Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,789 μέλη και 2,440,582 μηνύματα σε 76,682 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 216 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Στατιστική] Γυναίκα σε σχέση: Ψέμα ή ειλικρίνεια;

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 06:04, 17-06-05:

Λοιπόν αν και μισώ τη στατιστική, το ίδιο μισώ και τα ψέματα. Τις προάλλες είχαμε μια συζήτηση με κάτι παιδιά και ακούστηκε το εξης:

"Αν οι γυναίκες είναι τριπλάσιες στον πληθυσμό από τους άντρες και τα 2/3 αυτών κρίνονται από ανεκτές έως πανέμορφες, τότε γιατί όλες αυτές οι γυναίκες δηλώνουν δεσμευμένες (η πλειοψηφία έστω) και όλοι οι άντρες είναι αδέσμευτοι (η πλειοψηφία πάλι) ;"

Μήπως είμαστε στραβοί ή μήπως κάποιες λένε ψέμματα για να αποφύγουν τους επίδοξους καζανόβες; Και αν όντως λένε ψέμματα, γιατί; Που πήγε η ειλικρίνεια σ' αυτόν τον πλανήτη πια; Φοβάστε να αντιμετωπίσετε την πρόκληση που σας δείχνει κάποιος άντρας ή υπάρχουν και άλλοι λόγοι;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

daphne

Νεοφερμένος

Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O daphne έγραψε: στις 08:43, 17-06-05:

Οι περισσότερες γυναίκες το ψεματάκι το λένε από ευγένεια. Δεν είναι προτιμότερο να σου πει κάποια «λυπάμαι έχω ήδη δεσμό» παρά «δεν μου αρέσεις?». Ε, πώς να το κάνουμε? Η χυλόπιτα χωνεύεται ευκολότερα...
1
1
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:45, 17-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Μήπως είμαστε στραβοί ή μήπως κάποιες λένε ψέμματα για να αποφύγουν τους επίδοξους καζανόβες; Και αν όντως λένε ψέμματα, γιατί; Που πήγε η ειλικρίνεια σ' αυτόν τον πλανήτη πια; Φοβάστε να αντιμετωπίσετε την πρόκληση που σας δείχνει κάποιος άντρας ή υπάρχουν και άλλοι λόγοι;
Και τι να κάνουν ? Αφού μερίκες φόρες γίνομαστε εμεις οι άντρες πόλυ κουραστικοί και υπερβολίκα ενοχλητικοί με το "πέσιμο" μας. Εγώ πιστεύω ότι τα θέλουμε και έμεις
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 12:00, 17-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Και τι να κάνουν ? Αφού μερίκες φόρες γίνομαστε εμεις οι άντρες πόλυ κουραστικοί και υπερβολίκα ενοχλητικοί με το "πέσιμο" μας. Εγώ πιστεύω ότι τα θέλουμε και έμεις
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 12:15, 17-06-05:

Δεν νομίζω ότι έχουν ιδιαίτερη σημασία τα νούμερα, για τον κάθε άντρα υπάρχει ένας τύπος γυναίκας που του αρέσει οπότε τα ποσοστά αυτού του τύπου της γυναίκας είναι αρκετά περιορισμένα. Αν σου αρέσουν οι ψιλές ξανθιές με γαλάζια μάτια (τι πρωτότυπο) οι μελαχρινές, κοκκινομάλλες, καστανές κτλ θα πρέπει να είναι πολύ κουκλάρες για να σου κάνουν κάτι. Οπότε και εξαπλάσιες να είναι από εμάς εσύ πάντα θα ψάχνεις για μια κουκλάρα ξανθιά.
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 15:06, 17-06-05:

Μου τη σπάνε τα γυναικεία ψέμματα, επειδή ακριβώς τα λένε από ευγένεια και δεν ξέρεις όμως τι σου γίνεται λόγω αυτών. Δεν ξέρεις τι να κάνεις, προς τα πού να πορευθείς.
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:44, 17-06-05:

