Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,576 μηνύματα σε 75,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 252 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 234)
ΝΔ
26
11,11%
ΠΑΣΟΚ
118
50,43%
ΚΚΕ
10
4,27%
ΣΥΡΙΖΑ
8
3,42%
ΛΑΟΣ
11
4,70%
Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)
27
11,54%
Οικολόγοι Πράσινοι
11
4,70%
Λευκό
23
9,83%

astathmitos

Διάσημο Μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 650 μηνύματα.

O astathmitos έγραψε: στις 11:10, 04-09-09:

Παντως μην λαμβανεται και πολυ σοβαρα τα μαιμουδιστικα γκαλοπ που σκανε σε κατι φυλλαδες καραστημενες πασοκικες τυπου πρωτο θεμα η εταιριες πχ μετρον αναλυσις τα οποια ειναι περα για περα κατευθυνομενα και δειχνουν το πασοκ 5-6 μοναδες μπροστα.Τα ιδια μας ελεγαν και στις ευρωεκλογες και μετα ετρεχαν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα.Η διαφορα ειναι 3-4,5 μοναδες με 62% συσπειρωση η ΝΔ και 75% το πασοκ....Με δεδομενο οτι θα συσπειρωθει η εκλογικη βαση της ΝΔ θεωρω οτι η διαφορα θα μειωθει τουλαχιστον στις 2 μοναδες και υπαρχει ενα 20% που δεν δηλωνει τι θα ψηφισει ακομα....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε: στις 11:13, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από astathmitos
Παντως μην λαμβανεται και πολυ σοβαρα τα μαιμουδιστικα γκαλοπ που σκανε σε κατι φυλλαδες καραστημενες πασοκικες τυπου πρωτο θεμα η εταιριες πχ μετρον αναλυσις τα οποια ειναι περα για περα κατευθυνομενα και δειχνουν το πασοκ 5-6 μοναδες μπροστα.Τα ιδια μας ελεγαν και στις ευρωεκλογες και μετα ετρεχαν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα.Η διαφορα ειναι 3-4,5 μοναδες με 62% συσπηρωση η ΝΔ και 75% το πασοκ....Με δεδομενο οτι θα συσπειρωθει η εκλογικη βαση της ΝΔ θεωρω οτι η διαφορα θα μειωθει τουλαχιστον στις 2 μοναδες και υπαρχει ενα 20% που δεν δηλωνει τι θα ψηφισει ακομα....
Εδώ τα γκάλοπ έβγαζαν στις ευρωεκλογές 10-12% στους Οικολόγους του...Τρεμόπουλου...Αχ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

astathmitos

Διάσημο Μέλος

O astathmitos έγραψε: στις 11:18, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από TheClash
Εδώ τα γκάλοπ έβγαζαν στις ευρωεκλογές 10-12% στους Οικολόγους του...Τρεμόπουλου...Αχ!
Ετσι ειναι.Φαινεται οτι το "οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι" δεν ισχυει στην περιπτωση τους.Εχουν αποδειχτει αναξιοπιστοι τοοοοσες φορες και παρολα αυτα συνεχιζουν να καθοριζουν τα γκαλοπ την πολιτικη ατζεντα....Η μονη σοβαρη εταιρια δημοσκοπησεων κατα την γνωμη μου ειναι η MRB απο οτι εχει δειξει το παρελθον.....

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 11:21, 04-09-09:

KAΠΑ research, η μόνη που έχω δει ότι πάντα πέφτει μέσα.

astathmitos

Διάσημο Μέλος

O astathmitos έγραψε: στις 11:26, 04-09-09:

Επισης στις εκλογες του 04 και του 07 εδειχναν προεκλογικα πολυ μικροτερη διαφορα απο αυτην που τελικα κερδισε η NΔ.Μας ελεγαν μετα περι αναγωγης...Στις ευρωεκλογες μας ελεγαν για 7-8% με αναγωγη και τελικα διαφορα και τελικα εκατσε στο 4,4!!!.Η αναγωγη πηγε προς τα κατω σε αυτη την περιπτωση...ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Σελήνη έγραψε: στις 11:33, 04-09-09:

ακομη ο σημιτης υπηρξε πολυ φιλος των Εβραιων, μαλιστα ακουσα πως εχει και εβραικες ριζες( αυτο οχι με σιγουρια).
Έχω την (προφανώς εσφαλμένη) εντύπωση ότι αυτό δε θα μπορούσε να συγκαταλεχθεί στα αρνητικά του συγκεκριμένου κυρίου. Περισσότερο μου φαίνεται ως μία ρατσιστική θεώρηση του κόσμου. Διευκρινίζω: δεν υποστηρίζω το πασοκ. Αλλά όταν βλέπω τόσο νέα παιδιά, όχι μόνο να είναι κομματικοποιημένα -και μάλιστα χωρίς να εξετάζουν κριτικά το κόμμα που υποστηρίζουν- αλλά να ασπάζονται ρατσιστικές θεωρίες πραγματικά απογοητεύομαι. Και τι αν υποστηρίζει τους Εβραίους; Και τι αν έχει εβραϊκές ρίζες; Με τέτοιες μομφές κάθε άλλο παρά βοηθάς την παράταξή σου, ή με πείθεις για τη σοβαρότητα των λεγομένων σου.

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε: στις 11:38, 04-09-09:

Δεν νομίζω να είπε κάτι τέτοιο για να φανεί ρατσιστής,αλλά για να δούμε τελικά,ποιανού συμφέροντα εξυπηρετούσε.Του ελληνικού λαού ή άλλων;Γι'αυτό το λόγο.Και απο που και ως που,αν αναφέρουμε την λέξη εβραίος,χαρακτηριζόμαστε ρατσιστές;;;;;;

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Σελήνη έγραψε: στις 11:42, 04-09-09:

Άμα πεις τη λέξη Εβραίος προφανώς και δεν είσαι ρατσιστής. Δεν ισχυρίστηκα άλλωστε κάτι τέτοιο. Αν, πάλι, μαζί με άλλες κατηγορίες προς το πρόσωπο του κυρίου αυτού, βάλεις και το ότι συμπαθεί τους Εβραίους/έχει Εβραϊκή καταγωγή αυτόματα συγκαταλέγεται και αυτό στις μομφές.

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

O TheClash έγραψε: στις 11:45, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Evina13
Άμα πεις τη λέξη Εβραίος προφανώς και δεν είσαι ρατσιστής. Αν, πάλι, μαζί με άλλες κατηγορίες στο πρόσωπο του κυρίου αυτού, βάλεις και το ότι συμπαθεί τους Εβραίους/έχει Εβραϊκή καταγωγή αυτόματα συγκαταλέγεται και αυτό στις μομφές.
Γιατί κακό είναι να ξέρουμε τι είναι ο πρωθυπουργός της χώρας;

ntinost

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O ntinost έγραψε: στις 11:45, 04-09-09:

ακριβως theclash. αυτο εννοουσα. μαλιστα μετα τις ταυτοτητες δεχτηκε συγχαρητηρια απο τους εβραιους.
τι αλλο θα ακουσω?? σε αυτο το site ως και ρατσιστη με εβγαλαν...
-----------------------------------------
εγω απλως υποστηριζω πως ο σημιτης εξυπηρετουσε τα συμφεροντα του αμερικανοεβραικου λομπυ...

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

O TheClash έγραψε: στις 11:52, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ntinost
ακριβως theclash. αυτο εννοουσα. μαλιστα μετα τις ταυτοτητες δεχτηκε συγχαρητηρια απο τους εβραιους.
εγω απλως υποστηριζω πως ο σημιτης εξυπηρετουσε τα συμφεροντα του αμερικανοεβραικου λομπυ...
Ω,μην λες τέτοια πράγματα,θα χαρακτηριστείς αμέσως ως αντιαμερικάνος,ρατσιστής,ακραίος,συνωμοσιολόγος,
γραφικός και άλλα τέτοια ωραία

Than

Νεοφερμένος

Ο Than αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Than έγραψε: στις 11:53, 04-09-09:

9)τη νικη την εχουμε στο τσεπακι μας, αρκει να καταφερουμε τη συσπειρωση των ψηφοφορων που ειναι σχετικα χαμηλη...
Με κάθε συμπάθεια αλλά δεν ακούγεται πολύ ωραίο από ένα παιδί 14 χρονών,δίχως δικάιωμα ψήφου ακόμα καν να εκφράζεται από τώρα ως στέλεχος κόμματος..χωρίς παρεξήγηση αλλά μια τέτοια ταύτιση δείχνει βαθειά συμφεροντολογικούς λόγους!θα ήταν πιο δόκιμο και αποτελεσματικότερο ίσως να παρέθετες την προσωπική σου γνώμη για το πώς θεωρείς πως έχει βελτιώση τη ζωή σου η 6χρονη σχεδόν θητεία της κυβέρνησης(σε τομείς όπως η παιδεία π.χ)καθώς και τα επιχειρήματα για τους λόγους για τους οποίους με τόση θέρμη επιθυμείς την επανεκλογή της!φιλικά πάντοτε..

Niwerio

Νεοφερμένος

H Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Niwerio έγραψε: στις 12:00, 04-09-09:

Παντως παιδια ο Γιωργακης ειναι χαζος!!Ουτε ποδηλατο δν μπορει να οδηγησει..Κ ειπε οτι θα δωσει δικαιωμα ψηφου σε ολους τους μεταναστες..(να δωσει σ αυτους που μενουν εδω χρονια ναι,αλλα οχι σε ολους!!)Νομιζω οτι ειναι 1000 φορες χειροτερος απο τον Καραμανλη αλλα ο Καραμανλης με τετοιους υπουργους που παει?!Ειναι ολα μπερδεμενα..γτ δν κανουν ενα κομμα μαζι να τελειωνουμε?Ειναι σαν τον Ολυμπιακο που παιρνει συνεχεια το πρωταθλημα...Μονοτονια..
Ισως αν ψηφισουμε τα μικρα κομματα ταρακουνηθουν λιγο γτ την εχουν δει εξουσια κ δν ασχολουνται με τους πολιτες..

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Σελήνη έγραψε: στις 12:02, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από TheClash
Γιατί κακό είναι να ξέρουμε τι είναι ο πρωθυπουργός της χώρας;
Καθόλου κακό, καλό μου. Να κατηγορείς κάποιον για την καταγωγή του, πάλι, είναι.

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 12:02, 04-09-09:

Επί ΠΑΣΟΚ όχι μόνο δεν τιμωρούσαν σκληρά τους τούρκους πράκτορες αλλά τους έδιναν και αποζημίωση!!

Αρχική Δημοσίευση από Ελευθεροτυπία
Αθώος για κατασκοπεία, θα πάρει και 3.870 ευρώ

ΧΙΟΣ

Ομόφωνα αθώο έκρινε το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο Χίου τον 55χρονο Μουράτ Πεκινέλ, που από πέρυσι, στις 19 Σεπτεμβρίου, όταν συνελήφθη στη Λήμνο να φωτογραφίζει, βρέθηκε προφυλακισμένος με την κατηγορία της κατασκοπείας.

Μία-μία οι κατηγορίες κατέπεσαν από την ώρα που κατέθεσαν οι μάρτυρες κατηγορίας, στελέχη της ΕΥΠ σε Λήμνο και Μυτιλήνη, αλλά και του Στρατού που έκαναν την προανάκριση και αξιολόγησαν τις επίμαχες φωτογραφίες.

Επίσης αποδείχθηκε ότι από τα σημεία που τραβήχτηκαν οι φωτογραφίες δεν υπήρχαν απαγορευτικές πινακίδες, ενώ οι παραλίες που είχαν φωτογραφηθεί περιέχονταν και σε τουριστικούς οδηγούς.

«Πού να το ήξερε ο κατηγορούμενος ότι είναι επικίνδυνο να φωτογραφίσει; Τώρα όμως το έμαθε», σχολίασε χαρακτηριστικά ο πρόεδρος Πρωτοδικών Χίου, Ελ. Ζάρας.

Στην ερώτησή του μάλιστα αν τους έκανε καχύποπτους επειδή ήταν Τούρκος, η απάντηση ήταν αρνητική. Ισως όμως να έπρεπε να μετρηθεί στα υπέρ του το γεγονός ότι από το 1966, σε ηλικία 18 ετών, που βρέθηκε στη Γερμανία, δεν ξαναγύρισε στην πατρίδα του αρνούμενος το 1968 να παρουσιαστεί στο στρατό και χάνοντας το 1970 την τουρκική υπηκοότητα.

Το δικαστήριο, παρά την αντίθετη πρόταση του εισαγγελέα, αποφάσισε επίσης ομόφωνα να αποζημιωθεί ο κατηγορούμενος με 15 ευρώ ημερησίως για τις 258 ημέρες που βρέθηκε στη φυλακή. Ο Πεκινέλ, που από χθες το μεσημέρι είναι ελεύθερος, θα λάβει 3.870 ευρώ.

Θ. ΠΥΛΙΩΤΗΣ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 07/06/2003

koyote (Γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O koyote έγραψε: στις 12:03, 04-09-09:

1)O Kαραμανλης δεν προκειται να με βριζει.΄
2)Δε συνηθιζω να φιλαω το χερι κανενος.
3)Δεν εχουμε ολοι δυστυχως την προσωπικοτητα σου κ δε σου μοιαζουμε. Ευτυχως που υπαρχεις και εσυ και οδηγεις τη χωρα μπροστα.
4)Ποσους σαν κι εσενα θα αντεξει το καημενο το i school? Ποσους?
5)Το μυαλο μου μια χαρα ειναι, για το δικο σου αμφιβαλλω!!!
6)τι να κανουμε? μεσα σε μια κοινωνια δε γινεται ολοι να εχουν το μυαλο σου. εμεις γεννηθηκαμε για να υπηρετουμε καποιους σαν κι εσενα...
Σε ευχαριστω που με επιβεβαιωνεις φιλε μου...

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Σελήνη έγραψε: στις 12:05, 04-09-09:

Τώρα το είδα αυτό. Σε τέτοια περίπτωση, θα μπορούσες να το διατυπώσεις καλύτερα. Ξαναδιάβασε το ποστ σου-περισσότερο ρατσιστικό φαίνεται, παρά πολιτική άποψη. Άποψή μου, πάντα.

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 12:23, 04-09-09:

και μόνο στην ιδέα οτι απο 5 οκτοβρίου, προθηπουργός της χώρας θα είναι ο γιώργος παπανδρέου, και οτι το πασόκ με την βάσο παπανδρέου, την δαμανάκη,και όλα τα καλά παιδιά θα είναι κυβέρνηση..... τρομάζω.

ο καραμανλής 1000 φορές καλήτερα....

neni

Δραστήριο Μέλος

H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε: στις 12:28, 04-09-09:

Μου τη σπάει φοβερά που πρέπει να βγαίνει πάντα το ΠΑ.ΣΟ.Κ. ή η Ν.Δ. Καταντάει βαρετό. Ή ο ένας ή ο άλλος. Και αλλάζουν θέσεις κάθε τρεις και λίγο. Τουλάχιστον, αφού τη θες τόσο την εξουσία, κράτα την 4 χρόνια!

Από τη στιγμή που δε βγαίνουν κυβέρνηση για να εφαρμώσουν το πρόγραμμά τους, αλλά φτιάχνουν όπως-όπως ένα πρόγραμμα για να κρατήσουν την εξουσία (η εξουσία είναι αυτοσκοπός), τα κάνουν μαντάρα και έχουν μούτρα να εμφανιστούν στον κόσμο, οι πολιτικοί της Ν.Δ. μου είναι τουλάχιστον αντιπαθείς.

Δε θυμάμαι, όμως, πώς κυβερνούσε το ΠΑ.ΣΟ.Κ. γι αυτό δεν είμαι σε θέση να πω ποιο κόμμα προτιμώ. Νομίζω ΠΑ.ΣΟ.Κ. γιατί υποτείθεται ότι είναι σοσιαλιστικό... Υπόσχεται κοινωνικό κράτος και τέτοια... χμμμμ...

Νομίζω ότι αν ψήφιζα κάποιο κόμμα θα ήταν ένα μικρό, για να ελπίζω, τουλαχιστον, ότι το 1 από τα 2 μεγάλα κόμματα, θα κυβερνήσει χωρίς αυτοδυναμία, μαζί με ένα μικρότερο.

Εδώ πάτησα "Κουμπάκιας" γιατί είμαι λίγο μπερδεμένη.

astathmitos

Διάσημο Μέλος

O astathmitos έγραψε: στις 12:54, 04-09-09:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=2l6axUAAFis[/ame]

Ε-Ε-ΕΡΧΕΤΑΙ

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια