Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πόσο ανόητος μπορεί να είναι κάποιος που ξεκινά από το σπίτι του και τρώει όλη την κίνηση για να φτάσει Ιπποκράτους και να ανεμίσει μια σημαία ουρλιάζοντας ποδοσφαιρικά συνθήματα;

'Οσο ανόητοι μπορεί να είναι ουρλιάζοντας λίγες ώρες πριν το κλείσιμο της κάλπης "Είσαι και θα είσαι ο πρωθυπουργός !" όσο ανόητοι είναι όταν αποδέχονται στωικά δηλώσεις "εκλεκτών" τους "η "Η Ν.Δ. δεν ητάται ποτέ" (λίγες ώρες μετά τα αποτελέσματα ήττας). 'Οσο ανόητοι μπορεί να είναι πιστεύοντας ότι στην πολιτική ισχύει το "αιωνίως". 'Οσο ανόητοι ήταν πάντα, χωρίς ίχνος ποίησης ή τραγωδίας αυτές τις ώρες για να αντιμετωπίσουν ανάλογα - νικητές και ηττημένοι εξίσου- με αξιοπρέπεια μια απλή Κυριακάτικη νύχτα όπως τόσες άλλες, που πιστεύουν ότι θα αλλάξει τη μοίρα τους (τους καημένους, το πιστεύουν...νικητές και ητημένοι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άμα ξεσυνερίζεσαι και το ζαβό σωθήκαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα δούμε τι θα κάνει.Θα κάνει ό,τι υποσχέθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ρε παιδια, μπορει να μου εξηγισει κανεις πως γινετε να συμβενουν καπια πραγματα;....

Με οπιων και να μιλας, μενεις με την εντυπωση οτι ζουμε σε μια χωρα οπου πασοκ και ΝΔ βρεθικαν καταλαθος στην εξουσια, και στις επομενες εκλογες θα παρουν μονο κατι ψηφους απο αρκετα μεγαλητερους.... Αποχη εδω, μικρο κομμα απο εκει, ΚΚΕ, Συριζα, ΛΑΟΣ στα πολυ πανω τους.... Οχι στα ρουσφετια, να παρουν δρομο να φυγουν οι οικογενιες που μας κυβερνανε τοσα χρονια, που κληρονομουν (προσωπικη σημειωση, δεν κληρονομουν, εμεις τους χαριζουμε την θεση) την κυβερνηση κλπ γνωστα....
Και ερχετε η μερα τον εκλογων... 66% ψηφισε... Ναι, μεγαλο ποσοστο αποχης, αλλα οταν οι φοιτιτες μολις εχουν φυγει, και δεν εχουν την οικονομικη ανεση να γυρισουν για να ψηφισουν, ανεβενει πολυ το ποσοστο οχι λογο αποψης αλλα λογο οικονομικων.
Και απο αυτο το 66%, το 54,89% (το 55 δλδ...) ψηφισε τον νομιμο ιδιωκτητη της θεσης... Αφου ητανε του πατερα του, δεν πρεπει να παει και σε αυτων;... (κατα τα αλλα την κληρονομισε... με μολις 55%....)
Το 30,81 θεωρισε οτι ο αλλος γιος δεν προλαβε να χαρει την περιουσια του μπαμπα του, παρολα αυτα, δεν πληρωσε την δοση του δανειου, οποτε στον πληστιριασμο, και κριμα το παιδι....
Οσο για τους επαναστατες των μικρων μεγαλων κομματων, ουτε το 11% δεν καταφεραν να πιασουν, και μαζι με τα μικρα κομματα αντε να πιανουν το 12%...
(τα νουμερα ειναι για τα δωδεκανισα, οπου εγω τα ζω ολα αυτα)

Πιον κοροΐδευουμε ρε παιδια;... Που ειναι αυτοι που ψηφιζουν τους ιδιους, και μετα τους βριζουν;... Κριβονται και βγαινουν μονο να ψηφισουν, και μετα να κορναρουν με το αμαξι και να κυματιζουν την σημαια;... Τουλαχιστων αν ψηφιζεις επειδη εχεις μεσων, πες, εμενα με βολευει να ψηφισω κατι, γιατι ξερω οτι θα εχω και εγω ενα κερδος... Οχι να τους βριζουμε και μετα να τους ψηφιζουμε...
Χτες πχ ειμουν σε μια παρεα με 6 ατομα... Θεωριτικα απο αυτους ο ενας δεν ψηφισε, και οι 5 ψηφισαμε κατι... Τα πολιτικα δεν ειναι θεματα που συζιταμε, δεν ξερω τι ψηφισε ο καθενας τους, ουτε αυτοι ξερουν τι ψηφισα εγω, αλλα απο γενικοτερες ιδεες-αντιληψης-κουβεντα, βγαινει οτι κανεις μας δεν ψηφισε καπιο απο τα μεγαλα κομματα.... Και ναι, ξερω οτι 6 ατομα δεν ειναι αντιπροσωπευτικο νουμερο, αλλα ετσι ειναι και με τα περισσοτερες παρεες (στις οπιες εγω τουλαχιστων εχω βρεθει). Οποτε, καπιοι απο αυτους τους 6, αλλα λενε και αλλα κανουν μαλλον... Δεν εξηγιτε αλλιως!

Ναι, ξερω οτι υπαρχει μια μεγαλητερη ηλικια, στην οπια ελαχιστοι ειναι αυτοι που δεν ψηφιζουν καπιο απο τα δυο κομματα... Οταν ο παπους μου ακουσε οτι δεν ψηφισα ουτε τον εναν ουτε τον αλλον ητανε σαν να του ειπα οτι ειδα εξωγηινο που λεει ο λογος, και ειχε και μια καπια απογοητευση...

Ελεος πια! Τουλαχιστων ας εχει τα κοτσια ο καθενας να πει οτι "ξερεις, το παιζω κουλτουρα, αλλα επειδη ο ταδε θα με βολεψει.... ε τι να κανω... θα τον ψηφισω, μπας και δω ασπρη μερα"... Ξερω μερικα ατομα που εχουν τα κοτσια και το κανουν, και πραγματικα μ'αρεσει που δεν κριβονται πισω απο το δαχτυλο τους... Οχι σαν "ψηφοφορους" του Συριζα/ΚΚΕ/ΛΑΟΣ/ακυρο και καναν μηνα μετα της εκλογες εχουν μια ωραιοτατη θεσουλα η μεταθεσουλα....
Η το αλλο με τους καθηγιτες.... Ας μην επεκταθω παραπανω... οσοι καταλαβαν απο τον προσδιορισμο του επαγκελματος καταλαβαν... οι υπολιποι θα καταλαβουν οταν αποκτισουν παιδια ισως... (η για τους πιο μικρους μολις πανε λυκειο)


ΕΛΕΟΣ!!!! θελετε να βγαλετε το πασοκ;... Βγαλτε το !!! Αλλα το 55% να εχει αντικρισμα... Οχι ο ενας τους 100 να ειναι πασοκ, και συνχρονος το πασοκ κυβερνηση....


η ιδια υποκρισια και κυνισμος των πολιτικων υπαρχει και στο λαο...ειναι απλο..

δεν εχουν το θαρρος της γνωμης τους και μετα ψηφιζουνοτι πιο κατεστημενο..ενω στα καναλια βριζουν τους πολιτικους κλπ..
ο καθε λαος εχει τους ηγετες και τη μοιρα που του αξιζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Νομίζω πως τώρα το δραματοποιούμε..

Η "αυγή" δεν είναι υπόθεση μίας ημέρας, ούτε μίας ψήφου.
Η "αυγή" είναι υπόθεση ταυτόχρονα συλλογική και του καθενός μας χωριστά.

...Ας έχουν το νου τους λοιπόν..

-"Εμείς" δεν "δραματοποιούμε", επειδή ακριβώς, ζούμε το "δράμα". Βασική και θεμελιώδη σημασία βέβαια εδώ έχει, το περιεχόμενο του "εμείς". Οι άνεργοι; Οι καταχρεωμένοι; Οι του "ελαστικού"; Οι των "χαμηλών
( κάτι σαν "κοινωνικοί νάνοι" του επικυρίαρχου σύγχρονου πολιτικού λόγου!); Οι "μικροί"; Οι "μικρομεσαίοι"; Οι των "άγονων"; Με λίγα λόγια, οι "λαϊκές μάζες"; Ή, οι"υπόλοιποι"; Πάντως, ακόμη και το "θέατρο σκιών", θέλει το σκοτάδι του, για να απολαύσουν την όποια παράσταση, οι μεν, των δε. Εσείς, αγαπητή μου Καλυψώ, ποιοι νομίζετε, πως κάθονται στις θέσεις των θεατών, στο ντόπιο πολιτικό μας θέατρο;
- Είναι αλήθεια, φυσικά, πως όλες οι ημέρες της αιωνιότητας, ξεκινούν πράγματι από μία υπόθεση, που λέγεται "αυγή", αλλά η "μία ψήφος", μπορεί να γίνεται εν δυνάμει, υπόθεση, ακόμη και επιλεγμένης δικτατορίας, πόσο μάλλον, και διέξοδος της δημοκρατίας!
- Η αυγή, προφανώς και αφορά, όλους όσους τους ξυπνάει, για την "καθημερινότητά" τους... Πράγματι, "ας έχουν το νου τους", λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το νεο κρατος θα ειναι πια η ΕΕ κυριως..οποτε ο Γαπ δεν εχει τη δυνατοτητα να κανει οτι θελει..αρχηγος μιας επαρχιας εναι ουσιαστικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Aν έχει τα κότσια ας τους αντιταχθεί, αν είναι για το συμφέρον του ελληνικού λαού. Η μαγκιά αυτή θα είναι, όχι να κάνει τα χατιράκια των μεγάλων αφεντικών της ΕΕ, που όλες τις φορές αυτά που λένε είναι για να σώσουν τις τράπεζές τους και όχι το λαό τους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ρε παιδια, μπορει να μου εξηγισει κανεις πως γινετε να συμβενουν καπια πραγματα;....

