Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,803 μέλη και 2,441,116 μηνύματα σε 76,704 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 235 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Small tips για δημοφιλή προγράμματα

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:20, 15-11-06:

Εδώ θα γράφει ο καθένας μας μικρά tips για δημοφιλή προγράμματα (με την ευρεία έννοια των λειτουργιών τους), που είτε έχει ανακαλύψει μόνος του, είτε διάβασε και τα βρήκε χρήσιμα. Ξεκινώ:

-Πολλά προγράμματα δεν έχουν feature για μέτρηση λέξεων σε ένα κείμενο, όμως όταν χρησιμοποιείς τη λειτουργία Find & Replace σου αναφέρουν πόσες αντικαταστάσεις έγιναν (πχ. Dreamweaver). Για να μετρήσετε τις λέξεις ενός κείμενου σε ένα τέτοιο πρόγραμμα, απλά πατήστε Find & Replace, βάλτε του να αντικαταστήσει το κενό (" ") με κενό και όταν σας πει οτι έγιναν Χ αντικαταστάσεις προσθέστε 1 και έχετε τον αριθμό των λέξεων του!

-Μπορείτε να μεγενθύνετε μια εικόνα μέχρι και 120% του μεγέθους της χωρίς να γίνει ιδιαίτερα αντιληπτό. Μετά αρχίζει και φαίνεται πολύ.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια