Έκλεισε η Elite

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Παιδιά μόλις έμαθα ότι η ελληνική εταιρία κατασκευής παππουτσιών elite έκανε παύση εργασιών (την κηδεία δηλαδή). Κρίμα και για τους 250 εργαζομένους, και για την ίδια την εταιρία που ήταν πολύ καλή. Όλο το πρόβλημα το δημιούργησαν οι τράπεζες που ενω ήξεραν για τον πρόβλημα ρευστότητας της επιχείρησης, απαίτησαν χρήματα από δανεισμούς χωρίς να δεχτούν ρύθμιση των δανείων, οπότε η επιχείρηση βάρεσε κανόνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
ελληνική ρουτίνα, να κλείνουν επιχειρήσεις...:(

στην Ελλάδα, υπάρχει κατάρα στην προοδευτική επιχειρηματικότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εκλεισε οντως; καμια πηγη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Παιδιά μόλις έμαθα ότι η ελληνική εταιρία κατασκευής παππουτσιών elite έκανε παύση εργασιών (την κηδεία δηλαδή). Κρίμα και για τους 250 εργαζομένους, και για την ίδια την εταιρία που ήταν πολύ καλή. Όλο το πρόβλημα το δημιούργησαν οι τράπεζες που ενω ήξεραν για τον πρόβλημα ρευστότητας της επιχείρησης, απαίτησαν χρήματα από δανεισμούς χωρίς να δεχτούν ρύθμιση των δανείων, οπότε η επιχείρηση βάρεσε κανόνι

mmpf, δεν υπάρχει τράπεζα που δεν θα έκανε ρύθμιση δανείων στην Elite. Προφανώς είχαν προηγηθεί ρυθμίσεις και έφτασε ο κόμπος στο χτένι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Kλείνουν πολλές παραγωγικές μονάδες στην ελλάδα
να δώ ποιός θα παράγει πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
mmpf, δεν υπάρχει τράπεζα που δεν θα έκανε ρύθμιση δανείων στην Elite. Προφανώς είχαν προηγηθεί ρυθμίσεις και έφτασε ο κόμπος στο χτένι.

Δεν είχαν γίνει ρυθμίσεις. Η ένωση ελληνικών τραπεζών έχει ριτές εντολές: Ούτε ένα ευρώ σε κανέναν.

Και όλες οι διαφημίσεις για τα δάνεια, μπαίνουν γιατί είναι προπληρωμένες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Kλείνουν πολλές παραγωγικές μονάδες στην ελλάδα
να δώ ποιός θα παράγει πια

πώς; τόσους συνδικαλιστικούς φορείς έχουμε...θα παράγουμε θεωρητική πολιτική της πολυθρόνας και εφαρμοσμένη καταστροφολογία μιλώντας για ανέργους χωρίς να κοιτάμε την αιτία...που είναι μια:


γραφειοκρατία + υδροκέφαλος δημόσιος τομέας


είμαστε πρώτοι παγκοσμίως σε συνδικαλιστικές οργανώσεις χωρίς σαφές αντικείμενο απασχόλησης αυτών και διογκωμένα κοινωνικοοικονομικά προβλήματα (= μαθηματικό παράδοξο)...απλά διορίζουμε για να καθόνται! :(

έλεος :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Δεν είχαν γίνει ρυθμίσεις. Η ένωση ελληνικών τραπεζών έχει ριτές εντολές: Ούτε ένα ευρώ σε κανέναν.

Και όλες οι διαφημίσεις για τα δάνεια, μπαίνουν γιατί είναι προπληρωμένες

mmpf, σε τράπεζα δουλεύω και μάλιστα στον πιστωτικό κίνδυνο. Κάθε μέρα γίνονται ρυθμίσεις, σε όλες τις τράπεζες...

Μάλιστα, τώρα που κλείνει το έτος ακόμα περισσότερες...Πολύ περίεργα μου ακούγονται αυτά...

https://www.capital.gr/news.asp?id=871813

Ρυθμίσεις είχαν γίνει, αναχρηματοδότηση δεν έγινε και είναι λογικό. Όπως είπα έφτασε ο κόμπος στο χτένι. Εσύ αν σου ζητούσα συνέχεια 100 ευρώ δανεικά, δεν στα επέστρεφα,σου ξαναζήταγα, δεν τα επέστρεφα, έκανες υπομονή (ρύθμιση) για να σε βοηθήσω και πάλι δεν τα επέστρεφα και σου ζητούσα κι άλλα, θα μου έδινες;

Ας υπάρχει και λίγο λογική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Όταν ζητάει αναχρηματοδότηση του 5% για να βγάλει την κρίση, η τράπεζα οφείλει να το κάνει
-----------------------------------------
Και τώρα που θα κλείσει, η τράπεζα θα πάρει τις εγκαταστάσεις κτλ, εκτός αν εδώθησαν άλλες εμπράγματες εξασφαλίσεις. Αλλά ότι και να πάρει, αυτό ισοδυναμεί με τα @@ του διευθυντή. Θα τα πάρει και θα τα σκοτώσει στο 1/6 της αξίας τους
-----------------------------------------
Και θα χάσει και τα λεφτά που δάνεισε. Άμα είναι δε χωρίς εμπράγματες, χαίρετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
mmpf, σε τράπεζα δουλεύω και μάλιστα στον πιστωτικό κίνδυνο. Κάθε μέρα γίνονται ρυθμίσεις, σε όλες τις τράπεζες...

Μάλιστα, τώρα που κλείνει το έτος ακόμα περισσότερες...Πολύ περίεργα μου ακούγονται αυτά...

https://www.capital.gr/news.asp?id=871813

Ρυθμίσεις είχαν γίνει, αναχρηματοδότηση δεν έγινε και είναι λογικό. Όπως είπα έφτασε ο κόμπος στο χτένι. Εσύ αν σου ζητούσα συνέχεια 100 ευρώ δανεικά, δεν στα επέστρεφα,σου ξαναζήταγα, δεν τα επέστρεφα, έκανες υπομονή (ρύθμιση) για να σε βοηθήσω και πάλι δεν τα επέστρεφα και σου ζητούσα κι άλλα, θα μου έδινες;

Ας υπάρχει και λίγο λογική...

Όταν ζητάει αναχρηματοδότηση του 5% για να βγάλει την κρίση, η τράπεζα οφείλει να το κάνει
-----------------------------------------
Και τώρα που θα κλείσει, η τράπεζα θα πάρει τις εγκαταστάσεις κτλ, εκτός αν εδώθησαν άλλες εμπράγματες εξασφαλίσεις. Αλλά ότι και να πάρει, αυτό ισοδυναμεί με τα @@ του διευθυντή. Θα τα πάρει και θα τα σκοτώσει στο 1/6 της αξίας τους
-----------------------------------------
Και θα χάσει και τα λεφτά που δάνεισε. Άμα είναι δε χωρίς εμπράγματες, χαίρετε...

Οφείλει να το κάνει μία, δύο, τρεις αλλά όχι αιώνια.

Συμφωνώ ότι τελικά θα χάσει και η τράπεζα τα λεφτά της, γι'αυτό και όλη αυτή η ιστορία αποτελούσε την τελευταία λύση για τη τράπεζα.

Μόνο τους εργαζόμενους σκέφτομαι, τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Σε περιόδους κρίσεις, ενώ έχουνε πάρει 15 δις μετριτά και άλλα πόσα εγγυητικές του δημοσίου, υποχρεούνται να δώσουν και πέρα από εκεί που μπορούν. Οι τράπεζες πήραν τα λεφτά του δημοσίου με 1-2% και τα πούλησαν στη Ρουμανιά και στη Βουλγαρία με 16%, πήραν τα υπερκέρδη και τώρα επιστρέφουν πίσω τα λεφτά, συν ότι δεν δίνουν φράγκο (και μην μου πεις ότι δίνουν), ακόμα και στις βιώσιμες επιχειρήσεις, μέχρι να δούν τι θα κάνει ο Παπανδρέου. Κάνω λάθος σε κάτι;
Εφόσον λοιπόν κυρια τράπεζα, τα πήρες χοντρά, έβγαλες το παλούκι, και τα κονόμησες, με λεφτά που έπρεπε να πάνε σε επιχορηγήσεις, δώσε λεφτά στις επιχειρήσεις να κρατηθούνε.
Οχι μόνο κρίμα για τους εργαζόμενους, αλλά και την επιχείρηση που έκλεισε. Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο με την επιχείρηση, αλλά ξέρω ότι κατασκεύαζε πολύ καλά παππούτσια και έκανε και πολλές εξαγωγές. Κρίμα και για τους δύο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Σε περιόδους κρίσεις, ενώ έχουνε πάρει 15 δις μετριτά και άλλα πόσα εγγυητικές του δημοσίου, υποχρεούνται να δώσουν και πέρα από εκεί που μπορούν. Οι τράπεζες πήραν τα λεφτά του δημοσίου με 1-2% και τα πούλησαν στη Ρουμανιά και στη Βουλγαρία με 16%, πήραν τα υπερκέρδη και τώρα επιστρέφουν πίσω τα λεφτά, συν ότι δεν δίνουν φράγκο (και μην μου πεις ότι δίνουν), ακόμα και στις βιώσιμες επιχειρήσεις, μέχρι να δούν τι θα κάνει ο Παπανδρέου. Κάνω λάθος σε κάτι;
Εφόσον λοιπόν κυρια τράπεζα, τα πήρες χοντρά, έβγαλες το παλούκι, και τα κονόμησες, με λεφτά που έπρεπε να πάνε σε επιχορηγήσεις, δώσε λεφτά στις επιχειρήσεις να κρατηθούνε.
Οχι μόνο κρίμα για τους εργαζόμενους, αλλά και την επιχείρηση που έκλεισε. Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο με την επιχείρηση, αλλά ξέρω ότι κατασκεύαζε πολύ καλά παππούτσια και έκανε και πολλές εξαγωγές. Κρίμα και για τους δύο

Συμφωνώ στο πρώτο σκέλος, αλλά μόνο για τις μεγάλες τράπεζες. Γενικά αυτές κάνουν πάρτυ στην αγορά.

Οι χρηματοδοτήσεις που λες, δεν έχουν σταματήσει. Κάθε μέρα δίνονται δάνεια. Απλά πλέον, λόγω Βασιλείας και εποπτικών αρχών (ΤτΕ), είναι υποχρεωμένες από την Ευρώπη-Κράτος να μην δίνουν μεγάλα δάνεια, με μεγάλο πιστωτικό κίνδυνο....

Να σπουδάσεις χρηματοοικονομικά μικρέ, είσαι γεννημένος γι'αυτό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Εχουν σταματησει στο 95%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Και μην μου πεις οτι τους περιορίζει κανέναν. Αν θέλουν δίνουν. Όπως ρυθμίσανε τα πυρόπληκτα των 4 νομών της πελοποννήσου από μόνες τους, ενώ πολλά δάνεια τα είχε απορρίψει η 25η διεύθυνση. Άσε λοιπόν τα περι περιορισμών
-----------------------------------------
Οι μικρές τράπεζες εγώ πιστεύω ότι είναι οι πιο ισχυρές. Ειδικά οι συναιτεριστικές, και τώρα δίνουν και πιο πολλά λεφτά από τις αλλες, σε πιο λίγους βέβαια
-----------------------------------------
Δεν ισχύει αυτό. Στο λέω ΕΓΚΥΡΑ!

Μη μου πεις ότι μιλάς για δάνεια των 10-20 χιλιάδων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Και μην μου πεις οτι τους περιορίζει κανέναν. Αν θέλουν δίνουν. Όπως ρυθμίσανε τα πυρόπληκτα των 4 νομών της πελοποννήσου από μόνες τους, ενώ πολλά δάνεια τα είχε απορρίψει η 25η διεύθυνση. Άσε λοιπόν τα περι περιορισμών

Άκουσε με. Κάθε πελάτης έχει μια πιθανότητα αθέτησης της υποχρέωσης του. Αντιλαμβάνεσαι πως όταν κάποιος δεν πληρώνει αυτή η πιθανότητα πλέον γίνεται βεβαιότητα.

Η τράπεζα πρέπει να έχει επαρκή Ίδια Κεφάλαια για όλα τα δάνεια της ανάλογα με τον κίνδυνο του κάθε πελάτη και τις καθυστερήσεις.

Όταν αρχίζουν και σκάνε πολλά δάνεια, αυτό σημαίνει πως η τράπεζα αρχίζει και "σφίγγεται" και αν αυτό συνεχιστεί πάει για φούντο.

Οπότε δεν μπορεί να δίνει δάνεια απεριόριστα σε επιχειρήσεις που ξέρει εκ των προτέρων ότι δεν θα πληρώσουν, γιατί όπως έχει η Elite 350 εργαζόμενους έτσι υπάρχουν άλλοι τόσοι χιλιάδες εργαζόμενοι στις υπόλοιπες επιχειρήσεις που χρηματοδοτεί.

Η κατάσταση της Elite ευθύνεται αποκλειστικά στον CEO. Αυτός οδήγησε την κατάσταση εκεί, αυτός δεν διαχειρίστηκε καλά τον πλούτο της εταιρείας.

Και σου ξαναλέω, ναι οι τράπεζες κάνουν σκάνδαλα κατά των καταναλωτών πολλές φορές, αλλά δόξα τον Θεό έρχονται επιτέλους μετά απο δεκαετίες τα πρώτα νομοσχέδια προστασίας των καταναλωτών.

Και κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσουμε τι θέλουμε, μικρά επιτόκια ή να χρηματοδοτούμε τη σάρα και τη μάρα; Γιατί αυτά δεν πάνε πακέτο!

Τι θες να σπουδάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μα συγχνώμη, πριν 3 χρόνια δίνατε δάνεια σαν να αγόραζες εσπρέσο, τι περιμένατε. Έπαιρνε ο υπαλληλος των χιλίων ευρώ, δάνειο 70 χιλιάδες για να πάρει cayenne με 36 άτοκες και του το δίνατε. Διακοποδάνειο, φοιτητοδάνειο, γαμοδάνειο, να τα τώρα. Και σε μεγάλες επιχειρήσεις, χωρίς εμπράγματες! Πάρε κόσμε, τρελάθηκε τ'αφεντικό και τα έβαλε τζάμπα. Δηλαδή όλοι αυτοί θα πληρώνανε; Πήγαινε ο άλλος, και έπερνε δάνειο για πάει διακοπές! Τι λε ρε φίλε; Τράπεζα είσαι η παντοπωλείο;
Πήγαν να το κάνουν αλλά U.S: Έχουμε τα πάντα, αλλά είμαστε καταχρεωμένοι..
Δυστυχώς αυτό κατέρευσε.
Οδηγήσατε τον κόσμο σε τοκογλύφους, και τώρα σκάνε επιταγές και διάφορα άλλα. Εμένα μου έλεγε πέρσι ο dad, "σε έναν χρόνο οι επιταγές θα γίνουν σα χαρτοπετσέτες" αλλά δεν τον πίστευα. Ποιός δέχεται σήμερα να πληρωθεί με ετεροχρονισμένη επιταγή;
-----------------------------------------
Θέλω να σπουδάσω διεθνές εμπόριο, USA, τον αύγουστο αναχωρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Μα συγχνώμη, πριν 3 χρόνια δίνατε δάνεια σαν να αγόραζες εσπρέσο, τι περιμένατε. Έπαιρνε ο υπαλληλος των χιλίων ευρώ, δάνειο 70 χιλιάδες για να πάρει cayenne με 36 άτοκες και του το δίνατε. Διακοποδάνειο, φοιτητοδάνειο, γαμοδάνειο, να τα τώρα. Και σε μεγάλες επιχειρήσεις, χωρίς εμπράγματες! Πάρε κόσμε, τρελάθηκε τ'αφεντικό και τα έβαλε τζάμπα. Δηλαδή όλοι αυτοί θα πληρώνανε; Πήγαινε ο άλλος, και έπερνε δάνειο για πάει διακοπές! Τι λε ρε φίλε; Τράπεζα είσαι η παντοπωλείο;
Πήγαν να το κάνουν αλλά U.S: Έχουμε τα πάντα, αλλά είμαστε καταχρεωμένοι..
Δυστυχώς αυτό κατέρευσε.
Οδηγήσατε τον κόσμο σε τοκογλύφους, και τώρα σκάνε επιταγές και διάφορα άλλα. Εμένα μου έλεγε πέρσι ο dad, "σε έναν χρόνο οι επιταγές θα γίνουν σα χαρτοπετσέτες" αλλά δεν τον πίστευα. Ποιός δέχεται σήμερα να πληρωθεί με ετεροχρονισμένη επιταγή;

Καταρχάς μην μου μιλάς σαν να είμαι τράπεζα. Πίστεψε με δεν είμαι!:D

Ακριβώς γι'αυτό το λόγο δημιουργήθηκε η Βασιλεία (εποπτεία). Αυτό έπρεπε να σταματήσει και επιτέλους σταμάτησε.

Τέλος, ξέρεις ότι η μεταχρονολογιμένη επιταγή είναι παράνομη, και η μόνη χώρα στην ΕΕ που την είχε ήταν το Ελλαδιστάν;

Είσαι αστέρι. Μια χαρά το διεθνές εμπόριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Το ξέρω, κανονικά έχεις το δικαίωμα να απαιτήσεις να πληρωθείς, αλλά όλοι σέβονται τον άτυπο αυτό κανόνα.
Όταν λέω να απαιτήσεις να πληρωθείς, εννοώ ότι πρώτα πρέπει να πας δικαστικά. Είναι παράνομο αυτό
-----------------------------------------
Ναι τα οικονομικά έχουν πολύ θεωρία και δεν με τρελαίνουν. Το εμπόριο έχει και οικονομικά μέσα, οπότε είναι κουτί για εισαγωγές εξαγωγές

Μ'αρεσε η συζήτηση anyway
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Σε περιόδους κρίσεις, ενώ έχουνε πάρει 15 δις μετριτά και άλλα πόσα εγγυητικές του δημοσίου, υποχρεούνται να δώσουν και πέρα από εκεί που μπορούν. Οι τράπεζες πήραν τα λεφτά του δημοσίου με 1-2% και τα πούλησαν στη Ρουμανιά και στη Βουλγαρία με 16%, πήραν τα υπερκέρδη και τώρα επιστρέφουν πίσω τα λεφτά, συν ότι δεν δίνουν φράγκο (και μην μου πεις ότι δίνουν), ακόμα και στις βιώσιμες επιχειρήσεις, μέχρι να δούν τι θα κάνει ο Παπανδρέου. Κάνω λάθος σε κάτι;

αληθεύει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top