Με οπιων και να μιλας, μενεις με την εντυπωση οτι ζουμε σε μια χωρα οπου πασοκ και ΝΔ βρεθικαν καταλαθος στην εξουσια, και στις επομενες εκλογες θα παρουν μονο κατι ψηφους απο αρκετα μεγαλητερους.... Αποχη εδω, μικρο κομμα απο εκει, ΚΚΕ, Συριζα, ΛΑΟΣ στα πολυ πανω τους.... Οχι στα ρουσφετια, να παρουν δρομο να φυγουν οι οικογενιες που μας κυβερνανε τοσα χρονια, που κληρονομουν (προσωπικη σημειωση, δεν κληρονομουν, εμεις τους χαριζουμε την θεση) την κυβερνηση κλπ γνωστα....
Και ερχετε η μερα τον εκλογων... 66% ψηφισε... Ναι, μεγαλο ποσοστο αποχης, αλλα οταν οι φοιτιτες μολις εχουν φυγει, και δεν εχουν την οικονομικη ανεση να γυρισουν για να ψηφισουν, ανεβενει πολυ το ποσοστο οχι λογο αποψης αλλα λογο οικονομικων.
Και απο αυτο το 66%, το 54,89% (το 55 δλδ...) ψηφισε τον νομιμο ιδιωκτητη της θεσης... Αφου ητανε του πατερα του, δεν πρεπει να παει και σε αυτων;... (κατα τα αλλα την κληρονομισε... με μολις 55%....)
Το 30,81 θεωρισε οτι ο αλλος γιος δεν προλαβε να χαρει την περιουσια του μπαμπα του, παρολα αυτα, δεν πληρωσε την δοση του δανειου, οποτε στον πληστιριασμο, και κριμα το παιδι....
Οσο για τους επαναστατες των μικρων μεγαλων κομματων, ουτε το 11% δεν καταφεραν να πιασουν, και μαζι με τα μικρα κομματα αντε να πιανουν το 12%...
(τα νουμερα ειναι για τα δωδεκανισα, οπου εγω τα ζω ολα αυτα)

Πιον κοροΐδευουμε ρε παιδια;... Που ειναι αυτοι που ψηφιζουν τους ιδιους, και μετα τους βριζουν;... Κριβονται και βγαινουν μονο να ψηφισουν, και μετα να κορναρουν με το αμαξι και να κυματιζουν την σημαια;... Τουλαχιστων αν ψηφιζεις επειδη εχεις μεσων, πες, εμενα με βολευει να ψηφισω κατι, γιατι ξερω οτι θα εχω και εγω ενα κερδος... Οχι να τους βριζουμε και μετα να τους ψηφιζουμε...
Χτες πχ ειμουν σε μια παρεα με 6 ατομα... Θεωριτικα απο αυτους ο ενας δεν ψηφισε, και οι 5 ψηφισαμε κατι... Τα πολιτικα δεν ειναι θεματα που συζιταμε, δεν ξερω τι ψηφισε ο καθενας τους, ουτε αυτοι ξερουν τι ψηφισα εγω, αλλα απο γενικοτερες ιδεες-αντιληψης-κουβεντα, βγαινει οτι κανεις μας δεν ψηφισε καπιο απο τα μεγαλα κομματα.... Και ναι, ξερω οτι 6 ατομα δεν ειναι αντιπροσωπευτικο νουμερο, αλλα ετσι ειναι και με τα περισσοτερες παρεες (στις οπιες εγω τουλαχιστων εχω βρεθει). Οποτε, καπιοι απο αυτους τους 6, αλλα λενε και αλλα κανουν μαλλον... Δεν εξηγιτε αλλιως!

Ναι, ξερω οτι υπαρχει μια μεγαλητερη ηλικια, στην οπια ελαχιστοι ειναι αυτοι που δεν ψηφιζουν καπιο απο τα δυο κομματα... Οταν ο παπους μου ακουσε οτι δεν ψηφισα ουτε τον εναν ουτε τον αλλον ητανε σαν να του ειπα οτι ειδα εξωγηινο που λεει ο λογος, και ειχε και μια καπια απογοητευση...

Ελεος πια! Τουλαχιστων ας εχει τα κοτσια ο καθενας να πει οτι "ξερεις, το παιζω κουλτουρα, αλλα επειδη ο ταδε θα με βολεψει.... ε τι να κανω... θα τον ψηφισω, μπας και δω ασπρη μερα"... Ξερω μερικα ατομα που εχουν τα κοτσια και το κανουν, και πραγματικα μ'αρεσει που δεν κριβονται πισω απο το δαχτυλο τους... Οχι σαν "ψηφοφορους" του Συριζα/ΚΚΕ/ΛΑΟΣ/ακυρο και καναν μηνα μετα της εκλογες εχουν μια ωραιοτατη θεσουλα η μεταθεσουλα....
Η το αλλο με τους καθηγιτες.... Ας μην επεκταθω παραπανω... οσοι καταλαβαν απο τον προσδιορισμο του επαγκελματος καταλαβαν... οι υπολιποι θα καταλαβουν οταν αποκτισουν παιδια ισως... (η για τους πιο μικρους μολις πανε λυκειο)


ΕΛΕΟΣ!!!! θελετε να βγαλετε το πασοκ;... Βγαλτε το !!! Αλλα το 55% να εχει αντικρισμα... Οχι ο ενας τους 100 να ειναι πασοκ, και συνχρονος το πασοκ κυβερνηση....


Σκοτεινέ Κρόνε , δεν μου αρέσει να μιλάω εκ μέρους άλλων , αλλά θα κάνω απλώς μια υπόθεση : όποιοι ψηφίζουνε φανατικά τα 2 μεγάλα κόμματα τις προάλλες ήτανε στα κομματικά γραφεία , στους πανηγυρισμούς , στην τηλεόραση κολλημένοι ενώ η πλειοψηφεία των στεκιτών είναι πιο απελπισμένοι και αναζητούνε ομοίους τους απελπισμένους σερφάροντας :confused:

έτσι εξηγώ προσωπικά την αντίθεση που λες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Η Ένωση Κεντρώων ευχαριστεί όλους όσους την ψήφισαν και στήριξαν εμάς και το έργο μας παρ' όλες τις αντιξοότητες.
Εμείς δε θα συγχαρούμε τον απόγονο του Ανδρέα Παπανδρέου και συνεχιστή του έργου του ΦΑΣΙΣΤΑ, του ΑΡΚΟΥΔΕΑ, του ΑΛΗΤΗΡΙΟΥ, του ΚΑΘΙΖΗΜΑΤΟΣ, του ΚΑΤΑΚΑΘΙΟΥ, του ΥΠΟΧΘΟΝΙΟΥ, του ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΥ του Μητσοτάκη. Που θα βάλει και την κόρη του, και το γιό του, και τη Μαρίκα και τους κιοφτέδες της.
ΑΙΣΧΟΣ! ΑΙΣΧΟΣ! ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΟΝΕΙΔΟΣ!
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!
ΑΙΣΧΡΟΙ ΚΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ.
ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝΕ!
ΚΑΡΚΙΙΙΙΙΙΝΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ!
ΖΗΤΩ Η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ!
-----------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=W3XZqb50SfI




χαχχααχαχα κ εγω τον ξερω αυτον τον γραφικο καλυτερα να ψηφιζουμε αυτον :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
43 % πηρε.,,το πασοκ το '81 πηρε 48%,η ΝΔ το 2004 45%,το 207 41%,οποτε μη μιλαμε για εποχες 81..μην τρελαθουμε κιολας..

το νεο κρατος ειναι η ευρωπη οχι η Ελλαδα..παρτε το χαμπαρι,και οι ευρωεκλογες θα παρουν παραπανω δυναμη και εκλεγεται ουσιαστικα προεδρος της ΕΕ,οπως λεει η συμφωνια της Λισαββωνας που μολις ψηφηστηκε απο την ιρλανδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Κι εγώ μεταξύ Λεβέντη (για τους ίδιους λόγους με το miv) και αποχής ήμουν, κέρδισε το 2ο τελικά.

Εγώ κράτησα απο τις φετινές εκλογές:

1. Τα 2 μεγάλα κόμματα μάζεψαν πάνω απο 2% λιγότερο σε σχέση με το 2007, συνολικά 8% λιγότερο απο το 2004, χαίρομαι.
2. Αν και δεν έχουν καταμετρηθεί όλες οι ψήφοι ακόμα, βλέπω οτι η αποχή θα είναι τουλάχιστον 2-3% αυξημένη σε σχέση με το 2007. Και γι'αυτό χαίρομαι.
3. Κρίμα που ανέβηκε τόσο ο ΛΑ.Ο.Σ. αν και μυρίζομαι οτι πρόκειται κυρίως για ψηφοφόρους της ΝΔ που δεν ήθελαν να ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ. Νεβερδελές, ανεβαίνει η ακροδεξιά πολύ.
4. Κρίμα που δεν μπήκαν οι οικολόγοι στη βουλή, για λόγους πολυφωνίας καθαρά.

Αυτά.

Ελπίζω ο Χόρχε να πάει καλύτερα απο τον Costa, αλλιώς τη βάψαμε. Βέβαια δεν εμπιστεύομαι γενικότερα τους πολιτικούς, ούτε την πολιτική σαν έννοια με τη μορφή που έχει σήμερα (φαίνεται κι απο την υπογραφή μου νομίζω :P), πράγμα που δε με κάνει ιδιαίτερα αισιόδοξο.

έδιτ: Να συμπληρώσω οτι 19.000 άτομα ψήφισαν Χρυσή Αυγή, αυτό δε χρειάζεται σχολιασμό.

Εγω θα εβαζα οτι θα ηταν καλυτερα αν δεν εβγαζε αυτοδυναμια το πασοκ. Αν δεν εβγαζε και συνεργαζοταν με καποιο μικροτερο κομμα θα πιεζοταν περισσοτερο στην εξουσια, με τν καλη εννοια, πραγμα που θα συνεφερε στην τελικη τον λαο. (εκτος αν εκανε συνεργασια με το ΛΑΟΣ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Aφου ο καρατζαφερης ηταν μαζι με ΝΔ πιο παλια κ μετα εκανε το ΛΑΟΣ οσους ψηφους περνουνε ειναι απο ΝΔ που δεν γουσταραν να ψηφησουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η το αλλο με τους καθηγιτες.... Ας μην επεκταθω παραπανω... οσοι καταλαβαν απο τον προσδιορισμο του επαγκελματος καταλαβαν... οι υπολιποι θα καταλαβουν οταν αποκτισουν παιδια ισως... (η για τους πιο μικρους μολις πανε λυκειο)
10.000 διορισμένοι και μόλις 4.000 στις σχολικές αίθουσες.

Ορίστε επεκτάθηκα εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
43 % πηρε.,,το πασοκ το '81 πηρε 48%,η ΝΔ το 2004 45%,το 207 41%,οποτε μη μιλαμε για εποχες 81..μην τρελαθουμε κιολας..

Όντως θα τρελαθούμε αν επαναληφθούν τα του ΄81 του πατέρα του. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι έχει καποια ιδιαιτερη σημασία αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ουτε 2004 επι καραμανλη εχουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νομίζω οτι τα νούμερα τα λένε απο μόνα τους !
Η στρατηγική του κεντροδεξιού χώρου απέτυχε παταγωδώς !
ΝΔ + ΛΑΟΣ = μάζεψαν μόλις 40% , και το ΠΑ.ΣΟ.Κ = 44%
Είναι ολοφάνερη νίκη της Αριστεράς και πιο συγκεκριμένα , παντοδυναμία του ΠΑ.ΣΟ.Κ !
Και αν κάποιων εδώ μέσα τους δυσαρεστεί αυτό το γεγονός , ένα έχω να πώ ...
Ο λαός μίλησε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
O λαός διάλεξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Νομίζω οτι τα νούμερα τα λένε απο μόνα τους !
Η στρατηγική του κεντροδεξιού χώρου απέτυχε παταγωδώς !
ΝΔ + ΛΑΟΣ = μάζεψαν μόλις 40% , και το ΠΑ.ΣΟ.Κ = 44%
Είναι ολοφάνερη νίκη της Αριστεράς και πιο συγκεκριμένα , παντοδυναμία του ΠΑ.ΣΟ.Κ !
Και αν κάποιων εδώ μέσα τους δυσαρεστεί αυτό το γεγονός , ένα έχω να πώ ...
Ο λαός μίλησε !

Απο ποτε το Πασοκ εγινε αριστερα ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top