Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,803 μέλη και 2,441,137 μηνύματα σε 76,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 271 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μοντελισμός

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 16:17, 13-01-07:

Πρόσφατα πήρα ένα βενζινοκίνητο αυτοκίνητο.Του χρόνου σκέφτομαι να πάρω και ένα αεροπλάνο.Εσείς θα θέλατε να ασχοληθείτε;Ασχολείστε ήδη;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 16:19, 13-01-07:

Γεια σου ρε Jason!

Εγώ ασχολούμε αρκετά χρόνια με μοντελισμό... κυρίος με στατικό... αδυναμία μου είναι τα καραβια και τα wrc !!!
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 16:26, 13-01-07:

Επίσης να προσθέσω ότι είναι ένα πολύ ακριβό hobby παρόλο που δεν του φαίνεται.(το βενζινοκίνητο αυτοκίνητο θέλει 12 μπαταρίες+τη βενζίνη που το 1 λίτρο κάνει 10ευρώ)
Παράθεση

DoLoReS

Νεοφερμένος

H DoLoReS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H DoLoReS έγραψε: στις 17:24, 13-01-07:

Ασχολουμαι με αερομοντελισμό.
Με τηλεκατευθυνόμενα ανεμόπτερα. Αν θέλεις οποιαδήποτε πληροφορία πες μου.
Ενδιαφέρον σάιτ http://www.airmodelling.gr/ για το χόμπι.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:30, 13-01-07:

Πιο παλια ειχα φτιαξει καπια μοντελα αεροπλανου και ενα καραβι αλλα απο αυτα που τα αγοραζεις τα φτιαχνιες και τελος, ουτε μηχανες ουτε τπτ.
Τωρα θελω να ασχολιθω με αερομοντελισμο που να διαθετει και μηχανη αλλα το γεγονος οτι θελει καλο εδαφος για προσγειωση/απογηωση και αρκετα μεγαλο + του οτι οσπου να μαθω να το χειριζομαι θα εχω καταστρεψει καμια 100αεροπλανακια με αποθει και δεν εχω κανει τπτ ακομα.

Jason εσυ τι αμαξακι πειρες (κινιτιρα, τι καπακι του βαζεις κλπ); 10ευρο το λιτρο; Μηπος πηγες σε κανεναν που τσιμπαει αρκετα της τιμες; Αλλα και παλι δεν πρεπει να καινε και παραπολυ αυτα, αλλωστε το τεποζιτο ειναι πολυ μικρο...
Παράθεση

DoLoReS

Νεοφερμένος

H DoLoReS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H DoLoReS έγραψε: στις 17:41, 13-01-07:

Dark αν δεν σπασεις δε θα μάθεις, πίστεψέ με !
Υπαρχουν βεβαια καποια αεροπλανα που ειναι φτιαγμενα απο ενα υλικο σαν φελιζολ και που πωλουνται ετοιμα σε καταστηματα με ειδη αερομοντελισμου. Τα προτεινουν για αρχαριους. Ειναι μια καλη λυση και δεν ειναι υπερβολικα ακριβα.
Προσφατα σε ενα μεγαλο γνωστο καταστημα με παιχνιδια ειδα τηλεκατευθυνομενα αεροπλανακια (μικρα) ετοιμα για να πεταξουν με 25 ευρω μόνο. Και αυτα ειναι καλα για αρχαριους.
Παντως στην αρχη, στο λεω εκ πειρας, θα στεναχωρηθείς που θα τα βλεπεις να σπανε, αλλα δεν γινεται αλλιως.. Σιγα σιγα θα αποκτησεις την εμπειρια αν ειναι κατι που σου αρεσει.
Στα καταστηματα με ειδη αερομοντελισμου, προσφερουν συμβουλες στους αρχαριους αλλα προσεξε να μην σε εκμεταλλευτούν... (κοστιζει, ξέρεις)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:44, 13-01-07:

Ακριβος επειδη για να μαθεις πρεπει να σπασεις και επειδη δυστιχος στην Ροδο δεν εχει αρκετα μαγαζια και γενικοτερα δεν εχει ανεπτιγμενο μοντελισμο (μονο οσων αφορα τα αμαξια εχει) δεν βρισκεις αεροπλανα με κατω απο 150 ευρω.... Να δωσω 150 ευρω για κατι που θα απογειωθει και αμεσως μετα θα καταστραφει; Οχι... δεν θα το κανω...
Παράθεση

DoLoReS

Νεοφερμένος

H DoLoReS έγραψε: στις 17:51, 13-01-07:

Στο νετ υπάρχουν e-shops που στέλνουν με αντικαταβολη σε όλη την Ελλάδα.
(και συμφέρουν)
Αν σε ενδιαφέρει ψάξε το.
Είναι ακριβά, ναι. Ειναι ωραίο χόμπι, αλλά δυστυχώς κοστίζει.

(ζήτω το Flight Simulator που είναι τσάμπα ! )
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,788 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 17:57, 13-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Jason εσυ τι αμαξακι πειρες (κινιτιρα, τι καπακι του βαζεις κλπ); 10ευρο το λιτρο; Μηπος πηγες σε κανεναν που τσιμπαει αρκετα της τιμες; Αλλα και παλι δεν πρεπει να καινε και παραπολυ αυτα, αλλωστε το τεποζιτο ειναι πολυ μικρο...
Καίνε αρκετά.1 τέταρτο το ντεπόζιτο περίπου.
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

O Jason93 έγραψε: στις 18:01, 13-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Έχω καπάκι subaru,μονοτάχυτο,πάει με 65χλμ/ώρα και είναι τετρακίνητο.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:03, 13-01-07:

Να φανταστω οτι το πειρες γυρο στα 300-400 ευρο; (αν θελεις απαντας βεβαια)
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

O Jason93 έγραψε: στις 18:04, 13-01-07:

260 από ένα μαγαζί στην Αθήνα(Ιπποκράτους)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:06, 13-01-07:

Καλα ειναι η τιμες εκει περα... εδω τις τσιμπανε πολυ... Αλλα το καυσιμο ειναι πιο φτηνο
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

O Jason93 έγραψε: στις 18:08, 13-01-07:

Είναι ανάλογα και το τι καύσιμο θα πάρεις(10% ,16% , 25% περιεκτικότητα σε νιτρομεθανόλη είναι αυτό)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:14, 13-01-07:

Για την περιεκτικοτιτα πρωτη φορα ακουω... Εδω μαλλον μονο μια περιεκτικοτιτα φερνουν...
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 19:30, 13-01-07:

Σκεφτόμουν και εγώ να ασχοληθώ αλλά το έξοδο ασχόλησεις και όχι απόκτησεις μου φανηκε μεγάλο.
Άσε που δεν έχω παρέα κιόλας.
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

O Jason93 έγραψε: στις 21:12, 16-01-07:

Μερικές photo απ΄το αυτοκινητάκι μου
http://img442.imageshack.us/img442/7...7945000eq9.jpg
http://img239.imageshack.us/img239/5...7945001ob1.jpg
http://img239.imageshack.us/img239/8...7945003nw9.jpg
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 21:18, 16-01-07:

Σωστός ο Jason!!!
Θα ήθελα να αρχίσω να ασχολούμε ξανά με το θέμα... το θέμα είναι οτι τώρα που έχω μια οικονομική ανεξαρτησία και σχετικά μεγαλύτερη άνεση απο ότι παλιά, δεν εχω και τόσο πολύ χρόνο να διαθέσω...
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

O Jason93 έγραψε: στις 21:25, 16-01-07:

Άμα έχεις την οικονομική άνεση θα βρεις και το χρόνο
Παράθεση

Jigsaw

Νεοφερμένος

Ο Jigsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Jigsaw έγραψε: στις 10:20, 01-02-07:

Θα μου άρεσε να ασχοληθώ κυρίως με τη κατασκευή στατικών μοντέλων σύγχρονων αερσκαφών (από το 1945 και μετά). Παρόλα αυτά λίγο τα έξοδα (είναι αρκετά ακριβό χόμπι) λίγο το ότι πρέπει να "καταστρέψεις" αρκετά μοντέλα μέχρι να μάθεις να τα κατασκευάζεις τέλεια, με απωθούν. Προτιμώ να τα βλέπω...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μοντελισμός - Από RCkostas
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-10 στις 09:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα