Browsers' άπαντα

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με μια αναζήτηση κάτι είδα για Ctrl+Enter. Δοκίμασέ το κι αυτό. Δεν χρησιμοποιώ opera, οπότε δεν γνωρίζω και πολλά...

Αν δεν πιάσει μήπως να έκανες αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, αν δεν το έχεις κάνει ήδη; Δοκίμασε, επίσης, να μπεις στις ρυθμίσεις, εκεί που είναι αποθηκευμένοι οι κωδικοί, και να διαγράψεις την καταχώρηση, ώστε όταν ξαναμπείς να σε ρωτήσει αν θες να αποθηκεύσεις τους κωδικούς. Ίσως πιάσει...

(Ίσως να έκανες και καμιά εκκαθάριση σε cookies κλπ; :hmm:)

Αν δεν πιάσει τπτ και δεν ξέρει κάποιος άλλος λύση, τότε κάνε απεγκατάσταση/εγκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Για δοκομασε . . .

Tools - Advanced - Password Manager.
Σβηνεις την καταχώρηση για το site που θες ,και εχει κρατήσει εκεί την επιλογή σου, και θα σε ξαναρωτήσει όταν ξανακάνεις login

Απλά για να μην μπερδευτείς , δεν σβηνεις τον φάκελο πχ www.hotmail.com , αλλά το περιεχόμενο του πχ www.hotmail/.../... ...κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Έκανα απεγκατάσταση/εγκατάσταση και μπήκα ήδη μια φορά, τίκαρα το ''Να παραμείνω σε σύνδεση'' και τώρα που το ανοιγοκλείνω με βάζει κανονικά!

Ελπίζω να του κρατήσει. :D

Σας ευχαριστώ πολύ! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
οταν εκανες login σε ρωτησε να θες να κρατησει τον κωδικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το παραθυράκι που είπα πριν ε;

Όχι. Μόνο της ίδιας της σελίδας τίκαρα. Αν και το έκανα αυτό που μου είπες, από τα εργαλεία, δεν μου το εμφάνισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Βγες απο το hotmail και και μετα μπες στην σελιδα hotmail. Διπλα απο το πλαισιο που πληκτρολογεις μηπως εχει ενα κλειδι; Αυτο ειναι αόρατο ή οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Όχι δεν έχει κανένα κλειδί.
Μόνο το ''Να παραμένω σε σύνδεση" και δίπλα κουτάκι για να τικάρω.

Αλλά οκ έφτιαξε, αυτό με ενδιέφερε... :)

-

Τώρα που το έκανα μου έβγαλε το παραθυράκι για το αν θέλω να τον κρατήσω αποθηκευμένο. Ό,τι να'ναι. :hehe:

Νταξ τα καταφέραμε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δεν εννοω αυτο το πλαισιο βρε, το πανω πανω εννοω!

Ξανειξε, επειδη εκανα μια προσπαθεια και βρηκα καποια πραγματα θα τα γραψω και αν θες τα διαβαζεις.Καταρχην αφου εφτιαξε τοτε δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα απο τα παρακατω...

Ας ξεκινησουμε απο το προβλημα. Ο Broswer Opera οταν μπαινεις πρωτη φορα σε ενα site που απαιτει κωδικο τοτε σου κανει την πολυποθητη ερωτηση με δυο απαντησεις. Η μια ειναι να τον αποθηκευσει και η αλλη ειναι να μην τον αποθηκευσει (χαρακτηριστικη επιλογη "Ποτέ") . Αν καποιος επιλεξει την επιλογη "Ποτε" τοτε αυτο το αναδυομενο πλαισιο δεν θα ξαναβγει για το συγκεκριμενο site , ακομα κι αν χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο !:)
Αυτο υποθετω οτι συνεβαινε σε εσενα. . .

Λυση: Πας menu -> settings -> preferences -> forms -> password manager και εκει περα θα βρεις διαφορους φακελους για προγραμματα (αν μολις εχεις κανει εγκατασταση τοτε υποθετω οτι δεν θα εχει κανενα ή αν δεν εχεις μπει σε κανενα site που να απαιτει κωδικο). Εκει υπαρχουν οι φακελοι με τα αρχεια των επιλογων σου με λιγα λογια. Δηλαδη αν εχεις επιλεξει το msn να μπαινει αυτοματα τοτε εκει θα εχει κρατηθει το ID και το password σου.
Οσον αφορα το hotmail εμενα το εχει σε ενα φακελο ονοματι login.live.com . Αν καποιος κανει διαγραφη το αρχειο του φακελου τοτε το χαζο Opera οταν θα μπεις στο www.hotmail.com και εισαγεις τα στοιχεια σου , θα σε ρωτησει αν θες να τα κρατησει, αφου θα ανατρεξει στην παραπανω τοποθεσια και δεν θα βρει κανενα αρχειο που να λεει οτι ειχες πατησει καποτε την επιλογη "Ποτε" .Αυτη η διαδικασια ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ισχυει για την αντιμετωπιση του ιδιου προβληματος και απο αλλα sites (msn, skype κ.α)

Δοκιμη: Κατεβασα απο το site www.Opera.com το αντιστοιχο broswer και εκανα εγκατασταση.Την πρωτη φορα επελεξα την επιλογη "Ποτε" και μετα δεν μου ξαναεβγαλε το αναδυομενο πλαισιο οσες φορες και να μπηκα στο προφιλ μου στο hotmail . Εκανα την παραπανω διαδικασια και τσουπ το "πανεξυπνο" Opera "ετρεξε" αμεσως να με βοηθησει ρωτωντας με αν θελω να ξεκουρασει τη μνημη μου κρατωντας αυτη το κωδικο μου και το ID (ετσι δεν λεγεται αυτο που πληκτρολογεις απο πανω απο το password;) . Κανω sign out και μετα ξαναμπαινω στο hotmail.com , κανω κλικ σε ενα κλειδι που βρισκεται διπλα απο το πλαισιο στο οποιο πληκτρολογεις τις διευθυνσεις των ιστοχωρων και μπηκα αυτοματα στο προφιλ μου στο hotmail.
!Αν αυτο το κλειδι ειναι διαφανο τοτε σημαίνει οτι το Opera δεν εχει αποθηκευσει τα στοιχεια σου . . .

Ουφ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κάποιος χρήστης του Chrome να μου πει, πως γίνεται να αντιγράψω μία εικόνα και να την βάλω κάπου αλλού; (π.χ. στο στέκι).
Με τον firefox είχα ένα πρόσθετο και το αντέγραφε, αλλά με τον Chrome δεν μπορώ και αλλάζω browsers συνέχεια, ενώ θέλω να τα κάνω όλα με τον Chrome γιατί με βολεύει με την ταχύτητά του.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
D_G δε σε καταλαβαίνω.. Τι ακριβώς εικόνα θες να αντιγράψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μια εικόνα στο ίντερνετ, π.χ. μία γελοιογραφία ή μία φωτογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
πού την έχεις βρει σε ένα άλλο σαιτ; Εγώ απλά πατάω Δεξί κλικ> διεύθυνσης URL εικόνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μετά από πειραματισμούς είδα πως γίνεται, απλά δεν υπάρχει πρόσθετο όπως στην αλεπού.
Σε ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κάποιος χρήστης του Chrome να μου πει, πως γίνεται να αντιγράψω μία εικόνα και να την βάλω κάπου αλλού; (π.χ. στο στέκι).
Με τον firefox είχα ένα πρόσθετο και το αντέγραφε, αλλά με τον Chrome δεν μπορώ και αλλάζω browsers συνέχεια, ενώ θέλω να τα κάνω όλα με τον Chrome γιατί με βολεύει με την ταχύτητά του.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη !

Αν εννοείς απο άλλη ιστοσελίδα.
Κάνεις δεξί κλίκ πάνω στην εικόνα:Copy image URL.
Μετά η διαδικασία στο στέκι είναι γνωστή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Σώστε με,πως να ξεφορτοθώ το babylon από τον Firefox/Chrome?
Έχει φάει ήδη unistall.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Bump.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον αποπάνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πας στις ρυθμίσεις του chrome και το διώχνεις από το να εμφανίζεται ως αρχική σελίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top