Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,801 μέλη και 2,440,905 μηνύματα σε 76,697 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 169 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φιλία μετά από σχέση: Εφικτό;

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:28, 18-06-05:

Πιστεύετε ότι δυο σύντροφοι μπορούν μετά από χωρισμό να είναι φίλοι?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 21:37, 18-06-05:

γιεπ. αν και συνήθως πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα. βέβαια εξαρτάται από τον άνθρωπο.
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 22:35, 18-06-05:

Nop, αν η σχέση ήταν θυελλώδης και όχι μια ανώριμη σχέση της πλάκας δεν μπορούν να είναι φίλοι κατά τη γνώμη μου..
1
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 01:26, 19-06-05:

Κατά την γνώμη μου είναι πολύ δύσκολο μετά από έρωτα να μείνουν φίλοι. Αν μιλάμε για μια σχέση που δεν σήμαινε πολλά και για τουσ δύο, ναι, είναι εύκολο.Ακόμα και φιλικά να χωρίσεις με τον άλλο, αν κάποτε ήσουν ερωτευμένος, πως μπορείς να τον βλέπεις με άλλο, να ακούς για αυτόν, να συζητάς για τις νέες σχέσεις του?? Αν πάλι απλά εννούμε να βγαίνουν κανά- δυο φορές κάθε τρίμηνο, αυτό δεν είναι φιλία!
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 01:49, 19-06-05:

Αν μπορούν να είναι τόσο κοντά (φιλία) χωρίς να έχουν σχέση... Εξαρτάται από το άτομο...
Παράθεση

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O openopen έγραψε: στις 01:51, 19-06-05:

Αποκλείεται να μπορεί να υπάρξει φιλιά μετά από σχέση! Δεν είναι δυνατόν… και κυρίως για τους άντρες , που έχουνε πιο έντονα ερωτικά ένστικτα .
Δεν είναι δυνατόν για παράδειγμα εκεί που είχαμε μια σχέση κάποιο χρονικό διάστημα και κάναμε έρωτα κτλ κτλ και ξέρουμε κάθε σημείο του σώματος της γυναικάς να βγούμε μετά για καφέ μαζί της και να μην σκεφτούμε ερωτικά και να μην μας έρθουνε μνήμες για το πώς περνούσαμε κτλ. Βέβαια αυτό αλλάζει και με βάση τον χαρακτήρα και τα πιστεύω του κάθε ανθρώπου , τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω και έτσι κάνω. Από προηγούμενες σχέσεις δεν έχω καν επικοινωνία, με τις περισσότερες ακόμα και στο δρόμο να τις δω ούτε γεια δεν θα πω γιατί δεν έχει νόημα πλέον, και μόνο με πολύ λίγες άμα τις δω στο δρόμο θα μιλήσω και πάλι ένα απλό και πολύ τυπικό γεια θα πω…
3
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 02:11, 19-06-05:

Όπως ειπώθηκε αν δεν ήταν σχέση "της πλάκας" δεν πιστεύω ότι μπορεί να γίνει..
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 02:17, 19-06-05:

Εγω πιστεύω οτι εξαρτάται απο τον τρόπο χωρισμού. Αν ένας απο τους 2 ήταν ακόμα ερωτευμένος τότε ειναι πιο δύσκολο, αν και όχι ανέφικτο.
Επίσης εξαρτάται απο το πόσο καλοι φίλοι ήταν κατα τη διάρκεια της σχέσης. Αν η σχέση ήταν σκέτο σεξ και οι μόνες συζητήσεις ήταν του στυλ:
-Μωρακι μου σε αγαπω
-Κι εγω αγαπούλα μου
-Θα μ'αγαπας παντα καρδουλα μου?
-Φυσικα αγαπουλίνι μου
-κλπ
τότε σαν φίλοι ΤΙ θα συζητάνε?
2
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 02:19, 19-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αν η σχέση ήταν σκέτο σεξ και οι μόνες συζητήσεις ήταν του στυλ:
-Μωρακι μου σε αγαπω
-Κι εγω αγαπούλα μου
-Θα μ'αγαπας παντα καρδουλα μου?
-Φυσικα αγαπουλίνι μου
-κλπ
τότε σαν φίλοι ΤΙ θα συζητάνε?
Χι-χι ...
Παράθεση

Κain

Νεοφερμένος

Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Κain έγραψε: στις 02:20, 19-06-05:

Εαν απλως "τα εχουνε" μπορει να μεινουν φιλοι...
Κι παλι εξαρταται απο πολλα πραγματα...Δυσκολα δηλαδη αλλα μπορει.
Μετα απο σχεση, κατα την γνωμη μου, αδυνατον...
Και για να μην ειμαι απολυτος αφηνω ενα 0,00001% να γινει το αντιθετο.
Α[π προσωπικες εμπειριες ομως...οσο και να θελουν και οι δυο ακομα....τσου!
2
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 06:35, 19-06-05:

emufear, μόνο θυελλώδεις σχέσεις και ανώριμες σχέσεις της πλάκας (και του μοναστηρακίου, άσχετο ) πιστεύεις ότι υπάρχουν;

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 12:03, 19-06-05:

Φιλία μετά απο σχέση απο προσωπική εμπειρία μπορεί να υπάρξει αν δεν ήταν η σχέση και τόσο σημαντικη,
Αν ήταν σημαντική για κάποιον μια σχέση είναι δύσκολο εως αδύνατον να υπάρξει φιλία μετα
Παράθεση

Panagiotis

Νεοφερμένος

Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Panagiotis έγραψε: στις 12:19, 19-06-05:

Δεν υπάρχει πραγματική φιλία μετα απο σοβαρή σχέση. Επιδή προσωπικά είχα μια εμπειρία ... καλύτερα μακριά και αγαπημένοι... ειχαμε μια σχεση οκ ενταξει για καποιο λογο χωρισαμε, κραταμε τα καλά μαθαινουμε απο τα ασχημα και συνεχίζουμε
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O gianakin έγραψε: στις 14:10, 19-06-05:

Εγω με την πρωην μου εχουμε κρατησει μια σχεση αρκετη ωστε να μην εχουμε αμηχανια οταν μιλαμε!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 18:58, 19-06-05:

Ναι!Μπορεί και παρα μπορεί φτάνει να το θέλουν και οι δύο. Πάντως για εμένα ήταν η πιο σημαντική και μακροχρόνια σχέση που είχα....Και είναι για εμένα τώρα πλέον ο καλύτερος μου φίλος.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 23:59, 19-06-05:

Οι απόψεις είναι 50-50 και η δική μου..κι αυτή δεν είναι ξεκαθαρισμένη..
Θα ήθελα να υπήρχε φιλία μετά από σχέση, δε μπορώ να ξεκόβω τελείως από τον άνθρωπο που είχα δίπλα μου για χρόνια, ακόμα κι ας πονάω, ακόμα κι ας περιοριζόμαστε μόνο στα τυπικά.
Η μόνη σχέση μου που κατέληξε σε φιλία μετά το τέλος της, είναι αυτή που ήταν λιγότερο σοβαρή από τις άλλες, δε ξέρω αν λέει κάτι αυτό.!
anyway, τραγικό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 17-12-08 στις 21:51. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 00:06, 20-06-05:

Στην θεωρια πιστευω πως ειναι οντως τραγικο να ξεκοβεις τελειως με εναν ανθρωπο που ησασταν καιρο μαζι, που κανατε ενα σωρο πραγματα και ολα αυτα..
Στην πραξη ποτε δε μου κατσε να γινω φιλη με 'σοβαρο' πρωην.
Μου φαινεται τελειωωως στη σφαιρα της φαντασιας να μαθαινω για τις νεες κοπελες του πρωην μου και σαν φιλη να πρεπει να το παιξω χαρουμενη αφου ειναι ερωτευμενος..μακαρι να μου βγει καποια στιγμη!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 14:55, 20-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Στην πραξη ποτε δε μου κατσε να γινω φιλη με 'σοβαρο' πρωην.
Μου φαινεται τελειωωως στη σφαιρα της φαντασιας να μαθαινω για τις νεες κοπελες του πρωην μου και σαν φιλη να πρεπει να το παιξω χαρουμενη αφου ειναι ερωτευμενος..μακαρι να μου βγει καποια στιγμη!
Όταν θα έχει φύγει ο έρωτας, θα έχεις συμβιβαστεί ότι δεν είστε ζευγάρι και τον αγαπάς σαν άνθρωπο τότε ναι θα χαίρεσαι όταν θα είναι πραγματικά χαρούμενος και ευτυχισμένος!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 14:58, 20-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Στην θεωρια πιστευω πως ειναι οντως τραγικο να ξεκοβεις τελειως με εναν ανθρωπο που ησασταν καιρο μαζι, που κανατε ενα σωρο πραγματα και ολα αυτα..
Είναι :/
Παράθεση

Iris_Didini

Νεοφερμένος

H Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H Iris_Didini έγραψε: στις 15:03, 20-06-05:

Πόρτα που έκλεισε, δεν ξανανοίγει (κατά κανένα τρόπο)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    veronikar

Βρείτε παρόμοια