Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πώς τρως δηλαδή;
Μήπως αρκεί να αλλάξεις κάποιες συνήθειες... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
αλλά αν τιμάς ιδιαίτερα την κρέμα γάλακτος, πχ, καλύτερα να το ξανασκεφτείς!

α, όχι, κρέμα γάλακτος δεν χρησιμοποιώ, είπαμε υγιεινή διατροφή:) Την κρέμα γάλακτος την θεωρώ πολύ επιβαρυντική, χρησιμοποιώ το πολύ μία φορά το μήνα. Από γαλακτοκομικά τρώω κυρίως τυρί, στάνταρ κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ξέρετε κάποια δίαιτα που μπορεί να προσαρμοστεί σε 'αλλοπρόσαλλο' ωράριο'? Αυτό είναι που καταστρέφει την διατροφή μου. :/:
Δεν ξέρω και πολλά, αλλά νομίζω ότι βασική αρχή στις δίαιτες είναι τα 5 μικρά γεύματα τη ημέρα. Οπότε για αλλοπρόσαλλο ωράριο, λίγο δυσκολο το θεωρώ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα έτσι κι αλλιώς είναι καλό να τρώει κανείς 5-6 φορές τη μέρα. Άρα ακόμα κι αν τη μία μέρα είσαι ξύπνια 07.00 με 00.00, την άλλη 13.00 με 04.00... αν τα μοιράζεις σε 5ωρα και τρως όντως κάτι μικρό (τα 2-3 να είναι φρούτο και τα άλλα υγιεινό γεύμα) δε θα έχεις πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Πώς τρως δηλαδή;
Μήπως αρκεί να αλλάξεις κάποιες συνήθειες... ;)

Έχεις δίκιο αλλά εκεί είναι το πρόβλημα. Μία μέρα μπορεί να φάω πρωινό στις 8, μεσημεριανό στις 5 και την επόμενη πρωινό στις 8, ένα γεύμα στις 1, ένα άλλο γεύμα κατά το βράδυ. Επειδή κοιμάμαι λίγες ώρες μπορεί να φάω και 2 το βράδυ. Αυτό που χρειάζομαι είναι πρόγραμμα αλλά πως να το εφαρμόσω αν λείπω πολλές ώρες; :hmm:

Γενικότερα αυτή η έλλειψη οργάνωσης είναι που σε ωθεί να τρως και ανθυγιεινά σνακ και γενικότερα όχι τόσο υγιεινά όσο θα μπορούσες. :/:

edit. Ναι αυτό με τις 3-4 ώρες είναι καλό αλλά αν λείπω 12 ώρες τότε σίγουρα θα πάρω και κάτι απέξω αμφιβόλου ποιότητας και δεν θα φάω και τόσα φρούτα όσα αν ήμουν σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά όλα συνήθεια είναι! Αω πάνε να περάσουν πάνω από 5 ώρες μετά το γεύμα σου, έχε μαζί σου ένα φρούτο! Αν προβλέπεται πιο δύσκολη μέρα, φάε ένα κουλούρι Θεσσαλονίκης και λίγη πορτοκαλάδα! :)
Άλλωστε υγιεινά γεύματα βρίσκει κανείς και έξω!
Στην τελική: ταπεράκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Γενικότερα αυτή η έλλειψη οργάνωσης είναι που σε ωθεί να τρως και ανθυγιεινά σνακ και γενικότερα όχι τόσο υγιεινά όσο θα μπορούσες. :/:
Μπορείς να έχεις στην τσάντα σου ένα σάντουιτς (με κασέρι, μαρούλι και ντομάτα), ή ενα παστέλι με μέλι,ή ένα σακουλάκι με ξηρούς καρπούς και να φας αν πεινάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
-4 κιλά σε 9 μέρες.

Την βγάζω με κανένα καρότο και ποτήρι γάλα.
Δεν έχω όρεξη για τίποτα παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ναι, αλλά όλα συνήθεια είναι! Αν πάνε να περάσουν πάνω από 5 ώρες μετά το γεύμα σου, έχε μαζί σου ένα φρούτο! Αν προβλέπεται πιο δύσκολη μέρα, φάε ένα κουλούρι Θεσσαλονίκης και λίγη πορτοκαλάδα! :)
Άλλωστε υγιεινά γεύματα βρίσκει κανείς και έξω!
Στην τελική: ταπεράκι!

Μπορείς να έχεις στην τσάντα σου ένα σάντουιτς (με κασέρι, μαρούλι και ντομάτα), ή ενα παστέλι με μέλι,ή ένα σακουλάκι με ξηρούς καρπούς και να φας αν πεινάσεις

Κορίτσια ευχαριστώ για τις συμβουλές, έχω ξεκινήσει να οργανώνομαι και να παίρνω κάτι μαζί μου! Let's hope for the best :)


@The Stand, Μπράβο σου! Καλή συνέχεια! Μην πέφτεις σε υπερβολές όμως, είναι σημαντικό να τρέφεσαι και σωστά παράλληλα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
-4 κιλά σε 9 μέρες.

Την βγάζω με κανένα καρότο και ποτήρι γάλα.
Δεν έχω όρεξη για τίποτα παραπάνω...

Βρε δεν είναι καλό αυτό... Ο οργανισμός σου δεν παίρνει τις βιταμίνες που του χρειάζονται και μπορεί να αρχίσει να εξασθενεί. Να προσέχεις γιατί κυκλοφορούν και κάτι ιώσεις και αν δεν τρώς σωστά θα είσαι σίγουρα πιο ευάλωτος... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ απ ότι κατάλαβα δεν κάνει ηθελημένα διαίτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
The Stand εγώ λέω να προσέχεις λιγάκι τον εαυτό σου. Αν το ξεκίνησες για δίαιτα και έχεις φτάσει να μην έχεις καθόλου όρεξη τότε δεν ήταν σωστή η δίαιτα που ξεκίνησες. Αν πάλι δεν έχεις όρεξη για άλλους λόγους τότε προσπάθησε να βρεις μια λύση στα προβλήματα που έχεις. Δεν αξίζει για κανένα λόγο να χαλιέσαι τόσο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
εγώ απ ότι κατάλαβα δεν κάνει ηθελημένα διαίτα...

Ναι κι εγώ αυτό κατάλαβα, αλλά σε κάθε περίπτωση δεν είναι καλό. Πρέπει να προσπαθήσει να φάει κάτι διαφορετικό- όχι μεγαλύτερη ποσότητα, εφόσον δεν έχει όρεξη- γιατί το καρότο δεν προσφέρει και πολλά... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μπορείς να έχεις στην τσάντα σου ένα σάντουιτς (με κασέρι, μαρούλι και ντομάτα), ή ενα παστέλι με μέλι,ή ένα σακουλάκι με ξηρούς καρπούς και να φας αν πεινάσεις

Βέβαια καλό είναι να ξέρετε ότι το παστέλι δεν είναι διαιτητικό... Θεωρείται πολύ υγιεινό γιατί δεν έχει πρόσθετα χημικών και ζάχαρης και καθόλου χοληστερίνη. Αλλά 10 φυστίκια ή 6 άλλοι ξηροί καρποί είναι το ίδιο λιπαροί με μία κουταλιά σούπας λάδι... Βέβαια σε κρατάνε καλά, οπότε να έχετε υπ' όψιν ότι παστέλι ίσον πλούσιο σνακ, γλυκό...

-4 κιλά σε 9 μέρες.

Την βγάζω με κανένα καρότο και ποτήρι γάλα.
Δεν έχω όρεξη για τίποτα παραπάνω...

Καλέεε!!! Τρώγε καλέ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους, και ειδικα στο παλλαντινακι, που ειτε με ειτε χωρις σπυρακι, παλι κουκλι θα ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους, και ειδικα στο παλλαντινακι, που ειτε με ειτε χωρις σπυρακι, παλι κουκλι θα ναι!
:bigarmhug:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Τι δίαιτα ρε παιδιά...

Απλώς βαριέμαι και να φάω...

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να χάσω μερικά κιλά (4-5). Έχω χάσει 1-2 μέχρι τώρα. Δεν έχω σκοπό να κάνω καμιά δίαιτα ιδιαίτερη :P, απλά προσέχω λίγο παραπάνω και θα αρχίσω λίγο γυμναστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τι δίαιτα ρε παιδιά...

Απλώς βαριέμαι και να φάω...

:P

Αχ πες μου κι εμένα πώς γίνεται αυτό... Πρέπει να το ράψω το στόμα μου! :redface::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Αχ πες μου κι εμένα πώς γίνεται αυτό... Πρέπει να το ράψω το στόμα μου! :redface::(

Οι γυναίκες δεν πρέπει να είναι μόνο κόκκαλα :worry:

:P:)

Σήμερα μια μικρή τονοσαλάτα και 2 φέτες του τοστ ολικής αλέσεως.

Άντε αύριο το μεσημέρι ξανά. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top