Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,242 μέλη και 2,424,380 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 159 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 234)
ΝΔ
26
11,11%
ΠΑΣΟΚ
118
50,43%
ΚΚΕ
10
4,27%
ΣΥΡΙΖΑ
8
3,42%
ΛΑΟΣ
11
4,70%
Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)
27
11,54%
Οικολόγοι Πράσινοι
11
4,70%
Λευκό
23
9,83%

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 08:58, 03-09-09:

Μπορεί να έχει αλλάξει το πολιτικό σκηνικό μέχρι τις 4 Οκτωβρίου.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 09:05, 03-09-09:

Δεν το νομίζω.Είμαι σίγουρη οτι θα κερδίσει ο Γιώργος και με αυτοδυναμία
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 09:15, 03-09-09:

Μπορεί τώρα να λέμε ότι θα βγει το ΠΑΣΟΚ μιας και ο Καραμανλής έχει κουράσει το λαό.Για να δούμε τι θα γίνει και τις επόμενες ημέρες και σε ποια κόμματα θα πάει το 21% των αναποφάσιστων.

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 09:16, 03-09-09:

Έχεις δίκιο.Εσύ με ποιο κόμμα θα ήσουν αν ψήφιζες;;

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε: στις 09:17, 03-09-09:

Το καλύτερο θα ειναι να μην έχει αυτοδυναμία κανείς και να κάνουν κοινή κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ-ΝΔ.ʼΕτσι θα τους σιχαθεί ο κόσμος ταυτόχρονα.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από nefi
η λυση ειναι μια να παρουν δρομο και οι 300...
Γιατί ανγοείς τα μηνύματά μου;

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 09:19, 03-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ραφαέλα
Έχεις δίκιο.Εσύ με ποιο κόμμα θα ήσουν αν ψήφιζες;;
Εγώ θα ψήφιζα λευκό γιατί μέχρι στιγμής δεν με έχει αντιπωσιάσει κάνενα κόμμα.

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 09:20, 03-09-09:

Τα λευκά λένε ότι πάνε στο πρώτο κόμμας

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 09:26, 03-09-09:

Τότε δεν θα πήγαινα να ψηφίσω.

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 09:28, 03-09-09:

Και εσύ σαν την μάνα μου.Τεσπα
Το ΠΑ.ΣΟ.Κ θα βγεί.

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,074 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 09:34, 03-09-09:

Μ΄αρέσει στη δημοσκόπηση που στην ερώτηση ποιο κόμμα θα κερδίσει τις εκλογές είναι μέσα όλα τα κόμματα!!!!! Λες και πρόκειται να βγει κάτι άλλο από τα 2 τους!!!

Η δημοσκόπηση προφανώς θα δείξει τα ποσοστά των άλλων γιατί για νίκη τα άλλα δεν......

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 09:37, 03-09-09:

Γιατί δεν υπάρχει και ένα θέμα που να λέει:"Τι θα ψηφίσετε στις εκλογές;";;

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε: στις 09:38, 03-09-09:

Υπάρχει.
https://www.ischool.gr/showthread.php?t=39611

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 09:40, 03-09-09:

Που είναι;

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 09:41, 03-09-09:

Πατήστε=>Πρόθεση ψήφου

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 09:47, 03-09-09:

Είμαι αρκετά επιφυλακτική σε περιπτώσεις που η ψήφος κάποιου γίνεται δημόσια γνωστή, και δη σε φόρα. Είπαμε καλή η ανωνυμία (?) στο διαδίκτυο, αλλά δε χρειάζεται να διατυμπανίζουμε κάποια πράγματα, εκτός πια κι αν είμαστε σίγουροι ότι θα γίνουμε συνδικαλιστές και χρωματισμένοι :/

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,074 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 09:52, 03-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Είμαι αρκετά επιφυλακτική σε περιπτώσεις που η ψήφος κάποιου γίνεται δημόσια γνωστή, και δη σε φόρα. Είπαμε καλή η ανωνυμία (?) στο διαδίκτυο, αλλά δε χρειάζεται να διατυμπανίζουμε κάποια πράγματα, εκτός πια κι αν είμαστε σίγουροι ότι θα γίνουμε συνδικαλιστές και χρωματισμένοι :/
:iagree::iagree::iagree:

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,228 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 11:18, 03-09-09:

Το ΠΑΣΟΚ θα βγει...

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 11:31, 03-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Το ΠΑΣΟΚ θα βγει...
Όπως δείχνουν τα πράγματα...............

Chris1993 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 11:45, 03-09-09:

Η αποχή δέν είναι ένδειξη/ψήφος διαμαρτυρίας αλλά η συμμετοχή στα κοινά που καλώς η κακώς επηρεάζει σε σημαντικό βαθμό τη καθημερινή ζωη του κοινωνικού συνόλου που συνεπάγεται στη ζωή του καθενός ενεργού , ευαισθητοποιημένου , συνειδητοποιημένου και πολιτικοποιημένου (οχι κομματοποιημένου) πολίτη δηλαδή ενός απο εμάς που δε θεωρούμαστε (ας μου επιτραπεί η έκφραση) άβουλα και αναίσθητα ώντα στις εξελίξεις που διαδραματίζονται και στις οποίες αντιδρούμε με το δικό μας τρόπο , με το δικαίωμα ψήφου που είναι και το ανώτατο μέτρο έκφρασης του καθενός μας!

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 12:22, 03-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Η αποχή δέν είναι ένδειξη/ψήφος διαμαρτυρίας αλλά η συμμετοχή στα κοινά που καλώς η κακώς επηρεάζει σε σημαντικό βαθμό τη καθημερινή ζωη του κοινωνικού συνόλου που συνεπάγεται στη ζωή του καθενός ενεργού , ευαισθητοποιημένου , συνειδητοποιημένου και πολιτικοποιημένου (οχι κομματοποιημένου) πολίτη δηλαδή ενός απο εμάς που δε θεωρούμαστε (ας μου επιτραπεί η έκφραση) άβουλα και αναίσθητα ώντα στις εξελίξεις που διαδραματίζονται και στις οποίες αντιδρούμε με το δικό μας τρόπο , με το δικαίωμα ψήφου που είναι και το ανώτατο μέτρο έκφρασης του καθενός μας !
[quote=Chris1993;554942]-Να σου πώ κάτι ? Πιστεύω τώρα που βλέπω με άλλη οπτική γωνία το γραπτό σου κείμενο παρατηρώ οτι σε κάθε προτασή σου χρησιμοποιείς την λέξη Ελλάδα πράγμα που υποδηλώνει μια τάση εθνικοφροσύνης και υποφόσκουν στοιχεία χρυσαυγιτικά αν οντωσ συμβαίνει αυτό σε λυπάμαι γιατί τετοιές αντιλήψεις εχουνε αφησει την ελευ8ερια του μυαλου μας πολυ πισω...

Μου φαίνεται ότι χρησιμοποιείς πολύ μεγάλες οπτικές γωνίες και δεν καταλαβαίνεις τι λέω:
Έλληνας είναι αυτός που μιλάει σωστά ελληνικά γιατί θέλει να μάθει Ελληνικά είτε είναι από την Ταϊλάνδη, είτε από το Μαρόκο, είτε πιγκουίνος της Ανταρκτικής.
Οι Χρυσαυγίτες μένουν στην έννοια την εθνική.
Και τώρα να γιατί λέω ότι η Ελληνική γλώσσα είναι το μεγαλύτερο επίτευγμα:
Εκτός της μεγάλης ύπαρξης, εκτός του ότι προσέφερε τα γράμματά της στο Λατινικό αλφάβητο, προσέφερε τις λέξεις της σε πολλές επιστήμες.
Χωρίς γλώσσα (οποιαδήποτε γλώσσα) θα ήμασταν ένα τίποτα.

Τέλος δεν νομίζω ότι έχω σε αυτό το φόρουμ την ταμπέλα του Εθνικιστή για να μπορείς να με λες Εθνικιστή. Ίσα ίσα...

Υ.Γ.: Ύλη Α' Δημοτικού: όταν η λέξη τελειώνει με "σ" τότε βάζουμε "ς" και το 8 δεν είναι γράμμα κανενός αλφαβήτου΄ αποτελεί αριθμητικό ψηφίο.

-Δεύτερον , είδαμε οτι με τη δική σου λογική έχουνε γένει ηγέτες της χώρας άτομα με πολυ καλό μπλα μπλα....αλλα δεν έκαναν τίποτα οπότε με τη δική μου λογικη αμφισβητώ αυτους που μιλάνε καλά και προτιμώ ανθρώπους με παιδεία και με δημοκρατικά στοιχεία να τους χαρακτηρίζουν!
Ποια άτομα δεν έκαναν τίποτα; Εγώ επιχειρηματολόγησα με πρόσωπα και ονόματα και δεν γενικολογώ.

Τότε να βάλουμε έναν χοιροβοσκό να κυβερνήσει την Ελλάδα.

-Τρίτον , επειδή μαλλον δεν εχεις ενημερωθεί αυτος ο οποιος βγήκε πρόεδρος στην διεθνούς σοσιαλιστικου συνεδρίου που συντάσσεται κάθε εξάμηνο ήταν αυτος που τον ειχε συλλάβει ο φακος να κατεβαίνει σε πορειες με αναρχικές ιδεες οπως επισης και να ειναι ενας απο τους βαθύτατα συνειδητοποιημένους και βαθύτατα (και αυτα με αποδεικτικα στοιχεία) ευαισθητοποιημένους πρωτεργάτες της πράσινης ανάπτυξης τησ χωρας...που ειναι η μόρφωση του μπουλη??οεο??που ειναι η παιδεια του???οεο??στα σουβλάκια μονο...χαχα αυτοί είμαστε οι Έλληνες που με τόσο πάθος υποστηρίζεις , όταν δούμε κάποιον ανώτερο μας σε κάποιο τομέα ή τρελό τον βγάζουμε ή τον χλευάζουμε.....ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!!
Φίλε μου είσαι κομματικοποιημένος. Δεν μπορώ να συνεχίζω να επιχειρηματολογώ με έναν βαμμένο.

ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΗΚΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ; Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΣΟΥ! 20 ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕ; ΠΗΡΕ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ, ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ.
Και δε θέλω να ακούσω για τα έργα. Αυτά τα έργα θα γίνονταν τη στιγμή που είμαστε στην Ε.Ε.

Τέλος, εγώ λυπάμαι για σένα που είσαι τόσο βαθιά κομματικοποιημένος.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια