Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,577 μηνύματα σε 75,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 235 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

HP ή Αcer

sakaros (Θάνος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O sakaros έγραψε: στις 17:50, 29-12-09:

Ποια απο τις δυο μαρκες πιστευετε πως είανι καλύτερη??Απαντήστε τεκμιριωμένα παρακαλώ!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 18:24, 29-12-09:

Acer....μεγαλύτερη ανθεκτικότητα υλικών και καλύτερο service
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 19:14, 29-12-09:

E... Hp χωρίς καμία αμφιβολία. Δεν υφίσταται σύγκριση.

Τα acer ανέκαθεν (αν και vfm), ηταν φθηνιάρικα όσο δεν πάει.
Παράθεση

sakaros (Θάνος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O sakaros έγραψε: στις 19:25, 29-12-09:

1-1 μέχρι τώρα........
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 19:31, 29-12-09:

Κοίτα ο Γιάννης ξέρει καλύτερα!!Δεν μπορείς να συγκρίνεις..αλλά εγώ είχα διαβάσει ένα άρθρο με 1 σχεδιάγραμμα και άνθρωποι που ασχολούνται με υπολογιστές βρήκαν λογικό το γεγονός ότι είναι στην ταλαυταία θέση η hp σε θέμα ανθεκτικότητας και service αν δεν κάνω λάθος!
Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.

O garch έγραψε: στις 20:28, 29-12-09:

Τα hp΄είναι αρκετά ανθεκτικά, και τα acer δεν έχουν και τόσο καλό service, τουλάχιστον σύμφωνα με ότι ξέρω μέχρι τώρα...

Κατά τη γνώμη μου, hp...
Παράθεση

sakoulias (Σακης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O sakoulias έγραψε: στις 21:49, 29-12-09:

Ψηφιζω acer επειδη η σχεση hardware-τιμης ειναι μακραν καλυτερη απο οτι στα HP. Τωρα βεβαια τα ΗP πιστευω οτι ειναι πολυ πιο ποιοτικα αλλα αυτο δεν φτανει για να δικαιολογησει το κοστος τους...
Παράθεση

randy1989 (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O randy1989 έγραψε: στις 00:11, 31-12-09:

Hp φίλε χωρίς δευτερη σκέψη. Τα Acer όυτε service ούτε καλή ποιότητα έχουν. Εγώ που πρόσφατα έψαχνα για laptop και είχα ρωτήσει πολλά άτομα, οι περισσότεροι μου είχαν τονίσει ΟΧΙ Acer. Ακόμα κάπου διάβασα ότι κάποια μοντέλα της Acer παθαίνουν υπερθέρμανση όποτε δεν το ξανασκέφτηκα. Άμα θες κάτι με άριστη σχέση τιμής-hardware και με καλή ποιότητα σου προτείνω packard bell. Aλλιώς ΗΡ, Toshiba, Sony. Αλλά εκεί ανεβαίνουμε κάνα 200άρικο παραπάνω στα ίδια χαρακτηριστικά.
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O statakos έγραψε: στις 00:30, 31-12-09:

HP ftw.

Έχει και open source compatibility...
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 01:21, 31-12-09:

Έχω Laptop ACER και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Μέχρι εκεί.
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψάχνω . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 20:13, 03-01-10:

Τα Acer μου αρέσουν καλύτερα από τα HP...ίσως επειδή φαίνονται πιο indie, πιο cool σε σχέση με τα HP
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 21:09, 03-01-10:

Ποιός αγοράζει pc τη σήμερον ημέρα; Πάρε Macintosh
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψάχνω . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 00:44, 04-01-10:

Θα έπαιρνα γιατί είναι και καλύτερα για τη σχολή μου (πολυμέσα και γραφικές τέχνες) αλλά είναι πιο ακριβά και δεν είναι και πολύ καλά για κάποιον που του αρέσει να δοκιμάζει κάθε άκυρη εφαρμογή Και που εγκαθιστά συνέχεια παιχνίδια!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 09:25, 04-01-10:

Και οι δύο εταιρίες γενικά ψιλομέτρια μηχανήματα βγάζουν, αλλά προτιμώ την HP.
Παράθεση

Septagram (Παναγιωτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 154 μηνύματα.

O Septagram έγραψε: στις 14:13, 04-01-10:

Προσωπικα δεν θα αγοραζα υπολογιστη που εχει προβληματικο service στην χωρα μας. Αν επρεπε να παρω ενα laptop αυτο θα ηταν απο την εταιρια Dell. Αν εχεις τα χρηματα πηγαινεις σε ενα macbook pro
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 14:15, 04-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mechanicarts
Θα έπαιρνα γιατί είναι και καλύτερα για τη σχολή μου (πολυμέσα και γραφικές τέχνες) αλλά είναι πιο ακριβά και δεν είναι και πολύ καλά για κάποιον που του αρέσει να δοκιμάζει κάθε άκυρη εφαρμογή Και που εγκαθιστά συνέχεια παιχνίδια!
Τα ίδια ακριβώς προγράμματα βγαίνουν και για Mac. ΌΛΑ τα προιόντα της adobe, το corel, το microsoft office, το skype, βγαίνουν για mac. Και επίσης, για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν εταιρίες που φτιάχνουν προιόντα μόνο για Apple. Και φυσικά βγαίνουν για MAC ΟΛΑ τα παιχνίδια της EA (Need for speed etc).
Και όλα πάνε γρήγορα. Δεν μπορώ να φανταστώ να φτιάχνω γραφικά με PC..
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,492 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 14:16, 04-01-10:

και εγώ έχω acer και είμαι ευχαρισημένος
Παράθεση

meidei

Δραστήριο Μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε: στις 14:33, 04-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από 932df0a57b
Τα ίδια ακριβώς προγράμματα βγαίνουν και για Mac. ΌΛΑ τα προιόντα της adobe, το corel, το microsoft office, το skype, βγαίνουν για mac. Και επίσης, για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν εταιρίες που φτιάχνουν προιόντα μόνο για Apple. Και φυσικά βγαίνουν για MAC ΟΛΑ τα παιχνίδια της EA (Need for speed etc).
Και όλα πάνε γρήγορα. Δεν μπορώ να φανταστώ να φτιάχνω γραφικά με PC..
Offtopic απορία, ο 932df0a57b είναι ο mmpf; Έχουν το ίδιο στιλ γραφής.
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 15:12, 04-01-10:

Έκανα μετονομασία son. Είπα να βάλω κάτι πιο πιασάρικο
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 22:04, 04-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από 932df0a57b
Έκανα μετονομασία son. Είπα να βάλω κάτι πιο πιασάρικο
Μάλλον κάτι πιο μπερδεψιάρικο
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος