Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,801 μέλη και 2,440,946 μηνύματα σε 76,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 311 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιnternet και ζήλεια

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 461 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 19:26, 29-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
τέτοιοι αντρεσ είναι....
ειναι...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 19:39, 29-06-05:

Bunny ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ!

Κάτι τέτοιοι θέλουν κρέμασμα απο το κεφάλι με το οποίο "σκέφτονται" και μάλιστα σε κοινή θεα. Μετά παίρνεις ενα μαστίγιο λουσμένο με βενζίνη, τον κανεις μαύρο στο ξύλο και μετά ανάβεις και τσιγάρο Ο αναπτήρας ο ΖΙΠΠΟ δε λεω που θα πεταχτεί

Αυτά τα καθάρματα φταίνε που σας πληγώνουν και μετά όταν σας έχουμε εμείς μαζεύουμε τα κομμάτια σας ένα ενα, βοηθάμε στην αναδόμηση σας όσο κι αν μας πληγώνετε, ακριβώς επειδή σας λατρεύουμε και δε θα θέλαμε να είστε ποτέ μαζί μας σε ίδιες καταστάσεις....

Σπάσιμο στα γόνατα που θέλουν όλο δικό τους....
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O gianakin έγραψε: στις 14:23, 30-06-05:

Ολο κ περισσοτερο συμπαθω αυτο τον valder ρε γμτ.Εχεις πιασει το νοημα των σχεσεων εσυ μου φαινεται...
Οσο για το τοπικ,ε,μια ενοχληση θα την ειχα κ θα εμπαινα σε πειρασμο να δω,αλλα αν δε μου εδειχνε εκεινη τα ΜΝΜτα,δεν θα εκανα τιποτα,θα την εμπιστευομουν νομιζω...
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 21:45, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Bunny ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ!

Κάτι τέτοιοι θέλουν κρέμασμα απο το κεφάλι με το οποίο "σκέφτονται" και μάλιστα σε κοινή θεα. Μετά παίρνεις ενα μαστίγιο λουσμένο με βενζίνη, τον κανεις μαύρο στο ξύλο και μετά ανάβεις και τσιγάρο Ο αναπτήρας ο ΖΙΠΠΟ δε λεω που θα πεταχτεί

Αυτά τα καθάρματα φταίνε που σας πληγώνουν και μετά όταν σας έχουμε εμείς μαζεύουμε τα κομμάτια σας ένα ενα, βοηθάμε στην αναδόμηση σας όσο κι αν μας πληγώνετε, ακριβώς επειδή σας λατρεύουμε και δε θα θέλαμε να είστε ποτέ μαζί μας σε ίδιες καταστάσεις....

Σπάσιμο στα γόνατα που θέλουν όλο δικό τους....
έχεις απόλυτο δίκιο και η βλακεία είναι πως μετά τον χωρισμό ήμουν άστα να πάνε για 3 χρόνια δεν φαντάζεσαι...
πάλι καλά με έφερε στα ίσια μου ένας πρώ φίλος μου και νυν αγόρι μου(το μωρούλι μου το γλυκό)
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 13:24, 01-10-07:

Δεν με νοιάζει καθόλου, άς κάνει ότι θέλει, όσο για την ζήλεια δεν υπάρχει απο την δική μου μεριά, δεν με νοιάζει, ο καθένας είναι ελεευθερος να κάνει ότι θέλει, άλλο άν είναι επιλογή σου να κόψεις απο το τσάτ για χάρη του, επιδή εκείνος ζηλέυει, που το έχω κάνει μια φορά, λυπήθηκα γιατί με το άτομο εκείνο είχαμε κοινά ενδιαφέροντα αλλα όταν είδε ότι μηλάμε στο τσάτ και ότι στέλναμε και μυνήματα στο κινητό, δεν το είπε αλλα έσκυψε το κεφάλι και σταναχωρήθηκε, οπώτε πρέπει πιά απο μόνοι μας να καταλαβένουμε, όχι λόγο πίεσης αλλα λόγο αγάπης
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 842 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 13:43, 01-10-07:

Π.χ. :
αν είχατε να δείτε τον φίλο σας λίγο καιρό, κ το 1ο πρωί που ξυπνάτε μαζί, εκείνος μπαίνει κατευθείαν σε ένα forum κ μετά συνομιλεί κ με 2 άτομα μσν...
Θα σας πείραζε ή όχι?
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 13:49, 01-10-07:

οχι βεβαια...δεν εχουμε τετοια κοληματα εμεις
Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 442 μηνύματα.

O tserno έγραψε: στις 14:02, 01-10-07:

Εγω ειμαι κολλημένος

Συμφωνω με τον Valder στα περισσοτερα και διαφωνω με την mania στο εξής...

Δεν παρατάω το forum και to chat αν έχω φίλους εκει μέσα και καλώς η κακώς δεν εχω αλλο τροπο να επικοινωνησω με αυτούς.(πχ ζει σαλονικη και εχω καρτα στο κινητο αντι συνδεση)
Το παρατάω γιατι ασχολούμε με την κοπέλα μου και μόνο πολλές ώρες οποτε βρίσκω τροπο να επικοινωνω με τους φίλους μου αλλιως.

Οτι κάνεις εχει καποια όρια για να μην πληγωσεις και να μην πληγωθείς. Και σε μια σχεση που εκτιμάς τον αλλον περιμενεις κατι αντιστοιχο...
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 14:39, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από tserno
Εγω ειμαι κολλημένος

Συμφωνω με τον Valder στα περισσοτερα και διαφωνω με την mania στο εξής...

Δεν παρατάω το forum και to chat αν έχω φίλους εκει μέσα και καλώς η κακώς δεν εχω αλλο τροπο να επικοινωνησω με αυτούς.(πχ ζει σαλονικη και εχω καρτα στο κινητο αντι συνδεση)
Το παρατάω γιατι ασχολούμε με την κοπέλα μου και μόνο πολλές ώρες οποτε βρίσκω τροπο να επικοινωνω με τους φίλους μου αλλιως.

Οτι κάνεις εχει καποια όρια για να μην πληγωσεις και να μην πληγωθείς. Και σε μια σχεση που εκτιμάς τον αλλον περιμενεις κατι αντιστοιχο...
οταν λές αντίστοιχο τι ενοείς; οταν αγαπάς δεν θές αντάλαγμα, προσφέρεις σεν ανταλάσεις πχ δεν μου ζήτησε να διακόψω το φόρουμ αλλα όταν μηλάς με άντρα και σε κινητό και σε τσάτ και βλέπεις ότι ο άλλος ζηλέυει αλλα δεν θέλει να σε πιέσει και εσύ το καταλαβένεις, τότε το κόβεις, εγώ αυτό κάνω, δεν θέλω να τον βλέπω πιεσμένο, αυτό είναι το σωστό, για μένα
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 17:16, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Π.χ. :
αν είχατε να δείτε τον φίλο σας λίγο καιρό, κ το 1ο πρωί που ξυπνάτε μαζί, εκείνος μπαίνει κατευθείαν σε ένα forum κ μετά συνομιλεί κ με 2 άτομα μσν...
Θα σας πείραζε ή όχι?
Ναι...και πάρα πολύ!
όχι γιατί μπαίνει στο νετ...και την εφημερίδα να έπαιρνα ίσως πάλι θα με πείραζε
Ο λόγος; Έχουμε να βρεθούμε έστω και λίγο καιρό και θέλω χρόνο για τα δυο μας...και θέλω το πρωινό δικό μας, να κάνουμε τις χαζομαρούλες μας, να μιλήσουμε στο καφέ, να χουχουλιάσουμε μαζί....
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 17:22, 01-10-07:

"αν ζηλευεις εισαι αξιος της μοιρας σου" μου ειπε καποτε ενας φιλος στο στρατο.

σοφα λογια θα ελεγα...
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 17:44, 01-10-07:

Και τι ηθελε να πει με αυτο ; Γιατι εμενα μου κανει λιγο σε μαθηματικο ατοπο ετσι οπως το ερμηνευω.
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,595 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 17:47, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Και τι ηθελε να πει με αυτο ; Γιατι εμενα μου κανει λιγο σε μαθηματικο ατοπο ετσι οπως το ερμηνευω.
Εγώ το ερμηνεύω ως "αυτοεκπληρούμενη προφητεία". Όταν πιστεύεις σε κάτι πάρα πολύ συμπεριφέρεσαι με τέτοιο τρόπο ώστε είτε να επιβεβαιώσεις αυτό που πιστεύεις, είτε να το κάνεις να συμβεί.

Σε υποσυνείδητο επίπεδο συνήθως...
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 17:48, 01-10-07:

μαλλον ηθελε να πει, εαν ζηλευεις, εχεις ανασφαλειες, αρα εισαι χαμενος απο χερι
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 18:02, 01-10-07:

Monaxos , ξερω τι λες, αλλα πως το συνδεεις με τη φραση αυτη ;

Ηunter, πόσοι δεν εχουν καμια ανασφαλεια ομως ; Υπαρχουν ;

Για να μην ζηλευουμε σε καμια περιπτωση απο ανασφαλεια για τη σχεση μας, θα πρεπει να υπαρχουν καποιες προυποθεσεις :
1.να υπαρχει μεγαλη αμοιβαια και εμπρακτα αποδεδειγμενη αγαπη
2.να υπαρχει ιδια ή παρομοια νοοτροπια, αναγκες, ιδιοσυγκρασια ή τροπος σκεψης.
3.να υπαρχει καλη και παραλληλη γραμμη ηθικης/αξιων.

Ποσο συχνο ειναι αυτο ; Ισως πιο συχνο ειναι, οταν βλεπουμε ζευγαρι που δεν υπαρχει ζηλεια, να απουσιαζει επειδη δεν ειναι και ιδιαιτερα σοβαρη η σχεση. Γιατι οι περιπτωσεις αυτες ειναι λιγο πιο συχνες απο αυτο που περιεγραψα παραπανω, οποτε...
Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε: στις 18:41, 01-10-07:

Δεν έχω διαβάσει καμία από τις παραπάνω απαντήσεις, αλλά εμένα προσωπικά θα με προβλημάτιζε όπως το παρουσιάζεις....
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 842 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 18:47, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Ναι...και πάρα πολύ!
όχι γιατί μπαίνει στο νετ...και την εφημερίδα να έπαιρνα ίσως πάλι θα με πείραζε
Ο λόγος; Έχουμε να βρεθούμε έστω και λίγο καιρό και θέλω χρόνο για τα δυο μας...και θέλω το πρωινό δικό μας, να κάνουμε τις χαζομαρούλες μας, να μιλήσουμε στο καφέ, να χουχουλιάσουμε μαζί....
α γεια σου...
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε: στις 18:50, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Π.χ. :
Θα σας πείραζε ή όχι?
αυτο δεν το ειχα δει πριν

ε ναι εκει θα τα επαιρνα στην κρανα και θα τη επαιρνε και θα την σηκωνε!
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε: στις 18:53, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
αυτο δεν το ειχα δει πριν

ε ναι εκει θα τα επαιρνα στην κρανα και θα τη επαιρνε και θα την σηκωνε!

ΛΟΛ

κ εγώ ρε παιδιά
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 20:35, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Monaxos , ξερω τι λες, αλλα πως το συνδεεις με τη φραση αυτη ;

Ηunter, πόσοι δεν εχουν καμια ανασφαλεια ομως ; Υπαρχουν ;

Για να μην ζηλευουμε σε καμια περιπτωση απο ανασφαλεια για τη σχεση μας, θα πρεπει να υπαρχουν καποιες προυποθεσεις :
1.να υπαρχει μεγαλη αμοιβαια και εμπρακτα αποδεδειγμενη αγαπη
2.να υπαρχει ιδια ή παρομοια νοοτροπια, αναγκες, ιδιοσυγκρασια ή τροπος σκεψης.
3.να υπαρχει καλη και παραλληλη γραμμη ηθικης/αξιων.

Ποσο συχνο ειναι αυτο ; Ισως πιο συχνο ειναι, οταν βλεπουμε ζευγαρι που δεν υπαρχει ζηλεια, να απουσιαζει επειδη δεν ειναι και ιδιαιτερα σοβαρη η σχεση. Γιατι οι περιπτωσεις αυτες ειναι λιγο πιο συχνες απο αυτο που περιεγραψα παραπανω, οποτε...

Εδώ μιλάμε συγκεκριμένα για ζήλια επειδή ο άλλος τσατάρει ή χρησιμοποιεί το ίντερνετ, όχι γενικά κι αόριστα ζήλια που είναι και φυσιολογική για μένα αν είσαι ερωτευμένος (εντός ορίων πάντα). Εγώ πάντως για να απαντήσω κιόλας, ακόμα κι αν ψιλοζήλευα επειδή τον τσάκωσα να μιλάει με κάποια, δεν ξέρω αν θα έκανα σκηνή επειδή το να ζηλέψω κάτι τέτοιο μου φαίνεται χαζό.. πιο πιθανό είναι να του έκανα μια κουβέντα και να προσπαθούσα να μάθω γιατί θέλει να γνωρίσει νέο κόσμο με αυτό τον τρόπο, παρά να του κάνω σκηνή ζήλιας. Σε κάθε περίπτωση θα έκανα σκηνή αν το πισί ήταν το πρώτο πράγμα στο μυαλό του μόλις άνοιγε τα μάτια του, ενώ είμαι κι εγώ ξύπνια (δηλ όχι να κοιμάμαι εγώ και να πάει να χαζέψει επειδή ακόμα κοιμάμαι)- αλλά το ίδιο θα έκανα κι αν στην ίδια φάση έπιανε το τηλέφωνο, ή πεταγόταν πάνω να κάνει κάτι άλλο, ενώ έχουμε καιρό να βρεθούμε..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διαγωνισμός για φθηνό ευρυζωνικό Ιnternet σε φοιτητές - Από Johnnaousa
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά Θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-07-12 στις 16:01.
    • Ζήλεια - Από piou*
      Το θέμα έχει λάβει 103 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-12-10 στις 14:24.
    • Ασυρματο Ιnternet - Από Ironboy
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-09 στις 11:30.
    • Ζήλεια!!!!!!!! - Από gatouni8400
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-03-09 στις 17:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα