Το αγαπημένο σας κινηματογραφικό, τηλεοπτικό ή θεατρικό love story

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
1. Ρωμαίος και Ιουλιέτα, ειδικά από την πρώτη ταινία, του Zeffirelli:


2. The Notebook. Πανέμορφο ζευγάρι, και στη ζωή, που έδωσε το καλύτερο "πάτημα" ώστε να συγκινηθώ βασικά με τη δεύτερη φάση του love story τους...


3. English Patient. Από τις πρώτες αισθηματικές ταινίες, που με έκαναν να συγκινηθώ και να κλάψω κρυφά... Καταπληκτική ατμόσφαιρα και μουσική.


4. Pride and Prejudice. Είχα ήδη συγκινηθεί με το βιβλίο, αλλά η ταινία του bbc μου έδωσε πολύ ζωηρές εικόνες και έναν τέλειο Darcy.


5. Επίσης από ταινία το Sleepless in Seattle. Τους σκέφτομαι όποτε καθαρίζω μήλο... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μα ο Darcy είναι δικός μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε θέλεις τον καινούριο εσύ, που είναι δικής σου έκδοσης;; έεελα, εγώ είμαι παλιάαα, ας πάρω εγώ τον colin!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δε θέλεις τον καινούριο εσύ, που είναι δικής σου έκδοσης;; έεελα, εγώ είμαι παλιάαα, ας πάρω εγώ τον colin!!!

Χμμ..Εντάξει , συμφωνώ. Αλλά ο καινούριος θα είναι δικός μου.

Και θα συμπληρώσω επι του θέματος και το Love me if you dare
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
θα ελεγα την ιστορια στην ταινια Highlander, απλη ιστορια αγαπης που κρατησε μια ζωη ;)
Προσθέτω και ένα ακόμα: Neo & Trinity (Matrix/Matrix reloaded/Matrix revolutions).
+1

Και περα απο καμποσα καλα που αναφερθηκαν :

When Harry Met Sally
Truman Show
The Princess Bride (funny too)
As good As it Gets (weird, but still...)
A beautifull Mind
The Crow
Donnie Dark
Dark City
Always
Meet Joe Black
La vitta e bella
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ο Μεξικάνος, Τζουλια Ρομπερτς και Μπραντ Πιτ.
The Holiday, Jude Law και Cameron Diaz.
All time classic: Pretty Woman, Richard Gere και Julia Roberts.

Ένα με ένα κεραυνό κι ένα ζευγάρι που γνωριζόντουσαν από μικρά παιδιά, παντρευτήκανε, χωρίσανε, αυτή εφυγε σε μεγάλη πόλη και ξαναγύρισε ύστερα από χρόνια για να παντρευτεί ένα γιο πολιτικού και τελικά ξαναπαντρεύτηκε τον παιδικό της έρωτα.. θυμάται κανείς τίτλο; :confused:

Και βασικά στη φάση που είμαι τωρα, οποιοδήποτε love story με συγκινεί.. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ λες το Sweet home alabama!!
Με τους δύο παίδαρους, αχ βαχ! ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχ λες το Sweet home alabama!!
Με τους δύο παίδαρους, αχ βαχ! ;)

Άντε μπράβο! Είχα κατασυγκινηθεί με την ταινία αυτή, αν και όταν την έβαλα, είχα σκεφτεί πως θα 'ναι μπούρδα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
notebook...
οχι οτι εχω δει και πολλα του ειδους βεβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Η crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
χμμ...
Οι γέφυρες του Μάντισον
Ο άγγλος ασθενής


έχω ρίξει απίστευτο κλάμα με αυτές τις ιστορίες ανεκπλήρωτων ερώτων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Και μερικά από τα αξέχαστα cartoon-ίστικα ζευγάρια της μικρής και της μεγάλης οθόνης που έχουν ζήσει μεγάλες ιστορίες αγάπης!

Donald Duck + Daisy Duck

Micky Mouse + Minnie Mouse

Ποπάϋ + Όλιβ

Λαίδη + Αλήτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 3726.jpg
    3726.jpg
    43 KB · Εμφανίσεις: 924
  • mickey.jpg
    mickey.jpg
    20.7 KB · Εμφανίσεις: 1,344
  • popeye-carry-olive.gif
    popeye-carry-olive.gif
    17.4 KB · Εμφανίσεις: 851
  • kiss.jpg
    kiss.jpg
    13.1 KB · Εμφανίσεις: 843

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί ενώ γενικά δε συγκινούμαι εύκολα με κινηματογραφικά love story με το "Μια βραδιά στο Notting Hill" με παίρνουν τα ζουμιά :cry_x: :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Scarlett o'Hara και Rhett Butler:inlove:
από το Gone with the Wind
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Περηφανια και προκαταληψη



Μουλεν Ρουζ



Αγαπα με αν τολμας

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eftychia

Νεοφερμένος

Η eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Συμφωνω για Moulen Rouge και Αγαπα με αν τολμας. Επισης ειχα κατασυγκινηθεί στο Love actually μετην ιστορια της Κιρα Ναιτλι και τον αδοξο ερωτα του κολλητού του αντρα της, κι αυτη με τον Χιου Γκραντ και τη γραμματεα! Επισης Elisabethtown ,Kirsten& Olrando καλος συνδιασμος.Οσες φορες εχουν παιξει μαζι, μου αρεσουν σα ζευγαρι ο Ανταμ Σαντλερ κι η Ντρου Μπαριμορ. Τελος δε θα μπορουσα να ξεχασω τον γλυκητατο Τζον Κιουζακ στο Say anything και στο Serendipity!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Amelie - Nino :inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.


Τούτο!!^^^^

Πρόσφατα έμαθα ότι είναι ζευγάρι και στην πραγματική ζωή!! Πολύ χάρηκα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis4

Νεοφερμένος

Ο kostakis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Wall.e
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Sophie-Julien:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top