Υπάρχει σχέση του τομέα που θα ακολουθήσω με το τι θα σπουδάσω;

SierraCosworth

Νεοφερμένος

Ο SierraCosworth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τελικα αποφασησα να γραφτω σε ΕΠΑΛ (β Λυκειου)...
Το προβλημα ειναι το εξης...
Θελω να ακολουθησω τον τομεα των οχηματων επειδη μου αρεσει αλλα στο τελος αν τα καταφερω θελω να περασω σε ΑΕΙ μηχανολογιας η μηχανικος αεροσκαφων... Γινεται αυτο???... Δηλαδη εχει σχεση ο τομεας με το τι μπορεις να σπουσεις στο τελος?
πχ γινεται να παω στον τομεα οχηματων και να σπουδασω ηλεκτρολογος?

Ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Τελικα αποφασησα να γραφτω σε ΕΠΑΛ (β Λυκειου)...
Το προβλημα ειναι το εξης...
Θελω να ακολουθησω τον τομεα των οχηματων επειδη μου αρεσει αλλα στο τελος αν τα καταφερω θελω να περασω σε ΑΕΙ μηχανολογιας η μηχανικος αεροσκαφων... Γινεται αυτο???... Δηλαδη εχει σχεση ο τομεας με το τι μπορεις να σπουσεις στο τελος?
πχ γινεται να παω στον τομεα οχηματων και να σπουδασω ηλεκτρολογος?

Ευχαριστω...

Εαν πας Ομάδα Α (4 μαθήματα πανελλαδικών) τότε θα έχεις πρόσβαση μόνο σε σχολές σχετικές με την ειδικότητα που διάλεξες και τις σχολές υπαξιωματικων των ενόπλων δυνάμεων!Αν πάλι διαλέξεις Ομάδα Β είναι ακριβός όπως το Γενικό Λύκειο!Αλλα μην βιάζεσαι...εχεις 1 χρόνο μέχρι να επιλέξεις σε ποια ομάδα θα πας!


Ρίξε και μία ματιά εδώ για Ομάδα Α και εδώ για Ομάδα Β

Πληροφορίες για τις 2 ομάδες εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εχω την αισθησ οτι αει καθαρα μηχανολογιας δεν υπαρχει,εκτος απο το εμπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Άστοχη έκφραση. Δεν υπάρχει ΑΕΙ μηχανολογίας αλλά ΑΕΙ Μηχανολόγων Μηχανικών: ΕΜΠ, ΑΠΘ, Πανεπιστήμιο Πατρών Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας (5 τμήματα στην Ελλάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SierraCosworth

Νεοφερμένος

Ο SierraCosworth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια δηλαδη αν επιλεξω την ειδηκοτκτα των οχηματων και θελω απο την Α ομαδα να περασ ΤΕΙ μηχανολογιας γινετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναι ρε συ.....Κοιτα αυτο εδω.Εχει τα μαθηματα π δινεις δε καθε τομεα: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=42582
Ανετα περνας σε καποιο καλο ΤΕΙ Μηχανολογιας με λιγο διαβασμα :no1: Αν σου αρεσουν και τα μαθηματα τοτε εισαι.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannajb1

Νεοφερμένος

Η ioannajb1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να κανω γω μια ερωτηση...εγω θελω να παω στο τομεα οικονομιας διοικησης αλλα θελω να περασω σε ΑΕΙ για μικροβιολογος...γινεται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Να κανω γω μια ερωτηση...εγω θελω να παω στο τομεα οικονομιας διοικησης αλλα θελω να περασω σε ΑΕΙ για μικροβιολογος...γινεται??

Αν δώσεις απο Α ομάδα όχι!Αν δώσεις απο Β ομάδα και πάρεις Βιολογία ως μάθημα επιλογής τότε νομίζω πως ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Να κανω γω μια ερωτηση...εγω θελω να παω στο τομεα οικονομιας διοικησης αλλα θελω να περασω σε ΑΕΙ για μικροβιολογος...γινεται??
Γιατι δεν πας κατευθειαν στον τομεα υγειας και προνειας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top