Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
και εμενα μ αρεσουν πολυ οι αραχνες αλλα για κατοικιδιο δεν με κολλαει καθολου

Εμένα για κατοικίδιο πάντως θα με πέθαινε μία:redface:
Τώρα το θέμα είναι πως θα την έπιανα,έχουν και αυτό το τριχωτό οι άτιμες,
αλλά γενικότερα δε βλέπω αράχνη και κόβω πέρα (όπως το 80% των γυναικών),ίσα που κάθομαι και τις κοιτάζω.
Εξάλλου,οι ταραντούλες δεν είναι δηλητηριώδεις για τον άνθρωπο,αλλά μόνο για τα ζώα,το δηλητήριο της ταραντούλας δεν έχει καμία επίδραση στον άνθρωπο!:)
Ούτε με αηδιάζουν,απλώς φοβάμαι λίγο αυτά τα τριχωτά σκατά που έχουν,συχαίνομαι να τα πιάσω.:P
Εξάλλου τι να τις φοβηθώ,ζωύφιο είμαι και θα με φάνε;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εμένα για κατοικίδιο πάντως θα με πέθαινε μία:redface:
Τώρα το θέμα είναι πως θα την έπιανα,έχουν και αυτό το τριχωτό οι άτιμες,
αλλά γενικότερα δε βλέπω αράχνη και κόβω πέρα (όπως το 80% των γυναικών),ίσα που κάθομαι και τις κοιτάζω.
Εξάλλου,οι ταραντούλες δεν είναι δηλητηριώδεις για τον άνθρωπο,αλλά μόνο για τα ζώα,το δηλητήριο της ταραντούλας δεν έχει καμία επίδραση στον άνθρωπο!:)
Ούτε με αηδιάζουν,απλώς φοβάμαι λίγο αυτά τα τριχωτά σκατά που έχουν,συχαίνομαι να τα πιάσω.:P
Εξάλλου τι να τις φοβηθώ,ζωύφιο είμαι και θα με φάνε;:confused:
Πιάνονται πολύ εύκολα. Όλα εξαρτώνται από το χαρακτήρα της αράχνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Α ρε veni αραχνοδαμαστή! :P

Εγώ όλα τα ζωάκια τ'αγαπάω. Ως φοιτήτρια θα μπορούσα να εχω σκυλάκι ή γατακι, αλλά θέλω να είμαι σίγουρη πως μπορώ να το φροντίζω 100% και με τα ταξίδια δεν ξέρω αν γίνεται.

Θα ήθελα επίσης να εχω: ψαράκι (σε στρογγυλή γυάλα καρτούν) ή ιπποκαμπο, χελώνα και σαλιγκάρια. Α και δράκο!
Εχω ένα πορτοκάλι σαμιαμιδι που το σκασμενο κρύβεται επί ένα μήνα κάτω από τον φούρνο/ψυγείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχα μικρός ένα χρυσόψαρο αλλά ξεχνούσα να το ταϊσω και πέθανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
μικρουλα ειχα 2 χρυσοψαρα..ειχα ενθουσιαστει παρα πολυ μαζι τους..ασχετα που ποτε δεν τα ταιζα ουτε επλενα τη γυαλα!!ολα η καημενη η μανουλα μου τα εκανε!=ΡΡ
μετα απο μηνες...πηγαμε για καλοκαιρι στο χωριο και πηραμε μαζι και τα ψαρακια γιατι θα λειπαμε πολυ καιρο και δεν ξεραμε αν θα φτασει η ταμπλετα!ενα μεσημερι συνειδητοποιησα οτι το μικροτερο ψαρακι ελειπε!=(
φανταστηκαμε με τους δικους μου οτι ισως μπηκε κανα παιδακι στο σπιτι και ηθελε και εκεινο και το πηρε στα χερια του!αλλα οταν ρωτησαμε σε ενα pet shop τι μπορει να απεγινε μας ειπαν οτι παιζει να το εφαγε το μεγαλο γιατι ειχαν διαφορα μεγεθους!!=ΟΟ
μετα πηραμε αλλο χρυσοψαρο να κανει παρεα στο μεγαλο αλλα πεθανε μετα απο λιγο(το καινουριο) και στο τελος πεθανε και το μεγαλο!!να πεις οτι δεν τα φροντιζε η μανα μου!!τα ταιζε,τα επλενε,ολα τους τα ειχε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ θέλω χελώνα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
ένα κουνελάκι την ισμήνη , είναι 3 χρονών :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ένα κουνελάκι την ισμήνη , είναι 3 χρονών :D
Yπέροχο το όνομα που της έχεις δώσει. Κι εμένα ένα γατάκι μου Ισμήνη το έλεγαν, αλλά μία μέρα χάθηκε.:/:

Εγώ στο σπίτι μου έχω 2 γατάκια 5.5 μηνών.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
και νομίζεις τώρα οτι θα κυνηγάω ταραντούλες;
:giveup:

Εγώ στο σπίτι μου έχω 2 γατάκια 5.5 μηνών.:D
Είναι ράτσας συνέταιρε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Είναι ράτσας συνέταιρε;
Όχι συνέταιρε, μίας γάτας που μας επισκέφτηκε φέτος και χάθηκε λίγους μήνες μετά την γέννησή τους.:P Πάντως είναι πανέμορφα και πανέξυπνα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Όχι συνέταιρε, μίας γάτας που μας επισκέφτηκε φέτος και χάθηκε λίγους μήνες μετά την γέννησή τους.:P Πάντως είναι πανέμορφα και πανέξυπνα.:D
:D
Μου αρέσουν τα μαλλιαρά. Όμως βαριέμαι το βούρτσισμα. Οπότε γάτα γιοκ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
:D
Μου αρέσουν τα μαλλιαρά. Όμως βαριέμαι το βούρτσισμα. Οπότε γάτα γιοκ. :P
Δεν λέει το κατοικίδιο να χρειάζεται περισσότερη περιποίηση απο εσένα κιόλας. Καλά,χρυσά αλλά με ένα μέτρο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δεν λέει το κατοικίδιο να χρειάζεται περισσότερη περιποίηση απο εσένα κιόλας. Καλά,χρυσά αλλά με ένα μέτρο. :P
Άλλοι τα ντύνουν και τους βάζουν και πάνες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Άλλοι τα ντύνουν και τους βάζουν και πάνες. :P
Χαχαχα, ισχύει. Το παράπονό μου είναι που δεν γίνεται να βγάλουμε τα γατάκια μας για βόλτα. Γιατί τα σκυλάκια να μπορούν και τα γατιά όχι;! Τι αδικία κι αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Χαχαχα, ισχύει. Το παράπονό μου είναι που δεν γίνεται να βγάλουμε τα γατάκια μας για βόλτα. Γιατί τα σκυλάκια να μπορούν και τα γατιά όχι;! Τι αδικία κι αυτή.
Ποιος σου είπε ότι δεν γίνεται; Του περνάς ένα κολάρο και έτοιμο το γατί. Εδώ έχω δει να κάνουν βόλτα με κουνέλι. Α κι ο Μπίμπερ είχε βγει με τον κατοικίδιο βόα του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ποιος σου είπε ότι δεν γίνεται; Του περνάς ένα κολάρο και έτοιμο το γατί. Εδώ έχω δει να κάνουν βόλτα με κουνέλι. Α κι ο Μπίμπερ είχε βγει με τον κατοικίδιο βόα του. :P
Αλήθεια γίνεται;:eek: Δεν έχω δεί αυτά που μου περιγράφεις (κι έλεγα πως δεν υπάρχει και πιο κάτω απο τον πάτο).:P Αφού έβγαλε και αυτός ο Μπίμπερ τον βόα του για βόλτα τι να πώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dusk

Νεοφερμένος

Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Είχα ένα σκύλο καλό κ όμορφο :( αλλά αυτή την περίοδο δεν έχω...

Βεβαία είναι πολύ πιθανόν στο μέλλον να αποκτήσω πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top