ξυριστώ.
  • Η ντουζιέρα είναι σίγουρα ο πιο γρήγορος τρόπος να ξεπλυθείς.
  • Αυτό με τους μύες το είχα ξανακούσει. Ξύρισμα πάντα το βράδυ κυρίως γιατί το πρωί ο ύπνος είναι αδιαπραγμάτευτος


Τέλος το έχω σκοπό να μου ρίξει ένα ξύρισμα ένας μπαρμπέρης , και όχι την μέρα του γάμου μου/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@denmelene εχω την ιδια τριχα που εχει και ο ξαδερφος μου που ειναι τριαντα... Και γενικα εχω πολυ τριχα. Το εχουμε στο σοΐ μας, και ο πατερας μου ετσι ειναι και ο ξαδερφος μου ετσι ειναι (οχι αυτος που γραφω παραπανω, αλλος) και ο θειος μου ετσι ειναι και ο παπους μου ετσι ειναι. Για σκεψου οτι απο τα 11 ειχα κανονικο μουστακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά σε λειπάμε. Και εγώ είμαι αρκετά τριχωτός και εκνευρίζομαι αλλά φάνηκε μετά τα 21. ζηλεύω πολύ τους μη τριχωτούς συνολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αστα να πανε φιλε μου... Την στιγμη που ολοι οι δεκαπενταριδες κανουν σαν τρελοι να ξυριστουν μετο που βλεπουν δυο τριχες εγω εχω βαρεθει να ξυριζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
αν έχεις, δοκίμασε το βρε χαρά μου σε παρακαλω... καημό το έχω να μου πει ένας άντρας τα αποτελέσματα!!!!

Οκ η επιστημονική μελέτη πραγματοποιήθηκε!:P

Λοιπόν ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ τα αποτελέσματα ήταν αρκετά ικανοποιητικά! Βαθύ ξύρισμα χωρίς ξοψίματα + ενυδάτωση του δέρματος! Το μόνο μείον είναι το ότι μετά από 4-5 ώρες το πρόσωπό μου ήταν πιο λιπαρό απ΄ότι συνήθως! Ίσως βέβαια αυτό να οφείλετε και στο γεγονός ότι έχω λιπαρό δέρμα. Ίσως να το υιοθετήσω και να ξυρίζομαι κάπου κάπου με conditioner για ενυδάτωση του προσώπου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
wow!!!! tks!!!!!!! :D

ήμουν (σχεδόν) σίγουρη για το αποτέλεσμα!! κάποιον θαρραλέο να με επιβεβαιώσει ήθελα!!! ευχαριστώ πολύυυυυυυυυυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
απορια!!!
χρησιμοποιει κανεις κουρευτικη μηχανη για γενια,ξερετε απο αυτες που ρυθμιζεις το μηκος της τριχας που θες.??????????.:hmm:..
ψηνομαι να αγορασω μια,γιατι πιστευω ειναι ωραιο να υπαρχουν λιγα μουσακια, να φαινονται πχ μιας βδομαδας(οχι κ πολυ,αλλα οχι κ καθολου):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
ειχα παλια μια αλλα μου χαλασε και απο τοτεεπειδη δε ξαναβρηκα πηρα μια κανονικη (που τα κοβει τελειως) παντως ηταν ωραια και πολυ βολικη η καινουργια δε με βολευει καθολου ασε που μου προκαλει και ερεθισμους :redface:

για αυτο και μενω παντα αξυριστος..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και δεν είσαι κι ο μόνος.
Εγώ πάλι βαρίεμαι απίστευτα να ξυρίζομαι... :yawn:
Όχι πως είναι κακό, απ' ό,τι θυμάμαι ένα ποσοστό της τάξης του 46% των γυναικών μας προτιμά αξύριστους... 8)

Αν οι απόψεις διίστανται, ας ανήξουμε ένα thread του στυλ "Πώς μας προτιμάτε; Ξυρισμένους ή όχι;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω και εγω κουρευτικη. Ειναι πολη βολικη αρκει να μην θες σχεδιακια και τετια. Αν δλδ θες απλα το αξυριστο look ειναι αρχιγος, βαζεις στην σκαλα που θες και τελιωνεις πριν το καταβεις οτι αρχισες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
τι σκαλες εχει δλδ?....αυτη που ειδα εχει 9 σκαλες,η πιο κοντη ας πουμε ποση περιπου την κανει την τριχα?:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στην δικη μου εχει και αυτη 9 και παει επι δυο, δλδ η πρωτη σκαλα ειναι 2χιλιοστα, η δευτερη τεσσερα, η 3 εξι και παει λεγοντας. Φανταζομαι ολες ετσι ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες κρονε,κ τους υπολοιπους βεβαια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κάτσε συζητάμε για αυτές τις ξυριστικές που είναι για γένια και όχι μαλιά έτσι?

Αυτές δηλαδή μπορούν να σε ξυρίσουν ομοιόρφα και να αφήσουν γένια ας πούμε μέχρι ενός μήκους?

Και το άλλο θέμα είναι, όταν έχεις τρίχα πολύ γιατί μια εβδοβάδα το έπεζες συμπαράσταση στον αδερφό σου στο survivor η μηχανή ξυρίζει ή ζορίζεται??
Και αν γίνεται για ποια λέμε? Τις 3κέφαλες ή τις άλλες που είναι ένα μεταλλικό που καμπυλώνει στο σημείο επαφης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Κάτσε συζητάμε για αυτές τις ξυριστικές που είναι για γένια και όχι μαλιά έτσι?

Αυτές δηλαδή μπορούν να σε ξυρίσουν ομοιόρφα και να αφήσουν γένια ας πούμε μέχρι ενός μήκους?

Και το άλλο θέμα είναι, όταν έχεις τρίχα πολύ γιατί μια εβδοβάδα το έπεζες συμπαράσταση στον αδερφό σου στο survivor η μηχανή ξυρίζει ή ζορίζεται??
Και αν γίνεται για ποια λέμε? Τις 3κέφαλες ή τις άλλες που είναι ένα μεταλλικό που καμπυλώνει στο σημείο επαφης?
τι εννοεις/??:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top