Προσέγγιση του άλλου φύλου

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Μου αρκεί που ο φίλος μου είναι ευτυχισμένος και πέτυχε οτι ήθελε :) 8)

Κράτα γερά αδερφέ! :thumbsup: Να μη σε στενοχωρήσει πες της γιατι θα ερθω κάτω με το μαστίγιο και θα της κοκκινίσω τα φρύδια :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Έχεις ξαναδεί άτομο να ξυπνάει, να πίνει γάλα και να ακούει Τερλέγκα; :thumbsup: 8)

Σκέψη μου παράλογη, σκέψη μου παράλογη, μήπως και μ' αγαπάς...
Ολα τα όνειρα που κάναμε εμείς, τα έκανες συντρίμμια με τη μιαααα
εσυ μου έκλεψες το γέλιο μιας ζωήηηης κι εγω μια άψυχη φωτογραφίααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
ανοιξε ενα ποστ και να δεις που σε λιγο καιρό θα την βρούμε την λύση!! ;) Μην απελπίζεσαι! :D
μπα δεν θέλω να ρεζιλευτώ... με πμ μόνο αν θές :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ifrit[ ]
μπα δεν θέλω να ρεζιλευτώ... με πμ μόνο αν θές :p

Γιατι να ρεζιλευτεις καλε? Ειμαστε καλοπροαιρετοι ανθρωποι εμεις! (Κι όποιος δειξει οτι δεν ειναι θα τον πάρει ο διας! :devil: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
αχ αν ήξερες τι μ....ας είμαι... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
ifrit[ ]
αχ αν ήξερες τι μ....ας είμαι... :(

Έλα τώρα... Μεταλλάς και star wars fan ναι να είσαι μ***κας; δε γίνεται φίλε! :D :D :thumbsup: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Έλα τώρα... Μεταλλάς και star wars fan ναι να είσαι μ***κας; δε γίνεται φίλε! :D :D :thumbsup: :hehe: :hehe:
χαχαχχαααχα :)
μια διόρθωση μόνο... όχι star wars fan, star wars burned :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
]ifrit[ Μην μασάς κανένας εδώ δεν έιναι για να σε κοροηδέψει postare ότι γουστάρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κολλητέέέέέέ!!! :thumbsup: well done!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
yiannis τα είπα στο irc χθες και ηρέμησα...
που να τα ποστάρω όλα αυτά :)
να ναι καλά τα παιδιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Βασικό είναι που βρήκες λύση με οποιονδήποτε τρόπο. Μπράβο στα παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania

Νεοφερμένος

Ο Rania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καταρχήν καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρηκα! :)
Ένα έχω να πω οι εποχές άλλαξαν και αντί να μιλάνε οι άντρες στις γυναίκες, περιμένουν οι άντρες από εμάς. Βρε παιδιά τί μας κοιτάτε, βλέπετε σας κοιτάμε και εμείς και μετά φεύγετε; Πάρτε την απόφαση και ΜΙΛΗΣΤΕ! Αν δεν πείτε τίποτα αισχρό και αν αυτό που πείτε έχει και λίγο humor, τότε μη φοβάστε για χυλόπιτα :)
ʼντε κάντε τίποτα από εσάς περιμένουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλως όρισες Ράνια! :hello:

Όσον αφορα αυτό που λες, δεν μπιορω να καταλαβω γιατι πρεπει να τα περιμένουμε όλα απο τους άντρες. Αν ειναι έτσι για ποια ισότητα χτυπιόμαστε? Όπου μας συμφέρει μόνο? Και δεν εννοω να προσεγγίζουμε μονο εμεις αλλα όποιος μπορει κάθε φορα. Σκέψου δηλαδή να είναι δυο που γουστάρονται και ο αντρας να ειναι πολυ ντροπαλός η γυναίκα θαρραλεα αλλα να μην κάνει κίνηση γιατι σκεφτεται οτι πρεπει να την κάνει ο αντρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Αν ειναι έτσι για ποια ισότητα χτυπιόμαστε?

Όλο το πόστ σου είναι λογικότατο εκτός απ τη φράση που έχω στην παράθεση. Ποιά ισότητα λες; Ο καθένας ορίζει την ισότητα με βάση τα δικά του κριτήρια και θέτει τα δικά του όρια. ʼρα λοιπόν έχουμε την ισότητα ΣΟΥ, την ισότητα ΜΟΥ και παει λέγοντας. Κάποια κοπέλα μπορεί να θεωρεί φυσιολογικό (όπως κι εγω) οτι ο άντρας πρέπει να τολμά και να διεκδικεί.

Γιατί διαλύεις αρχέγονους ρόλους στο βωμό του φεμινισμού; Συγνώμμη αλλά ειλικρινά τσιτώθηκα τώρα. Σε όλες τις συζητήσεις επι του θέματος, κάνεις τα πάντα για να είσαι μέσα, και εκφράζεις μια τόσο απόλυτη άποψη. Κάποια πράγματα είναι άσχετα μεταξύ τους. Μη τα συνδέουμε επειδή είμαστε απόλυτοι.

Ξέρεις οτι στα λεω με σεβασμό και σαν φίλος. Μην παρεξηγηθείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Γιατί διαλύεις αρχέγονους ρόλους στο βωμό του φεμινισμού;
Εσύ γιατί θεωρείς οτι πρέπει να διατηρούνται οι αρχέγονοι ρόλοι; Και η γυναίκα στη λάτζα να μεγαλώνει τα παιδιά ενώ ο άντρας είναι στο καφενείο αρχέγονος ρόλος είναι, για να μήν πώ το κλισσέ ρόπαλο και σούρσιμο απο το μαλλί :D. Το θέμα είναι οτι αρχίζουμε και αποφασίζουμε σαν κοινωνία οτι δέν είναι πλέον τόσο αποδεκτοι αυτοι οι ρόλοι. Και ο φεμινισμός είναι οπως και να το κάνουμε κίνημα αναμόρφωσης των κοινωνικών ρόλων.
Αυτός ο τομέας της γυναικείας ισότητας είναι πολύ πίσω, και την πληρώνει και μεγάλο τμήμα του ανδρικού πλυθισμού. Δεν θα ξεχάσω ποτέ τι μου είπε ενας φίλος μου κάποτε που με συμβούλευε για αισθηματικό θέμα: "Μια κυρία, αν σου πεί όχι εννοεί ίσως, αν σου πει ίσως εννοεί ναι, και άν σου πεί ναι δέν είναι κυρία". Είναι αντιπροσωπευτικό αυτο του οτι είναι πολύ συνηθησμένο να κατακρίνεται μια γυναίκα που παίρνει πρωτοβουλία. Γι αυτο καταπιέζονται και βλέπεις να έχουν επιτυχία κάτι τύποι που νομίζουν οτι αυτοι είναι κι αλλοι δεν είναι, και όποιος έχει λιγο ανασφάλεια τον τρώει το μάυρο σκοτάδι (καλά όχι όλους, αλλα καταλαβαίνετε τί θέλω να πώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Ξαναδιάβασε καλά το πόστ μου στα σημεία με τις ισότητες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Όσον αφορα αυτό που λες, δεν μπιορω να καταλαβω γιατι πρεπει να τα περιμένουμε όλα απο τους άντρες. Αν ειναι έτσι για ποια ισότητα χτυπιόμαστε? Όπου μας συμφέρει μόνο? Και δεν εννοω να προσεγγίζουμε μονο εμεις αλλα όποιος μπορει κάθε φορα. Σκέψου δηλαδή να είναι δυο που γουστάρονται και ο αντρας να ειναι πολυ ντροπαλός η γυναίκα θαρραλεα αλλα να μην κάνει κίνηση γιατι σκεφτεται οτι πρεπει να την κάνει ο αντρας!

Πέστα ρε.. Επιτέλους μια γυναίκα που έχει αυτή την άποψη..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Valder με κάλυψε απόλυτα ο gademis, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Και όσο κι αν ξαναδιάβασα το ποστ σου "στα σημεία με τις ισότητες" δεν μπορώ να βρώ τι κατάλαβε λάθος ο gademis...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ πριν λίγο ήμουν μόνος με μια κοπέλα για 5 λέπτα και δεν έβγαλα κουβέντα :hmm: :thumbsdown: :/
Και μετά με ρωτάνε όλοι γιατί σπαταλάω την μέρα μου στο πι σι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
ʼξιος, ]ifrit[. Και εγώ αυτό τον τρόπο προσέγγισης χρησιμοποιώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
WoW! 5 λεπτά και δεν βρήκες τίποτα να πείς? εστω μια μλκια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top