1η Ιουλιου:H Eλλαδα σβηνει το τσιγαρο

Ειστε συμφωνοι με την απαγορευση του καπνισματος στους κλειστους χωρους;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Υπερ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κατα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εχω αποψη

    Ψήφοι: 0 0.0%

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ο μόνος περιορισμός των δικαιωμάτων του ανθρώπου είναι να μην στερούν την ελευθερία/δικαιώματα του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tas

Νεοφερμένος

Ο Τασος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αυτο ακριβως λεει και η προταση που ανεφερα παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Σημερα τσακωθηκα αγρια με την μανα μου(παλι).
Ειναι κατα του νομου λεει, αν και θα τον υποστει αλλα καθοταν και μου αραδιαζε οτι ειχε πει και η Κανελλη. Πωωω τα παιρνω και εγω αρχιζω τα δικα μου. Δεν αντεχω αλλο με ολους τους καπνιστες. Θα με φανε στο τελος.Εχετε τρελαθει ολοι σας ; Τι πιο λογικο απο αυτο το νομο; Δεν καταλαβαινετε πια τι ειναι σωστο και λογικο;
Ασε που μου ειπε και το αλλο, οτι λεει ο νομος γινεται για να βγαζει το κρατος χρηματα απο τα προστιμα.:ee:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Ασε που μου ειπε και το αλλο, οτι λεει ο νομος γινεται για να βγαζει το κρατος χρηματα απο τα προστιμα.:ee:

Παντως να εισαι σιγουρη οτι ο νομος δεν φτιαχτηκε γιατι ο Αβραμοπολους κ η ΕΕ νοιαζονται για την υγεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παντως να εισαι σιγουρη οτι ο νομος δεν φτιαχτηκε γιατι ο Αβραμοπολους κ η ΕΕ νοιαζονται για την υγεια σου.


χαχαχα!! η πιο έξυπνη απάντηση!! ΚΡΥΦΟΦΑΣΙΣΜΟΣ! ΟΥΣΤ!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Aν και καπνιστης ψηφισα υπερ!! Δεν ειναι δυνατο να μπαινεις σε μια καφετερια και να μη μπορεις να δεις μπροστα συο απο τον καπνο... Και αντε εγω που καπνιζω το ανεχομαι, οι ερημοι οι αντικαπνιστες τι φταινε να τον τρωνε στη μαπα?? Παντως στην παρεα μου ειμαι ο μονος καπνιστης (εννοειται πως το κανω συνειδητα και οχι για ανοητους λογους και πως φυσικα ποτε δεν προσπαθω να πεισω τους φιλους μου να δοκιμασουνε) και ξερω ποσο δυσκολο ειναι για τους αλλους, για αυτο προσπαθω οσο γινεται να ειμαι διακριτικος... Εν ολιγοις παιρνω ακροβατικες στασεις για να μην τους ενοχλει ο καπνος:P!! Το σωστοτερο βεβαια κατα τη γνωμη μου θα ηταν να δημιουργηθουν χωροι-μαγαζια αποκλειστικα καπνιστων και αντιστοιχα αλλα, στα οποια θα απαγορευεται το καπνισμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και αντε εγω που καπνιζω το ανεχομαι
Eγω που καπνιζω (εστω και μη συστηματικα) δεν ανεχομαι τους χωρους με πολυ καπνο. Σε extreme καταστασεις μαλιστα δεν μπορω ουτε να μιλησω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Aν και καπνιστης ψηφισα υπερ!! Δεν ειναι δυνατο να μπαινεις σε μια καφετερια και να μη μπορεις να δεις μπροστα συο απο τον καπνο... Και αντε εγω που καπνιζω το ανεχομαι, οι ερημοι οι αντικαπνιστες τι φταινε να τον τρωνε στη μαπα?? Παντως στην παρεα μου ειμαι ο μονος καπνιστης (εννοειται πως το κανω συνειδητα και οχι για ανοητους λογους και πως φυσικα ποτε δεν προσπαθω να πεισω τους φιλους μου να δοκιμασουνε) και ξερω ποσο δυσκολο ειναι για τους αλλους, για αυτο προσπαθω οσο γινεται να ειμαι διακριτικος... Εν ολιγοις παιρνω ακροβατικες στασεις για να μην τους ενοχλει ο καπνος:P!! Το σωστοτερο βεβαια κατα τη γνωμη μου θα ηταν να δημιουργηθουν χωροι-μαγαζια αποκλειστικα καπνιστων και αντιστοιχα αλλα, στα οποια θα απαγορευεται το καπνισμα!!

Eγω που καπνιζω (εστω και μη συστηματικα) δεν ανεχομαι τους χωρους με πολυ καπνο. Σε extreme καταστασεις μαλιστα δεν μπορω ουτε να μιλησω... :P


Επιτελους,2 ανθρωποι που σεβονται τους αλλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα για τους καπνιστές. Οι καφετέριες <70 τ.μ. θα έχουν δικαίωμα να επιλέξουν αν θα είναι καφετέριες καπνιστών ή μη και προφανώς οι περισσότερες θα επιλέξουν το πρώτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Και γω ελπιζω να εφαρρμοστει,διοτι τα περισσοτερα πραγματα στην Ελλαδα δεν γινονται σωστα.....μακαρι να εφαρμοστει...και γω εχω προβλημα καθε φορα που βγαινω γυριζω σπιτι και τα παντα πανω μου απο ρουχα μεχρι μαλλια βρωμανε....ασε που δακρυζω και φτερνιζομαι με τον καπνο του τσιγαρου!
-----------------------------------------
Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα για τους καπνιστές. Οι καφετέριες <70 τ.μ. θα έχουν δικαίωμα να επιλέξουν αν θα είναι καφετέριες καπνιστών ή μη και προφανώς οι περισσότερες θα επιλέξουν το πρώτο...
μονο που αν επιλεξουν το πρωτο τους επιβαλλεται οχι μονο αν εγκαταστησουν συγκεκριμενο εξαερισμο γαι αν καθονατι οι καπνιστες,αλλα πληρωνουν και κατι σαν προστιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
να ρωτησω κατι.. αυτος ειναι κανονικος νομος?? γιατι αν ειναι, εχει να πεσει προστιμο συννεφο!! ρε παιδια για την ελλαδα μιλαμε! ποιος θα το τηρησει?!?!!?!? κατα την αποψη μου οι 2 στους 5!!
αμα θελουν να καπνιζουν να καθονται σπιτια τους, γιατι ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του και αυτοι εχουν επιλεξει την αυτοκαταστροφη τους. κατανοητο!! τους παθητικους καπνιστες δεν πρεπει να τους σκεφτει καποιος?? αυτοι δηλαδη τι φταινε να καταστρεφονται χωρις να το θελουν??
μακαρι να λειτουργησει σωστα ο νομος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
υπαρχει μη κανονικος νομος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
και βεβαια ειμαι υπερ.δεν γινεται ο αλλος να καπνιζει το τσιγαρο και να το πληρωνω εγω...
θελεις να καπνισεις κυριε?βγες εξω στο δρομο και καπνισε οσο θες...δεν ειμαι εγω υποχρεωμενη να την πληρωνω...
εξαλλου,δεν εχετ δει εκεινη την διαφημιση που δειχνει πως γινονται τα οργανα του ανθρωπου με το τσιγαρο...?αυτην την ειχαν καταργησει στο εξωτερικη,γιατι την αποκαλουσαν αηδιαστικη...κι ομως,ειναι αληθινη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Aυτη που πεταγεται ο πνευμονας και παει εξω να αναπνευσει;
Η αγαπημενη μου ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ναι,αυτη λεω...
ηταν η αγαπημενη σου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni91

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
βέβαια και συμφωνώ!το θέμα είναι ποίος καπνιστής θα το τηρήσει. επίσης ποιός ιδιοκτήτης καταστήματος (ιδιαίτερα νυχτερινού μαγαζιού) θα σκεφτεί τους μη καπνιστές μπροστά στο κέρδος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
βέβαια και συμφωνώ!το θέμα είναι ποίος καπνιστής θα το τηρήσει. επίσης ποιός ιδιοκτήτης καταστήματος (ιδιαίτερα νυχτερινού μαγαζιού) θα σκεφτεί τους μη καπνιστές μπροστά στο κέρδος...


συμφωνώ απόλυτα...αν και πιστεύω πως θα αποτύχει και αυτή η ''προσπαθεια...΄΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Η κατάσταση με το τσιγάρο στην Ελλάδα έχει ξεφύγει. Δεν γίνεται να πάω σε κάθε καφετέρια και επειδή τα μικρά από δίπλα θέλουν να το παίξουν μάγκες, να καπνίζω κι εγώ το μισό τους τσιγάρο. Και το χειρότερο μάλιστα είναι όταν από δίπλα τους κάθονται οικογένειες με μωρά. Αυτά σίγουρα θα βγουν προβληματικά, αφού από τόσο μικρή ηλικία γίνονται παθητικοί καπνιστές. Για εμένα πρέπει να καταργηθεί το τσιγάρο και όχι το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους. Ίσως είμαι δογματικός, αλλά αυτή είναι η άποψή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ειμαι κατα του καπνισματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Η κατάσταση με το τσιγάρο στην Ελλάδα έχει ξεφύγει. Δεν γίνεται να πάω σε κάθε καφετέρια και επειδή τα μικρά από δίπλα θέλουν να το παίξουν μάγκες, να καπνίζω κι εγώ το μισό τους τσιγάρο. Και το χειρότερο μάλιστα είναι όταν από δίπλα τους κάθονται οικογένειες με μωρά. Αυτά σίγουρα θα βγουν προβληματικά, αφού από τόσο μικρή ηλικία γίνονται παθητικοί καπνιστές. Για εμένα πρέπει να καταργηθεί το τσιγάρο και όχι το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους. Ίσως είμαι δογματικός, αλλά αυτή είναι η άποψή μου...

Kαθόλου. Με ενοχλούν, επίσης, κάποιοι που λένε "Εγώ δεν καπνίζω μπροστά στα παιδιά μου, δε θέλω να τους δίνω κακό παράδειγμα και να προκαλέσω βλάβες στην υγεία τους", αλλά τα παιδιά των άλλων τα γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top