Προτιμώμενη/Προτεινόμενη έτοιμη πλατφόρμα CMS για ανάπτυξη σάιτ

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ανήλικοι και μη γουέμπ-μάστορες, εμφανιστείτε και δώστε τα φώτα σας.

Σκέφτομαι -μεσοπρόθεσμα σχέδια- να φτιάξω ένα θεματικό σάιτ και ερευνώ διάφορες παραμέτρους για να μην ξεκινήσω στα τυφλά.

Αυτό που έχω στο μυαλό μου είναι το κυρίως μέρος να είναι φόρουμ, να υπάρχει ένα news/editorial section (ως μέρος του φόρουμ μάλλον) και οι VIP χρήστες να έχουν τη δυνατότητα να δημιουργήσουν δικό τους blog κάτω από το domain του site.

Προς το παρόν δοκιμάζω τον συνδυασμό phpbb & wordpress χωρίς κάποια γεφύρωση μεταξύ τους -τοπικά πάντα-. Θα ήθελα κάτι πιο integrated, για να υπάρχει κεντρική και εύκολη διαχείριση για εμένα και συνοχή για τους χρήστες. Βλέπω ότι το vbulletin είναι αρκετά κοντά σε αυτό που θέλω, αλλά είναι εμπορικό. Κάποια παρόμοια δοκιμασμένη πλατφόρμα σε open source;

ΥΓ. Άσχετο, αλλά όντας ανήλικος μου επιτρέπεται η καταχώρηση domain name; Ποια στοιχεία ζητά ο εκχωρητής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Αγαπάμε joomla..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις smf με tinyportal ή simpleportal.


ΥΓ: Α και γι'αυτό που ρωτάς στο τέλος, σου επιτρέπεται η καταχώρηση domain. Εγώ προσωπικά πλήρωσα με paypal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα δοκιμάσω να δω μέχρι που μπορώ να φτάσω με το Joomla χωρίς να χρειαστεί να λερώσω τα χέρια μου κ' αν δεν πετύχει θα δω και το smf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top