Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,815 μέλη και 2,441,797 μηνύματα σε 76,734 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 278 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έκρηξη στη Βουλή

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε: στις 21:14, 09-01-10:

Πριν λίγο (19:59') σημειώθηκε έκρηξη έξω απ΄τη Βουλή ακριβώς μπροστά στο μνημείο του Άγνωστου στρατιώτη.
Η έκρηξη ήταν ισχυρή.
Δεν υπάρχουν τραυματίες καθώς σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες υπήρξε προειδοποιητικό τηλεφώνημα στην Ελευθεροτυπία
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

roseberry

Πολύ δραστήριο μέλος

H roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 484 μηνύματα.

H roseberry έγραψε: στις 21:19, 09-01-10:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=PBE0pIYXkM8&feature=player_embedded[/ame]
και το βιντεο την στιγμη της εκρηξης
Παράθεση

mangkac

Δραστήριο Μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O mangkac έγραψε: στις 21:34, 09-01-10:

Ναι και βγηκε ο μλκς ο Καψης και ο Παπουτσης να που οτι ηταν χτυπημα κατα της δημοκρατιας.. Ασε μας ρε φιλε..
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,228 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 21:34, 09-01-10:

Υπηρχαν υλικες ζημιες;
Παράθεση

Νίκος95 (Νίκος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 533 μηνύματα.

O Νίκος95 έγραψε: στις 21:37, 09-01-10:

Προκειται για εκρηξη στον προαυλιο χορο της Βουλης. Δεν υπαρχει κανενας τραυματιας παρα μονο μερικες υλικες ζημιες. Η αστυνομια εχει αποκλεισει την περιοχη απο την στιγμη που ειδοποιηθηκε για ανωνυμο τηλεφωνημα και στο σημειο περα απο αστυνομικους της Αμεσης Δρασης εχουν καταφτασει αστυνομικοι απο αλλες αρμοδειες υπηρεσιες(πολυ πιθανον αντρες της Ασφαλειας και της αντι-τρομοκρατικης καθως διακρινονται οχηματα χωρις διακριτικα). Για οτιδηπωτε νεοτερο θα ξανακανω ποστ

*μην ακουτε τους τρομολαγνους Σομπολο και Καψη
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 21:51, 09-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Υπηρχαν υλικες ζημιες;
Λίγες, βασικά έγινε η έκρηξη σε ένα κάδο στο παρκάκι που είναι στο αριστερό σου χέρι οταν κοιτάς τη Βουλή, ανάμεσα στη ράμπα του πάρκινγκ και το μνημείο, ανάμεσα στα δέντρα. Απ'τα θραύσματα, παντως, θα μπορούσε να εχει τραυματιστεί κάποιος αρκετά.

Αρχική Δημοσίευση από Νίκος95
Προκειται για εκρηξη στον προαυλιο χορο της Βουλης. Δεν υπαρχει κανενας τραυματιας παρα μονο μερικες υλικες ζημιες. Η αστυνομια εχει αποκλεισει την περιοχη απο την στιγμη που ειδοποιηθηκε για ανωνυμο τηλεφωνημα και στο σημειο περα απο αστυνομικους της Αμεσης Δρασης εχουν καταφτασει αστυνομικοι απο αλλες αρμοδειες υπηρεσιες(πολυ πιθανον αντρες της Ασφαλειας και της αντι-τρομοκρατικης καθως διακρινονται οχηματα χωρις διακριτικα). Για οτιδηπωτε νεοτερο θα ξανακανω ποστ

*μην ακουτε τους τρομολαγνους Σομπολο και Καψη
Πως διακρίνονται τα οχήματα χωρίς διακριτικά;
Παράθεση

Νίκος95 (Νίκος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 533 μηνύματα.

O Νίκος95 έγραψε: στις 22:27, 09-01-10:

εχουν μπλε φαρο και στο σημειο που ειναι περνανε μονο αστυνομικοι
Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε: στις 23:38, 09-01-10:

κανένα δυναμίτη θα βάλανε και θα παρατράβηξαν την είδηση τα ΜΜΕ.
Άκου επίθεση κατά της δημοκρατίας...
Παράθεση

Septagram (Παναγιωτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 154 μηνύματα.

O Septagram έγραψε: στις 23:54, 09-01-10:

Απειλουνται οι "δημοκρατικες" τους τσεπες, Κλεφτες και με τον Νομο. Οποτε εχουμε εκλογες περαστε τους το μηνυμα που θελετε.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 21:36, 10-01-10:

Εμένα, μου άρεσε η δήλωση του Παπανδρέου, αν και την ΄βρήκα κάπως μη ρεαλιστική...
Η δημοκρατία δεν τρομοκρατείται...

Επιπλέον, η βόμβα βρέθηκε στα σκουπίδια...
Παράθεση

mangkac

Δραστήριο Μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O mangkac έγραψε: στις 22:05, 10-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Εμένα, μου άρεσε η δήλωση του Παπανδρέου, αν και την ΄βρήκα κάπως μη ρεαλιστική...

Ωραια δηλωση, αλλα να ειχε και ουσια καλα θα ηταν.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 22:35, 10-01-10:

Αν όλες οι δηλώσεις των πολιτικών είχαν ουσία, ίσως η Ελλάδα να ήταν πολύ διαφορετική... με έναν καλύτερο τρόπο..
Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 873 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε: στις 04:24, 11-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa

Ο καπιταλισμος και η εκμεταλευση ομως τρομοκρατουνται.
Παράθεση

nefi

Περιβόητο Μέλος

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 04:50, 11-01-10:

μεσα στην βουλη επρεπε....
Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 873 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε: στις 04:57, 11-01-10:

Σιγα το πραγμα.Εξαλλου κοιμουνται του καλου καιρου τα σκυλακια.Μονο για να διωχνουν πωλητες μπαλονιων απο το συνταγμα ειναι.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 11:00, 11-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από m3Lt3D
Ο καπιταλισμος και η εκμεταλευση ομως τρομοκρατουνται.
Καλά τώρα μεταξύ μας δε μπορεί να το πιστεύεις αυτό...

ΥΓ: Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τον καπιταλισμό αλλά και να είχα δεν θα ήμουν τόσο ιδεαλιστής. Είδες να τρομοκρατείται ποτέ 30 χρόνια με τόσες βόμβες και τόσες δολοφονίες; Αν ο σοβιετικός σοσιαλισμός κρατιστικού τύπου είναι η Κόζα Νόστρα, τότε ο καπιταλισμός είναι η Καμόρρα. Η Καμμόρα δεν έχει αρχηγό, οπότε όποιον boss κι αν σκοτώσεις, υπάρχουν άλλοι δέκα ισότιμοι clan leaders να πάρουνε τη θέση του, στην Κόζα Νόστρα αν σκοτώσεις το μεγάλο boss, τον πατερούλη όλων, μπορείς να ρίξεις και την οργάνωση γιατί είναι εντελώς προσωποκεντρική. Γι'αυτό και δεν πιστεύω ότι θα πέσει ποτέ αυτό το σύστημα, γιατί δεν στηρίζεται ούτε σε είδωλα, ούτε σε ηγέτες, ούτε σε μαυσωλεία, ούτε σε μεγάλα υπαρξιακής φύσεως γεγονότα όπως μια Επανάσταση. Όταν δεν έχεις κάτι τόσο θεμελιώδες να πολεμήσεις, τότε με ποιον τρόπο ακριβώς θα ρίξεις αυτό το σύστημα;
Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

O m3Lt3D έγραψε: στις 16:30, 11-01-10:

Λεγοντας αυτο, εννοουσα οτι δεν ηταν στοχος η 'δημοκρατια' και καλο θα ηταν να σταματησει να λεει παπαραλογιες ο γιωργακης περι δημοκρατιας χρησιμοποιοντας την για καραμελα, λες και ειναι στηλοβατης της.
Χρησιμοποιησε αυτη τη λεξη προφανως και παραπληροφορει το λαο για τους σκοπους της επιθεσης.

Ο καπιταλισμος σαφως και μπορει να καταπολεμιθει.Εχει αποδειχθει οτι ειναι ανεφαρμοστος, ακομα και στην χωρα που ειναι ο ορισμος του καπιταλισμου(ηπα).Οταν το καταλαβει αυτο ο κοσμος, θα βρεθουν τροποι για να γινει.
Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,074 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 16:38, 11-01-10:

Βολεύει πάντως πολύ (την κυβέρνηση κι όχι μόνο!) η έκρηξη αυτή την περίοδο!
Παράθεση

In Flames

Περιβόητο Μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 903 μηνύματα.

O In Flames έγραψε: στις 16:42, 11-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από nefi
μεσα στην βουλη επρεπε....

:no1:ΠΕΣ ΤΑΑΑΑΑ

Ούτε δημοκρατία έχουμε, ούτε ελευθερία, ούτε ισότητα...

Την "δημοκρατία" την έχουν πλάσει όπως γούσταραν για να τα οικονομάνε οι λίγοι και να συντηρούν τον καπιταλισμό.
Να σκοτώνουν τις ζωές μας με το άγχος και το τρέξιμο για να ζούμε επιβιώνοντας και όχι αληθινά.

Ελευθερία σε όλους...
Παράθεση

nefi

Περιβόητο Μέλος

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 16:44, 11-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από in flames gn
:no1:ΠΕΣ ΤΑΑΑΑΑ

Ούτε δημοκρατία έχουμε, ούτε ελευθερία, ούτε ισότητα...

Την "δημοκρατία" την έχουν πλάσει όπως γούσταραν για να τα οικονομάνε οι λίγοι και να συντηρούν τον καπιταλισμό.
Να σκοτώνουν τις ζωές μας με το άγχος και το τρέξιμο για να ζούμε επιβιώνοντας και όχι αληθινά.

Ελευθερία σε όλους...

:no1::iagree::iagree::iagree::iagree::no1:
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βουλή των Εφήβων - Από In Flames
      Το θέμα έχει λάβει 98 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-04-18 στις 00:36.
    • Βουλή των εφήβων - Από helena_16_kolin
      Το θέμα έχει λάβει 487 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-02-18 στις 17:58.
    • Με 153 ΝΑΙ «πέρασαν» τα νέα μέτρα από τη βουλή - Από diotima
      Το θέμα έχει λάβει 61 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-11-12 στις 14:56.
    • Βουλή Εφήβων - Από angelXristos
      Το θέμα έχει λάβει 55 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-09-08 στις 13:36.
    • Νοθεία στη Βουλή ?? - Από SCULLY
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-09-08 στις 18:41.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα