Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,543 μέλη και 2,431,886 μηνύματα σε 76,191 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 222 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 760 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 11:06, 10-10-07:

ξερω εχω φαει απλα ηθελα να δω αν κανει να τις τρωω σαν σνακ, μην ειναι και σουπερ παχυντικες
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,725 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:10, 10-10-07:

απ όσο ξέρω είναι πολύ καλή επιλογή σαν σνακ αρκεί να μην είναι όλο το πακέτο όπως κάνω εγώ νι μου αρέσει αυτό το φελιζόλ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 760 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 14:12, 10-10-07:

αχ επιτελους αλλος ενας ανθρωπος στην παρεα μου!!!!
κι εγω αν κατσω μπορω να το φαω ολο το πακετο!!!!
για να ειμαι ομως λιιιιιγο πιο προσεκτικη φροντιζω και παιρνω μονο 3 -σνιφ,κλαψ- κομματια μαζι μου..
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,725 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:19, 10-10-07:

αχ βαχ.... δοκίμασε να βάλεις και λίγο τυράκι ένταμ από πάνω.... κόλασηηηηη
Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε: στις 14:24, 10-10-07:

Αχ, υποσχέθηκα στη Ζανίν να κάνω δίαιτα από σήμερα. Αστα... Μεγάλη πίκρα
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli έγραψε: στις 14:35, 10-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
αχ βαχ.... δοκίμασε να βάλεις και λίγο τυράκι ένταμ από πάνω.... κόλασηηηηη
εχω κανει καλυτερο έβαλα φέτα απο πανω......... αυτο κι αν ειναι κολασηηηηη!!!!!!!!!!!
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H phyllis έγραψε: στις 10:18, 11-10-07:

παιδιά πήγα διαιτολόγο χτες και ημουν 1 κιλό παραπάνω. περιμένω να αδιαθετήσω και νιωθω 100 κιλά!!! ποιές τροφές είναι υπεύθυνες για αυτήν την κατακράτηση? αυτή μου έιπε οτι το χοιρινό και τα καλαμαράκια το κάνουν αυτό, γιατί εφαγα και τα 2 πριν πάω να με ζυγίσει, εννοώ 2 μέρες πριν.. τι λετε?
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:20, 11-10-07:

Εγώ λέω να μην ανησυχείς. Εγώ πριν την περίοδο είμαι ένα με ενάμισι κιλό παραπάνω. Χαλάρωσε και θα δεις που θα σου φύγει. Δεν ξέρω αν τα καλαμαράκια, το κόντρα φιλέτο η ο Ερμής ανάδρομος σου προκαλούν κατακράτηση, αλλα και μονο η περίοδος που περιμένει , κάνει κάτι. ΧΑΛAΡΩΣΕ
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H phyllis έγραψε: στις 10:22, 11-10-07:

εννοώ ότι υπάρχουν κάποιες τροφές που είναι υπεύθυνες για την κατακράτηση υγρών έτσι δεν είναι? και αλλες φορές περίμενα περίοδο και πηγαινα για ζύγισμα αλλά δεν είχα τετοια κατακράτηση.... τεσπα καλα λες. φιλια πολλα!
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 10:28, 11-10-07:

Επίσης, οι τροφές με πολύ αλάτι συμβάλλουν στην κατακράτηση να ξέρεις. Κ γενικά το αλάτι. Αν τρως "καθαρές" τροφές (δλδ όχι junk, σάλτσες κ τηγανητά) κ πίνεις πολύ νερό, θα δείς θα νιώθεις πολύ καλά...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:29, 11-10-07:

Κοίτα, η περίοδος μονο μπορεί να τύχει να σου "φέρει" μέχρι και τρία κιλά. Τώρα αν θες να το ψάξεις τόσο... Βασικά το αλάτι φταίει, αλλα και οι τροφές που γενικά είναι πλούσιες σε νάτριο, όπως:
καπνιστά κρέατα, το ζαμπόν, τα λουκάνικα, το μπέικον, οι ξηροί καρποί, τα τουρσιά, η κέτσαπ, η μουστάρδα, οι σάλτσες, ο τόνος σε λάδι, οι κύβοι κρέατος, οι διάφοροι έτοιμοι ζωμοί και τα σνακ όπως τα πατατάκια και το ποπ-κορν. Γενικά τα τρόφιμα με συντηρητικά, συσκευασμένα ή επεξεργασμένα είναι κατά κανόνα πλούσια σε αλάτι ή σε νάτριο.

http://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=43113

http://www.anew.gr/health/article.php?aid=7
Παράθεση

DiaVolita69

Νεοφερμένος

H DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H DiaVolita69 έγραψε: στις 23:52, 11-10-07:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! τα κατάφεραααααααααααααααααααα!!!
Συγνωμη για το 'ξεκάρφωτο' αλλά ειναι τοση η χαρα που ηθελα να την πω!!!!
Είμαι μειον 14 κιλα!!! Μέσα σε 5 μήνες. Υπολοίπονται περιπου αλλα τοσα...
ΑΧ..κουράγιο σε ολους εμας που προσπαθουμε σκληρά!!!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 09:02, 12-10-07:

εύγε και γουάαααουυυ
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,237 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 09:06, 12-10-07:

Μπράβο!! Τα άτιμα φευγουν πολύ αργά, σχεδόν ενάμισι μήνα κάνω διατροφή κι έχω χάσει μόλις 3 κιλά (που όμως μάλλον φαίνονται για περισσότερα γιατί μ' έχουν ζαλίσει όλοι να προσέχω μη με πάρει ο ..αέρας! )
Παράθεση

DiaVolita69

Νεοφερμένος

H DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H DiaVolita69 έγραψε: στις 10:19, 12-10-07:

Ευχαριστώ!! Ναι οτι τα έχασα αργά ειναι αληθεια αυτο γιατι έκανα και τις παρασπονδιες μου... για ενα μηνα είχα πρόβλημα στο στομαχι μου κα έτρωγα φρυγανιες καθε μερα ωσπου να περάσει. (Έλκος δωδεκαδακτυλου) . Έκανα και μερικές παρασπονδιες με τα γλυκά!! Το καλό στην υποθεση ειναι ότι ΔΕΝ πεινουσα καθόλου σε όλη τη διαρκεια παρ όλο που ήταν 1200 θερμιδες το προγραμμα!

kajala αναλογα ποοσα εισαι ! ε!
γιατι ανεμοστροβιλους δεν εχουμε εδω1!!!
Την καλημέρα μουυυυυ!!!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,237 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 10:42, 12-10-07:

Ε συνολικά θέλω να χάσω καμιά δεκαριά ακόμα (το ιδανικό). Αλλά συμβιβάζομαι και με πέντε ακόμα!
Παράθεση

DiaVolita69

Νεοφερμένος

H DiaVolita69 έγραψε: στις 10:54, 12-10-07:

Κουράγιο!! Ακολουθεις προγραμμα ή απο μόνη σου?
Και γω επειδη δεν παω για μοντελο θα αφησω 5 κιλακια απο το ιδανικο μου!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:27, 12-10-07:

Μου φέρνει φαγητό ένας καρδιολόγος που έχει αναπτύξει σύστημα τύπου gilli diet. Είναι σε φυσιολογικές ποσότητες και γι' αυτό το αποκαλώ διατροφή κι όχι δίαιτα!
Παράθεση

C.M.

Δραστήριο Μέλος

H C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

H C.M. έγραψε: στις 15:16, 12-10-07:

Εγώ έχω πάθει ψύχωση με τα κιλά εγκυμοσύνης. Στον τέταρτο μήνα - 4 κιλά ήδη. Μέχρι τον 9ο να χρειάζομαι βίντζι
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 15:20, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από C.M.
Εγώ έχω πάθει ψύχωση με τα κιλά εγκυμοσύνης. Στον τέταρτο μήνα - 4 κιλά ήδη. Μέχρι τον 9ο να χρειάζομαι βίντζι
μη ξεχνάς ότι, όσο πιο πολλά παίρνεις, τόσο πιο δύσκολα τα χάνεις μετά...αξίζει???

ξέρεις το φύλο του παιδιού ή όχι ακόμα?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal