Σε ποιο μέρος έχετε περάσει τις καλύτερες διακοπές;

Asag

Νεοφερμένος

Ο Asag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.
Στην Νάξο .....
Το αγαπημένο μου νησί μέχρι στιγμής ... Τα συνδυάζει όλα .
Screenshot_2022-06-19-11-46-23-221_com.miui.videoplayer.jpg

4 χρόνια πριν ...
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.
Δεν έχω πάει αλλά πρέπει να είναι πολύ ωραία. Διαπιστώνω ότι αποκτά φήμη στους ξένους τα τελευταία χρόνια.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Χαλκιδική και Κέρκυρα.

Τα καλύτερα μέρη everrrr
 

touvlo

Δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 772 μηνύματα.
οι ωραιότερες διακοπές μου ήταν πριν 2 χρόνια, όταν γυρίσαμε ένα μέρος της Ρούμελης και Ηπείρου. Συνδιάσαμε βουνά με ορειβασίες και κοντοσούβλια με θάλασσες, ψαράκι. Όλα!
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Ένα καλοκαίρι στην Πάτμο (προ αμνημονεύτων)... Πολύ πριν γίνει "της μόδας" και παγκοσμίως γνωστή από τους διάφορους σελέμπριτις.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Ένα καλοκαίρι στην Πάτμο (προ αμνημονεύτων)... Πολύ πριν γίνει "της μόδας" και παγκοσμίως γνωστή από τους διάφορους σελέμπριτις.
Άσε να μαντέψω. Πλήρωσες με Κατοχικές Δραχμές το ξενοδοχείο;:devil:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Νομίζω πως οι πιο ξέγνοιαστες διακοπές που έχω περάσει, ήταν στα Κουφονήσια πριν από 30+ χρόνια.

Τότε δεν είχαν καμία απολύτως σχέση με αυτό που είναι σήμερα. Ενοικιαζόμενα δωμάτια ελάχιστα, μπαράκι μόνο ένα, ντόπιοι με μόνιμο και αληθινό χαμόγελο, λίγες ταβέρνες και φανατικούς θαμώνες που βρισκόμασταν κάθε χρόνο σαν ξαδέρφια στο χωριό. Γέλιο ατελείωτο, μορφές ανεπανάληπτες και πολλές μουσικές βραδιές με άμμο και αστέρια. Πήγα επί επτά συναπτά έτη, μέχρι που άρχισε να μυκονοποιείται, ως εκ τούτου δεν με σήκωνε άλλο και έπρεπε να αναζητήσω την καλοκαιρινή μου Ιθάκη αλλού.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,758 μηνύματα.
Νομίζω πως οι πιο ξέγνοιαστες διακοπές που έχω περάσει, ήταν στα Κουφονήσια πριν από 30+ χρόνια.

Τότε δεν είχαν καμία απολύτως σχέση με αυτό που είναι σήμερα. Ενοικιαζόμενα δωμάτια ελάχιστα, μπαράκι μόνο ένα, ντόπιοι με μόνιμο και αληθινό χαμόγελο, λίγες ταβέρνες και φανατικούς θαμώνες που βρισκόμασταν κάθε χρόνο σαν ξαδέρφια στο χωριό. Γέλιο ατελείωτο, μορφές ανεπανάληπτες και πολλές μουσικές βραδιές με άμμο και αστέρια. Πήγα επί επτά συναπτά έτη, μέχρι που άρχισε να μυκονοποιείται, ως εκ τούτου δεν με σήκωνε άλλο και έπρεπε να αναζητήσω την καλοκαιρινή μου Ιθάκη αλλού.
Γενικά από πολλούς έχω ακούσει οι εμπειρίες στα νησιά την δεκαετία 80-90 ήταν αξέχαστες, τότε που δεν ερχόντουσαν οι τουρίστες σαν τσουβαλια.
Ο πατέρας μου το 89 είχε πάει Κρήτη και μου είχε πει ήταν οι καλύτερες διακοπές της ζωής του. Καμία σχέση με σήμερα.
αν έχετε κάποιες φωτογραφίες από εκείνη την εποχή να μας τις δείξετε. Έχω πολλή περιέργεια να δω πως ήταν προ-υπερτουρισμου
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Έριξα μια ματιά, αλλά δεν βρήκα και πολλές που να δείχνουν το τοπίο στο αγαπητό κουφονήσι. Τότε με τα φιλμ περιοριζόμασταν σε ολίγες φωτογραφίες και καθώς φαίνεται μας ενδιέφεραν περισσότερο τα πρόσωπα!

Παραθέτω δύο όμως.

Η μία από τα σπάνια σημεία με ολίγη σκιά κάποιες ώρες και η άλλη η cencored για να δείτε πως ήταν το λιμάνι στο κουφονήσι πριν να χτιστούν παντού ενοικιαζόμενα.
 

Συνημμένα

  • kouf2.jpg
    kouf2.jpg
    555.5 KB · Εμφανίσεις: 48
  • kouf3.jpg
    kouf3.jpg
    361.1 KB · Εμφανίσεις: 49

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,758 μηνύματα.
Έριξα μια ματιά, αλλά δεν βρήκα και πολλές που να δείχνουν το τοπίο στο αγαπητό κουφονήσι. Τότε με τα φιλμ περιοριζόμασταν σε ολίγες φωτογραφίες και καθώς φαίνεται μας ενδιέφεραν περισσότερο τα πρόσωπα!

Παραθέτω δύο όμως.

Η μία από τα σπάνια σημεία με ολίγη σκιά κάποιες ώρες και η άλλη η cencored για να δείτε πως ήταν το λιμάνι στο κουφονήσι πριν να χτιστούν παντού ενοικιαζόμενα.
Δεν το πιστεύω!
Ήταν ΤΟΣΟ πιο απλά δηλαδή.
Ουαου.
Πρέπει να ήταν απίστευτο να ήσουν νέος εκείνη την εποχή.
Ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες!
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω!
Ήταν ΤΟΣΟ πιο απλά δηλαδή.
Ουαου.
Πρέπει να ήταν απίστευτο να ήσουν νέος εκείνη την εποχή.
Ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες!
Μα ήταν δυνατό να μην έχεις κινητό, ίντερνετ, χρήμα που να περισσεύει, επιλογές που να σε μπερδεύουν και να μην είσαι ευτυχισμένος;; Αδύνατον.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Ένα καλοκαίρι στην Πάτμο (προ αμνημονεύτων)... Πολύ πριν γίνει "της μόδας" και παγκοσμίως γνωστή από τους διάφορους σελέμπριτις.
Ωραία είναι η Πάτμος έχω ακούσει, ακόμα και τώρα. Ήτανε να πάω πριν από καμιά δεκαριά χρόνια αλλά αναγκάστηκα να το ακυρώσω για προσωπικούς λόγους.
Αξέχαστες διακοπές πέρασα στην γαλλική Ριβιέρα. Για χρόνια μιλούσα για τις διακοπές αυτές. Τόσο που είχα καταντήσει γραφικός :lol:
 
Top