Αγορά φωτογραφικής μηχανής

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγώ προτείνω Nikon!! Είχα στο παρελθόν(δυστυχώς μου την έκλεψαν:'(:'() και η ποιότητα των φωτογραφιών της ήταν απίστευτη!! Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και τις Canon, οι οποίες είναι επίσης πολύ καλές. Για μένα, οι κορυφαίες είναι Nikon και Canon.
Αλλά γενικότερα, όποια φωτογραφική και να πάρεις να κοιτάς κάποια γενικά χαρακτηριστικά, όπως πχ. οπτικό zoom ασυζητητί πρέπει να είναι μεγαλύτερο από 3x(πριν μερικά χρόνια ήταν η μόνη λύση, τώρα μπορείς να βρεις μεγαλύτερο), μην σε ξεγελά το ψηφιακό zoom, φυσικά καλό είναι να είναι μεγάλο, αλλά η πραγματική δουλειά γίνεται στο οπτικό. Επίσης, καλή ανάλυση 10MP κλπ
όσον αφορά τις Nikon δες εδώ μερικές https://www.e-shop.gr/search_per.pht...A%C5%D3+%CC%C7%D7%C1%CD%C5%D3&developer=NIKON
Διαφορετικά, έχε υπόψη αυτά τα χαρακτηριστικά και ψάξε και σε άλλες εταιρείες.


Ευχαριστώ πολυ! Για την συγκεκριμενη nikon που σου εδειξα τι γνώμη εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
. Επίσης, καλή ανάλυση 10MP
Η ανάλυση κατα την γνώμη μου δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο . Για παράδειγμα η φωτογραφική ενός θείου μου με ανάλυση 5 mp βγάζει φωτογραφίες με καλύτερη ποιότητα απότην δικιά μου με 7 mp .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Senorita

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Η ανάλυση κατα την γνώμη μου δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο . Για παράδειγμα η φωτογραφική ενός θείου μου με ανάλυση 5 mp βγάζει φωτογραφίες με καλύτερη ποιότητα απότην δικιά μου με 7 mp .

Ακριβώς!!Από 6-7mp και πάνω πιστεύω πως είναι άχρηστο, εκτός κι αν θέλεις να εκτυπώσεις μεγάααλη αφίσα.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
τι να σας πώ και εγώ εχω μια kodak 5mp που δεν μου πολυαρεσει η αναλυση της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο φακός μιας μηχανής παίζει μεγάλο ρόλο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysia

Νεοφερμένος

Η Dionysia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, ο φακός παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και νομίζω θα πρέπει να είναι όσο πιο φωτεινός γίνεται.
Λοιπόν, Φωτεινή, οι προτάσεις μου είναι : Canon Powershot SX110IS και Canon SD880IS.
Οχι, δεν είμαι από την αντιπροσωπεία της Canon:xixi:, απλώς τα συγκεκριμένα μοντέλα έχουν δεχτεί πολυ καλές κριτικές. Προσωπικά, πιστεύω ότι η Nikon που προτείνεις είναι λίγο ακριβή για αυτά που προσφέρει..
Ααα, και πριν αγοράσεις την φωτογραφική μηχανή, ρώτα αν μπορείς να την δοκιμάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγω εχω μια Canon για καμμια εκδρομητων 7,1mp
Αλλα απο τις 2 που μου εδειξες προτειμω την olympus γιατι εχω ακουσει τα καλυτερα. Ο αδερφος μου εχει μια καπως ετσι εμφανισιακα, αδιαβροχη. Βγαζει υπεροχες φωτογραφιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysia

Νεοφερμένος

Η Dionysia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Η επιλογή είναι δική σου, αλλά εγώ δεν θα πρότεινα την συγκεκριμένη Olumpus(ασχέτως από το γεγονός ότι η χειρότερη μηχανή που είχα ήταν από την συγκεκριμένη εταιρεία-το μοντέλο FE-190). Αν δεν βαριέσαι, διάβασε και τα σχόλια για την συγκεκριμένη σειρά εδώ https://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2009/02/25/Olympus-mju-1040/p1
και εδώ https://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_mju1040.asp
(είναι ουσιαστικά οι ίδιες μηχανές, διαφορετικά ονόματα..)
και για την nikonhttps://www.dpreview.com/reviews/specs/Nikon/nikon_cps230.asp
Δυστυχώς, δεν είναι και τα καλύτερα σχόλια ώστε να σε προτρέψουν να τις επιλέξεις:(:(
απλώς όπως αναφέραμε πιο πάνω, πρόσεψε τα χαρακτηριστικά τους. Προσωπικά, νομίζω ότι η φωτογραφική μηχανή είναι μία επένδυση και ότι αν την πάρεις θα την έχεις για αρκετά χρόνια, οπότε καλό είναι η επιλογή που θα κάνεις να αξίζει τα λεφτά της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Dionysia σ΄ευαριστώ παρα πολύ
Τωρα θα κοιταξω αυτα που μου ειπες!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Αν δεν σε νοιαζει η τιμη μπορω να σου προτεινο μια εγω πολυ καλη αλλα ακριβουτσικη

https://www.plaisio.gr/product.aspx?...6383EBB787AF1C1E35889092A8D8B92EE96E2AB464E73

Να τη.Θα μείνεις ευχαριστημένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysia

Νεοφερμένος

Η Dionysia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Dionysia σ΄ευαριστώ παρα πολύ
Τωρα θα κοιταξω αυτα που μου ειπες!:thanks:
δεν κάνει τίποτα:)!! ελπίζω να σε βοήθησα! όταν καταλήξεις σε μοντέλο και το πάρεις, περιμένω εντυπώσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

Σ ευχαριστω για το ενδιαφερον! Αλλα δεν χρειαζομαι μια φωτογραφικη τετοιου στυλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εσύ ξέρεις:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γεια σας!!!Σκεφτομαι να αγορασω μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη και θα ηθελα συμφωνα με την εμπειρια σας και με οσα εχετε ακουσει,να μου πειτε την γνωμη σας για το ποια θεωρειτε την καλυτερη!...

Εγώ θα σου προτείνω τη Sony DSC-HX1. Είμαι ενθουσιασμένη απ' όλες τις απόψεις, με εξαίρεση την τιμή, που είναι αρκετά υψηλή (δεν ξέρω, βέβαια, πόσα προτίθεσαι να διαθέσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick#18

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Δωσε κατι παραπανω και παρε αυτη.... εχω μεινει πληρος ευχαριστημενος με την αποδοση της....Ωραια ζεστα χρωματα...μεγαλη και καλη αναλυση video με πολυ καλο ηχο...ειναι παρα πολυ καλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Έχω την Canon powerShot G7 με 10Mpixels. Είναι φοβερή! Την πήρα γύρω στα 500Ε αλλά αξίζει τα λεφτά της. Εκτός από τα pixel έχει πολύ καλές λειτουργίες, τις οποίες δεν γνωρίζω, εγω προσωπικά (ο πατέρας μου τη διάλεξε γιατί εγώ δεν...:xixi:)
Βγάζει πεντακάθαρες φωτογραφίες...Αξίζει, πίστεψέ με..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Κοιτάω τη Nikon Coolpix S210 (ή S220), την έχει κανείς; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Canon G10 με χίλια!!!Από τις πιο ωραιες "compact" ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές...Έχει και δυνατότητες για πιό "ψαγμένες" επιλογές σε σχέση με αλλες με τα ίδια λεφτα! Think of it...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
H Canon G10 δεν είναι από την σειρά PowerShot που είναι dSLR;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Canon G10 με χίλια!!!Από τις πιο ωραιες "compact" ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές...Έχει και δυνατότητες για πιό "ψαγμένες" επιλογές σε σχέση με αλλες με τα ίδια λεφτα! Think of it...

Μάρω, σε μένα απάντησες ή στη threadstarter; Αν κρίνω από την τιμή της Canon που λες μάλλον όχι σε μένα. :redface: Ανέστησα το thread, γιατί ψάχνω μηχανή μέχρι 120 με βαριά καρδιά και η coolpix 210 ή 220 της nikon φαινόταν καλή επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top