Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,992 μηνύματα σε 76,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 249 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με ξαφνική αδρανοποίηση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 14:04, 02-07-09:

Επαθα το εξης σημερα: Ενω ανοιξα τον υπολογιστη απο αδρανοποιηση, μεσα στο επομενο πενταλεπτο(ισως και λιγοτερο)εκλεισε μονος τουμε αδρανοποιηση. Εκει που ημουν ορθια και εφτιαχνα το δωματιο, βλεπω ξαφνικα να βγαινει στην μπλε οθονη των γουιντοους και να γεμιζει η μπαρα για αδρανοποιηση. Μετα πατησα το κουμπι, ανοιξε και του εκανα μια επανεκινηση καλου κακου.
Ολα αυτα σημερα. Τωρα εχω κανα μισαωρο στο πισι και δεν μου εχει κανει τιποτα στραβο. Τι λετε να εφταιγε;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 14:12, 02-07-09:

Αδρανοποίηση κάνουν αυτόματα τα laptop όταν τελειώνει η μπαταρία τους, μήπως έπαιξε τίποτα τέτοιο;
Παράθεση

xman (Γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται μαθητης(και τι μαθητης...) και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O xman http://oxiginlab.square7.ch/forum/index. έγραψε: στις 14:16, 02-07-09:

Αν εχεις ιδεα απο πισι μπες στο BIOS και δες σε τι κατασταση ειναι (Sx)
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ έγραψε: στις 14:23, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Αδρανοποίηση κάνουν αυτόματα τα laptop όταν τελειώνει η μπαταρία τους, μήπως έπαιξε τίποτα τέτοιο;
Κανονικος ειναι, οχι λαπτοπ.
Παράθεση

RebeccaforJimani (Ρεβέκκα)

Δραστήριο Μέλος

H Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

H RebeccaforJimani C.E.I.D. έγραψε: στις 14:36, 02-07-09:

Εμένα η αδρανοποίηση δεν δουλεύει. Πατάω το κουμπί για αδρανοποίηση, γίνεται μαύρη η οθόνη και μετά όταν κουνάω το ποντίκι ανοίγει κανονικά. Δηλαδή ο υπολογιστής μπαίνει σε μια κατάσταση μαύρου screensaver. Τι λέτε να φταίει?
Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε: στις 23:22, 02-07-09:

Κάτι άλλο για αδρανοποίηση.
Όταν πχ κατεβάζω κάτι με το μτορεντ και το έχω σε αδρανοποίηση, σίγουρα κατεβάζει;
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 23:38, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~Λένα~
Κανονικος ειναι, οχι λαπτοπ.
Άκυρο τότε.
Αρχική Δημοσίευση από manorf
Κάτι άλλο για αδρανοποίηση.
Όταν πχ κατεβάζω κάτι με το μτορεντ και το έχω σε αδρανοποίηση, σίγουρα κατεβάζει;
Δεν κατεβάζει.
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ έγραψε: στις 14:36, 03-07-09:

Ενταξει, δεν μου παρουσιασε αλλο προβλημα απο χτες. Μπορει να ηταν επιλεγμενη η αδρανοποιηση και να πατησα κανα εντερ , τι αλλο να σκεφτω...
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H tzikoula έγραψε: στις 23:25, 20-09-09:

Hi! Έχω εδώ και καιρό ένα πρόβλημα με το laptop και δεν ξέρω τι φταίει. Εδώ και αρκετό διάστημα μπαίνει ξαφνικά σε αδρανοποίηση ενώ είναι στο ρεύμα.Το είχα πάει εκεί απ όπου το αγόρασα και μου έκαναν format(με χρέωσαν και 40 ευρώ ενώ ήταν στην εγγύηση ) αλλά το πρόβλημα μετά από λίγο επανήλθε.υπάρχει περίπτωση να είναι ρυθμισμένο ή να φταίει το τροφοδοτικό?
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 23:39, 20-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από tzikoula
Hi! Έχω εδώ και καιρό ένα πρόβλημα με το laptop και δεν ξέρω τι φταίει. Εδώ και αρκετό διάστημα μπαίνει ξαφνικά σε αδρανοποίηση ενώ είναι στο ρεύμα.Το είχα πάει εκεί απ όπου το αγόρασα και μου έκαναν format(με χρέωσαν και 40 ευρώ ενώ ήταν στην εγγύηση ) αλλά το πρόβλημα μετά από λίγο επανήλθε.υπάρχει περίπτωση να είναι ρυθμισμένο ή να φταίει το τροφοδοτικό?
Το συναντάω συχνά, τις περισσότερες φορές φταίει είτε ότι οι χρήστες πατάνε κατά λάθος συνδιασμό πλήκτρων αδρανοποίησης (συνήθως το Fn + F5 (ή κάποιο άλλο F key)), είτε ότι για κάποιο λόγο το PC ανιχνεύει ότι κλείνεις το "καπάκι" και έτσι μπαίνει αδρανοποίηση.

Για αρχή βάλε όταν κλείνεις το καπάκι να μην κάνει καμία ενέργεια. Αν δεν ξέρεις πώς ξαναστείλε και πες και τι windows εχεις
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H tzikoula έγραψε: στις 23:42, 20-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Το συναντάω συχνά, τις περισσότερες φορές φταίει είτε ότι οι χρήστες πατάνε κατά λάθος συνδιασμό πλήκτρων αδρανοποίησης (συνήθως το Fn + F5 (ή κάποιο άλλο F key)), είτε ότι για κάποιο λόγο το PC ανιχνεύει ότι κλείνεις το "καπάκι" και έτσι μπαίνει αδρανοποίηση.

Για αρχή βάλε όταν κλείνεις το καπάκι να μην κάνει καμία ενέργεια. Αν δεν ξέρεις πώς ξαναστείλε και πες και τι windows εχεις
ούτε τα πλήκτρα πατάω ούτε το καπάκι κλείνω. έχω vista. πως μπορεί όμως το pc να ανιχνεύει ότι το κλείνω χωρίς εγώ να το κάνω?
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 23:43, 20-09-09:

Μα καλά πόσο κλέφτης μπορεί να είναι κάποιος;
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H tzikoula έγραψε: στις 23:46, 20-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
κι εγώ αυτή την απορία έχω! υποτίθεται με χρέωσαν για να μου περάσουν πάλι τα vista
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 00:06, 21-09-09:

Nαι.....ούτε μισή ώρα υπόθεση δεν είναι....
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 00:09, 21-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
κι εγώ αυτή την απορία έχω! υποτίθεται με χρέωσαν για να μου περάσουν πάλι τα vista
Γίνομαι για λίγο ο συνήγορος του διαβόλου και λέω:

Ο υπολογιστής δούλευε, μέχρι που εσύ κατέστρεψες το λειτουργικό (δική σου ευθύνη), άρα μιας και θα σου ξαναπεράσουμε τα windows θα πρέπει να μας πληρώσεις.

Πέρα απ αυτό, ειδικά για κάτι τόσο απλό, είναι γελοίο να σου πάρουν λ7, πόσο μάλλον 40 (!)Ε

Δοκίμασε αυτό π σ είπα
-----------------------------------------
ούτε τα πλήκτρα πατάω ούτε το καπάκι κλείνω. έχω vista. πως μπορεί όμως το pc να ανιχνεύει ότι το κλείνω χωρίς εγώ να το κάνω?
Για πολλούς λόγους μπορεί να το ανιχνεύει, σε κάποιο παλιό μου λαπτοπ απλά πατιόταν ένα "δοντάκι" κάθε φορά π έκλεινες την οθόνη, οπότε αν κατά λάθος το πίεζες έστω κ ελάχιστα, έκλεινε.

Αλλά υπάρχουν κι άλλοι πολλοί λόγοι ενδεικτικά το πα
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 00:37, 21-09-09:

Αυτό με το δοντάκι είναι ΠΟΛΥ σπαστικό. Ανεβαίνει ο σκύλος στο καναπέ, πάει να με γλύψει και ακουμπάει με το πόδι του το δοντάκι. Μόλις χάσαμε μία ζωή στο DOTA...
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H tzikoula έγραψε: στις 12:27, 21-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn

Για πολλούς λόγους μπορεί να το ανιχνεύει, σε κάποιο παλιό μου λαπτοπ απλά πατιόταν ένα "δοντάκι" κάθε φορά π έκλεινες την οθόνη, οπότε αν κατά λάθος το πίεζες έστω κ ελάχιστα, έκλεινε.

Αλλά υπάρχουν κι άλλοι πολλοί λόγοι ενδεικτικά το πα
Έκανα αυτό που μου είπες κι ελπίζω να λειτουργήσει. Αλλιώς τι???
-----------------------------------------
τελικά δεν ήταν το καπάκι καμία άλλη ιδέα?
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H tzikoula έγραψε: στις 17:34, 25-09-09:

Κάποια άλλη ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;;;
Παράθεση

mazin

Δραστήριο Μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O mazin έγραψε: στις 22:42, 25-09-09:

high temp ???
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 22:51, 25-09-09:

Προφανώς όχι, αλλιώς θα έκλεινε, θα έκανε restart, πάντως όχι αδρανοποιηση

Αφού πλήρωσες και ΔΕΝ στο φτιάξανε, ξαναπήγαινέ το.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ξαφνική απώλεια κιλών - Από jrot6
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-05-09 στις 17:42.
    • Ξαφνική αύξηση κιλών; - Από drunk
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-02-06 στις 14:38.
    • Αδρανοποίηση: Πώς την εμφανίζω; - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-07-05 στις 14:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα