Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,803 μέλη και 2,441,128 μηνύματα σε 76,704 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 141 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Apple MacBook

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 00:03, 16-10-08:

Η σχέση τιμής-απόδοσης στα mac είναι άψογη. Είναι υπερβολικά πολύ παραγωγικά
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 00:08, 16-10-08:

ναι αλλα δυστηχως το hardware σαν hardware το βρισκεις σε ενα laptop της ταξεως των 1000+-
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 00:24, 16-10-08:

Αν κοιτάς "τα βασικά" ναι. Αν κοιτάς βάρος μέγεθος, εργονομικό design τότε όχι. Και η άψογη συνεργασία του τέλειου λειτουργικού με το hardware είναι άλλος παράγοντας
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 00:26, 16-10-08:

Σαν φυλλάδιο του Jobs μιλάει.
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O PIL έγραψε: στις 01:03, 16-10-08:

Πραγματι σα φυλλαδιο του steveΕγω ανεφερα απο τη σχεση τιμης οτι δεν αξιζουν.Πηγαινε να δεις κανα HD σε x264 και αν δεν τα φτυσει ελα και πες μου
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 01:30, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από mmpf
Αν κοιτάς "τα βασικά" ναι. Αν κοιτάς βάρος μέγεθος, εργονομικό design τότε όχι. Και η άψογη συνεργασία του τέλειου λειτουργικού με το hardware είναι άλλος παράγοντας
σωστα αλλα αν κοιτας το hw ΜΟΝΟ τοτε παιζει αυτο π λεω!
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 13:16, 19-10-08:

δεν μου πολυαρέσει το καινούριο, νομίζω προσπαθούν να αλλάξουν το στυλ του mac... δηλαδή μου μοιάζει με ένα ACER laptop που έχει ο πατέρας μου! Προτιμώ το macbook ως προς το style του...τώρα σε πλευρά απόδοσης δεν ξέρω...αλλά είμαι πλήρως ικανοποιημένη με το macbook.

Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 14:55, 19-10-08:

Έλεος, δεν υπάρχει accer με αλουμίνιο και plexiglass οπότε μη λες βλακείες
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O PIL έγραψε: στις 15:19, 19-10-08:

Αν θελεις plexiglass παρε pirexΤο laptop πρεπει να δικαιολογει και τα λεφτα του
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 15:37, 19-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από PIL
Αν θελεις plexiglass παρε pirexΤο laptop πρεπει να δικαιολογει και τα λεφτα του
Τι θες να πεις; Καταρχήν έχει κορυφαία κατασκευαστική ποιότητα, δεν είναι ένα ακόμα φτηνιάρικο πλαστικό notebook. Είναι σαν να λες, ότι οι νέες λαμαρίνες στα αυτοκίνητα δεν έπρεπε να μπουν γιατί είναι πλεόνασμα. Το plexiglass είναι δείγμα άριστης ποιότητας συν την νεα τεχνική uni-body (google it).
Επίσης, η σχέση τιμή-απόδοση είναι 10/10. Δεν θα το συγκρίνεις ποτέ με ένα windows-pc γιατί τρέχουν εντελώς διαφορετικά λειτουργικά, και το mac os x χρησιμοποιεί το 100% του hardware και δεν έχει τις τερατώδεις απαιτήσεις των vista. Επίσης, το plexiglass μπήκε και λόγω του ότι είναι ανακυκλώσιμο υλικό.
-----------------------------------------
Και επίσης δεν ανέχομαι κριτική από κάποιον για κάτι που έχει δει μόνο σε φωτογραφία ή έχει δουλέψει 1-2 ώρες
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

O PIL έγραψε: στις 15:43, 19-10-08:

Τι θες να πεις; Καταρχήν έχει κορυφαία κατασκευαστική ποιότητα, δεν είναι ένα ακόμα φτηνιάρικο πλαστικό notebook. Είναι σαν να λες, ότι οι νέες λαμαρίνες στα αυτοκίνητα δεν έπρεπε να μπουν γιατί είναι πλεόνασμα. Το plexiglass είναι δείγμα άριστης ποιότητας συν την νεα τεχνική uni-body (google it).
Επίσης, η σχέση τιμή-απόδοση είναι 10/10. Δεν θα το συγκρίνεις ποτέ με ένα windows-pc γιατί τρέχουν εντελώς διαφορετικά λειτουργικά, και το mac os x χρησιμοποιεί το 100% του hardware και δεν έχει τις τερατώδεις απαιτήσεις των vista. Επίσης, το plexiglass μπήκε και λόγω του ότι είναι ανακυκλώσιμο υλικό.
Κοίταξε τα mac τα ξερω αρκετα καλα γιατι ειχα ενα απο αυτα σε ηλικια 12-13 ετων.Και αυτη τη στιγμη εχει ο αδερφος μου ενα.Επειδη λοιπον,τις τεχνολογιες που κουβαλουν τις ξερω,σου λεω οτι με τα λεφτα που κανει ενα mac μπορεις να αγορασεις ενα καλο laptop που να το χρησιμοποιησεις και στο home cinema σου για να βλεπεις ταινιες υψηλης αναλυσης,το οποιο σε idle κατασταση καιει 20 watt.Εκτος αν θελεις εναν υπολογιστη να τσεκαρεις mails και να βλεπεις και κανα βιντεο,οποτε βρισκεις και με 500 ευρω.Το mac το εχεις απλα για να πουλας μουρη:iagree:Οσο καλα κι αν πιστευεις οτι ειναι τα mac μη γινεσαι fanboy(google it) της apple
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 15:55, 19-10-08:

Κοίταξε τα mac τα ξερω αρκετα καλα γιατι ειχα ενα απο αυτα σε ηλικια 12-13 ετων.Και αυτη τη στιγμη εχει ο αδερφος μου ενα.Επειδη λοιπον,τις τεχνολογιες που κουβαλουν τις ξερω,σου λεω οτι με τα λεφτα που κανει ενα mac μπορεις να αγορασεις ενα καλο laptop που να το χρησιμοποιησεις και στο home cinema σου για να βλεπεις ταινιες υψηλης αναλυσης,το οποιο σε idle κατασταση καιει 20 watt.Εκτος αν θελεις εναν υπολογιστη να τσεκαρεις mails και να βλεπεις και κανα βιντεο,οποτε βρισκεις και με 500 ευρω.Το mac το εχεις απλα για να πουλας μουρη:iagree:Οσο καλα κι αν πιστευεις οτι ειναι τα mac μη γινεσαι fanboy(google it) της apple
Να πουλάς μούρη; ΕΛΕΟΣ! Το mac os x σου λέει τίποτα; UNIX; HELLO!
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

O PIL έγραψε: στις 16:04, 19-10-08:

Και?Τι να μου πει ακριβως?Το linux ειναι χιλιες φορες καλυτερο και ειναι και open sourceHELLO λενε οι ξανθιες που εναγωνιουνε να τις καταλαβουν οι υπολοιποι τι προσπαθουν να πουν.....No offence για τις ξανθιες,τις αγαπαωΓι'αυτο βρες αλλους τροπους εκφρασης
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 23:59, 19-10-08:

Είχα ποστάρει αλλά σβήστηκε. Το mac os x είναι πολύ ανώτερο του linux και είναι λογικό πιστεύω μιας και ξεδεύονται δισεκατομμύρια την ανάπτυξη του. Το linux έχει άλλα καλούδια
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 14:27, 20-10-08:

Το να συγκρίνουμε win με osx δεν κάνει, αλλα μια χαρά προσπαθείς να συγκρίνεις osx με linux.

Ωραία τα μηχανήματα όσον αφορά το design, την οθόνη και το λειτουργικό, αλλα αν δεν θες ντε και καλά mac για κάποιο λόγο, δεν τα χρειάζεσαι.

Και εντάξει, απόδοση/τιμή κοιτάνε απο μακρυά τα dell και τα ibm.
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 16:46, 20-10-08:

Απόδοση τιμή τα IBM; Ένα laptop με 1 gb ram και επεξεργαστή ενός χρόνου 900 ευρώ!
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 19:24, 20-10-08:

αλλα οπως και τα mac το ιδιο επικρατουσε με τα ibm ηταν τοπ και κοστιζαν...τωρα δεν εχω ασχοληθει με την ibm και τις τιμες της και γιαυτο δεν μπορω να εκφερω γνωμη!
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

O PIL έγραψε: στις 20:06, 20-10-08:

Απόδοση τιμή τα IBM; Ένα laptop με 1 gb ram και επεξεργαστή ενός χρόνου 900 ευρώ!
Η τεχνολογια ξερεις εξελισσεται ταχυτατα οποτε κι ο επεξεργαστης του mac σε ενα χρονο θα ειναι παρωχημενος
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 22:45, 20-10-08:

Η τεχνολογια ξερεις εξελισσεται ταχυτατα οποτε κι ο επεξεργαστης του mac σε ενα χρονο θα ειναι παρωχημενος
Η apple κάθε 6 μήνες ανανεώνει τη σειρά της. Προσθέτει στα υπάρχοντα μηχανήματα νεο hardware. Είναι που ξέρεις από mac...
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

O PIL έγραψε: στις 00:37, 21-10-08:

Ναι,αλλα αν αγορασεις τωρα,θα σου αλλαξει σε ενα 6μηνο το hardware?Ειπα οτι ξερω απο mac,οχι οτι ειμαι fanboy και περιμενω καθε ανακοινωση της apple
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Apple - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υπολογιστές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-18 στις 01:04.
    • Apple Campus - Apple Park - Από Objectivism
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-17 στις 13:45.
    • Macbook ή όχι; - Από suspiria
      Το θέμα έχει λάβει 303 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υπολογιστές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-11-16 στις 14:37.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα