Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,441,032 μηνύματα σε 76,701 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 306 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

x264 και χ264 high bitrate

lak100 (Δημητρης (Μητσος))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O lak100 έγραψε: στις 19:54, 26-06-09:

παιδια ποια η διαφορα μεταξυ χ264 και χ264 high bitrate να πω οτι δουλευω μονο 720p αξιζει να περιμενω για το high bitrate εχει μεγαλη διαφορα?

υπαρχει περιπτωση να βγει πιο καθαρο απο το αρχικο mkv?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 20:16, 26-06-09:

Δεν ξέρω τη διαφορά τους, αλλά όταν κάνεις απωλεστική συμπίεση, όση πληροφορία έχει χαθεί δεν μπορεί να ανακτηθεί.
Για παράδειγμα, αν έχεις ένα mp3 στα 128 kbps και το ξανακάνεις encode στα 192 kbps, η ποιότητα δεν θα βελτιωθεί.
Παράθεση

napstor

Διάσημο Μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 20:17, 26-06-09:

σιγουρα θα υπαρχει μια διαφορα στην αναλυση του βιντεο με το high bitrate.
η διαφορα ομως θα ειναι μικρη και ισως παρει πολυ περισσοτερο χρονο.
κανε και μονο σου ενα πειραμα και δες το αποτελεσμα.
Παράθεση

lak100 (Δημητρης (Μητσος))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O lak100 έγραψε: στις 20:19, 26-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Δεν ξέρω τη διαφορά τους, αλλά όταν κάνεις απωλεστική συμπίεση, όση πληροφορία έχει χαθεί δεν μπορεί να ανακτηθεί.
Για παράδειγμα, αν έχεις ένα mp3 στα 128 kbps και το ξανακάνεις encode στα 192 kbps, η ποιότητα δεν θα βελτιωθεί.
αυτο που μπορεσα να μαθω χονδρικα ειναι οτι το high bitrate δεν εχει συμπιεση ειναι πιο καθαρη η εικονα το θεμα ειναι αν ειναι καλυτερο απο το αρχικο mkv
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 20:20, 26-06-09:

Διάβασε λίγο τι έγραψα όμως. Δεν μπορεί να είναι καλύτερο απο το αρχικό mkv. Επίσης αποκλείεται να μην έχει συμπίεση, θα βγει θηρίο το αρχείο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια