Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,576 μηνύματα σε 75,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 249 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 234)
ΝΔ
26
11,11%
ΠΑΣΟΚ
118
50,43%
ΚΚΕ
10
4,27%
ΣΥΡΙΖΑ
8
3,42%
ΛΑΟΣ
11
4,70%
Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)
27
11,54%
Οικολόγοι Πράσινοι
11
4,70%
Λευκό
23
9,83%

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε: στις 15:01, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από It's mOnEy honey
αυτό σε ενδιαφέρει?ή το μέλλον του τόπου?
-----------------------------------------

τι να πω?ντροπή!

αχ αν έβλεπες πόσο χαιρόταν ο εκλογικός αντιπρόσωπος του ΛΑΟΣ στην καταμέτρηση θα έσκαγες στα γέλια!κι όταν ανοίξαμε ένα φάκελο και ειχε ενα του ΛΑΟΣ και ενα της ΝΔ μεσα είπε μα καλά ποιός έκανε τέτοιο έγκλημα?είπαμε αναποφάσιστοι αλλά όχι και έτσι!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 15:05, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από stella
αχ αν έβλεπες πόσο χαιρόταν ο εκλογικός αντιπρόσωπος του ΛΑΟΣ στην καταμέτρηση θα έσκαγες στα γέλια!κι όταν ανοίξαμε ένα φάκελο και ειχε ενα του ΛΑΟΣ και ενα της ΝΔ μεσα είπε μα καλά ποιός έκανε τέτοιο έγκλημα?είπαμε αναποφάσιστοι αλλά όχι και έτσι!
χαχα
κυκλοφορεί πολύ φασισταριό εκει έξω
με φοβίζει όλη αυτή η κατάσταση
κυρίως γιατί πολλοί νεοι υιοθετούν ακροδεξιές/φασιστικές αντιλήψεις
Ενας μου λεει
Καλύτερα να τα πέρνει ένας (βασιλιάς) παρά πολλοί (βουλευτές)
Τι να του απαντήσεις μετά
Οτι μ@λ@κι@ ακούνε απο ους παππούδες (πρων ασφαλίτες στην κατοχή) το λένε
και μετά πρόοδος σου λέει
προβλέπω σε μερικά χρονάκια νέο πραξικόπημα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε: στις 15:16, 10-09-09:

χαχα
Ενας μου λεει

καλά ειδικά στη Μακεδονία το ΛΑΟΣ έχει ποσοστό 7%!!!!έλεος...πάντως εγω νομίζω οτι πολλοι απο τους ψηφοφορους του ΛΑΟΣ είναι αμόρφωτοι και νομίζουν οτι ο Καρατζαφέρης θα διαφυλάξει τις αξίες της φιλοπατρίας,της θρησκειας το θεσμό της οικογένειας κλπ!Κρύβεται καλά ο φασίστας και τον πιστεύουν!Έχεις δει ποτε στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ τον Άδωνι να γκαρίζει έξω οι ξένοι?μου φαίνεται πολυ αστειο!

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 15:20, 10-09-09:

χαχα
Ενας μου λεει
εγώ προβλέπω οτι το μεταχουντικό σύνδρομο(αριστερά=δημοκρατία) θα καταφέρει τελικά να προκαλέσει ολική εγκεφαλική αναπηρά στους έλληνες.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,977 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 15:21, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από stella
καλά ειδικά στη Μακεδονία το ΛΑΟΣ έχει ποσοστό 7%!!!!έλεος...πάντως εγω νομίζω οτι πολλοι απο τους ψηφοφορους του ΛΑΟΣ είναι αμόρφωτοι και νομίζουν οτι ο Καρατζαφέρης θα διαφυλάξει τις αξίες της φιλοπατρίας,της θρησκειας το θεσμό της οικογένειας κλπ!Κρύβεται καλά ο φασίστας και τον πιστεύουν!Έχεις δει ποτε στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ τον Άδωνι να γκαρίζει έξω οι ξένοι?μου φαίνεται πολυ αστειο!
εχετε δει τη λογικη που πλησιασε ψινακη και ανατολακη ο Καρατζαφερης;

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H stella έγραψε: στις 15:22, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
εχετε δει τη λογικη που πλησιασε ψινακη και ανατολακη ο Καρατζαφερης;

όχι αλλά αν δω τον Ψινάκη στη Βουλή δε θα ξέρω αν ειναι για γέλια ή για κλάμματα...

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 15:23, 10-09-09:

Τελικά δεν θα είναι μαζί με το ΛΑ.Ο.Σ ο Ηλίας Ψινάκης.Κρίμα.

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H stella έγραψε: στις 15:26, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Τελικά δεν θα είναι μαζί με το ΛΑ.Ο.Σ ο Ηλίας Ψινάκης.Κρίμα.

έλα ρε γιατί έτσι?δεν προλαβαίνει τελικά ε?κρίμα για την πολιτική του τόπου έχασε έναν απο τους πιο αξιοπρεπείς και σοβαρούς πολιτευτές...

mikrorani

Νεοφερμένος

H mikrorani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H mikrorani έγραψε: στις 15:35, 10-09-09:

αν δεν τρώγονταν μεταξύ τους πιστεύω οτι θα είχαν αξιοπρεπή παρουσία
εχουν ιδέες
ιδεολογία και μάχονται
δεν είναι ΚΚΕ (ευτυχώς)
Και ναι εγω παρ 'όλο που είμαι ***** θέλω το Σύριζα στη Βουλή
Προτιμάς το ΛΑΟΣ 4ο κόμμα?
οχι βεβαια!μακρυα απο μας ο λαικιστης του κ#λου,ο Καρατζαφερης!
αληθεια,το ''ευτυχως'' για το ΚΚΕ πως το εννοουσες?

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 15:46, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από mikrorani
οχι βεβαια!μακρυα απο μας ο λαικιστης του κ#λου,ο Καρατζαφερης!
αληθεια,το ''ευτυχως'' για το ΚΚΕ πως το εννοουσες?
Το ΚΚΕ παραμένει στην τυπολατρία στον συντηρητισμό
και επαναλαμβάβεται
και με κουράζει φρικτα..
Δεν εχει καταλάβει οτι ο υπαρκτός σοσιαλισμός δεν υφίσταται?
Οστόσω για να μη το αδικώ δεν εχει απομακρυνθεί απο την εργατική τάξη
που την στηρίζει επαρκώς..
και ναι αγαπητέ αριστερά=δημοκρατία
Δείξε μου έναν δεξιό που αγωνίστηκε στη χούντα
απλώς οι δεξιοί είναι καταπιεσμένοι εθνικιστές για να είναι politically correct
και stella κρίμα που θα σαι θεσσαλονίκη,καθώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,228 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 15:51, 10-09-09:

Μην μπερδευουμε ορους εθνικισμος-αριστερα-καπιταλισμος. Ενας καπιταλιστης δεν ειναι απαραιτητα εθνικιστης. Σαφως και υπηρξαν δεξιοι-καπιταλιστες που αγωνιστηκαν εντονα στην δικτατορια.

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 15:54, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Μην μπερδευουμε ορους εθνικισμος-αριστερα-καπιταλισμος. Ενας καπιταλιστης δεν ειναι απαραιτητα εθνικιστης. Σαφως και υπηρξαν δεξιοι-καπιταλιστες που αγωνιστηκαν εντονα στην δικτατορια.
και γω υπερ του καπιταλισμού ειμαι
ποιος δεξιός αγωνίστηκε?στη χούντα?

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 16:04, 10-09-09:

και γω υπερ του καπιταλισμού ειμαι
ποιος δεξιός αγωνίστηκε?στη χούντα?
Πολλοι, αν με τον ορο δεξιος λεμε παντα καπιταλιστης και οχι εθνικιστης. Δεν ηταν ολοι κομμουνιστες οσοι αγωνιστηκαν γιατι το γεγονος οτι ηταν δικτατορια ηταν ασχετο με το αν καποιος ειναι καπιταλιστης ή κομμουνιστης. Υπηρχαν οι δεξιοι αντιχουντικοι και οι αριστεροι.

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 16:36, 10-09-09:

Πολλοι, αν με τον ορο δεξιος λεμε παντα καπιταλιστης και οχι εθνικιστης. Δεν ηταν ολοι κομμουνιστες οσοι αγωνιστηκαν γιατι το γεγονος οτι ηταν δικτατορια ηταν ασχετο με το αν καποιος ειναι καπιταλιστης ή κομμουνιστης. Υπηρχαν οι δεξιοι αντιχουντικοι και οι αριστεροι.
δεν είπα οτι ΟΛΟΙ οι δεξιοί ειναι εθνικιστές και θίκτηκες κι όλας..
Σε προκάλεσα να αναφέρεις ένα όνομα που αγωνίστηκε έμπρακτα
τόσο δύσκολο είναι?
Θα σου πω εγώ έναν αριστερό

Αλέκος Παναγούλης

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O rock93panos gie mou pou pas? mana tha paw gia tsigar έγραψε: στις 16:38, 10-09-09:

Παιδες κακα τα ψεμματα οσο υπαρχει καπιταλισμος θα υπαρχουν και κοινωνικες ανισοτητες και οσο υπαρχουν κοινωνικες ανισοτητες θα υπαρχει μισος διχωνια και οτι κακο προκαλει στους ανθρωπους το χρημα η απλιστια και η δυψα για εξουσια!!!

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 16:42, 10-09-09:

δεν είπα οτι ΟΛΟΙ οι δεξιοί ειναι εθνικιστές και θίκτηκες κι όλας..
Σε προκάλεσα να αναφέρεις ένα όνομα που αγωνίστηκε έμπρακτα
τόσο δύσκολο είναι?
Θα σου πω εγώ έναν αριστερό

Αλέκος Παναγούλης

Μα δεν εννοησα οτι ειπες αυτο, απλως ηθελα να ειναι ξεκαθαρο αυτο που λεω.
Ο πατερας μου αγωνιστηκε αν και δεξιος.

mikrorani

Νεοφερμένος

H mikrorani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H mikrorani έγραψε: στις 16:42, 10-09-09:

Το ΚΚΕ παραμένει στην τυπολατρία στον συντηρητισμό
και επαναλαμβάβεται
και με κουράζει φρικτα..
Δεν εχει καταλάβει οτι ο υπαρκτός σοσιαλισμός δεν υφίσταται?
Οστόσω για να μη το αδικώ δεν εχει απομακρυνθεί απο την εργατική τάξη
που την στηρίζει επαρκώς..
και ναι αγαπητέ αριστερά=δημοκρατία
Δείξε μου έναν δεξιό που αγωνίστηκε στη χούντα
απλώς οι δεξιοί είναι καταπιεσμένοι εθνικιστές για να είναι politically correct
και stella κρίμα που θα σαι θεσσαλονίκη,καθώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου
δηλαδη σε κουραζει το γεγονος οτι ειναι ενα κομμα που μενει σταθερο στις αποψεις του?ακομη,το ΚΚΕ δεν εχει δηλωσει ποτε οτι υπαρχει στις μερες μας σοσιαλισμος(αμα υπηρχε θα καναμε ολοι παρτυ)απλα παλευει για το σοσιαλιασμο(ο οποιος με τη σειρα του θα επιφερει τον κομμουνισμο).:iagree:

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 16:44, 10-09-09:

Μα δεν εννοησα οτι ειπες αυτο, απλως ηθελα να ειναι ξεκαθαρο αυτο που λεω.
Ο πατερας μου αγωνιστηκε αν και δεξιος.
πως αγωνίστηκε δηλαδη?
πήγε εξορία>
η φυλακη?
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από mikrorani
δηλαδη σε κουραζει το γεγονος οτι ειναι ενα κομμα που μενει σταθερο στις αποψεις του?ακομη,το ΚΚΕ δεν εχει δηλωσει ποτε οτι υπαρχει στις μερες μας σοσιαλισμος(αμα υπηρχε θα καναμε ολοι παρτυ)απλα παλευει για το σοσιαλιασμο(ο οποιος με τη σειρα του θα επιφερει τον κομμουνισμο).:iagree:
μπορούσε κάλλιστα να ακολουθήσει τον ευρωκομμουνισμό
να ξεκινήσει απο νέα βάση..
και οχι αλλη ξύλινη-συνθηματική γλώσσα
βαρεθήκαμε
ναι..το ΚΚΕ εμεινε σταθερό όταν συνεργάστηκε με τη Δεξιά....

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 16:50, 10-09-09:

πως αγωνίστηκε δηλαδη?
πήγε εξορία>
η φυλακη?

Χμ δεν καταλαβαινω πως μετριεται το ποσο αγωνιστηκες απο το αν πηγες εξορια ή φυλακη; Δεν χρειαζοταν να κανεις τιποτα για να σε πανε εκει αρκει να πρεφαραν οτι εισαι κομμουνιστης...Δεν πηγε εξορια ή φυλακη αλλα ειχε αλλα προβληματα, δε θελω να μπω σε λεπτομερειες ομως γιατι ειναι προσωπικο του πατερα μου.
Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να το χωνεψεις οτι και οι καπιταλιστες δεν ηθελαν τη χουντα, αυτο που πρεσβευβε ηταν πολυ αντιθετο στον νεοφιλελευθερισμο και φυσικα δεν υπηρχε γενικα ελευθερια. Το μονο που αρκουσε για να εισαι αντιθετος με τη Χουντα ειναι να μην εισαι εθνικιστης...

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 16:59, 10-09-09:

Χμ δεν καταλαβαινω πως μετριεται το ποσο αγωνιστηκες απο το αν πηγες εξορια ή φυλακη; Δεν χρειαζοταν να κανεις τιποτα για να σε πανε εκει αρκει να πρεφαραν οτι εισαι κομμουνιστης...Δεν πηγε εξορια ή φυλακη αλλα ειχε αλλα προβληματα, δε θελω να μπω σε λεπτομερειες ομως γιατι ειναι προσωπικο του πατερα μου.
Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να το χωνεψεις οτι και οι καπιταλιστες δεν ηθελαν τη χουντα, αυτο που πρεσβευβε ηταν πολυ αντιθετο στον νεοφιλελευθερισμο και φυσικα δεν υπηρχε γενικα ελευθερια. Το μονο που αρκουσε για να εισαι αντιθετος με τη Χουντα ειναι να μην εισαι εθνικιστης...
απλώς σου λεω οτι γνωστή ιστορική μορφή που να αγωνίστηκε ΕΜΠΡΑΚΤΑ και οχι απλώς να μη του άρεζε η κατάσταση και να ήταν δεξιός ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ
απλώς λέγανε για κάποιον
είναι δεξιός αλλα δημοκράτης
για ανετρεξε και ψάξε το θέμα καλύτερα
όλοι αυτοί που αγωνίστηκαν στο Πολυτεχνείο τί ήταν>
Η Μερκούρη ο Παπανδρεου ο Παναγούλης Ο Θεοδωράκης ο Ρίτσος
Δεν είπα οτι οι δεξιοί ήταν υπέρ της Χούντας αλλα απλώς δεν αγωνίστηκαν
Εξάλλου τη χούντα την επέβαλλε η CIA
και η δεξιοί ήταν σύμφωνοι με την κατάσταση τότε
Ψάξε πουλάκι μου λίγο εστω στην wikipedia να καταλάβεις..

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια