Έδεσε σκύλο και τον έσερνε μέχρι να πεθάνει!

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
απο τους φιλους? ναι, γιατι κερδος ειναι οτιδιποτε, αμα νιωσω προδομενος η οτι δεν μου φερονται ετσι οπως τους φερομαι εγω, εχουμε τελιωσει σαν φιλοι, βεβαια δεν το λεω καταμουτρα μπορει να μην του το πω καθολου, αλλα η εμπιστοσυνη μου πρως αυτονα εχει φυγει, και οσο παραμενουμε κοντα και αυτος με θεωρει φιλο του και νομιζει οτι και εγω τον θεωρω φιλο μου, θα προσπαθησω οσα ξερει να του τα αλλαξω με πιστικο τροπο, οποτε να μην αποτελει κανενα κινδυνο πρως σε μενα, μετα μπορει να τον εχω ως "φιλο" επειδη απλα κανει καλη παρεα και περναω καλα μαζι του.
εγω ποτε δεν ειπα οτι αγνοω τα συναισθηματα, αντιθετος τα συναισθηματα ειναι οι αδυναμιες του ανθρωπου και δινω μεγαλη βαση σε αυτα, απλα δεν νοιαζομαι για τα συναισθηματα του, εκτος και αν αξιζει να γινει φιλος μου.


Ενταξει σχεδον ολοι ετσι κανουν αν νιωσουν προδωμενοι απο τους φιλους τους. Αν ειστε πραγματικα φιλοι βεβαια αμφιβαλλω οτι θα πιασει αυτο :P υποτιθεται οτι ο αλλος σε ξερει πολυ καλα για να πειστει με τετοιο τροπο οτι αλλαξες...Δηλαδη δε μπορω σε καμια περιπτωση τουλαχιστον σε μενα να φανταστω να κανω τετοιο πραγμα σε αυτα τα 3 ατομα, με ξερουν τοσο καλα που ετσι κ αλλιως αν γινοταν κατι τετοιο δε θα αντεχα να μη τους το συζητησω. Η ειλικρινεια ειναι πολυ σημαντικο πραγμα για μενα και ειναι γερο θεμελιο για τις σχεσεις που αναπτυσσω.
Οσο για τα συναιθηματα που λες οτι ειναι αδυναμιες, διαφωνω, ενα συναισθημα μπορει να ειναι και αδυναμια και δυναμη, οπως η αγαπη. Μπορει να σε κανει ευαλωτο αλλα ταυτοχρονα σε κανει και δυνατο απεναντι στη ζωη καθως σου προσφερει πολυτιμες εμπειριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ενταξει σχεδον ολοι ετσι κανουν αν νιωσουν προδωμενοι απο τους φιλους τους. Αν ειστε πραγματικα φιλοι βεβαια αμφιβαλλω οτι θα πιασει αυτο :P υποτιθεται οτι ο αλλος σε ξερει πολυ καλα για να πειστει με τετοιο τροπο οτι αλλαξες...Δηλαδη δε μπορω σε καμια περιπτωση τουλαχιστον σε μενα να φανταστω να κανω τετοιο πραγμα σε αυτα τα 3 ατομα, με ξερουν τοσο καλα που ετσι κ αλλιως αν γινοταν κατι τετοιο δε θα αντεχα να μη τους το συζητησω. Η ειλικρινεια ειναι πολυ σημαντικο πραγμα για μενα και ειναι γερο θεμελιο για τις σχεσεις που αναπτυσσω.
Οσο για τα συναιθηματα που λες οτι ειναι αδυναμιες, διαφωνω, ενα συναισθημα μπορει να ειναι και αδυναμια και δυναμη, οπως η αγαπη. Μπορει να σε κανει ευαλωτο αλλα ταυτοχρονα σε κανει και δυνατο απεναντι στη ζωη καθως σου προσφερει πολυτιμες εμπειριες.
στο βιβλιο του Robert Greene, The 48 Laws of Power ενας απο τους πρωτους νομους ειναι ποτε μην εμπιστευεσαι καποιον εντελος πρεπει να φτιαξεις επιπεδα εμπιστοσυνης, ακομα και στους ιδιους σου τους γονεις δεν μπορεις να πεις τα παντα.
προφανως τα συναισθηματα κανονυνε τον ανθρωπο ζωντανο, χωρις αυτα θα ητανε εντελος μονος, η αγαπη ειναι πολυ ευκολο συναισθημα αγαπας πολλα πραγματα μπορει ακομα και τον υπολογιστη σου, αλλα συναισθηματα οπως, ζηλια, οργη, ερωτας, λυπηση κλπ ειναι αρκετα ευαλωτα και μονο εμποδια μπορει να σου προσφερει αν δεν ξερεις να τα ελεγχεις και να τα δαμαζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Η εμπιστοσύνη ετσι κι αλλιως χτίζεται, δεν ειναι αναγκη να το διαβασω σε βιβλιο για να το ξερω.
Για το αλλο δεν εχω να προσθεσω κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
δεν ενοουσα οτι αυξανετε η μειωνετε, αλλα ποτε δεν πρεπει να εχεις μεγαλη εμπιστοσυνη σε κανενα, δωσε τους ψευτικη εμπιστοσυνη να μην σε πουνε κλειστο ανθρωπο και νιωθουνε οτι δεν τους εμπιστευεσαι αλλα ποτε μην τους λες παντα, βαζεις ενα φραγμα στα πραγματα που θα τους πεις και δεν θα τους πεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Τελικά αυτός που έσερνε το σκυλί τον πιάσανε;

Και να τον πιάσουν, μη νομίζεις οτι θα του κάνουν και πολλά. Εδώ οι άλλοι ετοιμάστηκαν να ανατινάξουν ολόκληρη πολυκατοικία και τους αφήσαν ελεύθερους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν ενοουσα οτι αυξανετε η μειωνετε, αλλα ποτε δεν πρεπει να εχεις μεγαλη εμπιστοσυνη σε κανενα, δωσε τους ψευτικη εμπιστοσυνη να μην σε πουνε κλειστο ανθρωπο και νιωθουνε οτι δεν τους εμπιστευεσαι αλλα ποτε μην τους λες παντα, βαζεις ενα φραγμα στα πραγματα που θα τους πεις και δεν θα τους πεις


Προτιμω να ακολουθησω τη δικη μου τακτικη που κανει πιο πετυχημενες σχεσεις και δεν εχω παραπονο 4 χρονια τωρα. Αυτα που λες ειναι λιγο παρανοϊκα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μην με παρεξηγήσετε γι' αυτό που θα πω.

Μακάρι να ψοφήσουν όλοι αυτοί που κακοποιούν τα ζώα, αφού πρώτα βασανιστούν με το χειρότερο τρόπο. Να βρεθούν στη θέση του ζώου και να τους φερθούν όπως ακριβώς φέρονται οι ίδιοι στα άμοιρα τα ζωάκια. Όλοι οι κομπλεξικοί, οι ηλίθιοι.

Αντε στο διάολο πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σε κανένα δεν αξίζει με σιγουριά ο θάνατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Σε κανένα δεν αξίζει με σιγουριά ο θάνατος.

Διαφωνώ σε όλους μας αξίζει. Ο θάνατος είναι το μεγαλύτερο δώρο του Θεού στον άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Σε κανένα δεν αξίζει με σιγουριά ο θάνατος.

Σε αυτά τα κτήνη αξίζει. Αλλά όχι με ανώδυνο τρόπο.
Ή ακόμα καλύτερα να πάθουν κάτι που θα το κουβαλάνε πάνω τους για ολόκληρη τη ζωή τους.
-----------------------------------------
Διαφωνώ σε όλους μας αξίζει. Ο θάνατος είναι το μεγαλύτερο δώρο του Θεού στον άνθρωπο.


Πράγματι είναι δώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Μην με παρεξηγήσετε γι' αυτό που θα πω.

Μακάρι να ψοφήσουν όλοι αυτοί που κακοποιούν τα ζώα, αφού πρώτα βασανιστούν με το χειρότερο τρόπο. Να βρεθούν στη θέση του ζώου και να τους φερθούν όπως ακριβώς φέρονται οι ίδιοι στα άμοιρα τα ζωάκια. Όλοι οι κομπλεξικοί, οι ηλίθιοι.

Αντε στο διάολο πια!

Εκτός απο κομπλεξικοι και ηλίθιοι υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα να είναι ψυχικά διαταραγμένοι, σχιζοφρενείς etc οπότε να μην έχουν πλήρη έλεγχο τον πράξεών τους. Δεν τους αξίζει ο θάνατος, ιατρική παρακολούθηση χρειάζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εκτός απο κομπλεξικοι και ηλίθιοι υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα να είναι ψυχικά διαταραγμένοι, σχιζοφρενείς etc οπότε να μην έχουν πλήρη έλεγχο τον πράξεών τους. Δεν τους αξίζει ο θάνατος, ιατρική παρακολούθηση χρειάζονται.

Κάποιοι μπορεί. Αλλά τα παιδιά της ηλικίας μου που παίρνουν σπρέι και βάφουν τα σκυλιά και χαζογελάνε μετά; Επίσης παιδιά της ηλικίας μας που βασανίζουν τα ζωντανά και τα τραβάνε βίντεο για να δει ο κόσμος τι μάγκες είναι; Σίγουρα έχουν ψυχικά προβλήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Σε αυτά τα κτήνη αξίζει. Αλλά όχι με ανώδυνο τρόπο.

Μην το λές , η ισσοροπία μεταξύ του αυτοελέγχου και της τρέλας είναι λεπτή, δεν ξέρεις τι πίεση μπορεί να είχε δεχθεί αυτός ο άνθρωπος (ο καθένας που φτάνει σε τέτοιες αποτρόπαιες πράξεις) και να ξεσπασε με αυτό τον τρόπο.
-----------------------------------------
Κάποιοι μπορεί. Αλλά τα παιδιά της ηλικίας μου που παίρνουν σπρέι και βάφουν τα σκυλιά και χαζογελάνε μετά; Επίσης παιδιά της ηλικίας μας που βασανίζουν τα ζωντανά και τα τραβάνε βίντεο για να δει ο κόσμος τι μάγκες είναι; Σίγουρα έχουν ψυχικά προβλήματα;

Αυτά είναι και λίγο της ηλικίας. Πολλοί απο αυτούς θα τα σκέφτονται όταν μεγαλώσουν και θα λένε τι μ@λακας ήμουν. Δεν νομίζω οτι άξίζει ο θάνατος και σε αυτούς. Γενικά είναι πολύ βαριά αυτή η ευχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Διαφωνώ σε όλους μας αξίζει. Ο θάνατος είναι το μεγαλύτερο δώρο του Θεού στον άνθρωπο.

Έχω ξαναπει, καλύτερα να μην εμπλέκουμε θρησκευτικά θέματα σε ανάλογες συζητήσεις.

Σε αυτά τα κτήνη αξίζει. Αλλά όχι με ανώδυνο τρόπο.
Ή ακόμα καλύτερα να πάθουν κάτι που θα το κουβαλάνε πάνω τους για ολόκληρη τη ζωή τους.

Καλά αξίζει. Σε πολλούς ζωντανούς αξίζει ο θάνατος. Και σε κάποιους πεθαμένους αξίζει η ζωή. Μπορείς να τους τη δώσεις; Τότε μην είσαι τόσο πρόθυμη να κρίνεις με θάνατο τους πρώτους.

Όχι. Σε κανένα δεν αξίζει ο θάνατος,

Εκτός απο κομπλεξικοι και ηλίθιοι υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα να είναι ψυχικά διαταραγμένοι, σχιζοφρενείς etc οπότε να μην έχουν πλήρη έλεγχο τον πράξεών τους. Δεν τους αξίζει ο θάνατος, ιατρική παρακολούθηση χρειάζονται.

και όχι μόνο για τον λόγο που παρέθεσε ο Orestes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μην το λές , η ισσοροπία μεταξύ του αυτοελέγχου και της τρέλας είναι λεπτή, δεν ξέρεις τι πίεση μπορεί να είχε δεχθεί αυτός ο άνθρωπος (ο καθένας που φτάνει σε τέτοιες αποτρόπαιες πράξεις) και να ξεσπασε με αυτό τον τρόπο.

Συμφωνώ με αυτό. Αλλά να τους μαζέψουν τότε!!! Εαν σκότωνε άνθρωπο με αυτό τον τρόπο, θα έτρωγε ισόβια! Τώρα που σκότωσε σκύλο, δεν τρέχει τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Orestes, είσαι πολύ έξυπνο παιδί. Σωστός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Συμφωνώ με αυτό. Αλλά να τους μαζέψουν τότε!!! Εαν σκότωνε άνθρωπο με αυτό τον τρόπο, θα έτρωγε ισόβια! Τώρα που σκότωσε σκύλο, δεν τρέχει τίποτα!

Μωρέ τι ισόβια, άρρωστος είναι ο άνθρωπος όχι εγκληματίας. Γιατρό θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Προτιμω να ακολουθησω τη δικη μου τακτικη που κανει πιο πετυχημενες σχεσεις και δεν εχω παραπονο 4 χρονια τωρα. Αυτα που λες ειναι λιγο παρανοϊκα πραγματα.
το αμα κανει πιο πετυχημενες σχεσης δεν το ξερεις, δεν εχεις ζησει ουτε εσυ ουτε εγω πολλα πραγματα ακομα στο τελος θα εχει σημασια το τι θα γινει και μεχρι τοτε απλα παρακολουθεις, απλα φενετε πως εσυ εισαι πιο ανοιχτη εισαι διατεθειμενη να μοιραστεις πιο πολλα πραγματα, αντιθετος εγω τα βλεπω ολα ανταγωνιστικα και τα θαβω ολα μεσα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Orestes, είσαι πολύ έξυπνο παιδί. Σωστός.

Μου έχει παραδώσει ίδιαίτερα φίλος μου ψυχολόγος, δε μασάω!:D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πιθανότατα έχετε δίκιο, αλλά δεν θα επεκταθώ άλλο. Όταν θυμώνω δε σκέφτομαι και πολύ λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top