εγώ πάντως η αλήθεια είναι οτι όταν μου την πέφτει κάποιος αντιδρώ πολύ αμήχανα και έρχομαι σε πολύ δυσκολη θέση. Οπότε τότε που δεν ειχα σχέση μπορεί να έλεγα και το ψεματάκι ότι έχω για να του δώσω να καταλαβει ευγενικά οτι δεν μου αρέσει.
Γενικά όμως δεν μου αρέσουν καθόλυ τα ψέματα, ειδικα σε μια σχέση πιστευω οτι πρέπει να υπάρχει απόλυτη ειλικρίνεια για να πετύχει.
1
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 19:06, 17-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από daphne
Οι περισσότερες γυναίκες το ψεματάκι το λένε από ευγένεια. Δεν είναι προτιμότερο να σου πει κάποια «λυπάμαι έχω ήδη δεσμό» παρά «δεν μου αρέσεις?». Ε, πώς να το κάνουμε? Η χυλόπιτα χωνεύεται ευκολότερα...
Εμένα μου αρέσουν οι ντόμπρες απαντήσεις! Αν εγω πχ έρθω και στην πέσω κι εσυ μου πεις οτι τα χεις με άλλον, πολύ απλά θα το αγνοήσω. Αν μου πεις οτι, ξέρεις ρε φίλε δε μου αρέσεις, δεν είσαι ο τύπος μου, θα σου πω μαγκιά σου και αντίο

Εγω δε νομίζω οτι όλες το κάνετε απο ευγένεια όταν λέτε οτι είστε δεσμευμένες, αλλά απο περιέργεια να δείτε ως που θα φτάσει κάποιος για να σας κατακτήσει. (αυτό το αγνοήσω που είπα και πιο πάνω)
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 01:59, 19-06-05:

Ναι κι εγώ πιστεύω καλύτερα να πείς στον άλλον δε σε γουστάρω παρά να πεις τα έχω με άλλον. Αν του πεις δε σε γουστάρω τον κόβεις μια και καλή ενώ αν του πεις τα έχω με άλλον θα υποθέσει ότι έχει ελπίδες και θα προσπαθήσει για την κατάκτηση..
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 02:06, 19-06-05:

το να λες ότι έχεις σχέση είναι η εύκολη λύση, αλλά μπορεί να γυρίσει μπούμερανγκ! Όταν ήμουν μικρότερη, είχαμε πάει με κάτι φίλες μου διακοπές σε ένα σχετικά μικρό μέρος. Από τις πρώτες μέρες επειδή δεν ξέραμε πως να ξεκόψουμε κάτι τύπους που μασ κόλαγαν πολύ άσχημα, τους είπαμε ότι έχουμε αγόρια και μάλιστα ήμασταν πολυ ερωτευμένες...Έλα όμως που επειδή το μέρος ήταν μικρό μέσα σε λίγες ώρες όλοι είχαν μάθει για τις "υπέροχες σχέσεις" που είχαμε, με αποτέλεσμα οι γκόμενοι που θέλαμε να μας αποφεύγουν σαν τρελοί! Ε! Από τότε προτιμώ να λέω την αλήθεια!
1
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 02:36, 19-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn
Μου τη σπάνε τα γυναικεία ψέμματα, επειδή ακριβώς τα λένε από ευγένεια και δεν ξέρεις όμως τι σου γίνεται λόγω αυτών. Δεν ξέρεις τι να κάνεις, προς τα πού να πορευθείς.
Γυναικείο με αντρικό ψέμμα είναι μέρα με νύχτα
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 20:22, 19-06-05:

Εμένα μου αρέσουν οι ντόμπρες απαντήσεις! Αν εγω πχ έρθω και στην πέσω κι εσυ μου πεις οτι τα χεις με άλλον, πολύ απλά θα το αγνοήσω. Αν μου πεις οτι, ξέρεις ρε φίλε δε μου αρέσεις, δεν είσαι ο τύπος μου, θα σου πω μαγκιά σου και αντίο
τώρα εξηγούνται όλα! ο.κ άλλη φορά θα λέω "δεν σε γουστάρω ρε φίλε!Ξεκόλλααααααααα!"
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 22:51, 19-06-05:

Απλά λεω τι ισχύει για μένα. Όταν επιμένω για κάτι και το θέλω πολύ, μπορεί να φτάσω στο σημείο να φτύσω και αίμα για να το αποκτήσω. Αν πάλι αποδειχθεί ανάξιο της προσοχής μου, φεύγω απο το 1ο λεπτό....

Όσο για σενα Vkey δε ξέρω τι θα λες σε άλλους, μόνο μη σε πετύχω μπροστά μου και μου πείς κουταμάρα, σ εχω κάνει με τα κρομμυδάκια
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 23:44, 19-06-05:

Όσο για σενα Vkey δε ξέρω τι θα λες σε άλλους, μόνο μη σε πετύχω μπροστά μου και μου πείς κουταμάρα, σ εχω κάνει με τα κρομμυδάκια
Και αν τότε έχω σχέση και σου πω την αλήθεια! Απλά ρε γμτ πρέπει να είσαι ευγενική. Ε...δεν θα το καταλάβει ο άλλος όταν τον αποφεύγεις; :/ Αν και με βάση της εμπειρίας μου ΚΑΝΟΥΝ οτι δεν καταλαβαίνουν!Καλά τι μανία και αυτή; Δηλαδή πρέπει 'η να πεις ψέμματα 'η να πεις "Δεν σε γουστάρωωωωωωωωωωωωω! Ξεκόλλααααααααααα!"
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 23:52, 19-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Και αν τότε έχω σχέση και σου πω την αλήθεια!
Ε δε μπορεί να μαι τόσο γκαντέμης πιά! ʼλλος έχει τ' όνομα εδω μέσα, άλλος τη χάρη; Λοιπόν για τον ʼρχοντα ας περιμένεις και μια ζωη, άντε, τίποτα δεν αξίζω εγω για σας εδω μέσα; Θα παραδοθείς στο φλογερό μου ταπεραμέντο,λοιπόν πάει έκλεισε!

Γενικά πάντως σε όλους να λες την αλήθεια. 'Ετσι θα μπορείς να νιώθεις οτι φέρθηκες εντάξει σ ενα άτομο που φυσικά και αξίζει μια τίμια απάντηση, άσε που δε θα χεις και τύψεις μετά
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 23:58, 19-06-05:

Ε δε μπορεί να μαι τόσο γκαντέμης πιά! ʼλλος έχει τ' όνομα εδω μέσα, άλλος τη χάρη; Λοιπόν για τον ʼρχοντα ας περιμένεις και μια ζωη, άντε, τίποτα δεν αξίζω εγω για σας εδω μέσα; Θα παραδοθείς στο φλογερό μου ταπεραμέντο,λοιπόν πάει έκλεισε!

Γενικά πάντως σε όλους να λες την αλήθεια. 'Ετσι θα μπορείς να νιώθεις οτι φέρθηκες εντάξει σ ενα άτομο που φυσικά και αξίζει μια τίμια απάντηση, άσε που δε θα χεις και τύψεις μετά
Α...δεν ξέρω...τώρα δηλαδή μου λες να σε ΠΕΡΙΜΕΝΩ ....εγώ μια Βίκυ να περιμένει! Αν δεν μου υποσχεθείς γάμο και 3 παιδιά δεν σε περιμένωωωωωωω

Μα λέω...σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά δεν μου κάνεις κλικ-μ'αρεσεις-σε θέλω...ΑΛΛΑ το πρήξιμο- πρήξιμο (είμαι μοιραία γυναίκα όπως καταλαβαίνεις ) ε...στο τέλος λέω τα ξαναβρήκα με το πρωιν και μου δημιουργείς πρόβλημα...τι να κάνω η γυναίκα;
Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε: στις 20:46, 28-04-07:

Και όμως είναι αλήθεια, ποτέ δεν έχω πει ψέμματα σε κανέναν άνδρα που έχω γνωρίσει "ουσίας".., ναι μικροψέμματα έχω πει αλλά όταν κάποιον δεν τον γουστάρω, λέω απλά και ξεκάθαρα δεν σε γουστάρω. Το αποτέλεσμα αυτού? Οι φίλες - φίλοι με κράζουν γιατί θεωρούν ότι κάνω τον άλλο να αισθανθεί άσχημα και οι γκόμενοι, ειδικά κάποιοι που είναι ψωνάκια και λένε ότι δεν μπορεί να τους ξεφύγει ούτε ένα γκομενάκι παίρνουν ανάποδες και κινούνται εγωιστικά και το συνεχίζουν. Γιατί? Γιατί απλά δεν μπορούν να αποδεχτούν την αλήθεια. Οπότε νομίζω ότι το συμπέρασμα είναι ότι τίποτα από τα δύο δεν καλύπτει κάποιον.. ο καθένας απλά θέλει να ακούει αυτό που γουστάρει.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:53, 28-04-07:

Το ψέμα, ανεξαρτήτου μεγέθους, προέλευσης και αιτίας, είναι κατακριτέο....
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 21:26, 28-04-07:

που το ξεθάψατε καλέ αυτό
ας απαντήσω

υπάρχει πάντα το...
"η γυναίκα νομίζει ότι έχει σχέση κι ο άντρας νομίζει ότι έχει μια φάση που κάνει σεξ"

Και πιστέψτε με... είναι συχνό αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 21:48, 28-04-07:

Eιναι χαζομαρα οι γυναικες (και οποιοσδηποτε) να λενε ψεματα για να δειξουν ευγενεια. Μπορεις να εισαι ευγενικός και λεγοντας την αληθεια.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια