Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,801 μέλη και 2,440,902 μηνύματα σε 76,697 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 112 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

1η Ιουλιου:H Eλλαδα σβηνει το τσιγαρο

Ειστε συμφωνοι με την απαγορευση του καπνισματος στους κλειστους χωρους;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 246)
Υπερ
214
86,99%
Κατα
29
11,79%
Δεν εχω αποψη
3
1,22%

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:23, 01-06-09:

Συμφωνώ αλλά και το κάπνισμα έχει αποδειχτεί βλαβερό και για τους παθητικούς καπνιστές
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκοταδιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε: στις 15:26, 01-06-09:

Παραβιάζεται όμως η προσωπική ελευθερία του καπνιστή.Αν ο άλλος γουστάρει να καπνίσει όταν είναι έξω με ποιο δικαίωμα του το απαγορεύεις;
Ας μην το πλησιάζεις.
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:28, 01-06-09:

Tι λες ωρέ νίκο? Άμα ο άλλος θέλει να καπνίσει δεν καταπατεί το δικαίωμα του μη-καπνιστή για δικαίωμα στην υγεία?
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 15:28, 01-06-09:

Aφου περιορίζει εμένα πώς να μην με ενοχλεί.Πρέπει ντε και καλά να αναπνέω τον καπνό του καθένα?
Παράθεση

iasonsea (Ιάσονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O iasonsea έγραψε: στις 15:35, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από November Rain
Παραβιάζεται όμως η προσωπική ελευθερία του καπνιστή.Αν ο άλλος γουστάρει να καπνίσει όταν είναι έξω με ποιο δικαίωμα του το απαγορεύεις;
Ας μην το πλησιάζεις.
Το να μην το πλησιάζεις είναι πρακτικά αδύνατο... Εγώ πιστεύω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να μην αναπνέει ούτε ένα νανογραμμάριο νικοτίνης αν αυτός δεν το θέλει και δεν είναι σωστό να του επιβάλλουν οι καπνιστές να αναπνέει τον καπνό τους τη στιγμή μάλιστα που σύμφωνα με έρευνες μπορεί να προκληθούν μέχρι και θάνατοι από το παθητικό κάπνισμα.

Εγώ, φυσικά και είμαι υπέρ του μέτρου αλλά δεν ξέρω πόσο θα εφαρμοστεί και πώς ακριβώς θα γίνονται οι έλεγχοι (αν γίνονται περιστασιακά τότε είναι πολύ πιθανό μετά από κάποιο καιρό να επανέλθει η τωρινή κατάσταση).
Τι να πω ελπίζω στο καλύτερο! :xixi:
Είδωμεν!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 15:37, 01-06-09:

Το δικαίωμά μου να προστατέψω την υγεία μου είναι πολυτιμότερο απ'το δικαίωμα του καπνιστή ν'απολαύσει ένα τσιγάρο δίπλα μου. Είμαι υπέρ.
Διαφωνώ με ωχαδερφισμούς τύπου "έλα μωρέ, σιγά μην εφαρμοστεί". Στο χέρι του καθενός είναι και δεν καταλαβαίνω ποια ακριβώς είναι η διαφορά της Ελλάδας με την Ιταλία, που εκεί εφαρμόζεται.
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 15:51, 01-06-09:

Υπέρ και από Σεπτέμβριο το κολλάμε έξω από το γραφείο των καθηγητών.
Παράθεση

who

Περιβόητο Μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 16:58, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Συμφωνώ αλλά και το κάπνισμα έχει αποδειχτεί βλαβερό και για τους παθητικούς καπνιστές
Συγκεκριμένα, ΠΙΟ βλαβερό για τους παθητικούς.
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε: στις 17:23, 01-06-09:

Ας μην το πλησιάζεις.
H δικη μου προσωπικη ελευθερια ομως παραβαιζεται οταν καποιος καπνιζει γιατι θετει σε κινδυνο τη δικη μου υγεια.
Αν ειναι ετσι,τοτε γιατι να μην εχει ο καθενας το δικαιωμα να εισβαλει με ενα οπλο σε δημοσιο χωρο και να μας σκοτωσει ολους;Με τη λογικη που εχεις εσυ,αν του το απαγορευσουμε θα παραβιαστει η προσωπικη του ελυθερια.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από miv
Το δικαίωμά μου να προστατέψω την υγεία μου είναι πολυτιμότερο απ'το δικαίωμα του καπνιστή ν'απολαύσει ένα τσιγάρο δίπλα μου. Είμαι υπέρ.
Διαφωνώ με ωχαδερφισμούς τύπου "έλα μωρέ, σιγά μην εφαρμοστεί". Στο χέρι του καθενός είναι και δεν καταλαβαίνω ποια ακριβώς είναι η διαφορά της Ελλάδας με την Ιταλία, που εκεί εφαρμόζεται.
Συμφωνω απολυτως σε ολα.
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 17:38, 01-06-09:

Υπέρ φυσικά.
Σε μια κατά τα άλλα δημοκρατική κοινωνία,είναι τουλάχιστον κοροϊδία το να μιλάμε για καταπάτηση των δικαιωμάτων του καπνιστή,όταν εδώ και τόσα χρόνια οι μη καπνιστές εισπνέουν τόσο καπνό με το ζόρι.

Ας μην το πλησιάζεις.
Να μην πλησιάσω ποιον;Τον καπνιστή;Αυτός έρχεται στο διπλανό τραπέζι,στο μαγαζί που πήγα και καπνίζει επιδεικτικά φυσώντας όλο τον καπνό πάνω μου.Ελευθερία και δικαιοσύνη,ε;
Παράθεση

Evris7

Διάσημο Μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε: στις 17:53, 01-06-09:

Ας μην το πλησιάζεις.
Ο νόμος, όμως, έχει να κάνει με εσωτερικούς κλειστούς χώρους και όχι με εξωτερικούς.
Παράθεση

andreas157 (Ανδρέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O andreas157 έγραψε: στις 18:00, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Στο χέρι του καθενός είναι και δεν καταλαβαίνω ποια ακριβώς είναι η διαφορά της Ελλάδας με την Ιταλία, που εκεί εφαρμόζεται.
εκεί έχω δει σε κάθε πολυκατοικία και δημόσιο χώρο έχει ταμπέλα "απαγορεύεται το κάπνισμα" με τον νόμο της και τα 275? πρόστιμο, και δεν αστειεύονται καθόλου...

ΥΠΕΡ. μετράω τις μέρες μία-μία που θα αναπνέουμε καθαρό αέρα.:no1:
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 18:04, 01-06-09:

Ναι, το Vietato Fumare βαριέσαι να το βλέπεις στην Ιταλία. Αλλά εκεί έχει εφαρμοστεί, εδώ δεν έχει εφαρμοστεί ακόμα. Υποθέτω να μπουν οι πινακίδες.
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 18:15, 01-06-09:

Γι'αυτό τα πεζοδρόμια είναι γεμάτα γόπες.
Πάντως ένα μπαρ που πήγα,στην Ρώμη (αν και δεν νομίζω να είναι το μοναδικό) είχε έξω στην πόρτα και ένα μεγάλο,όρθιο σταχτοδοχείο.Οργανωμένα πράγματα δηλαδή.
Παράθεση

dreamer (xristos)

Δραστήριο Μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

O dreamer έγραψε: στις 18:30, 01-06-09:

Μόνο δύο είναι κατά???:!:
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

O Οδυσσέας έγραψε: στις 18:31, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από dreamer
Μόνο δύο είναι κατά???:!:
Kαι πολλοι ειναι.
Παράθεση

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκοταδιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε: στις 18:34, 01-06-09:

Έλα να γινόμαστε πολλοί.
Παράθεση

dreamer (xristos)

Δραστήριο Μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

O dreamer έγραψε: στις 18:38, 01-06-09:

Είμαι αντίθετος στο να απαγορεύετε, δεν μου ακούγετε καλά.Σε λίγο θα μας απαγορεύσουν και να κλ@\/ου|\/|ε
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

O Οδυσσέας έγραψε: στις 18:38, 01-06-09:

Έλα να γινόμαστε πολλοί.
Δεν ειναι αστειο.Και γιατι να γινετε πολλοι.Για να καταστρεψετε την υγεια οσο το δυνατων περισσοτερων ανθρωπων;Εχεις σκεφτει ποτε πως απο την αναισθησια μερικων καπνιστων εχουν πεθανει ανθρωποι που δεν εβαλαν ποτε τσιγαρο στο στομα τους και τους στερηθηκαν οι οικογενειες τους και τα κοντινα τους προσωπα;
Με καποια πραγματα δεν παιζουμε λοιπον.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από dreamer
Είμαι αντίθετος στο να απαγορεύετε, δεν μου ακούγετε καλά.Σε λίγο θα μας απαγορεύσουν και να κλ@/ου|/|ε
Ουτε εγω αισθανομαι καλα να βρισκομαι σε ενα χωρο στον οποιο καπνιζουν.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 18:39, 01-06-09:

Τα τριτοκοσμικά δείγματα υποκουλτούρας πρέπει να απαγορεύονται, είτε αρέσει σε κάποιους, είτε όχι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια