Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,808 μέλη και 2,441,509 μηνύματα σε 76,727 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 335 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο καλλιτέχνης ή το συγκρότημα που σας αρέσει πιο πoλύ....

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 517 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 10:13, 01-07-05:

Ρε παιδιά όσον αφορά τον Lars-σιγά τον drummer.Ας σταματήσει την κόκα και μετά βλέπουμε.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 23:36, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Nocturnal_ March
Και αν θεωρείς καταστροφή τους Metallica του black album που θεωρείται ένα απο τα καλύτερα Metal albums ε τότε τι να πω?
ΟΡΙΣΤΕ; Το Black Album ένα από τα καλύτερα metal album? Όσα album θές σου λέω πολύ καλύτερα από αυτό. Για να είναι ένα album καλό πρέπει ΟΛΑ τα τραγούδια να είναι καλά. Όχι να έχει 1-2 hitάκια (κυρίως mainstream κίολας το συγκεκριμένο) και τα υπόλοιπα να είναι μάπα. ʼσε που και το άλλο που λες δεν πολυστέκει, γιατί από πότε η επιτυχία δείχνει την ποιότητα; Το μόνο που δείχνει είναι ότι είναι ευκολοάκουστο και trendy.
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 00:15, 04-07-05:

το οτι σνιφάρει κόκα για μένα δεν λέει κάτι... ξέρεις πόσοι σνιφάρουν και είναι τοπ??? σχεδόν όλοι!
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 00:55, 04-07-05:

Nicko_McBrain ο Ulrich με κόκα ή χωρίς άχρηστος του κερατά είναι και ψωνάρα επίσης. Με λίγα λόγια είναι Το Black Album είναι μετριότητα για μένα, ειδικά ακούγωντας τα προηγούμενα... Είναι η απαρχή της παρακμής τους, γιατί το τι ακολούθησε μετά απ' αυτό δεν λέγεται....

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn
Εγώ τους μισώ τους Metallica πλέον. Τους ακούς 1, 2, 3... Ε μετά καταλαβαίνεις ότι o Hetfield δεν έχει καλή φωνή, ότι ο Lars είναι ένας μ****ας, ότι ο Hammet δεν παίζει και πρωτότυπα solo.... Μετά τον Burton οι Μetallica είναι καταστροφή. Και παλιά όμως όλο το ίδιο riffάκι σε όλα τα τραγούδια σχεδόν...
Όχι ρε μη μου το κάνεις αυτό και σε συμπαθώ....
Για τα αυτιά μου πάντως φωνάρα είναι και φαίνεται ειδικά στα Live. Για τον Burton συμφωνώ...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 27-03-10 στις 20:12. Αιτία: merge
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 03:23, 04-07-05:

ifrit[ ]
Όχι ρε μη μου το κάνεις αυτό και σε συμπαθώ....
Για τα αυτιά μου πάντως φωνάρα είναι και φαίνεται ειδικά στα Live. Για τον Burton συμφωνώ...
Έλα τωρα που έχει φωνή ο Hetflied.... Σιγά τις φωνητικές δυνατότητες. Απλά για τα τραγούδια των Metallica είναι κατάλληλος. Γενικά όμως ούτε 3 οκτάβες δεν πιάνει με τη φωνή. Ποιός είπε ότι χρειάζεται να έχεις ιδιαίτερη φωνή για να τραγουδίσεις Metallica? Ούτε μια κορώνα έχουν ούτε τπτ το δύσκολο από τεχνικής άποψης.
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 03:35, 04-07-05:

Κορώνες έχουν, συγκεκριμένα μου ήρθε μία στο μυαλό στο Unforgiven II (που είναι μέτριο σαν τραγούδι)
Πάντως live σκίζει. Οι οκτάβες δεν είναι πανάκεια, σε μια φωνή κοιτάς αν σε ικανοποιεί ηχητικά κυρίως. Κι εμένα μου άρεσει. Και από που κι ως που οι Metallica δεν έχουν καλά τραγούδια? (Απλά για τα τραγούδια των Metallica είναι κατάλληλος.) Ας μην τους αφορίσουμε για την παρακμή τους, υπάρχουν 4 αρχικά albums που - ειδικά το Kill 'em all- πολλές thrash μπάντες θα ήθελαν να φτάσουν. Μην τρελλαθούμε κιόλας
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 04:05, 04-07-05:

Καταρχάς δεν είπα πουθενά πως δεν έχουν καλά τραγούδια. Κατα δεύτερον κορώνα δεν έχει το Unforgiven II. Κατά τρίτον αν θες να κρίνεις αντικειμενικά μια φωνή που δε σου πολυαρέσει σαν χροιά κοιτάς τις δυνατότητες. Και τέλος το καλύτερο Thrash Album όλων των εποχών δεν είναι το Kill 'em All, αλλά το Reign In Blood κατά κοινή παραδοχή.
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 04:36, 04-07-05:

αυτό εννοούσα κορω΄να τώρα αν έχεις κάποιες παραπάνω γνώσεις και θεωρείς ότι δεν είναι οκ.

Ε δεν είπα πουθενά ότι είναι το καλύτερο, εννοούσα απ τα καλύτερα.
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 13:16, 04-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain
Ρε παιδιά όσον αφορά τον Lars-σιγά τον drummer.Ας σταματήσει την κόκα και μετά βλέπουμε.
Δεν είναι θέμα κόκας. Ούτως ή άλλως δεν είναι κανας κορυφαίος drummer..!

ΟΡΙΣΤΕ; Το Black Album ένα από τα καλύτερα metal album? Όσα album θές σου λέω πολύ καλύτερα από αυτό. Για να είναι ένα album καλό πρέπει ΟΛΑ τα τραγούδια να είναι καλά. Όχι να έχει 1-2 hitάκια (κυρίως mainstream κίολας το συγκεκριμένο) και τα υπόλοιπα να είναι μάπα. ʼσε που και το άλλο που λες δεν πολυστέκει, γιατί από πότε η επιτυχία δείχνει την ποιότητα; Το μόνο που δείχνει είναι ότι είναι ευκολοάκουστο και trendy.
Ίσως να μην ήταν ο καλύτερος δίσκος αλλά ήταν ο δίσκος-"άνοιγμα" στο mainstream metal και στην παγκόσμια επιτυχία..

ifrit[ ]
Απλά για τα τραγούδια των Metallica είναι κατάλληλος.
Ακριβώς. Είναι η φωνή που ταιριάζει στα τραγουδια των Metallica. Και οι Dream Theater εκτέλεσαν Metallica (που είναι κοινώς παραδεκτό ότι είναι ανώτεροι τεχνικά και από άποψη μουσικών γνώσεων) αλλά η φωνή ακούγεται χάλια (παρόλο που γενικά είναι κορυφαία).
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 517 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 12:48, 06-07-05:

Παιδιά ο Ulrich είναι επίσης καθίκι του κερατά(napster).Το drumkit του είναι σχετικά μικρό.
Μετά τον Burton θα συμφωνήσω πως οι Metallica έχουν πέσει αισθητά.

Από φωνητικά μακράν Bruce Dickinson!Τρομερός!

Α και ο McBrain είναι πολύ ανώτερος από τον Lars
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 10:36, 07-07-05:

Παιδιά ο Ulrich είναι επίσης καθίκι του κερατά(napster).Το drumkit του είναι σχετικά μικρό.
Μετά τον Burton θα συμφωνήσω πως οι Metallica έχουν πέσει αισθητά.
Συμφωνώ στο 'καθίκι', δε συμφωνώ στο ότι έχουν πέσει αίσθητα. ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.

Από φωνητικά μακράν Bruce Dickinson!Τρομερός!

Α και ο McBrain είναι πολύ ανώτερος από τον Lars
Σε φωνητικά προτιμώ τον Ronnie James Dio γενικά (ή τον Chuck Schuldinher για brutal).

Και οι δυο κατα τη γνώμη μου δεν είναι κορυφαίοι drummer. Κορυφαίος είναι ο Richard Christy
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

O The Stand έγραψε: στις 11:02, 07-07-05:

Κορυφαίοι είναι οι neil peart,mike portno κ.α
Ο McBrain είναι 53 χρονών και ακόμα παίζει πάρα πολύ καλά.

Στο διάστημα 83-93 ήταν χαλαρά μέσα στο top 5 των καλύτερων drummer.Έκανε απίστευτα πράγματα σε μεγάλο drumkit

και ο DIO τρομερός στα φωνητικά είναι
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 11:26, 07-07-05:

Ο Mike Portnoy εμένα δε μου αρέσει σαν στυλ παιξίματος. Ο Neil Peart όμως... Θεός!

Πάντως τσέκαρε και την περίπτωση του Christy. Σπέρνει. Χαλαρά ο καλύτερος drummer του ακραίου ήχου ever.
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 12:16, 08-07-05:

Συμφωνώ στο 'καθίκι', δε συμφωνώ στο ότι έχουν πέσει αίσθητα. ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.
Δισκογραφικά έτσι, γιατί συναυλιακά ποτέ δεν είχαν και τέλεια εμφάνιση..
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 13:42, 08-07-05:

Και φυσικά ο κύριος με το ξεβαμένο πορτοκαλί μπλουζάκι στην signature μου.

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε: στις 18:16, 20-08-05:

απο τραγουδιστες MARLIN MANSON και απο συγκροτημα KISS & SKORPION
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε: στις 18:21, 20-08-05:

Τραγουδιστής : Παύλος Σιδηρόπουλος Συγκροτήματα : AC/DC, Diamond Head, Saxon,
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:38, 20-08-05:

Scorpions Καΐμακτσαλαν... Το σκωτοσες....

Εγω πρεπει να αναθεωρισω λιγο γιατι εμαθα και αλους και εχω αλλαξει λιγο (αλλα οι KISS παραμενουν προτοι σε ΟΛΑ!!)

Τραγουδιστες: Βασιλη(ΠΑΝΤΑ!!!!!) Paul Stanley, Klaus Meine, Marilyn Manson
Drumers: Eric Carr (αυτο το Rockology με εχει πορωσει..),James Kottak
Κιθαριστες: Ace Frehley, Bruce Kulick, Mathias JabsRudolf Schenker, Kerry King
Μπασιστες: Pawel Maciwoda, Gene Simmons,των Fear Factory

Συγκροτιματα: KISS, Scorpions, Led Zeppelin

(Πολλα αγαπημε δεν εχω
Παράθεση

sunwing

Νεοφερμένος

H sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H sunwing έγραψε: στις 16:50, 19-10-05:

Rene Aubry....!
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε: στις 14:10, 20-10-05:

Θυμάμαι κάτι ομηρικούς καβγάδες με την αδερφή μου για το αν ήταν καλύτερος vocalist ο Bruce Dickinson ή ο Rob Halford (εγώ επέμενα σταθερά Halford )

Αγαπημένο συγκρότημα, οι Jethro Tull.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    NastStorm, unπαικτable, fretoe

Βρείτε παρόμοια