Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,063 μηνύματα σε 75,686 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 336 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

2 Απορίες (ιατρική και internet + τηλέφωνο)

εφη

Νεοφερμένος

H εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H εφη έγραψε: στις 20:43, 31-08-09:

Έχω δύο αποριούλες:xixi:

1. η ιατρική έχει πολλή φυσική; Γιατί εγώ στο σχολείο δεν την είχα επιλεγμένη και ουσιαστικά έχει να ασχοληθώ από την Α΄ Λυκείου...Θα δυσκολευτώ;

2. Υπάρχει κάποια υπηρεσία που να παρέχει σύνδεση στον internet και κινητή τηλεφωνία σε πιο προσιτές τιμές;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pizza_dora

Δραστήριο Μέλος

H pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H pizza_dora έγραψε: στις 14:23, 01-09-09:

Μπορω να σου πω μονο για το πρωτο.

Οχι, μονο ενα μαθημα ειναι η φυσικη, και αναλογως με τη σχολη ειναι για 1 ή 2 εξάμηνα. Δεν θεωρειται και ιδιαιτερα σημαντικο. Και ασχολειται με ενδιαφεροντα κεφαλαια απο ιατρικη αποψη.(δεν θα κανεις μηχανικη δλδ πχ)
Εμας ηταν μονο 1 εξαμηνο, με ελαστικους καθηγητες, τα κεφαλαια Ακουστικη/Οπτικη/Πυρηνικη Φυσικη/Ακτινοπροστασία και διαφορα συναφη/Και ενα κεφαλαιο σχετικό με τους νευρωνες(οχι κυκλωματα και μλκιες, μονο interesting stuff, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως)

Lol ξεχασα τα κεφαλαια σε 1,5 χρονο, ειμαι για ξυλο...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manic

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O manic έγραψε: στις 15:05, 01-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από εφη
Έχω δύο αποριούλες:xixi:

1. η ιατρική έχει πολλή φυσική; Γιατί εγώ στο σχολείο δεν την είχα επιλεγμένη και ουσιαστικά έχει να ασχοληθώ από την Α΄ Λυκείου...Θα δυσκολευτώ;

2. Υπάρχει κάποια υπηρεσία που να παρέχει σύνδεση στον internet και κινητή τηλεφωνία σε πιο προσιτές τιμές;
2) ναι η hol δινει ιντερνετ για φοιτητες απο 9.90 τωρα τηλ. εξαρτάται νομιζω υπαρχουν καποιες καρτες ποθ με 3-5 ευρω μιλας 500 λεπτα και στελνεις 500 sms

υγ: ΕΔΩ
και ΕΔΩ
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε: στις 18:29, 01-09-09:

πρεπει να πουμε ομως οτι αν δεν εχεις γραμμη τηλεφωνου,για να εχεις ιντερνετ πρεπει να βαλεις μια,υπολογιζε 30 ευρουλακια για το παγιο απο οτε!
αρα περιου 40 ευρωπουλα παει το μαλλι!~
Παράθεση

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

H !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H !~Giwt@~! έγραψε: στις 19:18, 01-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης-Νάξος
πρεπει να πουμε ομως οτι αν δεν εχεις γραμμη τηλεφωνου,για να εχεις ιντερνετ πρεπει να βαλεις μια,υπολογιζε 30 ευρουλακια για το παγιο απο οτε!
αρα περιου 40 ευρωπουλα παει το μαλλι!~
να σε ρωτησώ, αυτό ισχυεί για όλα τα (φοιτητικά) προγράμματα όλων των εταιρειών???
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε: στις 21:59, 01-09-09:

οποιαδηποτε εταιρια και αν επιλεξεις για ιντερνετ ,σε οποιοδηποτε προγραμμα θα χρειστεις μια γραμμη του οτε μεσω της οποιας θα εχεις ιντερνετ απο την εταιρια που επελεξες,αρα λοιπον η γραμμη του οτε ειναι απραιτητη,συνεπω παγιο θα πληρωνεις ουτως η αλλως...
τα ευρω,ειναι για την παροχη ιντερνετ απο την ελλας ον λάιν...
Παράθεση

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

H !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H !~Giwt@~! έγραψε: στις 22:02, 01-09-09:

οκ κατάλαβα... ευχαριστώ για την απάντηση.α!αν το σπίτι που έχει νοικιάσει κάποιος δεν έχει τηλεφωνική γραμμη τι γίνεται?
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Διάσημο Μέλος

O Μιχάλης9867 έγραψε: στις 22:10, 01-09-09:

κανεις αιτηση στον οτε να σου βαλει,συνηθως δεν αργει!
απο επαρχεια εισαι???
Παράθεση

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

H !~Giwt@~! έγραψε: στις 22:18, 01-09-09:

από αθήνα είμαι και θα μείνω επαρχία(ιωάννινα)... οκ και πάλι ευχαριστώ
Παράθεση

Cas (Κώστας)

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Cas έγραψε: στις 14:30, 02-09-09:

Και όταν λένε ''χωρίς πάγιο ΟΤΕ'' τι κάνεις;Κατευθείαν αίτηση στον άλλο πάροχο?
Παράθεση

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

H !~Giwt@~! έγραψε: στις 15:25, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Cas
Και όταν λένε ''χωρίς πάγιο ΟΤΕ'' τι κάνεις;
σωστό γιατί έχω τώρα μια διαφήμιση της Tellas και γράφει για τo πρόγραμμα ''Tellas double play unlimited'' χωρίς πάγιο ΟΤΕ,τι θέλει να πει???
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Διάσημο Μέλος

O Μιχάλης9867 έγραψε: στις 16:29, 02-09-09:

σ αυτο δεν ξερω να σου απαντησω ,αμακαρι ομως να ισχυει κατι τετοιο ,διοτι διαφορετικα δεν συμφερει καθολου!
Παράθεση

sosat (Διαβασε το username αναποδα)

Δραστήριο Μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O sosat έγραψε: στις 17:34, 02-09-09:

Ισχυει εκει που υπαρχει ιδιοκτητο δικτυο της εταιριας ...
Τωρα για να μαθεις που εχει ιδιοκτητο δικτυο η καθε εταιρια θα σου συμβουλευα να ψαξεις στο site της καθε μιας ή αυτης που σε ενδιαφερει ...
Στο χωριο μου μια κυπριακη εταιρια εφτιαξε δικες της γραμμες οπτικων ινων με αποτελεσμα να περνουμε απευθειας απο την ιδια χωρις την διαμεσολαβησει του ΟΤΕ ... γλιτωνουμε κανα 30-40 ευρω απ'αυτο ...
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Διάσημο Μέλος

O Μιχάλης9867 έγραψε: στις 17:44, 02-09-09:

μακαρι να ναι ετσι,αυτος οτε,αμαν!
-----------------------------------------
για τσεκαρετε αυτο..http://www.tellas.gr/default.asp?sit...eID=5&langID=1

η τελλας τι λεει ειναιι καλη σαν εταιρια,ακομα εαν δεν υπαρχει καθολου γραμμη τηλεφωνου,τοτε ποιος την εγκαθιστα???
Παράθεση

freestylemachine

Νεοφερμένος

Ο freestylemachine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O freestylemachine έγραψε: στις 11:04, 03-09-09:

Εγω μαλλον forthnet θα βαλω. Με 15 Ε / μηνα για 6 μηνες και μετα 25 Ε/μηνα. Ετσι εχεις τηλεφωνο και internet εως 24mbps! Βεβαια για οσο χρονο μιλας στο τηλεφωνο χρεωνεσαι extra.
-----------------------------------------
την tellas δεν την πολυεμπιστευομαι γιατι σε μερικους γνωστους μου μπερδευονται οι γραμμες
Παράθεση

mi3s

Δραστήριο Μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O mi3s έγραψε: στις 12:22, 03-09-09:

Εγώ έκανα αίτηση για αυτό.Δεν χρειάζομια τηλέφωνο δεν θα βάλω καν συσκευή αλλά πραγματικά χωρίς ίντερνετ δεν γίνετ δε γίνεται.Έχω απο 8 χρονών.Άλλωστε κατεβάζω πολλή μουσική(πάνω από 5gb εβδομαδιαίως).Για τηλέφωνο θα κάνω σύνδεση γιατί πλέον χρειάζεται.
Παράθεση

εφη

Νεοφερμένος

H εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H εφη έγραψε: στις 13:11, 03-09-09:

στην πάτρα υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet και της hol;
Παράθεση

sosat (Διαβασε το username αναποδα)

Δραστήριο Μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O sosat έγραψε: στις 13:16, 03-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από mi3s
Εγώ έκανα αίτηση για αυτό.Δεν χρειάζομια τηλέφωνο δεν θα βάλω καν συσκευή αλλά πραγματικά χωρίς ίντερνετ δεν γίνετ δε γίνεται.Έχω απο 8 χρονών.Άλλωστε κατεβάζω πολλή μουσική(πάνω από 5gb εβδομαδιαίως).Για τηλέφωνο θα κάνω σύνδεση γιατί πλέον χρειάζεται.
5gb εβδομαδιαιως???? :wow::wow::!::!::!:
Εσυ πρεπει να εχεις οτι τραγουδι εχει κυκλοφορησει σε ηλεκτρονικη μορφη απο το 50 ...
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 13:33, 03-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από εφη
στην πάτρα υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet και της hol;
Ναι.

Τα πακέτα του "Δίοδος" είναι όλα Shared LLU, που σημαίνει οτι πρέπει να έχεις γραμμή τηλεφώνου απο τον ΟΤΕ και να πληρώνεις το πάγιο κανονικά.

Αν βάλεις κάποιο απο τα "χωρίς πάγιο ΟΤΕ" προγράμματα, θα πληρώνεις μόνο τον πάροχο. Η αίτηση γίνεται κατευθείαν εκεί, δεν χρειάζεται καμία επαφή με τον ΟΤΕ. Φροντίζει για τα πάντα ο πάροχος (να μπει γραμμή τηλεφώνου ας πούμε αν δεν υπάρχει κτλ).
Παράθεση

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

H !~Giwt@~! έγραψε: στις 18:09, 03-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από mi3s
Εγώ έκανα αίτηση για αυτό.Δεν χρειάζομια τηλέφωνο δεν θα βάλω καν συσκευή αλλά πραγματικά χωρίς ίντερνετ δεν γίνετ δε γίνεται.
Όταν λες ''για αυτό'' ποιό εννοείς? της Tellas double play?

''Anarki->Τα πακέτα του "Δίοδος" είναι όλα Shared LLU, που σημαίνει οτι πρέπει να έχεις γραμμή τηλεφώνου απο τον ΟΤΕ και να πληρώνεις το πάγιο κανονικά.''

Ξέρεις πώς λέγονται αυτά που δεν είναι απαραίτητο να έχεις γραμμή του ΟΤΕ(και στην παρέχει ο παροχος)?

(Πώς κάνουμε στο ίδιο μήνυμα διπλή παράθεση(από διαφορετικά μέλη)??
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια