Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,803 μέλη και 2,441,128 μηνύματα σε 76,704 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 136 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση των windows μέχρι τώρα;

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση windows;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)
Windows 95
4
2,78%
Windows 98
8
5,56%
Windows 2000
1
0,69%
Windows Millennium Edition (Me)
0
0%
Windows XP
95
65,97%
Windows Vista
19
13,19%
Windows 7
18
12,50%

m3Lt3D (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 873 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε: στις 05:48, 15-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Να ρωτήσω κι εγώ ο άμοιρος λίγο με τι κριτήρια ακριβώς αποφασίζετε;
Ηρθε τωρα ο ηλεκτρονικος μηχανικος να πουλησει μουρη σε μας τους κοινους θνητους! Βρε ασε το λαο να ψηφιζει οπως θελει!!!!!

Πλακα πλακα δικιο εχει ο αναρκι. Των περισσοτερων η ψηφος ειναι τελειως υποκειμενικη και ασημαντη, λογω των ελαχιστων γνωσεων.(δεν συμπεριλαμβανω τον εαυτο μου μεσα σε αυτους γιατι δεν ψηφισα για αυτον ακριβως το λογο.)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 17:25, 15-09-09:

Ούτε εγώ ψήφισα, για τον ίδιο λόγο, φαντάσου
Παράθεση

kostisKar

Νεοφερμένος

Ο kostisKar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kostisKar έγραψε: στις 18:53, 15-09-09:

Κατα την γνωμη μου, το καλυτερο λογισμικο που εχει βγαλει η Microsoft ειναι τα Windows Vista μονο απο πλευρα γραφικων. Τα XP ειναι φυσικα πιο ευκολα απο τα Vista, αλλα δεν εχουν καλα γραφικα
Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Emile έγραψε: στις 18:58, 15-09-09:

Τα XP ήταν, είναι, και θα είναι τα καλύτερα windows στην ιστορία.
Τα Vista, χμμμ, είναι έτσι-κι-έτσι...
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 19:37, 15-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Mπαίνει και σε tiger αυτό;;; (βασικά μάλλον πάμε να πάρουμε snowleopard σε λίγο καιρό αλλά τέσπα...)
Σε ότι θες μπαίνει, και σε PPC και όλας αν θες (εγώ εκεί το έτρεχα και έπαιζα metroid)

Το alladin του dos ήταν καλύτερο απο το alladin του snes κατα τη γνώμη μου. Πιο ωραία και πλούσια μουσική και νομίζω και καλύτερο animation.
Παίξε και το alladin του genesis

Παρόλα αυτά όλα είναι τα ιδια alladin.

@m3lt3d, προφανώς δεν περιμένει κανείς να πάρει γνώμες η microsoft απο αυτό το thread, οπότε άσε την αντικειμενικότητα κατα μέρος (που δεν υπάρχει και όλας τέτοιο πράγμα στους υπολογιστές) και ψήφισε αν θες με ότι κριτήρια θες. Πιθανότατα με το ποιο λειτουργικό σε βόλεψε περισσότερο (εγώ με αυτό ψήφισα πανdos)
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 00:43, 16-09-09:

Πράγματι, είχε κάνει ο αδερφός μου (γνωστός κομπιουτεράκιας) κάτι ρυθμίσεις στο dos και παίζαμε στα 95'... βέβαια κάθε φορά έπρεπε να κάνουμε restart, αφού το χρησιμοποιήσουμε... Και τώρα αυτός το κατέβασε σε windows και παίζει στο πλυντήριο (το PC του είναι...) ενώ εγώ με το μακμίνι το μόνο που μπορώ να παίξω είναι marble blast gold... α, όσο για τα παιχνίδια στο μακ, βρήκα το παρακάτω http://mac.blorge.com/2008/11/24/top...ple-macintosh/. Τώρα το Μακμίνι έχει ΠΕΝΤΕ (5) παιχνίδια.
Παράθεση

Undead (john)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Undead έγραψε: στις 16:24, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Emile
Τα XP ήταν, είναι, και θα είναι τα καλύτερα windows στην ιστορία.
Τα Vista, χμμμ, είναι έτσι-κι-έτσι...
περίμενε πρωτα να βγουν τα 7 στην αγορα και θα αναιρεσεις αυτο που ειπες για τα XP !
Παράθεση

Kotatsuneko

Περιβόητο Μέλος

H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο/Χαμαιλέων . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε: στις 17:32, 16-09-09:

Δεν ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι σου αρέσουν πολυ (?)
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 17:32, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kotatsuneko
Δεν ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι σου αρέσουν πολυ (?)
Πώς σου φάνηκε αυτό;
Παράθεση

Undead (john)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Undead έγραψε: στις 17:43, 16-09-09:

ναι ..! ειναι υπέροχα ! από τοτε που πέρασα τα 7 το laptop μου απογειώθηκε ! Στην αρχή όταν το πήρα(~2008) είχα τα XP , δεν λέω καλές επιδόσεις αλλά τα βαρέθηκα (στο παλιό pc μου τα έχω 10 χρόνια),μετά έβαλα Vista με SP2 όχι ότι δεν μου έκαναν καλά την δουλειά τους αλλά τα 7 έχουν πολύ καλύτερες επιδόσεις , και δεν είναι αποτυχια σαν τα Vista που όλοι νομίζουν !
Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Emile έγραψε: στις 18:25, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από giannis
ναι ..! ειναι υπέροχα ! από τοτε που πέρασα τα 7 το laptop μου απογειώθηκε ! Στην αρχή όταν το πήρα(~2008) είχα τα XP , δεν λέω καλές επιδόσεις αλλά τα βαρέθηκα (στο παλιό pc μου τα έχω 10 χρόνια),μετά έβαλα Vista με SP2 όχι ότι δεν μου έκαναν καλά την δουλειά τους αλλά τα 7 έχουν πολύ καλύτερες επιδόσεις , και δεν είναι αποτυχια σαν τα Vista που όλοι νομίζουν !
Βλέπω έχεις καλή γνώμη για τα 7! Πολύ θά 'θελα να τα δοκιμάσω...
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O statakos έγραψε: στις 18:31, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Να ρωτήσω κι εγώ ο άμοιρος λίγο με τι κριτήρια ακριβώς αποφασίζετε;
Anarki ++

Είναι λίγο (έως πολύ) ανούσιο να συγκρίνουμε τα win 9x με τα ΝΤ, το aero κ.ο.κ.
------------------

Από τα παραπάνω πιο βολικά για τον μέσο χρήστη είναι τα Vista πιστεύω.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 19:02, 16-09-09:

Woohoo έγινα object oriented!
Παράθεση

Fedde le Grand

Διακεκριμένο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,506 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 18:31, 18-09-09:

Windows Vista τον τελευταίο καιρό κατά την γνώμη μου
Παράθεση

mangkac

Δραστήριο Μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O mangkac έγραψε: στις 19:25, 18-09-09:

Μεταξυ xp και vista εννοειται με κλειστα τα ματια xp. Ακομα και τα servise pack που βγηκαν για τα vista, δεν φτανουν την χρηστικοτητα των xp.

Κατα την γνωμη μου βεβαια αυτη η ψηφοφορια εδω ειναι λιγο off topic (εδω) γιατι οι περισσοτεροι μετα βιας να εχουν προλαβει τα '98, γιαυτο ουσιαστικα δεν μπορουν να κρινουν τα προηγουμενα λογισμικα περαν των xp k vista..

Γενικα παντως απο τι ξερω τα '95 ηταν πολυ μπροστα για τν εποχη τους και απο τοτε αρχισε το μονοπολειο της microsoft, αν και ουσιαστικα δεν τα προλαβα.
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 19:28, 18-09-09:

Εγώ έχω δοκιμάσει από '98 και μετά.Σε έναν παλιό υπολογιστή με 258 (; ) Ram "έτρεχαν" σφαίρα.Το ίδιο και τα XP Home με την ίδια Ram.
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 20:01, 18-09-09:

Εγώ ακόμα την έχω τη παλιατζούρα μου με τα 95'. Έχει σταματήσει να δουλεύει από το 2006, αλλά ήταν πολύ καλή κάποτε...
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O statakos έγραψε: στις 20:02, 18-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Εγώ έχω δοκιμάσει από '98 και μετά.Σε έναν παλιό υπολογιστή με 258 (; ) Ram "έτρεχαν" σφαίρα.
Αν όντως είχες τόση μνήμη στα 98 τότε όχι απλώς έτρεχαν σφαίρα αλλά έκαναν απογείωση ...
Παράθεση

lenoOz (Lena)

Νεοφερμένος

H Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H lenoOz έγραψε: στις 20:10, 18-09-09:

Εχω vista.Ειμαι ευχαριστιμενη δεν λεω αλλα προτιμω xp (με αυτα δεν μου ειχε παρουσιαστει προβλημα ποτε με το GoogleEarth :mad2
Παράθεση

Panosgp

Δραστήριο Μέλος

Ο Panosgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 307 μηνύματα.

O Panosgp έγραψε: στις 20:50, 18-09-09:

Αν και μερικά προγράμματα δεν πιάνουν στα XP, τα προτιμώ και πιστεύω ότι είναι πιο απλά στη χρήση. Έχω ακούσει ότι πολλοί είχαν διαμαρτυρηθεί στην Windows για τα Vista (προφανώς επειδή είχαν προβλήματα ή βλάβες, bugs).
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια