Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 144 64.9%
  • Γάτα

    Ψήφοι: 78 35.1%

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ξέρω ξέρω εδώ μέσα υπάρχει γατολατρεία αλλα δεν μπορεί όλο και κάποιοι θα προτιμάμε τα σκυλάκια:P
Δεν είναι απαραίτητο επειδή μας αρέσει το ένα ότι δεν μας αρέσει το άλλο, απλά θα ψηφίσετε τι προτιμάτε πιο πολύ, τι σας βγάζει πιο έντονο γούτσου γούτσου, για αυτό και η επιλογή "και τα δύο" δεν υπάρχει.
Επίσης δεν υπαρχουν και επιλογές για άλλα κατοικίδια παρόλο που πολλοί μπορεί να έχετε ψαράκια,καναρίνια,ιγκουάνα,φίδια κλπ δεν μας ενδιαφέρει να πάτε να το γράψετε αλλού:tongue:
Εδώ είναι το τόπικ του σκύλου και της γάτας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν ξέρω ... και τα δύο γλυκούλια είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν ξέρω ... και τα δύο γλυκούλια είναι.

Βρε συυυυυυυ, δεν είπαμε ότι αυτά απαγορεύονται:rtfm:

Εμπρός τρέχα γρήγορα στην δημοσκόπηση να ψηφίσεις "Σκύλος"(ανεπηρέαστη φυσικά:shifty::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Σκυλος...100%

Πολυ πιο πιστος, σου δειχνει πολυ μεγαλυτερο ενδιαφερον, κανει καλο και στην υγεια σου (αφου ασκειται αυτος με τις βολτες, ασκεισαι και εσυ!), και ειναι και πιο παιχνιδιαριδες!

(ολα τα πανω ειναι προσωπικες αποψεις, προφανως)

Για μενα οι λογοι για να παρω γατα θα ηταν καθαρα πρακτικοι, οπως πχ, οτι γενικα πιο σπανια θα ειναι θορυβωδεις απο ο,τι ενας σκυλος που μπορει να εκνευριστει - γαβγισει για το οτιδηποτε, δεν χρειαζεται βολτα (αν το βαριεσαι αυτο), και δεν αισθανεται το ιδιο περιορισμενο το ζωο μεσα σε 4 τοιχους ( σε σχεση με εναν μικρομεσαιο σκυλο, τον οποιο θα λυπομουν να εχω σε διαμερισμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Εννοειται σκυλακι γιατι τα θεωρω το πιο εξυπνο ζωο μετα απο το δελφινι ισως.Επισης μου αρεσει οτι πολλες ρατσες σκυλιων ακομα κι να τα χτυπησει το αφεντικο τους μερχι θανατου αν κι ειναι αγρια σκυλια δεν προκειται να του επιτεθουν (το χω δει αυτο) ενω οι γατες δεν ειναι τοσο πιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HitMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βίκτωρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Θα απαντήσω με κάτι που έχω διαβάσει και το είπα και στην Μισέλ πρόσφατα:

Η γάτα σκέφτεται: με φροντίζουν, με ταϊζουν με αγαπάνε, άρα είμαι ΒΑΣΙΛΙΑΣ!
Ο σκύλος σκέφτεται: με φροντίζουν, με ταϊζουν με αγαπάνε, άρα είναι ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ!

:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μήπως αυτό το θρεντ πρέπει να μένει ανοιχτό μόνο 02.00-08.00;Γιατί το πρωί που θα μπουν Μάριος και Μισέλ οι γάτες θα πάρουν τα πάνω τους:P

Κι εγώ προτιμώ τα σκυλιά για πολλούς και διάφορους λόγους(τώρα βαριέμαι να τους γράψω αλλά επιφυλάσσομαι)
Θα δώσω μόνο ένα παράδειγμα:
Πριν χρόνια είχε βρεθεί μια ηλικιωμένη νεκρή μέρες μέσα στο διαμερισμα της, η γάτα της είχε φάει το μισό της πρόσωπο(κι έχω ακούσει κι άλλα παρόμοια) κανένας σκύλος ποτέ δεν θα το έκανε αυτό στο αφεντικό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HitMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βίκτωρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Bέβαια kleftra ίσως σε αυτό βρεθούν κάποιοι να αντιπαραθέσουν το περιστατικό με την κοπέλα που έκανε την πρώτη μεταμόσχευση προσώπου επειδή της το είχε φάει ο σκύλος. Πολλοί βέβαια αγνοούν ότι της το έφαγε για να την ξυπνήσει [και τα καταφέρε] επειδή είχε κάνει απόπειρα αυτοκτονίας με χάπια.

Από μικρός πάντως έχω ζήσει και με γάτες και με σκύλους. Σίγουρα θα ήθελα και τα 2 ζωντάνα στην οικογένεια μου γιατί έχουν τα θετικά τους και τα δύο!
Αλλά πάντα ονειρεύομαι ένα σπίτι με 2-3 σκύλους και 1 γάτα [για αλλαγή :P]

Συνεχίζοντας τώρα στο θέμα μας, οι σκύλοι είναι αποδεδειγμένα πολύ καλοί σύντροφοι αλλά και από ιατρικές έρευνες αποδεδειγμένοι ως ΘΕΤΙΚΟΙ παράγοντες στην ίαση κάποιας ασθένειας [τελευταία έρευνα που διάβασα μίλαγε για 50% μεγαλύτερη επιτυχία σε καρκινοπαθείς που κάνουν χημειοθεραπείες έχοντας σκύλο ως κατοικίδιο] αλλά και τις χρόνια γνωστές θεωρίες περί αγχολυτικής ιδιότητας [κάτι που ίσως ισχύει με όλα τα ζώα που μπορούν να "συνδεθούν" με τον άνθρωπο]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Nα ρωτησω κατι ?Με το σκυλακι ενος απο τους 5 κυνηγους που σκοτωθηκαν ξερετε τι εγινε?Εμεινε εκει κι φυλουσε τον νεκρο μηπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Γιαπ ακριβώς αυτό, έμεινε εκεί και ακόμη και η αστυνομία είχε πρόβλημα να το μετακινήσει.
Αυτό θα πει πιστός................ανατρίχιασα τώρα..γμτ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σκυλος με χιλια!
Σιχαινομαι τις γατες! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχω 4 σκυλιά και μία γάτα... Η γάτα είναι σκυλόγατο, τσαμπουκάς...!
Αλλά my heart belongs στα σκυλάκια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
σκύλο φυσικά.... έχω και ένα τσιουαουα σπίτι..... τον αντρακλα τον Ηρακλή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ok then, γατούλες τότε :P
Νιάουυυυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Γάτες του κόσμου ενωθείτε!

Michelle, φέρε και μια βόλτα όλο το mycat.gr από δω :devil: :jumpy: :jumpy: :jumpy:

Μιαρ




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Σκύλος..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αν και μεγάλωσα και με τα δύο κατοικίδια, η μεγάλη μου αδυναμία ήταν πάντα ο σκύλος, γι'αυτό και ψηφίζω σκύλο δαγκωτό!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Σκυλάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.


Εννοείται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Γάτος! Εϊναι δυνατόν να μην λατρεύεις τέτοιον άρχοντα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top