Σχετικά με την δημιουργία ιστοσελίδων

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Omg ...όλα αυτά Gademis;Kατάλαβα σε καμιά 3-4 χρόνια έτοιμη θα την έχω
Αμα ξερεις ήδη προγραμματισμό 6 μήνες θες αμα το πάρεις ζεστα.
Ξεκίνα απο τα απλά που σου λέει η Michelle
ε τι τσάμπα το πήραμε το 3 στα 3 στην html στη σχολη
Κανατε HTML στη σχολή; Πώ πω, είμαι παππούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ναι αλλά η HTML που κάνουνε στα ελληνικά ΑΕΙ είναι μια version της HTML 3, ούτε " έχει, χρησιμοποιεί τα κουλά attributes κτλ.
Άσχετο αλλά γιατί κολλάνε όλοι με τα κουμπάκια; Ιστοσελίδα είναι, δεν είναι πρόγραμμα των Windoze και εξάλλου έχουμε 2005, όχι 1996 που ήταν η μανία των κουμπιών...
plain, η συμβουλή μου είναι να κοιτάς αυτό που βρίσκεται απο "πισω" και όχι το τι φαίνεται στην οθόνη γιατί αυτό εξαπατά. Πέρασαν οι εποχές που όλοι είχαν ΙΕ και έβλεπαν τα ίδια πράγματα. Δοκίμασε το www.w3schools.com νομίζω ότι θα σε βοηθήσει αρκετά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Αμα ξερεις ήδη προγραμματισμό 6 μήνες θες αμα το πάρεις ζεστα.

Τώρα της έφτιαξες το κέφι της κοπέλας!! :hehe:


Arty δεν νομίζω οτι η plain εννοεί buttons αλλά εικονίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δοκίμασε το www.w3schools.com νομίζω ότι θα σε βοηθήσει αρκετά
Κι εγώ απο εκεί έμαθα ό,τι ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Κι εγώ απο εκεί έμαθα ό,τι ξέρω
Και στη σχολή απο αυτή τη σελίδα μας λέγανε να ανοίξουμε για να μας κάνουν μάθημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Βασικά στη σχολή μας λέγαν "ανοίξτε αυτή τη σελίδα και διαβάστε" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Βασικά στη σχολή μας λέγαν "ανοίξτε αυτή τη σελίδα και διαβάστε" :D
Ναι, ειναι παγια τακτική αυτή. Και εμας μας πεταγανε το manual/tutorial στα μουτρα και μας αφηνανε να διαβασουμε. Δεν μπορώ να πώ οτι είναι κακή γιατι μαθαίνεις να βρίσκεις και να διαβαζεις μονος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Arty τί εννοείς να κοιτάω αυτό που βρίσκεται από πίσω και όχι αυτό που εμφανίζεται;Δεν κατάλαβα.Αυτό που υπάρχει από πίσω (αν εννοείς τον κώδικα)δεν είναι και αυτό που θα εμφανιστεί στην οθόνη σου;
Η' μήπως εννοείς να δώσω προτερεόητα στο περιεχόμενο κ την οργάνωση κ όχι στην εμφάνιση;Αν εννοείς αυτό,συμφωνώ!Γενικά με ενοχλούν οι υπερφορτωμένες σελίδες με Flashakia ,μπαρμπαδέλια να πετάγονται,χτυπητά χρώματα κτλ(ίσως ένα φλασάκι στο μενού,δεν είναι άσχημο).
Σ'ευχαριστώ πάντως κ αν θες εξήγησε μου κιόλας.

Michelle μου κουμπάκια εννοούσα (βέβαια όχι τίποτα τσιρκώδη ογκώδη κουμπιά,ας πούμε ένα απλό με χρώμα ή κάποια εικονίτσα με effect buttonize από πρόγραμμα επεξεργασίας).Γιατί βρε παιδιά,τί κακό έχουν τα κουμπάκια;

Α!Και κενούρια απορία.
Μenou πλοήγησης με υπομενού όμως που εμφανίζονται όταν κάνεις κλικ στο root menu ,μπορώ να φτιάξω με html/css;Βρήκα έτοιμα αλλά δεν μου άρεσαν,και ήταν και σε flash και θέλω να το αποφύγω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Όντως εννοώ, οργάνωση και σημασία (semantics) > παρουσία (presentation). Οπότε ας παραβλέψουμε αυτό το <br/> και αυτή τη μικρή κινούμενη διακοσμήτική εικονούλα που δεν έχει κανένα απολύτως σκοπό και σου σπάει τα νεύρα όταν εκτυπώνεις μια σελίδα ;)
Απο φόρουμ είναι λίγο δύσκολο να βοηθήσω, αλλά είμαι στο GRnet (ίδιο όνομα) και σε ΑΙΜ, ΜSN κ.α, άμα χρειαστείς βοήθεια απλά πες, συνήθως έχω χρόνο να βοηθάω τους άλλους χωρίς αντάλλαγμα (I know, είμαι η επιτομή του μ*****).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
ίσως ένα φλασάκι στο μενού,δεν είναι άσχημο
Είναι γιατι δεν μπορείς να ανοίξεις τα links σε νεο tab/window η να τα αντιγράψεις. Βρίσκεσαι στο έλεος του τί θα κανει το flash. Γενικα τα flashακια περιόρισέ τα σε "διακοσμητικά" στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πεεεστα γκαντέμη!! flash sucks!Μου σπάει τα νεύρα όποτε το βλέπω αν και είναι όμορφο το ρημάδι! :(

Πάντως βρε παιδιά ένα εικονιδιάκι 16χ16 ή το πολύ 24χ24 τι πειράζει σε κάθε άσκηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Oύτε εγώ τα χωνεύω τα flashakia αλλά το μενού με υπομενού κρυμμένα ,που το θέλω απαραίτητα (γιατί είναι πάρα πολλά τα υπομενού που πρέπει να έχει το μενού μου πχ στο μενού phrasal verbs τα υπομενού θα είναι γύρω στα 25 ) ,μόνο με έτοιμο flashaki μπορώ να το ενσωματώσω ή γίνεται και με απλή html/css;

Eπίσης όπως λέει και η michelle τί ενοχλεί μια μικρή εικονίτσα στις ασκήσεις ;


π.ς.Arty σε ευχαριστώ!Θα σε έχω υπόψιν(.Α και αυτό που είπες δε λέγεται έτσι;) Στο χωριό μου αλλιώς το λένε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γίνεται το μενού και με javascript. Στο φόρουμ εδώ, δεν υπάρχει πουθενα flash! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Παιδια θέλω να κάνω μια ιστοσελιδα τί διαδικασία χρειάζεται??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Έχεις σκεφτεί πως θέλεις να είναι; Απλή με κουμπάκια και κείμενο ή πολυσύνθετη με διάφορα μπιχλιμπίδια; Σε τι αντικείμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
έχω ενα μαγαζί και θέλω να κάνω ιστοσελιδα του να έχει τον κατάλογο μέσα και διάφορες εικόνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmavidis

Νεοφερμένος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Από 'τι κατάλαβα δεν έχεις ιδέα!:)
Δε πειράζει, όλοι από κάπου ξεκινάμε. Ας μη σε βάλω στα βαθιά από την αρχή.
Έχεις κάποιο πρόγραμμα; dreamweaver ή frontpage;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
επειδη η ιστοσελιδα ενος μαγαζιου επιρρεαζει τους πελατες, ειδικα αν προκειτε για μαγαζι που προσφερει delivery, θα σου προτεινα να εισαι πολυ προσεχτικη στην εμφανιση και να κανεις κατι καλαισθητο. Δες διαφοροι μεγαλοι ανταγωνιστες τι στυλ ιστοσελιδας εχουν και παρε ιδεες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εσένα bunny θα σου ενέπνεε εμπιστοσύνη ένα μαγαζί με προχειροφτιαγμένη και εμφανώς ερασιτεχνική ιστοσελίδα;
Το διαδίκτυο βρίθει απο τέτοια παραδείγματα ιστοσελίδων που οι επιχειρηματίες προσπαθώντας να μειώσουν τα έξοδα, κόβουν απο εκεί και την αναθέτουν είτε στο ξαδερφάκι που "ξέρει απο γουμπιούτερ" ή την κάνουν οι ίδιοι, χωρίς να καταλαβαίνουν πόσο μειώνουν έτσι και την επιχείρηση τους αλλά και το ίδιο το ελληνικό ιντερνετ.
Σόρρυ αν γίνομαι λίγο κακιά αλλά έχω πραγματικά βαρεθεί να βλέπω τέτοιες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όχι βρε Λία μου δεν γίνεσαι κακια
Ναι με ντιλίβερι είμαστε
Πού μπορω να απευθυνθω για κάτι τέτοιο??
Σε απλό πληροφορικάριο?? η κάποιον εξειδικευμένο??
κι ξέρετε πόσο κοστίζει περίπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top