Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,794 μέλη και 2,440,644 μηνύματα σε 76,685 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 378 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Αλλαγή τρόπου υπολογισμού του κάρμα

Να μπει και μέτρο αντιφατικότητας στο κάρμα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
Ναι, καλή ιδέα
20
52,63%
Όχι, διαφωνώ
2
5,26%
Ούτε κρύο, ούτε ζέστη
16
42,11%

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 11:01, 08-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αν υποσχεθώ κάτι μειώνονται οι πιθανότητες να το κάνω γιατί μετά νιώθω οτι με καταπιέζει
κααααλάάάάάά (χμμμ... να που βρήκα κάποιον ίδιο ακριβώς με μένα σε αυτό! Άμα υποσχεθώ κάτι το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα το κάνω ακριβώς για αυτό το λόγο... χαχαχαχα! ]
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε: στις 08:43, 13-12-06:

Κι εδώ που λέγαμε για κάρμα...τη βρίσκω !! Μα τι ψώνιο είναι κι αυτό με τις αρνητικές? Ρε σείς !!! Μήπως τα μπερδέψατε ? Την πάτησα κι εγώ γι'αυτό λέω ! Τα επάνω της σειράς,τα κόκκινα χεράκια είναι τα -- .Τουλάχιτον μη πατάτε ένα -ένα

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:34, 21-01-07:

Πως σας φαίνεται η ιδέα πέρα απο το μέσο όρο των παρατηρήσεων να έχουμε και άλλα μέτρα θέσης και διασποράς όπως πχ επικρατούσα τιμή, διακύμανση, τυπική απόκλιση, εύρος κα? (μάλλον με επηρέασε η στατιστική )

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:37, 21-01-07:

Δεν ακριβος, θελεις να τα εξιγισεις λιγο πιο απλα για εμας τους μπουμπουνες που δεν ασχολουμαστε με στατιστικη;

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:44, 21-01-07:

Πχ να υπάρχει ένα μέτρο της αντιφατικότητας των ψήφων που έχετε λάβει, όχι μόνο της μέσης τιμής. Πχ άλλο να έχει λάβει κάποιος 0,1,-1,2,-2,0 και άλλο να έχει λάβει -5,-5,-5,5,5,5 (παρ'ότι βγάζουν τον ίδιο μέσο όρο και είναι ίσες σε πλήθος)

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:49, 21-01-07:

Ωραια ιδεα! Εγω συμφωνω να γινει!

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:50, 21-01-07:

Πχ να υπάρχει ένα μέτρο της αντιφατικότητας των ψήφων που έχετε λάβει, όχι μόνο της μέσης τιμής. Πχ άλλο να έχει λάβει κάποιος 0,1,-1,2,-2,0 και άλλο να έχει λάβει -5,-5,-5,5,5,5 (παρ'ότι βγάζουν τον ίδιο μέσο όρο και είναι ίσες σε πλήθος)
Και μετά; 'Αμα δε σε βγάλει οκ και σε αυτές τις μετρήσεις θα εισάγεις και μέτρηση με βάση το συντελεστή Durbin-Watson;

Καλό το μαγείρεμα με τα κουκιά αλλά μη τρώς πολλά, κάνει τυμπανισμό!

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 17:58, 21-01-07:

Πως σας φαίνεται η ιδέα πέρα απο το μέσο όρο των παρατηρήσεων να έχουμε και άλλα μέτρα θέσης και διασποράς όπως πχ επικρατούσα τιμή, διακύμανση, τυπική απόκλιση, εύρος κα? (μάλλον με επηρέασε η στατιστική )

Πάντως μία τυπική απόκλιση θα 'ταν χρήσιμη

Τα άλλα αγγίζουν τα όρια της παράνοιας Μισέλ

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 18:07, 21-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Και μετά; 'Αμα δε σε βγάλει οκ και σε αυτές τις μετρήσεις θα εισάγεις και μέτρηση με βάση το συντελεστή Durbin-Watson;

Καλό το μαγείρεμα με τα κουκιά αλλά μη τρώς πολλά, κάνει τυμπανισμό!
Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια, σε οδηγεί σε λανθασμένα συμπεράσματα.

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 18:09, 21-01-07:

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια, σε οδηγεί σε λανθασμένα συμπεράσματα.
Τουλάχιστον είναι εξ ιδίων και όχι e-ξυδίων.... Περαστικά αγκαλιά με τα κουκιά γιαγιά Μισέλω!

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 18:13, 21-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Τουλάχιστον είναι εξ ιδίων και όχι e-ξυδίων.... Περαστικά αγκαλιά με τα κουκιά γιαγιά Μισέλω!
Πέρα απο τα λογοπαίγνια και τις ατυχείς προσπάθειες να με προσβάλλεις, έχεις να πεις κάτι επι της ουσίας;

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 23:50, 21-01-07:

Να σου πω αν θες κάρμα βάλτο ωμά, με αυτό που λες με τα μαθηματικά που γνωρίζω γιατί δεν είμαι αστέρι ουσιαστικά καταργείς το ανωτέρο μέτρο.Θα μπορούσα να μάθω που αποσκοπεί αυτή σου η ενέργεια????

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 10:49, 22-01-07:

Βρε παιδιά, δεν θα βγει ο μέσος όρος, ακόμα εκεί θα είναι! Αυτά που λέω θα είναι επιπρόσθετες info!
Α, και άμα είχα τέτοια καούρα με το κάρμα μου θα το είχα απενεργοποιήσει ή θα το είχα πλαστογραφήσει (δεδομένου οτι εγώ έχω γράψει τον κώδικα μπορώ χαλαρά να το κάνω αν με έκαιγε τόσο).

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 12:51, 22-01-07:

εγω ας απαντησω στο θέμα διοτι δεν εχω πολυκαταλάβει τι έγινε και δεν θέλω να συμμετέχω σε τέτοια

Θα είναι ωραίο πιστεύω αυτο που είπες Λία με τα 5 -5 0 κτλ

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 12:18, 26-01-07:

τελικά θα το προσπαθήσεις Λία ??

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 17:17, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
τελικά θα το προσπαθήσεις Λία ??
Αφού δεν άρεσε σε κανέναν η ιδέα.

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 17:21, 26-01-07:

Αφού δεν άρεσε σε κανέναν η ιδέα.
εμένα πάντως μ'αρεσε

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 17:31, 26-01-07:

Ε τότε έβαλα πολλ να δούμε
Πάντως μάλλον αν μπει δεν θα είναι η τυπική απόκλιση, θα υπολογίζει το συντελεστή μεταβλητότητας (CV).

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 17:46, 26-01-07:

Ριξτε μια επαναληψη ρε παιδια για οσους δεν προσεχαμε στη στατιστικη

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:47, 26-01-07:

Εγώ είμαι ούτε κρύο ούτε ζέστη!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια